HATSAN Mod99 Limited Edition Kutudan Çıktıktan Sonra

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhabalar. Aranıza da hobinize de yeni dahil oldum.

28.08.2012 (dün) ilk havalı silahım olan HATSAN Mod99 Limited Edition .177 kalibreliği sipariş ettim. Adana'daki silahı sipariş ettiğim sitede şu bilgilerin aynısı ile satışı yapılıyor ürünün: http://www.hatsan.com.tr/tr/havali_mod_99.asp umarım bu linkdeki ürün elime ulaşır. Her neyse.

Benim konuyu açmamdaki asıl sebep dürbünlü tüfek kılıfı, 3-9x32 dürbün ve ekstra olarak sipariş ettiğim Gamo Pro Magnum, Gamo Pro Match, Gamo TS 10 saçmalar ile gelecek olan ürünü nasıl kullanmaya başlayacağım ile ilgili. Tüfeği kurmanın püfleri nelerdir? Dürbünü sıfırlamak tam olarak nedir? Kurma sırasında ve atışa hazır hale getirdikten sonra tüfeğimin çabuk deforme olmaması için neler yapabilirim? Tetik emniyeti mekanizmasında sorun yaşamamak için neler yapmalıyım? vb. soruları açıklığa kavuşturmak ve aklımda her şeyi oturtmak istiyorum. İnanın forumu olabildiğince kurcaladım ama net cevaplar bulamadığım için konu açmaya gerek duydum :)

Herkese selamlar, sevgiler.

TEŞEKKÜRLER....

• Bence buradan verilecek cevaplar seni tam anlamıyla tatmin etmeyecek. Bir sürü soru var ve bunların yazılarak tam anlamıyla anlaman biraz zor.İmkanın varsa ki tavsiyem bu imkanı mutlaka oluştur; A takımı buluşmalarından birine git ve tüm bu sorularına 5 dakika içinde cevap bul. Kısaca buradan alacağın cevaplar içine pek sinmeyecektir.
    Saygılarımla.

0

• Öncelikle tanışalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız cevap almanız daha kolay olacaktır.
    Sorduğunuz sorulara gelince cevabını bulamamanız doğal çünkü çok temel bilgiler bunlar. Tüfek ile birlikte gelen kullanma klavuzunda tüm cevaplarınızı bulacaksınızdır daha sonra oluşacak soru işaretleri ve dataylar için de forumu aratırsınız o zaman gerçekten cevap bulamazsanız konu açın ben seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

• Forumunuzu çok beğendim, herkes bildiğince yardımcı olmaktan çekinmiyor. Sizlere de şimdiden teşekkür ederim. O halde önce silah gelecek, uygulamalı olarak yapmaya çalıştıktan sonra ihtiyaç doğarsa sizleri rahatsız edeceğim. Tabi yine de önceden bir şeyler bilmek her zaman faydadır diye ön araştırmaya devam edeyim :)

Saygılarımla....

• size linkteki tüfek gelmeyecektir. bi değşik modeli gelecek büyük ihtimalle . linkteki resimde ki mod 99 qattro sas.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Burada şans oyunu oynamıyoruz ama işe bakın fotoğraf ve açıklamalarda yazanlarla gelecek tüfek farklı olabilir. İyi ama ben ilandaki için para verdim, ona heves ettim nasıl işse bu ya ?!

• dostum hepsi için için aslında sitede cevap mevcut. okudum ordan biliyorum. tüfek sıfırlama olayını anlatan tonlarca video yu internetten bulabilirsin. tüfeğinin bakımıyla ilgili birsürü sorunun çözümünüde aynı şekilde öğrenebilirsin. tüfeği kurmanın püf noktasıysa tamamen senin gücüne ve alışkanlıklarına bağlı.

• kurma ile ilgili benim kolayıma gelen dipçiği kasığına dayayıp,kundağın ortasından tutup,namlunun ucundan tutup kurmak.peleti koyarken de namluyu serbest bırakmamanı tavsiye ederim,benim mod 125 kuruluyken kendiliğinden kapanmıştı.Allahtan elim orada değildi.Sonra servise gitti namlu,tetik falan değişmişti.yaylı tüfekte en çok korktuğum pelet koyarken kendiliğinden kapanması.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• bayinin hatası.tahmin ettiğim site ise baktım fotoya,foto da orjin mod99 var.ama HATSAN Mod99 Limited Edition yazıyor.. mod99 eski versiyon uzun süredir yoktu,,stoklara girdimi bilmiyorum..
    bu hatsanda bir alem yaaa :(
    leblebi gibi satıyorsun tüfeği,ne oynuyorsun orasıyla burasıyla yaa :( pcpsi olanlar bile aldı bu mod99 dan..batıyormu çok satmak :(

mod99 un aynısını isteriz.arpacığı ince olacak.kundağı baktıkca hayran bırakacak işlemeli olsun ;tacli# namlunun ucundaki plastik geçirmeyi uzat.uzattığın boşluk arasına odacıklar yap,moderatör gibi,,.namlu kilidi takma..pistonun arka kısmına dairesel kanal aç. oraya conta yerleştir.ana gövdeye bu conta temas edecek.sarsıntıyı kesmesi için..yayın ucuna metal yay çekici yerine çok daha sağlam sert plastik uygula.yay çekicinin aynısı olacak. tetik sistemi aynı olacak.sadece tetiği daha kaliteli hale getireceksin..prosport un tetiği gibi mesela ;tacli#

dipçiğe bu videodaki gibi bir uygulama gerçekleştir.

