Mod 125 için namlu tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar forumunuza dün dahil oldum. İsmim Hüseyin Hatsan mod 125 ( 6,35 ) havalı tüfeğim var. Tüfeğimi ilk aldığımda yaklaşık 3 kutu kadar saçma harcadım ama bir türlü nişan - dürbün ayarını yapamadım. Tüfeği sabitleseniz bile ilk atılan saçma ile 2. atılan saçma birbirinden çok alakasız yerlere gidiordu bende sinirlendim tüfeği depoya attım düne kadar elimi sürmedim. Dün can sıkıntısına gittim 2 kutu saçma aldım tüfeğe ayar yapmak için ama yine yapamadım ve gideyim PCP tüfek alayım dedim. Bu arada dürbün için dampalı çok kaliteli bir ayak kullanıyorum herhangi bir kayma söz konusu değil. Neyse PCP tüfeklere bakarken forumunuzu gördüm değerli bilgilerinizi okudum ve bu durumu HATSAN servisi ile görüşme kararı aldım. Biraz önce servisi aradım oradan bir arkadaş ile görüştüm durumu anlattım ve namlumun değişmesini istiyorum 6,35 bana göre değil dedim. O da bana isteklerinizi bir kağıda yazın ve tüfeği bize gönderin dediler bende tamam dedim. Şimdi size sormak istediğim ben tüfeğimin namlusunu değiştireceğim sizece hangi namludan taktırayım 5,5 mi yoksa 4,5 mi tavsiye edersiniz ?

Saygılarımla

Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.

Forum İlan Kuralları ve Kullanımı Hakkında

• Tahribat atışı yapmayı istiyorsanız tüfeğiniz -güçlü- olduğu için 6.35 kalibrenin dezavantajı olmaz hatta daha etkili vuruş yapar. MOD125 ile isabetli atış yapmak için sabırla yüzlerce atış yapıp ona alışmanız gerekir. Dürbün ve ayaktan şüphelenmemek için önce 10 mt de gez ile atışlarınızı değerlendirin. Merak ettiğiniz konular geniş olarak forumda yer alıyor. Ben olsam böyle güçlü tüfekte önce 6.35 kullanıp zevkini tadarak sonra gerekirse namlu değiştiririm. Saygılar

• Official Post

Mod125 güçlü bir silah olduğu için 5,5 daha uygun olur, 4,5 mod125 kullanan bir arkadaş 4,5 pelletler hafif olduğu için grupmanın çok dağınık olduğunu yazmıştı başka bir konuda.

kaliteli pelletlerle ve biraz yayın spinini keserek çok güzel verimler alınabiliyor ben öyle yaptım gayette sağlam atışlarım var.
    forumda grupman resmlerim var.

• Keşke baştan forumu görme şansınız olsaydı da bu sıkıntıları yaşamasaydınız. PCP işi hem maliyetli hemde ilk etapta teferruatlı gelebilir. Madem yaylıda sıkıntı yaşadınız, forumu inceleyin ki pcp alacağınız zaman onda sıkıntı yaşamayın.

Dğer yandan namlu değişimi olacaksa gerçekten benimde tavsiyem 5,5 olacak. 4,5 bu tip güçlü yaylılarda saç-baş yoldurabilir. Saygılar

• birkac farkli kaliteli peletle 10 m den deneyin eger duzgun sonuc aliyorsanız tufekde soru. yok demektir

• Tüfeğe bu gün de biraz zaman ayırdım ayar falan yaptım ama 5 saçmadan 2 si vuruyor 3 ü alakasız yerlere gidiyor :) Bende paketledim tüfeği HATSAN a gönderim. Ben havalı tüfekler konusunda fazla bilgi sahibi değilim dediğiniz gibi keşke almadan önce forumu bir gezseydim ama inanın ani oldu alışım. Ben hayvancılıkla uğraşıyorum serçelerle başım dertteydi bir çare olarak gittim av bayisine Güzel bir havalı tüfek arıyorum ama güçlü olsun dedim bana 6,35 hatsan verdi en güçlü etkiyi bu yapıyor dedi bende aldım. Sonra uzun bir süre ayar yapmaya çalıştım her yolu denedim ama olmadı. Dampalı ayak aldım dürbün için yine olmadı bende koydum depoya tüfegi uzun bir süre dokunmadım. Bu pazar biraz atış yapayım dedim çıkardım tüfeği onda da akşama kadar ayar yapmaya çalıştım :)) Benim aslında öğrenmek istediğim şey PCP lerde tepme olmadığı için sanırım herhangi bir ayar sorunu olmuyor. Mod 125 lerdin genelinde böyle ayar sorunu var mı yoksa benim şansıma mı denkgeldi ? Eğer derseniz ki Mod 125 e 5,5 namlu taktır güzel bir ayar yaparsan attığını vurursun o zaman dürbünü falan da değiştirir güzel bir sniper yaparım :)) Nikula 4-16x50 Red-Green AOE Tüfek Dürbünü güzele benziyor

