Airarms vs Weihrauch

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese selamlar saygılar. Gamo yaylıyı artık HW ya da AA'yla değiştirme kararı aldım. Başka bir marka veya magnum sınıfı düşünmüyorum zaten.

Seçeneklerim ise tx200, hw97 k ve prosporttur. Kalibre tercihim 4.5mm'dir. Malum 5.5mm'lik hatsan pcp mevcut zaten. Bu sefer tahribattan ziyade 50-60 metrede isabete yoğunlaşmak istiyorum. Şimdi gelelim kriterlerimize :)

1- Namlu kalitesi
    2- Tetik
    3- Tepme ve çınlama sesi
    4- Malzeme kalitesi (ahşap, meneviş vs.)
    5- Teknik servis desteği ( Hatta belki de en önemlisi benim gibi tüfeği açıp kurcuklamaktan hoşlanmayanlar için)

Fiyat pek önemli değil açık çekle araya giren dayım finansör bu sefer ;şrofls;.

Hatta önerilerinizin yanına bir de bushnell veya hawke dürbün de yazarsanız tadından yenmez.

Kullanmış veya fikir sahibi değerli kardeşlerimin ve abilerimin bilgilerini ve görüşlerini bekliyorum.

Saygılarımla.

Ekleme: 6. kriterimiz de ağırlık

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• Diana mod 54-56 yı eklememenin özel bir sebebi var mı merak ettim :)

• Magnum sınıfı olması ve kesinlikle ağırlığı hocam. Arada dayım da kullanacağı için özellikle tembih etti ağırlığı konusunda. :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• hw 97 al pişman olmazsın...

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• 4.5mm field target atışları için pek düşünmenize gerek yok, tek seçim HW97K olacaktır. 50m ye kadar field target atışlarıızda istediğiniz herşeyi size fazlasıyla verecektir. zaten fiyatıda AA lardan oldukça ekonomik.
    ağırlık konusunda AATX200 ve pro sport modelleri 4100-4200 gram hw97k 4100 gram, dianalarda dahil kaliteli yaylıların hepsi 4kg üzeri malesef.
    dürbünde hem ekonomik hemde yaylı tüfek sertifikası olan hawke airmax serisi öneririm 3-12x40AO iyi bir seçim olur. SR6 reticle sayesinde pistonlu silah menzili dahilinde isabetli atışlar yapabilirsin 12x büyütmede 50m de yeterli olacaktır.
    dampaya gerek kalmaz nedeni stok haldeki HW97 fazla tepmez ayrıca dürbünde airmax serisi olacagından tek parça ayak işini görecektir

• yanılmıyorsam forumda satışta olan hw 97 var değerlendirin derim forumdan daha önce benimde alışverişim oldu hem aldım hem sattım sorun yaşamadım

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Sayın ''Mobydick74''ve ahmet bey cevaplarınız için size ayrı ayrı teşekkür ederim. Dürbün tavsiyesi de cuk oturdu bu arada.

Ancak bu iki markanın servis durumunu da merak ediyorum. Umarım parça sıkıntısı veya ne yaptığı hakkında bir fikri olmayan bir servisle karşılaşmam iki gün sonra...

asil, kararım tam otursun onlara da tek tek bakacağım. Teşekkür ederim :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• HW97K ağır bir tüfektir. Ağırlık yaylı tüfeklerde isabeti arttırır. Tepmenin azalması konusunda faydası vardır. Hafif tüfeklerden kullandığım Gamo cfx var ama bir AA ve HW kalitesinde kesinlikle değil. HW97K 10 puan ise CFX kalitede 3-4 anca alabilir. AA TX200 de ve Prosportta bulunan delrin sekmanlar HW97k da fabrikasyon mevcut değildir. Bu kullanım kalitesine yansır. HW97K ya sekmanlı piston targettune india sitesinden alınabilir. 150 USD civarı masraf olur. Ben alacak olsam öncelik sıram şu şekilde olurdu. AA TX200, HW97K prosport kullanmadım ama kurma kolunun konumu ve kurma şekli dolayısıyla kullanımı nasıldır kurmak zor mudur pratik midir kullananlara sormak lazım. Meneviş, işçilik servis dersen servise ihtiyacın sadece yay kırma ve piston contası yenileme safhasında olur. Ufak bir yatırımla kendi yay sökme aparatını yaparak kendin değiştirebilirsin. Parçalar ise dünyanın her yerinde internette mevcut. Bu ara Meydan av da mevcut bulunan sınırlı üretim HW77 Special Edition' u da incelemeni tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://www.weihrauch-sport.de/bilder/weitschussluftgewehre/gross/HW77mSHS.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.meydankamp.com/Documents/Graphic/W/1/WEIHR_129756937134426250.jpg]

bu da meydanın sitesindeki silah, 2 çeşit lamine kundak 77 var. Hangisi geldi , kaldı mı bilemiyorum. Bende mavi lamine 97K var. Başka bildiğim kimsede yok.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sayın nighthawk; bilgilendirici ve detaylı yazınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle. Yazınızdan sonra kafam tekrar Airarmslara gitti. Ancak delrin sekmanın ne olduğu konusunda en ufak bir fikrim yok :)

Hw97k'da fabrikasyon olarak mevcut değil demişsiniz ancak önemli eksiklikmidir nedir onu bilemedim. Lamine kundağa gelirsek bir ara niyetlenmiştim ilk yataguna geldiğinde. Gerçekten çok hoş duruyor ancak ben onu arazide kullanmaya kıyamam ne yazık ki...

