bt65 350 400 metre arası azami menzil !

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar yeni aldıgım bt 65 i pazar günü test ettim ömerli barajında 350 400 metre atış yaptım (sadece azami menzili ögrenmek için )su üzerinde düştügü yeri gördüm 350 400 metre arası kullandıgım pallet ince mehmet point lead 30.25 grain biraz daha hafif pallet kullansam biraz daha ileri gider diye düşünüyorum 100 metre denememde de soda şişesini rahatlıkla patlattıgını gördüm alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim :)

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• merakımı mazur gor 400 m de peletın dustugu yerı nasıl gordun sırf meragımdan soruyorum yanlıs anlama

hocam ömerli barajında yaptım bu atışı barajdan yüksekligim 40 metre civarıydı yüksekde oldugum için birde şansa suda hiç dalga yokdu şarşaf gibi suda baya belli oluyo

• Official Post

merakımı mazur gor 400 m de peletın dustugu yerı nasıl gordun sırf meragımdan soruyorum yanlıs anlama

6-24x50 nikula ile ben görebiliyorum 20x de arkadaşta da denk ayarda bi dürbün varsa görebilr diye düsünüyorum. bide suda olunca yukardan atış yaparsa cok rahat görebilr diye düsündüm.

• 6-24x50 nikula ile ben görebiliyorum 20x de arkadaşta da denk ayarda bi dürbün varsa görebilr diye düsünüyorum. bide suda olunca yukardan atış yaparsa cok rahat görebilr diye düsündüm.

aynen öyle dürbünle degil cıplak gözle bile görülüyor haliyle pallet agır oldugu için dalgasız suda baya belli oluyor

• 400m çok ciddi mesafe insan gözünün sınırlarını zorlar bencede mesafe 400m değildir

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Neyle ölçtünüz 400 metreyi ?

suyun kenarında yürüyerek adımla ölçdüm zaten tam 400 demedim 350 400 metre dedim 420 adımla baraj kenarından yürüyerek ölçtüm

• aslında mesafa ölçer olsaydı elinizde daha sağlıklı sonuçlar alırdınız bir adım 60-70cm arası bildiğim kadarıyla ama mesafe ölçer olsaydı daha kesin ve net bir sonuç elde ederdiniz

• Range finder su ya tutulduğunda ölçüm yapmaz, ancak çevresinde saydam olmayan bir cisim varsa doğru ölçüm yapabilir.

A-TAKIMI

• arkadaşlar yeni aldıgım bt 65 i pazar günü test ettim ömerli barajında 350 400 metre atış yaptım (sadece azami menzili ögrenmek için )su üzerinde düştügü yeri gördüm 350 400 metre arası kullandıgım pallet ince mehmet point lead 30.25 grain biraz daha hafif pallet kullansam biraz daha ileri gider diye düşünüyorum 100 metre denememde de soda şişesini rahatlıkla patlattıgını gördüm alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim :)