2:30 zaman sürecinde anlatılıyor..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

mesaj yerine gider de uygulamaya geçermi bilmem ;kihhik,

• Evet mod 99 quatro sas varken limitet editionda neoluyor eskisinden iyi olsa anlarımda hatsanı anlamak zor gerçekden heralde mod 99 alan bir köşeye çekilir başka tüfek almaz diye korkdular ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Burada şans oyunu oynamıyoruz ama işe bakın fotoğraf ve açıklamalarda yazanlarla gelecek tüfek farklı olabilir. İyi ama ben ilandaki için para verdim, ona heves ettim nasıl işse bu ya ?!

Sadece ahşap kısmı farklı, metal kısmı, mekanizması, gücü, kalitesi aynı mod99 ile mod99 limitedin.

• Evet mod 99 quatro sas varken limitet editionda neoluyor eskisinden iyi olsa anlarımda hatsanı anlamak zor gerçekden heralde mod 99 alan bir köşeye çekilir başka tüfek almaz diye korkdular ^^

Sadece ahşap kısmı farklı, metal kısmı, mekanizması, gücü, kalitesi aynı mod99 ile mod99 limitedin.

Eminmisiniz ben bir adet aldım ve satdım hava transfer deliği 2.5 mm idi güçü eskisine oranla daha azdı 60 mt den mod 88 5 kiloluk teneki delerken mod 99 L.E sadece iz yapıyordu ama isabet olarak iyiydi.

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Ben mod 99 quatro sas olan modelle kıyasladın zannetdim evet bu iki tüfegin arasında pek bir fark yok namlu klidi ve gez arpacık farkı var .

• Herkese tekrardan selamlar.

Tüfeğim cuma akşama doğru elime geçti. İlk başta çook zor olan namlu kırma olayını becerdikten sonra 10 metreden desteksiz ve ayakta atışa başladım. Gez-göz-arpacık kullanarak yaptığım atışlarda hiç zorlanmadan atış gerçekleştirmeme çok şaşırdım doğrusu. Daha önce hiç atış yapmamış birisi olarak söylüyorum bunu. Hedefim HARE likör şişeydi, ilk 2 atışım çok yakına geldi. 3. atışımda cam sesi duydum fakat şişeye baktığımda kırılmadığını görünce hüsrana uğradım. Atış yaptığım yer binamızın garajıydı ve ışık zayıftı, ona rağmen vurabildiğime sevindim şişeyi. Ertesi gün gündüz gözüyle şişeye bakınca pelletin şişeyi tam 4.5mm çapında bir delik açıp arka tarafını ise tamamen çatlattığını farkettim :) Gerçek atış deneyimi kazanmak adına mümkün olan en uzun müddet (sıkılana kadar deyim) dürbün kullanmamaya ve kol kaslarımın el verdiği müddetçe ayakta-desteksiz atış yapmaya karar verdim. Tepme olayı sıfıra çok yakın, eğer omuza iyi oturtulursa çok yüksek isabetle gönderebiliyorsunuz mermiyi. İsabete diyecek hiçbir şeyim yok. Her ne kadar başka silah kullanmamışta olsam hedefe doğru bir şekilde odaklanırsanız kesinlikle atış kaçmıyor.

Pazar günü Ankara/Çamkoru'daki dağ evimize gittik ve yaklaşık 100 atış yaptım. Öncesi ve sonrası olarak 2 fotoğraf buyrunuz. Atışları 15 metre civarından yaptım. 100 atış yaptıysam %40'ı ayakta olup isabet oranım en az %80. Balonlar tek atışta indi :) Ha indi demişken, bazı balonlar parçalanırken bazılarından pellet o kadar hızlı geçti ki önünde ve arkasında iki delik açıldı ve oradan yavaş yavaş hava kaçırarak söndüler :)

[Resim Engellendi: http://img29.imageshack.us/img29/113/dscf9784horz.jpg]

Bu da şişelerden 2si :) diğer şişelerin fotoğrafını çekmemiştim yola çıkacağımız için :/

[Resim Engellendi: http://img411.imageshack.us/img411/1139/dscf9803vert.jpg]

• tüfek hayırlı olsun böyle paylaşımlar güzel oluyor daha fazla isteriz :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Uygun vakit ve uygun ortam bulduğum müddetçe paylaşıma devam ederim :D

• limited edition olmasının ne özelliği var

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177