pcp tüfeğin hava tankını karbondioksit ile doldurabilir miyiz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar pcp tüfek almayı düşünüyorum fakat hiç bilgim yok. işyerimizin atölyesinde sanayi tipi büyük karbondioksit tüpleri var, bir aparat yardımıyla pcp tüfeğin hava tankını sanayi tipi tanklardan karbondioksit ile doldursam atış yapar mı?

• Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.

Aksi halde üyeliğiniz sonlandırılacaktır.

• Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.

Aksi halde üyeliğiniz sonlandırılacaktır.

tanışalım başlığında kendimi tanıttım

• Maalesef o tüpler işinizi görmez. Saygılar g;$i

• teşekkürler arkadaşlar. önerebileceğiniz bir co2 silah varmı paintball tüpü takılabilen tipte

• zaten pcp lere karbodioksit basılır ama sanayi tüplerinin basıncı yetmez sen en iyisi formu güzel bi dolaş pcpler hakkında çok bilgi elde edersin

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• zaten pcp lere karbodioksit basılır ama sanayi tüplerinin basıncı yetmez sen en iyisi formu güzel bi dolaş pcpler hakkında çok bilgi elde edersin

PCP' lere karbondioksit basılmaz. Soluduğumuz hava basılır.

• benjamin discovery ve marauder modelleri co2 ile çalısabiliyor youtube de videoları mevcut

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• benjamin discovery ve marauder modelleri co2 ile çalısabiliyor youtube de videoları mevcut

co2 kullanmak üzere dizayn edilen tabanca ve tüfekler var tabikide.... hazır kullanıp atılan tüpler kullanılmakta,, onları tekrar doldurmakta mümkün değil.tüpü atıp yenisini takmak gerekiyor.bu tarz silahlarada kuru hava veya azot basamazsınız.silah hangi tarz dolum için dizayn edilmiş ise,onu yapmak lazım ,farklı dolumlar denememek lazım.bunu söylemeye çalışıyorum.

A Takımı Üyesi

• Abi adam oxijen basmış bu adam hiç mi duymamış demirleri oxijen ile kesildiğini
    Karbondioxit kuru hava deyilmi
    soluduğumuz havanın içinde her şey var

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• CO2, 6 Bar da sıvılaşan bir gaz bildiğim valfe her vurdugunuzda 6 bar alirsiniz. At44 200 bar prensipli ornegin

• Pcp silahların valf sistemi ve mevcut tüplerde sifon sistemi olmaması nedeniyle Co2 basılan bir pcp tüfek zaten Co2 sıvı halde valfe dolacağından ilk bir iki atışta valfi donarakateş edemez halde kilitlenip kalır.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• yani sıcak yaz günlerinde co2 kullanılabilir mi ?

• CO2 basıncı 20 C'de 58 bar civarındadır. Isı yükseldikçe basınç yükselir, ısı düştükçe basınç düşer:

http://hvac-talk.com/vbb/attachment.php?attachmentid=204972&d=1313193512

TheNightHawk'ın belirttiği gibi, tüp içerisinde CO2 sıvı haldedir ve sifon sistemi olmadığı için tüp dik tutulmadıkça, sıvı CO2 valfe akarak hem donmasına, hemde O-ringleri düşük ısıdan dolayı deforme olmasına, daha sonra gaz kaçırmasına neden olur.

Bu nedenden dolayı, son zamanlarda paintball silahlarında CO2 kullanımından vaz geçilmiştir. Onun yerine 200 bar ve 200 veya 800 cc'lik alüminyum veya 300 barlık kompozit tüpler içerisinde sıkıştırılmış kuru hava kullanılmakta ve bu basınç tüpün ucunda bulunan bir regülatör vasıtası ile 60 bar civarına düşürülerek paintball veya CO2'li silahlarda kullanılmaktadır.

PCP silahlarda ise direkt olarak 100 - 200 bar basınç aralığında çalışmaktadır. Sifon sistemli bir tüple birlikte CO2 kullanabilseniz dahi elde edebileceğiniz maksimum basınç 60 bar olabileceğinden PCP tüfekten bir verim alamayacaksınız demektir.

Ben Condor kullanıyorum ve Condor için satılan CO2 adaptörü denilen bir parça var:

http://www.pyramydair.com/s/a/…ondor_Talon_Talon_SS/1713

Normal CO2 dolu paintball tüpünü bu adaptöre takarak Condor'da CO2 ile atış yapabiliyorsunuz. 2 sene kadar önce bu adaptörü alarak CO2 tüpü ile atış yapmak istedim ama performans o kadar kötü ve hız o kadar düşüktü ki (pelletin havada gidişini görebiliyordum) bir daha kullanmadım.