Saygılarımla...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen husaberg ().

• Bu arada bir düzeltme yapmak isterim Serçelere kızdığım için tüfeği aldığımı belirttim ama av yapmıyorum ve avlanmaya karşıyımda. Ben sadece orada hiçbir araştırma ve hiçbir bilgi olmadan bir anda kuşlara kızıp alınmış bir tüfek olduğunu dürüst bir şekilde belirtmek istedim :) Küçücük kuşa kızılırmı derseniz 1 serçenin çiftlikte su deposunun sensör kablosunu kemirmesi sonuçu 10.000 bıldırcın susuzluktan ölüyordu son anda fark ettik. Bende bir sinir gittim aldım tüfeği

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen husaberg ().

• 5.5mm isteyin namluyu saçmaları 6.35mm göre daha ucuzlar ve bulmak daha kolay

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• 5.5mm kullanıyorum daha once 4.5mm kullandım hiç memnun kalmadım bencede 5.5 almalısın :thumbup:

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• Sizlerle birşeyi paylaşmak istedim forumunuzu görmeden önce hatsana tüfeği göndermek aklımın ucundan bile geçmedi yanlız forumda bazı arkadaşların hatsanın kalitesini ve malının arkasında duruşunu övmeleri üzerine paketledim gönderdim tüfeği ve dün gönderilen tüfek için bu gün benimle irtibata geçildi. isteklerim soruldu bende söyledim ve bana en kısa sürede istediğiniz gibi bir tüfek gönderileceği söyledi. Gerçektende forumunuzda bahsedildiği gibi kaliteli ve hizmette sınır tanımayan bir firmaymış. Bu kadar hızlı olmalarına şaşırmadım değil

• Sizlerle birşeyi paylaşmak istedim forumunuzu görmeden önce hatsana tüfeği göndermek aklımın ucundan bile geçmedi yanlız forumda bazı arkadaşların hatsanın kalitesini ve malının arkasında duruşunu övmeleri üzerine paketledim gönderdim tüfeği ve dün gönderilen tüfek için bu gün benimle irtibata geçildi. isteklerim soruldu bende söyledim ve bana en kısa sürede istediğiniz gibi bir tüfek gönderileceği söyledi. Gerçektende forumunuzda bahsedildiği gibi kaliteli ve hizmette sınır tanımayan bir firmaymış. Bu kadar hızlı olmalarına şaşırmadım değil

Hemen işleme almış olmaları çok güzel. Muhtemelen yaylılarla ayrı, pcp'lerle ayrı personel ilgileniyor.
    Ancak servisin garip tarafı, 1000 liralık bt65 veya 2000 liralık Evanix gönderdiğinizde cezalandırır gibi bolca bekletiyorlar. Demek pcp'cisin hee... :Bal:taC:

Kimisi kundağı kırılmış, namlusu yamulmuş tüfeği gönderiyor, hiçbir ücret ödemeden eline yenilenmiş gıcır gıcır silah geçiyor, üstüne belki hediye dürbün falan da koyuyorlar(örneği var :) ). Kimisi de birsürü para vermiş olmasına rağmen, silah haftalarca serviste yatıyor, geldiğinde yine verdiği paranın hakkı ortada yok.
    Umarım Hatsan bu konularda da gelişme sağlar.

