iNCE mEHMET PELLET

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İnce mehmet .22 cal 25 grain pelletlerini deneyip tecrübe etmiş arkadaşlar fikirlerinizi paylaşır mısınız..

• Ben bir kutu almıştım 23 grain mi 25 grain mi bilemiyorum ama at44 long sarjorunde durmuyordu,dökülüyordu,namluyu aşağıya tutunca bile daha namluya sürmeden yarısı namluya giriyordu...vb. İsabetide doğal olarak çok kötüydü,kullanamadım zaten bir tam kutu öyle duruyor hala...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Bende bt 65 sb elite var.Çok çeşitli pelet denedim.jsb ve özellikle ince mehmet 28 grain kullanıyorum.İnce mehmette sabit kaldım.Hem tahribat açısından hemde isabet iyi.Şarjörden düşme konusunda evet biraz sorun oluyo.Ama iyice sıkıştırdığında ve şarjörün oringi yeniyse düşme olmuyor.

• at 44 kullanıcısı olarak ince mehmet pellet harici hiçbirşey kullanmıyorum.23grain ile 25grain tercih ediyorum.solid pellet benim tüfeğimde son derece verimli tahribat olarakta gayet tatminkar.tavsiye ederim.

• Official Post

at 44 kullanıcısı olarak ince mehmet pellet harici hiçbirşey kullanmıyorum.23grain ile 25grain tercih ediyorum.solid pellet benim tüfeğimde son derece verimli tahribat olarakta gayet tatminkar.tavsiye ederim.

+10000 :thumbup:

• Bende tecrübe ettim bu pellet lerden. Ben başarılı buldum, 30 grain olanını denedim, çapı biraz ufak gelebiliyor bazı tüfeklere, eğer böyle bir sorununuz varsa, pellet in dibini bir kaç kez masa gibi düz bir yere tıklayın, kenarardan hafif eteklenme yapıyor, performansı artıyor.

• Satıştaki sitelerde 25 ve 30 grainlik modellerin her ikisinde de çap (5.52mm) ve uzunluk (9.2mm) aynı görünüyor. Öyleyse ağırlık nasıl değişiyor? :huh:
    30 grain olanlar BT65 şarjörüne hafif uzun geliyor, şarjör dönerken önden yada arkadan hafif tıraşlanıyor. 25 grain daha ufak boyutlarda olur diyer niyetlendim ama durum karmaşık...
    Kullanan arkadaşlardan ölçme imkanı olan olursa çok makbule geçer...

• nasilya at 44 ben kullanamıyorum ağır gelir dediler siz nasil atıyorsunuz

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Official Post

ben 25 graiın olanlarını denemek üzereyim uzun mesafede düşüşüne daha bakamadım ama 30grain boyu nedeniyle at44 leri zorluyor ama 25 grain biçilmiş kaftan düşme belli olur mesafade ama güç arttıkça düşme sorunuda ortadan kalkar

• At44 e agır geldığı doğru ve at44 , ince memet ikisinin de üretim kalitesi standart olmadığı için kımı namluya kolay gırıyor kımısıne zor , benim tüfeğin namlusuna sokmak için arkadan tokmaklamak gerekiyor mesela, ayrıca 30 grainlerden memnundum sarjöre zor giriyor ve sürtünüyordu ama traşlama olmuyordu isabet tatminkardı, tahribat fevkalade, 25 grain kullandım sarjöre güzel oturuyordu, isabet rezalet ,tahribat güzel diğer çesitlerini kullanmadım ve standart olmadıkları için kullanmayı düşünmüyorum en fazla alırım bir kutu 30 grain yedekde bulunsun canım sıkılır da tencere tava atışı yaparım diyerekten alırım.

• isabeti berbat olduğu söylenen 25 grain atışları (Not: condor ile 23 graini daha çok tercih ediyorum) :
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img842/3959/160m25grainteneke.jpg]

30 grain namluya iyi oturuyor 25 oturmuyor sözüne katılmıyorum her ikisinide bizzat denemiş olan ve 25 grainin testlerini yapan birisi olarak...

Ancak Pcp'nin twisti 23 grainimi 25 graini mi sever onu denemek lazım (Condor 23 ü sevdi gibi)

Not olarak : Stokta ne 23 grain ne 25 grain kalmıştır, bayilerin stoklarındakine bişey diyemem. 30, 25 ve 23 Grain ve 6,35 üretimleri durduruldu,tekrar ne zaman üretim yapılacak belli değil ... Bayilerin bundan haberi olduğunu sanmıyorum... Stokta sadece bir miktar 30 grain ve bir miktar 6,35 kaldı... (o kadar kötü pellet ki taleplere karşılık verilemiyor üretim durduğundan, müşterilerdede kötü ve isabetsiz pellet hastalığı var herhalde ki talep ediyorlar !!!)