Saygılarımla

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bugün biraz geç de olsa HW97K siparişimi vermiş bulunmaktayım. Cevap yazanlara değerli görüşleri için teşekkür ediyorum. Hw97'ye ek olarak Hawke HK3022 Sport HD 3-9x40 AO ve sportsmatch Dm60 siparişi verdim. Umarım beklediğim gibi bir sıkıntı olmadan kullanabilirim. Bir de ek olarak AA diabolo field 4.52 siparişi verdim. Ancak bu konuda soru işaretim var 4.51 olanı daha mı uygun olurdu acaba? :rolleyes:

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Official Post

Bugün biraz geç de olsa HW97K siparişimi vermiş bulunmaktayım. Cevap yazanlara değerli görüşleri için teşekkür ediyorum. Hw97'ye ek olarak Hawke HK3022 Sport HD 3-9x40 AO ve sportsmatch Dm60 siparişi verdim. Umarım beklediğim gibi bir sıkıntı olmadan kullanabilirim. Bir de ek olarak AA diabolo field 4.52 siparişi verdim. Ancak bu konuda soru işaretim var 4.51 olanı daha mı uygun olurdu acaba? :rolleyes:

dürbün konusunda biraz acele etmişsiniz. 12-16 büyütme olsa çok daha iyi olurdu bence.

• HW97 almakla çok doğru bir seçim yaptınız :thumbup: iyi günlerde kullanın. Ben jsb Exact 4.52 ve H&N barracuda ile çok güzel sonuçlar alıyorum ;)

• Benim de aklıma geldi ancak bu tüfeği gerçekten 50 metre üzerinde kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden daha büyük büyütme kullanım amacımdan dolayı gereksiz bir masraf olarak geldi bana :)

Emre bey ben de bu sefer doğru bir seçim yaptığımdan eminim galiba. Bu kadar üstat yanılıyor olamaz ;tacli# 4.52 ile güzel sonuç almanıza sevindim zira namluya çok sıkı oturmasından korktum ben de.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Benim de aklıma geldi ancak bu tüfeği gerçekten 50 metre üzerinde kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden daha büyük büyütme kullanım amacımdan dolayı gereksiz bir masraf olarak geldi bana :)

70-80m ye kadar çok isabetli atışlar yapabilirsiniz.Dürbün ise imkan varsa 4-12x50 olarak yaparsanız yıllarca memnun kalırsınız g;$i

• Official Post

Benim de aklıma geldi ancak bu tüfeği gerçekten 50 metre üzerinde kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden daha büyük büyütme kullanım amacımdan dolayı gereksiz bir masraf olarak geldi bana :)

aynı optikten bendede var. 50-60 mt de grupman için kullandğım zaman biraz sönük kalıyor. pelletlerin yerlerni pek seçemiyorum. o yüzden renkli kağıt felan kullanıyorum. siz objelere atarsanız sorun olmaz elbette

• Güle güle kullanın :) harika bir set yapmışsınız fotoları bekliyorum :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• aynı optikten bendede var. 50-60 mt de grupman için kullandğım zaman biraz sönük kalıyor. pelletlerin yerlerni pek seçemiyorum. o yüzden renkli kağıt felan kullanıyorum. siz objelere atarsanız sorun olmaz elbette

Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Tavşan hedef aldım onunla başliyip grupmana doğru geçmeyi planlıyorum dediğiniz sıkıntıları yaşarsam muhtemelen daha büyük mercekli ve yakınlaştırmalı bir dürbün tercih ederim. Zaten Amerikadan birçok dostum gelecek yaz ortasında duruma göre onlara sipariş yağdırırım artık :)

Güle güle kullanın :) harika bir set yapmışsınız fotoları bekliyorum :)

Çok teşekkür ediyorum daha iyileri senin olsun dicem canavar gibi patriotun var zaten ;tacli# Fotoları da çekmeye çalışıcam en kısa zamanda ancak bu ara yoğunluktan dolayı tacitcalle bile aldığımdan beri 2 defa atışa gidebildim. Kısmetse finallerden sonra bol bol pellet yakıp fotoğraf çekerim :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :)

Çok teşekkür ediyorum. :)

70-80m ye kadar çok isabetli atışlar yapabilirsiniz.Dürbün ise imkan varsa 4-12x50 olarak yaparsanız yıllarca memnun kalırsınız

Dürbün konusunda CmzD arkadaşıma da dediğim gibi işimi gördüğü yere kadar mevcut tercihle gidicem artık. Yetersiz kalınca Amerikaya siparişi geçecez mecbur. Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum. :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177