hatsan bt65 ile atışlarım mesafe tahmini 80 metre...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese iyi akşamlar arkadaşlar bugün benim bt65 le atış yapma imkanı buldum. bir kaç fotoğraf çektim ve sizle paylaşmak istedim. mesafe tahmini 80 metre pellets ince mehmet 30.25 grain.

[Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8194/8113052833_d36f2808a6.jpg]
    IMAG0125 by emrah01, on Flickr
    bu resimde pellet şişeyi delip geçmiş. bt65'i attıkdan sonra mermiyi gören arkadaş vardı formda ben şahsen pellet falan göremedim.:) görülen bi pelletde böyle şişeyi delip geçmez zaten.

[Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8464/8113048701_0dfec428c6.jpg]
    IMAG0124 by emrah01, on Flickr
    buda ikinci resim arkadaşlar...

[Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8196/8113050701_d9c2cc1955.jpg]
    IMAG0126 by emrah01, on Flickr

atış mesafesinin hedefe uzaklığı arkadaşlar. herkese saygılar iyi bayramlar şimdiden...

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• hayır o arkadaş pellet namludan çıktıkdan sonra pelletin gidiş yolunda izlediği yolu hedefe varan kadar görüyormuş pelleti ben bugün nerdeyse yüz atış yaptım bi defa bile göremedim. hatta atış alanında belediyenin su vanasına yaptığı bi depo vardı ona attım 10 metreden 3 atış tek delik yaptım ve gidip baktığımda pellet duvardaki sivayı delip tuğleyı delip öbür taraftan çıkmıştı... bunu resimlemedim ama çok güçlü bi tüfek...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• O pelleti gören arkadaşın tüfeğinde yanlış hatırlamıyorsam bir problem vardı. Yani 305 ms ile atılan bir pellet değildi sözkonusu olan. Eğer ki "ben 300 ms ile atılan pelleti görüyorum" deseydi tartışmaya açık olurdu. Arkadaş kendi tüfeğiyle attığı pelleti gördüğünü yazmış. Tartışmaya açık bir konu olduğunu sanmıyorum ...

• bir kaç tüfekde daha denediğini ve yine gördüğünü yazmıştı...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• bir kaç tüfekde daha denediğini ve yine gördüğünü yazmıştı...

Eğer dediğiniz gibiyse çok sağlam gözleri varmış. Ben 120 ms atan Walther CP99 un pelletleri göremiyorum : ) ...

• evet hatırlıyorum vardı sanki öle bi konu bu formda yada öteki formda ben iyi hatırlıyorum hatta servise yolladı geldi tüfek yine gördüğünü belirtmiş bencede çok sağlam gözleri varmış...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• Official Post

farklı bir durum mu bilmem ama hatsan at44 ün 150 barda mermileri bende görüyorum.
    paralaksı 70 m ye odaklıyorum mermi hedefin yanında felan gecerken görünüyor. tabiki takip edemiyorum :))

agt agtagt

• arkadaşlar konu optik yanım sama ile ilgili dürbünün netliğini 70 80 100 hangi mesafeye ayarlarsanız mermi o mesafeye yaklaştığında ve biraz geçerken görüntüsü netleşiyor ve büyüyor. bu sebepten dolayı aslında çok hızlı giden mermiyi duruyormuş gibi yada çok yavaş gidiyormuş gibi görürüz. bunu şöyle deniyebiliriz. dürbün zoomu nu en düşüğe alın dürbünden bakarak yavaşça yürüyün aynı zamanda zoomu büyütün. ve tam tersini yapın. sanki cok hızlı gidiyormuş gibi ve cok yavaş gidiyormuş gibi oluyor. özel kameralarla çok hızlı netliği değiştirerek merminin izlediği bütün yolu takip ediyorlar.

yaşlanarak değil yaşayarak öğrenilir, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.
    mod-125 5,5 ve 4,5
    vursan 92-A 7+1
    huğlu süperpoze
    gazelle süperpoze
    Hatsan BT-65 sw lw .22

• elinize sağlık bt 65 in vurduğu yerde gül bitiyor.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• elinize sağlık bt 65 in vurduğu yerde gül bitiyor.

teşekkür ederim sağolun. bt65 gerçekten çok güçlü bi silah aldıktan sonra ilk defa böyle çok atış yapabildim beni memnun ettii...saygılar.

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• merhaba arkadaşlar bende whisper igt var çıkış hızı 200/220 m/s tahmin ediyorum sürekli olmamakla beraber güneşin pellete yansıma açısına göre ben ve arkadaşim mustafa hoca (fuzili) pelletin namludan çıkıp düşüşüne kadar izleyebiliyoruz tabi atış yaptığımız mesafe 120 metre ve üzeri saygılar

• Bende pcp mden attığım peleti görebiliyorum dürbünden. Sanırım arkadaşımızın bahsettiği gibi dürbünle alakalı bir durum bu. Sizin bahsetmiş olduğunuz arkadaş ise; gördüğünü söylüyor ve buna istinaden de "demek ki bu pcp ler dedikleri kadar hızlı-güçlü değil, koşsam yakalarım" tarzı bir söylemde bulunmuştu. Bizleride küçük çocuk gibi azarlamaya kalkmıştı ki ;şrofls;. kendisine yol vermiştik.

Çalışmanız ve paylaşımınız için teşekkürler. Saygılar

• Işık doğru yerden geliyorsa 300 ms ile giden pelleti ,atıcıda tüfeğin arkasında gözlem yapanlarda çıplak gözle gayet rahatlıkla görebilir.. Şartlar bu şekilde uygunda görülemiyorsa göz doktoruna başvurulmalı ^^

• aynen arkadaş mermiyi görmüş:) bende hayretler içindeyim ben 120 metreden benim bt 65 le soda şişesi patlatıyom çokda keyifli yaa :) :thumbup:

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• hayır o arkadaş pellet namludan çıktıkdan sonra pelletin gidiş yolunda izlediği yolu hedefe varan kadar görüyormuş pelleti ben bugün nerdeyse yüz atış yaptım bi defa bile göremedim. hatta atış alanında belediyenin su vanasına yaptığı bi depo vardı ona attım 10 metreden 3 atış tek delik yaptım ve gidip baktığımda pellet duvardaki sivayı delip tuğleyı delip öbür taraftan çıkmıştı... bunu resimlemedim ama çok güçlü bi tüfek...

:thumbup: :thumbup: güçlü ve tehlikeli

• Eğer dediğiniz gibiyse çok sağlam gözleri varmış. Ben 120 ms atan Walther CP99 un pelletleri göremiyorum : ) ...

hocam insan gözü 24/ms görür basınç çok düşükse ve dürbünden bakarak gökyüzüne dogru atarsa arkadan bi ihtimal görebilir