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• 200metre atış yapan acemi nickli abi at44le atış yapıyor ve memnun ki bildiğim kadarıyla 25 grain atıyor

Merhabalar ,arkadaslar ben ilk 30 gr diye aldıgım ince mehmetler 25 grain cıktı :P isabeti benim hosuma gitti 200 metre atıslarında cok memnun kaldım ve 5 kutu daha aldım onlarda 23 grain cıktı 8o 215 ve 250 metre atısları denedim forumda videoları mevcut sanırım en kısa zamanda gene siparis verecegim fakat su anda uretimde yok fakat ince mehmetin yetkilisiyle gorustugumde su anda 30 grain uretiyoruz bira z beklerseniz 23 grain uretimi icin kalıpları ayarlarız dediler biraz stok oldugu icin acele etmedim at 44 icin 23 grain ruzgarlı havada bile isini cok iyi yaptı ...videoları asagıdaki linklerdedir belki birilerinin karar vermesinde yardımcı olur ...
    Saygılar...

http://www.youtube.com/user/darkaroo

• Satıştaki sitelerde 25 ve 30 grainlik modellerin her ikisinde de çap (5.52mm) ve uzunluk (9.2mm) aynı görünüyor. Öyleyse ağırlık nasıl değişiyor? :huh:
    30 grain olanlar BT65 şarjörüne hafif uzun geliyor, şarjör dönerken önden yada arkadan hafif tıraşlanıyor. 25 grain daha ufak boyutlarda olur diyer niyetlendim ama durum karmaşık...

Kullanan arkadaşlardan ölçme imkanı olan olursa çok makbule geçeöncelikle uzunluklar aynı değil 25 grain gözle seçilecek derecede kısa at 44 performansını bilemem ama benim gibi bt65 te kullanacaklar için kesinlikle 30 graini tavsiye ediyorum bizzat denedim 5kutu 30 grain 5 kutuda 25 grain tükettim 100 metre ve üzeri denemelerimde 30 grain isabet oranı açıkça daha başarılı çıktı

BT65 ELİTE 5.5
    AT 44 TH 22
    GAMO PT85 4.5
    CALİBREGUN CRİCKET 6.35 & HAWKE 6-24 X 56 SR
    AT P2 5.5

• Alttaki alıntıda kopyala yapıştır hatası olmuş, sizin cevapla benim mesaj karışmış, okuyan arkadaşların kafası karışmasın diye düzelttim;

BT65 ELİTE cevabı: "öncelikle uzunluklar aynı değil 25 grain gözle seçilecek derecede kısa at 44 performansını bilemem ama benim gibi bt65 te kullanacaklar için kesinlikle 30 graini tavsiye ediyorum bizzat denedim 5kutu 30 grain 5 kutuda 25 grain tükettim 100 metre ve üzeri denemelerimde 30 grain isabet oranı açıkça daha başarılı çıktı"

• Bende şu an kısa boylu 6.35 bulletleri deniyorum ,elime ilk gelenlerden çok daha iyiler .yağ vekurşun atığı yok .herbiri namluya tatlı sert oturyor .. grupman olarak deneme yapamasamda gayet isabetl gibi görünüyor.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• Hem 30 grain, hem 25 grain siparişlerimi şimdi aldım. Daha önce aldığım 30 grainlerden işçilik olarak daha iyi, belki bendeki ilk üretilenlerdendi. 25 ve 30 u karşılaştırdığımda, 25 oldukça kısa. Muhtemelen bu kısalık uzun mesafe atışlarda kötü grupmana neden olacak. Balistik yönden uzun mesafelerde hep uzun tipler tercih edilir genelde... Deneyip göreceğiz...

• Hem 30 grain, hem 25 grain siparişlerimi şimdi aldım. Daha önce aldığım 30 grainlerden işçilik olarak daha iyi, belki bendeki ilk üretilenlerdendi. 25 ve 30 u karşılaştırdığımda, 25 oldukça kısa. Muhtemelen bu kısalık uzun mesafe atışlarda kötü grupmana neden olacak. Balistik yönden uzun mesafelerde hep uzun tipler tercih edilir genelde... Deneyip göreceğiz...

23 grain 25 den de kısa buna rağmen şaşırtıcı atışlar yapmıştım. PCP nizin twisti 23 mü 25 i mi sevecek denemeden bilemiyorum...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)