Tüfeğim Dağıldı Yardım Edin

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba bugün arazide Hatsan Mod99'umla atış yapıyordum ta ki tüfeğimi kurduğunda tüfeğin üst kısmı tetikle beraber yukarı çıkana kadar. Tüfeğin üst kısmı ve tetik anlayacağınız 3-4 cm yukarı çıktı, tüfek ortadan ikiye ayrılmış gibi, bastırınca da geri yerine oturdu ama hala çıkabiliyor çekince ;#^+. Baktım ki tetiğin arkasındaki vida kayıp bundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Yarın tüfeği Hatsan'a göndermeyi düşünüyorum göndermeden önce neler yaparsam daha iyi olacağını söylerseniz sevinirim mesela gönderirken yanında ek bir şey eklemeli miyim? :S

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Biliyorum çok aceleciyim özür dilerim fakat yardım edebilecek birileri yok mu her cevap benim için çok değerli ayrıca zaman kısıtlı... u½%;

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• faturasınıyla ve tüfekten kaynaklananan sorunu bir kagıda yazarak hatsana yolla başka bişe gerek yok

hatsan mod 33 4,5mm 177cal

hatsan mod 70 4,5mm 177cal

hatsan mod1055.5mm 22cal winchester3-9*32

gamocfx5.5mm 22 cal square3-9 40

at44wx 10 lw 5.5 22 cal optima 3.12,44 AOE ;tacli#
    armsan phenoma carbo 12 cal otomatik av tüfeği tacli.png

• Teşekkürler peki Hatsan'ın tüfeğimin yapılması için gönderebileceğim birden fazla yer var mı varsa bulunduğum yere en yakın olan yere göndermek amacıyla soruyorum.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Kundağı gövdeye bağlayan vida zamanla gevşemiş sizde farketmeden kullanmışsınız sonunda vida fırlamış , bundan sonra tüfeği kullanırken arasıra vidaları kontrol edin bence..

• Teşekkürler peki Hatsan'ın tüfeğimin yapılması için gönderebileceğim birden fazla yer var mı varsa bulunduğum yere en yakın olan yere göndermek amacıyla soruyorum.

Doğruca HATSAN'a yolla,başka yer ancak bozar,bir silahın üretici yada garanti sürecini üstlenmiş firmalardan başkasına yollamak pek akıllıca olmaz,HATSAN yapar yollar sana ,kargo maliyetinden başka bedel ödemezsin

• Zamanla gevşemesi olağan fakat oysaki ben daha 200 civarında atış yaptım ve tüfeği alalı 4 gün oldu. Ayrıca Mehmet70, alıntı yapamadım özür dilerim yorumunuz için teşekkür ederim.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Alalı henüz 4 gün olmuş, garanti kapsamında ya aldığınız bayiye giderek tamir için Hatsan'a gönderilmesini talep edin, ya da direkt olarak içerisine faturanın bir kopyası ile sorununuzu anlatan kısa bir yazı ile Hatsan'ın Kemalpaşa-İzmir Fabrikasına gönderin. Kargo bedelini siz ödeyeceksiniz unutmayın.

• Tüfeği alalı dört gün olduysa, ürün ayıplı ürün statüsündedir. Aldığınız bayiye gidip tamir değil ürün değişimi istediğinizi söyleyin, fabrikaya kontrol için göndermek zorundayız diyecekler, tamam diyip teslim edin. Ya tüfeğinizi ücretsiz tamir edip bayiye teslim ederler ya da yeni ürün verirler, her iki şartta da kargo ücreti ödemekten kurtulursunuz. Üretici de satıcı da garantiden sorumludur, satıcı ben bilmem kargo parası isterim derse eğer ben ürünü sizden aldım fabrikadan almadım, buraya bırakırım burdan alırım diyin. Bence ürünün tamiri yerine yenisiyle değiştirilmesini talep edin.

• Oraya göre bir vida bulamaz mısın peki etraftan ? Hani sıkıntı sadece mekanizmayı kundağa montelemeye yarayan vidada ise kargo parası ödemene ve beklemene değmez.

• Etraftan vida bulabilirim sanırım fakat ben pek güvenli olacağını düşünmüyorum.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için ve vakit ayırdığınız için, Hatsan'ı aradık ve durumu izah ettik, onlar vidayı gönderecekler biz de takacağız ;grin; agt

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Arkadaşlarımızın da dediği gibi , Namluyla kundağı birbirine sabitleyen vida düşmüş .

Tüfeğinizdeki vidaların gevşek olup olmadığını (silah bakımı) sizin kontrol etmeniz gerektiğini öncelikle belirteyim .

Şayet dediğiniz gibi 4 günlük üründe böyle bir sorunla karşılaştı iseniz , faturası , kutusu ve size teslim edilenleri eksiksiz bayiye götürün .

Ve sorununuzu dile getirin , muhtemelen kargo ücretini sizin karşılamanız kaydıyla firmaya gönderebiliceklerini yahut sorunun büyütülücek bir şey olmadığını kendilerinin orda halledebiliceklerini söylerler . Orjinalden farklı bir vida takarlarsa ve daha sonra silah tekrar sorun çıkartırsa fabrikaya gönderdiğinizde bizim dışımızda müdehale olmuş diyerek garanti kapsamı dışında bırakabilirler .

Size önerim , faturası ile 7 gün içinde ürünün kusurlu olduğunu ve beğenmediğinizi bildirip geri iade hakkınızın olduğunu bilerek , değiştirmeniz olucaktır ...

Bundan sonra benzer sorunlar yaşamamanız için rutin kontrollerinizi yapmanız yönünde de tavsiyede bulunuyorum .

Ne kadar özlendiğini bilsen , yokluğundan utanırsın ...

• kuzey67; yorumunuz gerçekten çok açıklayıcı ve yararlı olmuş, vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler, eğer bir önceki yorumumda bahsettiğim Hatsan'ın göndereceği vida uyumsuz olursa ya da olur ya takamaz isek, yazınız benim için de, bu durumla karşılaşmış/karşılaşacak üyeler için de çok yararlı olacak umuyorum ki :rolleyes:

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• tüfeğin dağılsada parçalansada önemli değil hatsanın servisi 10 numara 5 yıldızdır direk bir kağıda sorunlarını yazarak gönder onlar sorunu düzeltip bi güzel bakım yapıp geri yollarlar :thumbup:

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE