Yeni yivlim Mauser Patrone .22LR

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • namlu uzunluğu kaç cm? moderatörsüz çıkardığı ses çok mu? kaç metre de ne kadar düşme yapıyor?Tepmesi nasıl? bir mod 125 kadar tepmesi var mı?Bu ve benzeri sorular ben ve benim gibi yivliye geçecek bir çok arkadaşıma rehberlik edebilecek cevapların kendileridir.Açıkçası bir çok arkadaşımızın bu soruların cevaplarını aynı benim gibi merakla beklediğini tahmin etmekteyim.Teşekkür ederim ..

Tüfeğimi edinmem de katkısı olan tüm forumdaşlarıma ve büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim.

K.A. Air Arms S510 SL Xtra FAC .22 / 42 Fpe

Hawke Sport HD 2-7x32

• Tüfeğiniz anladığım kadarıyla bulundurma ruhsatlı. Atış yaparken veya taşırken herhangi bir kolluk kuvvetine denk geldiğinizde başınız ciddi derde girebilir. Birisi görüp şikayet edebilir ve tüfeğe de el konulur. Ayrıca mermi bulmaktan kastınız nedir. Mermiyi sadece MKE satabilir.Başka bir yerden edinmek de suçtur. Moderatörler ip numaranızıgerekli olduğunda kolluk kuvvetleriyle paylaşırlar.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• yivlilere taşıma ruhsatı veriliyomu

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Tüfeğiniz anladığım kadarıyla bulundurma ruhsatlı. Atış yaparken veya taşırken herhangi bir kolluk kuvvetine denk geldiğinizde başınız ciddi derde girebilir. Birisi görüp şikayet edebilir ve tüfeğe de el konulur. Ayrıca mermi bulmaktan kastınız nedir. Mermiyi sadece MKE satabilir.Başka bir yerden edinmek de suçtur. Moderatörler ip numaranızıgerekli olduğunda kolluk kuvvetleriyle paylaşırlar.

Hocam malesef kazın ayağı öylde değil.

Tüfeğin yarı otomatik olmasından kaynaklı evet avda kullanılamaz ve dolayısı ile taşıma verilemez diye düşünmeniz normal. Fakat ermalar lr22 ve 9mm lerin yarı otomatik özelliği kalıcı olarak iptal edilip balistik incelemeden geçtikden sonra boltaction muamelesi görmekte ve bu şekilde ruhsatlandırılmaktadır. Ha eğer ki mermi dayanmıyor dan bir çıkarım yaptıysanız istikhak yetmediğinden şikayet ediyor olabilir ve biatlon lisansı konusunda yardım istediğini tahmin ediyorum.

Erhan abiyi tanırım ve tanıdığım kadarı ile baş vuracağı en son yöntem illegal yöntemlerdir.

Bu arada bahsi geçen açık uyarı schfrhnd (Erhan) beye yapılmış diye anlıyorum ona göre cevap verdim.

• Benim sözüm genele, abuk bir yasamız var başımızın ağrımasını istemiyorsak paylaşırken yazdıklarımıza dikkat edelim zira en basiti 3 yıl hapisten başlayan. acayip bir yasamız var. Geçenlerde kasamda sattığım eski silahtan 10 kutu merminin kalmış olduğunu fark ettim. Aynı adreste 2 bulundurma ve 1 taşıma olmasına rağmen kalibresi tutan silah olmadığından bir olay çıkması durumunda bende o kalibre silah bulunmadığından ve sayı yasaca mühim sayılabileceğinden. Atamayacağımdan ve satamayacağımdan, fişekleri zor bela bir kabın içinde ateşte yakarak imha ederek kurtuldum. Yasanın şakası yok ve tüm ruhsat dertlerinizden bir anda kurtulup rahata ermeniz çok kolay. Bilmem anlatabildim mi.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Yönetici Notu: Lütfen üslubunuza özen gösteriniz.

• Çok tehlikeli bir iş yapmışsınız.

En yakın ruhsat büro amirliğini arayarak elinizde geçmiş ruhsatlı silahınızdan kalma mermiler olduğunu beyan ederek. Bunları hibe etmek istediğinizi bildirebilirdiniz. Genelde gelip bizzat tutanak ile teslim alsalar da bazı küçük yerlerde sizin getirmenizi de isteyebiliyorlar. Bunlar dede yadigarı antika sılahlarınız için de ğeçerli.

Bu arada bir uyarı yapmak istiyorum kesinlikle kuru sıkı dahi olsa hiçbir ateşli silah mühimmatını ateşe atmayınız.

• xxxx,

huuhhuuvv ne kadar zenginmişsiniz siz öyle? ;tacli# Sizin xxxx dediğiniz adamlardan bu iş öğrenildi bişiyler hakkında fikir sahibi olundu... Hele laflarınızı tartıp da konuşun

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bu foruma yakışmayan bir üslup. Ağızdan çıkanı kulak duysa iyi olur yada klavyeden çıkanı.

A-TAKIMI