250 MT ATIŞLARI Logun Solo.22

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamlar arkadaşlar 250mt atışlarımı sizinle paylaşmak istedim...Silahım 32 gr ile 602fps-25fpe dir...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Tabi bunun ardından 314mt atışlarım var 25 fpe lik bir silahla huzurlarınızda ne kadar hedefi tutturabili,yoruz ve hangi mesafelere kadar güzel grouplar yapabiliriz hepberaber göreceyiz....bunları tabi daha da profesyonelce şeffaf bir şekilde yapmaya çalışacayız..

• Mesafe bulucu, kamera, atışlar ile güzel bir çekim olmuş. Teşekkürler

• Tebrikler , ekipmanınızda iyi olunca net gözükmüş... Bu arada siz KA nın üyelerindendiniz hatırladığım kadarıyla yanılıyorsam düzeltin ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• güzel olmuş, elinize sağlık. sıfır rüzgar varmış, gölgelerden anladığım kadarıyla sabah saatleri sanırım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sıfır değil kardeş 5-8km civarlarındaydı ağaçların dallarındanda anlaşılır. aslında bu benim ilk denememdi belki çoık daha fazla atış yapsam çok güzel grouplar elde edebilirdim...Çünkü ayakta destekli atışlarımı gerçekleştirdim yatarak çok daha fazla fark edecek daha şiddetli rüzgarda yine bir video yom var 304 mt atışı ondanda 5te 3 tutturdum hedefi..25fpe lik silahtan ancak bunlar olur ilerde daha güzel grouplar yaparız inş....

• Teknik veriler bu şekilde çıkıyor.
    mesafe .250 mt.
    m/v : 602 fps = 183 m/s
    Mühimmat: 32 gr.HORNET-1
    BC = 0.090
    V/T : Velocity at target . 412 fpe = 125 m/sn
    T/T : time to target: merminin hedefe uçuş süresi : 1.60sn
    Drop: 10.5 mt.
    zeroing: 10mt

HORNET-1 in Sayesinde bu mesafelerde çok güzel grouplar yapabiliyorum...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen AirArms_Kibris ().

• Ertuğrul bey tebrikler.
    Yaptığınız atışlar tek kelimeyle mükemmel özellikle kullandığınız mühimmat çok başarılı.900 fps civarında ve uygun twistle .113 BC verebilir.
    Dürbünün marka ve modeli -Kaç büyütme ve hangi reticle ile atış yaptığınızı sorabilirmiyim ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Hornet 1 in patenti alınmış ve 32 grain olarak satışına başlanmış. Kutuda 150 adet var ve 30 lira fiyatı. İllaki kaliteli pellettir ama fiyatı biraz fazla geldi bana. Ama çok kaliteli bir pelletsede her hobicide özel atışlar için bulunmalı kenarda.

• Patent değil "faydalı model" (Patent almak kolay değil bu gibi daha evvel başka firmalarca üretilmiş ürünlere)...
    Faydalı modelde de tescilden evvel o ürünü bir başkasının yaptığı resmi bir evrakla faturayla vs. kanıtlanırsa,
    faydalı model tescili açılacak bir dava ile hükümsüz bırakılıyor (bu gibi durumda süre sınırlaması yok diye biliyorum)...
    Rekabet açısından ne kadar çok üreten olursa atıcılar için avantajlı olabilir...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Hornet 1 in patenti alınmış ve 32 grain olarak satışına başlanmış. Kutuda 150 adet var ve 30 lira fiyatı. İllaki kaliteli pellettir ama fiyatı biraz fazla geldi bana. Ama çok kaliteli bir pelletsede her hobicide özel atışlar için bulunmalı kenarda.

Ülkemizde nerde bulabiliriz acaba..?

• Elinize sağlık çok güzel kayıt olmuş, devamını merakla bekliyoruz..
    6,35 tecrübenizden izninizle yararlanmak isterim..

Weihrauch HW 97 kt Thumbhole * V-Mach
    Hawke Panaroma IR 4*12-50 AO
    Hawke Panaroma EV 4*12-50
    Dan Wesson Revolver 6'' Silwer
    Umarex Tanfoglio Witness 1911 Full Metal
    Sumatra Reservior 6,35 Lever Action. (Ex.)

• made in turkey yazdığına göre siz düşünün artık :)

• Bravo :thumbup:g;$i Saygılar

• Adana'da internet sitesinden ; İnce Memet 5,52 ve 30 grain fiyatı 10,53 TL , peşin ise 10 TL.

http://www.youtube.com/watch?f…mbedded&v=4W9TxUJ0-4U

Faydalı model ise 30 TL.... Arada epey fark var....

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com