• Arkadaşlar hepinizin ilgisine çok teşekkür ederim. Zamanınızı alıyorum ama tüfeği alırken hiçbir bilgi olmadan gidip bodozlama aldım belki çöp olacak tüfek aynı hataya düşmemek için değerli zamanınızı biraz daha rica edeceğim. Şimdi ben bunu fabrikaya gönderdim zevk için namlu değişecek yani 100-150 arasında bir masrafı olur. Buna gidip güzel bir dürbün almayı düşünüyorum beğendiğim dürbünler ise 200-250 arasında. Hadi fabrikadan geldi yine dürbün ayar kaçıracak belki namıdeğer dürbün kıran dürbünü de kıracak. Ne kadar dampa ayak taksan da tüfek o kadar sert ki bu sefer dürbüne balyoz ile vuruyormuş gibi darbe oluşuyor tepmeden. Ben diyorum ki 250 dürbüne 150 tüfeğe veresiye 400 daha verip gidip at44 alayım mı acaba hem güzel de dürbün hediyesi var. Ben avcı değilim hani arada can sıkıntısına 2 şişe kırayım desem yok dürbün ayarı yok alakasız atışlar tekrar başıma gelsin istemiyorum. İşin özü ben http://www.youtube.com/watch?v=hEZt0UjOL0c saçmaları bu denli düzğün atan bir tüfek istiyorum. Tabi şu da var ben ayda yılda bir çıkaracağım tüfeğe de 1500-2000 tl vermek istemiyorum onun için fiyat/performans önemli

• Arkadaşlar hepinizin ilgisine çok teşekkür ederim. Zamanınızı alıyorum ama tüfeği alırken hiçbir bilgi olmadan gidip bodozlama aldım belki çöp olacak tüfek aynı hataya düşmemek için değerli zamanınızı biraz daha rica edeceğim. Şimdi ben bunu fabrikaya gönderdim zevk için namlu değişecek yani 100-150 arasında bir masrafı olur. Buna gidip güzel bir dürbün almayı düşünüyorum beğendiğim dürbünler ise 200-250 arasında. Hadi fabrikadan geldi yine dürbün ayar kaçıracak belki namıdeğer dürbün kıran dürbünü de kıracak. Ne kadar dampa ayak taksan da tüfek o kadar sert ki bu sefer dürbüne balyoz ile vuruyormuş gibi darbe oluşuyor tepmeden. Ben diyorum ki 250 dürbüne 150 tüfeğe veresiye 400 daha verip gidip at44 alayım mı acaba hem güzel de dürbün hediyesi var. Ben avcı değilim hani arada can sıkıntısına 2 şişe kırayım desem yok dürbün ayarı yok alakasız atışlar tekrar başıma gelsin istemiyorum. İşin özü ben http://www.youtube.com/watch?v=hEZt0UjOL0c saçmaları bu denli düzğün atan bir tüfek istiyorum. Tabi şu da var ben ayda yılda bir çıkaracağım tüfeğe de 1500-2000 tl vermek istemiyorum onun için fiyat/performans önemli

Almayı düşündüğünüz pcp ile verilen dürbün o kadar dandik ki bu sefer sıfırlaması bozuluyor diye tekrar min.200-300 verip bir kez daha dürbün alacaksınız. PCP alırken yanında pompa alacaksınız (ayda yılda 1 kez çıkacağınızı söylediğiniz için) bu sefer pompa işi zahmetli gelecek iyice sıkılacaksınız. Scuba alın desem bu sefer çok kullanmayacağınız ve belki de dolum sıkıntısı yaşayacağınız için bıkıp usanabilirsiniz. Size tavsiyem iyi bir araştırma yapmanız ve tam olarak beklentinizi belirleyip ona göre bir harcama yapmanız dır. Buna alternatif olarak, bütçeniz elveriyorsa evladiyelik bir yaylı almanızı öneririm. Hem uzun yıllar kullanırsınız hemde dilediğiniz zaman sırtınıza takıp atışa gidersiniz hiçbir ekipmana ihtiyacınız olmaz.

Önerim yaylı için;

Hw97, AA Tx200, g;$i Saygılar

• henüz bir bahsi geçmedi ama isteyeceklerdir çünkü zevke istinaden bir işlem yapıyorlar + ben garanti ve fatura belgemi bulamadım. İlk sorduğumda namluya 60 lira demişlerdi işçilik bakım derken en az 150 gider diye düşünüyorum