Havadan komisyon ! ! !

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şahsıma söylendiğine göre adamın biri "faydalı model" aldığı gibi bişeyler söyleyip firmayı aramış, yıllık komisyon istemiş çıkartılan ürünlerden ...
    Yada size satayım demiş aldığı her ne ruhsatı ise ... Ürününün çalındığını söylemiş (elley wasp diye bir pellet yok gibi)
    Mahkeme izin gibi bişeyler demiş anladığım kadarıyla bişeyler koparmak istiyor... (Aslında ürün gerçekten herhangi bir şahsın çıkardığı dünyada ilk ürün olsa o zaman gerçekten hiç itiraz etmeye bile gerek yoktu o zaman haklıdır deyip kenara çekilmek gerekirdi)

Firmaya hiç muhatap olmayın gitsin elinden ne geliyorsa yapsın dedim...

Herhangi biri hakkında konuşmuyorum genel olarak diyorum ki :
    Koca Türkiye dar mı geldi ? İmal ettikleri ürünleri alan olmuyormu ki komisyon peşinde koşuyor insanlar ? Havadan para kazanmak isteyen olabilirde firmaların havadan para vereceğini sanmıyorum...

Not: Ruhsat durumuna bakıldı tescil numarası yazılmamış tescil edildimi şu an için bilemiyorum ancak ruhsat tescil edildiği gün "hükümsüzlük davası" açılacağını bilmesini isterim... 10 sene civarı üretim yaptığı söylenen ingiliz Elley Wasp pellet delil olarak sunulacaktır...

Küçük bir bilgi :
    TPE'nin patentlerde yenilik incelemesi yaptığı söylenmekte ancak faydalı modellerde yenilik incelemesi yapmadığından neredeyse her başvuru tescille sonuçlanabilmekte ancak tescili müteakip faydalı model hükümsüzlüğü talep edildiğinde de mahkeme kanun gereği tedbir vermektedir. Dolayısıyla Tescili müteakip derhal Tedbir İstemli - Hükümsüzlük davası açılacaktır...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 7 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• birşeyler yazmış, ama yazamamış ima etmişsin hatta ima etmeye çalışmışsın gibi, açıkça ne olduğunu yazsanda bizde tahmin etmeye çalışacağımıza doğru anlasak?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben bunu birde sabah kalkınca okudum , dünya görüşüm değişti.

filinta

dulce bellum inexpertis

• birşeyler yazmış, ama yazamamış ima etmişsin hatta ima etmeye çalışmışsın gibi, açıkça ne olduğunu yazsanda bizde tahmin etmeye çalışacağımıza doğru anlasak?

Valla bende hiç anlamadım

• Anladığım kadarıyla,,başlığı açan arkadaşımız "Elley Wasp" pellet satmakta,,Yeni bir şahış arayarak bu pelletlerin patenine sahip olduğunu ve satıştan komisyon istemiş..
    kendi ürünü olduğunu iddia eden şahsın ticari ünvanı nedir ürün tescili yapılmışmı getir bakalım dense muhtemelen kıvıracaktır..buda bir dolandırıcılık yöntemi sanırım dikkatli olmak lazım.

A Takımı Üyesi

• Ben bunu birde sabah kalkınca okudum , dünya görüşüm değişti.

sabah sabah afalladım okurken .

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• ben konu yeni yazıldığında gece geç saaatlerde okudum anlayamadım ancak yarım saat düşündüm kendimce şöyle bi mantık yürüttüm konuyu açan arkadaş daha önce hatsan solid pelletlerin incelemelerini yapmıştı ve yapmakta anladığım kadarı elley wasp tan olduğunu söyleyen bi kişi arayıp bizim ürününün benzeri yapıyorsunuz bize para vermeniz gerekiyor demiş :him:s ?( 8| :?:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az 8o

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Haklısın Erdem , neden anlamadınız ben de anlamadım 8o

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• tyilmaz arkadaş,

Sözkonusu ürün, kendi başınadır ve sarf malzemesidir. Yani herhangi bir ünitenin yedek aksamı değildir veya kendi başına üniter bir özelliği yoktur. Dolayısıyla bu ürün faydalı model grubuna girmez. Canınızı sıkan şahıs konuyu bilmemekle beraber şansını denemiş. Bu tarz ürünler patent gerektirir. Bir sistem içermediği için de, en küçük bir ölçü farkı, ortaya farklı mamülü koymuş olur. Yani değil faydalı model, patent iddiası bile olsa bu şahsın bir işine yaramaz. Bu da bir yana, söz konusu model, patent bakımından piyasa ömrünü tamamlamıştır, alınan patentin durdurma gücü de yoktur. Bahsettiğiniz ürün anonimleşmiş vaziyettedir.

Kafanıza takıp canınızı sıkmadan, işinize devam edin derim.

Başarılar.

• kısaca özetlerseniz bizde anlarız maalesef sizin kadar bilgi birikimimiz yok ve merak ediyoruz X]#+,

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• etik olmayan insan çok hemde çok...geçmiş olsun .

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• İpucu vereyim incemehmet firmasını aramış adam(Türk birisi) komisyon istemiş , solid üretirken ona yıllık komisyon verecekmiş firma ... Nedenmi ? o faydalı model ruhsatı almış yada alıyormuş dolayısıyla ona komisyon ödemesi gerekiyor !!! ... Yani solid pelleti sanki ilk o üretiyor, Elley wasp denen bir pellette dünyada hiç üretilmemiş !!!

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Sözkonusu ürün, kendi başınadır ve sarf malzemesidir. Yani herhangi bir ünitenin yedek aksamı değildir veya kendi başına üniter bir özelliği yoktur. Dolayısıyla bu ürün faydalı model grubuna girmez. Canınızı sıkan şahıs konuyu bilmemekle beraber şansını denemiş. Bu tarz ürünler patent gerektirir. Bir sistem içermediği için de, en küçük bir ölçü farkı, ortaya farklı mamülü koymuş olur. Yani değil faydalı model, patent iddiası bile olsa bu şahsın bir işine yaramaz. Bu da bir yana, söz konusu model, patent bakımından piyasa ömrünü tamamlamıştır, alınan patentin durdurma gücü de yoktur. Bahsettiğiniz ürün anonimleşmiş vaziyettedir.

Kafanıza takıp canınızı sıkmadan, işinize devam edin derim.

Başarılar.

Olaya noktayı koymuşsunuz ...

• ben olsaydım iddia edenin iddiasını kanıtlamasından sonra araştırmaya ve endişelenmeye başlardım.