incemehmet 25 grain ile 150 metreden soda şişesini patlattığını söyledi hemşehrim... 400 metre meselesine o kadar şaşırmaya gerek yok gidebilir ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• 400 Metre mesafede bırakın suya toprak yüzeye yaptığınız atışları bile çıplak gözle görebilirsiniz . (Sumatra 402 metre video atışlarında olduğu gibi). Ankarada geçen seneki buluşmada su üzerinde 464 metreden çıplak gözle isabetin gözlenebildiğini test etmiştik .Atış yaptığımız göletin boyu izin vermediği için daha uzak bir deneme yapamamıştık. Ancak arkadaşımızın iki konudaki hatasını düzeltmek isterim.
    Birincisi daha hafif pelletle daha uzağa atamaz . Daha yüksek çıkış hızlarınada sahip olsa (21 grainde 1136 fps denedik) pellet o mesafelere gitmez .Bu konuyu anlamak için BC (balistik katsayısı ve bölümsel yoğunluk) konularını okuyun.
    İkinci konu ise arkadaşımız atışı maximum menzili elde edebilecek açıda yapmadığı için 400 metre maksimum menzilden çok kısadır. Uygun açıyla bu mesafenin çok üzerinde hedef gözetmeksizin atışlar (top atışı)yapılabilir. ChairGun da hız verileri ve BC girildiğinde aslında maksimum menzilin çok daha yüksek olduğu görülür. Herkesin kendi silahının maksimum menzilini bilmesi ve yaptığı atışlarda hedefin arkasının güvenli olup olmadığını kontrol edebilmesi çok önemlidir. Özellikle maxsimum menzil açısına yakın yüksek açılı hedeflere yapılan atışlarda hedefi ıska geçen peletin (özellikle solid mühimmatın) yüzlerce metre ileride can yakması,ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilmesi ,en azından maddi hasar oluşturması riski yüksektir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• 400 Metre mesafede bırakın suya toprak yüzeye yaptığınız atışları bile çıplak gözle görebilirsiniz . (Sumatra 402 metre video atışlarında olduğu gibi). Ankarada geçen seneki buluşmada su üzerinde 464 metreden çıplak gözle isabetin gözlenebildiğini test etmiştik .Atış yaptığımız göletin boyu izin vermediği için daha uzak bir deneme yapamamıştık. Ancak arkadaşımızın iki konudaki hatasını düzeltmek isterim.
    Birincisi daha hafif pelletle daha uzağa atamaz . Daha yüksek çıkış hızlarınada sahip olsa (21 grainde 1136 fps denedik) pellet o mesafelere gitmez .Bu konuyu anlamak için BC (balistik katsayısı ve bölümsel yoğunluk) konularını okuyun.
    İkinci konu ise arkadaşımız atışı maximum menzili elde edebilecek açıda yapmadığı için 400 metre maksimum menzilden çok kısadır. Uygun açıyla bu mesafenin çok üzerinde hedef gözetmeksizin atışlar (top atışı)yapılabilir. ChairGun da hız verileri ve BC girildiğinde aslında maksimum menzilin çok daha yüksek olduğu görülür. Herkesin kendi silahının maksimum menzilini bilmesi ve yaptığı atışlarda hedefin arkasının güvenli olup olmadığını kontrol edebilmesi çok önemlidir. Özellikle maxsimum menzil açısına yakın yüksek açılı hedeflere yapılan atışlarda hedefi ıska geçen peletin (özellikle solid mühimmatın) yüzlerce metre ileride can yakması,ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilmesi ,en azından maddi hasar oluşturması riski yüksektir.

bu hobiye yeni başlamış biri olarak hatalarım olduysa bu hobide yeni oldugum içindir size katılıyorum durgun dalgasız suda çok uzun mesafeler görülebiliyoror baya acıklayıcı konuştunuz tşk ederim bilgilendik :thumbup:

• Official Post

400 Metre mesafede bırakın suya toprak yüzeye yaptığınız atışları bile çıplak gözle görebilirsiniz . (Sumatra 402 metre video atışlarında olduğu gibi). Ankarada geçen seneki buluşmada su üzerinde 464 metreden çıplak gözle isabetin gözlenebildiğini test etmiştik .Atış yaptığımız göletin boyu izin vermediği için daha uzak bir deneme yapamamıştık. Ancak arkadaşımızın iki konudaki hatasını düzeltmek isterim.

+1 :thumbup: ;d; :D

• suyun kenarında yürüyerek adımla ölçdüm zaten tam 400 demedim 350 400 metre dedim 420 adımla baraj kenarından yürüyerek ölçtüm

google earth diye birşey varken neden uğraşıyorsunuzki ? gölde bende denedim gladı 18 grain ile 400 metre mesafede top atışı ile varıyordu .programa göre ise 11.5 metre düşüş.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Aynen , google-earth en mantıklısı , ilk at44 'üm ile şilede 2009 yılında atış yaparken google earth sağolsun cm'sine kadar ölçmüştüm. En garanti yol , range-finder ile işin içine eğim de girdiği için 1-2 metre sapma olabilir , google-earth kuş bakışı ölçtüğü için garanti..
    :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis