Daha iyisi yapılana kadar bence en iyisi bu..!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir peletten söz ediyorum; daha önce bana yaylı tüfek kullanmamışım dedirten, H&N marka Field Trophy model . 5.53mm çap 14.66 grain ağırlık, tamamen kubbe yapı aerodinamisi çok iyi.
    5.5mm, orta ve üzeri güçte olan yaylı tüfekler için üretilmiş en iyisi. kutusunu elinize aldıgınızda kaliteyi hissediyorsunuz. iç kısımda peletler çapaksız pırıl pırıl hepsi homojen, ne sert nede jsb leri gibi yumuşak tam ayarında bir sertliği mevcut. 5.53mm olması sayesinde namluya çok iyi oturuyor. Diana mod 54üm ile daha önce kaliteli birçok pelet atmıştım ancak bu çok farklı, bundan önce en iyisi dediğim RSW super field dan bile iyi. ağırlıgı tam sınırda 15 grain olsaydı ağır kaçardı, yaylı tüfekleri uzunu süredir kullanan birisi olarak nekadar güçlü olursa olsun 14.5 grain ağırlıgı 5.5mm bir yaylıda geçmeme lazımdır bunu defalarca deneyerek tecrübe ettim.

yakında diğer rakipleriyle karşılaştırmalı chrono sonuçlarını ve grupmanlarınıda yayınlıcam, uzun mesafede çok iyi zaten isabet ve mesafe bakımınıdan H&N markasının en üst modellerinden birisi. grupmanları 25m tek delik. Bir arkadaşımda diana Mod 52 siyle denedi oda hayran kaldı peletlere. 5.5mm yaylı tüfek yada düşük güce ayarlanmış pcp silahı olan her vatandaşın muhakkak denemesi gerekn bir pelet diye düşünüyorum. Deneyen arkadaşlar bana hak verip abartmadıgımı anlayacaklardır.

500 tanesi 40 tl çok uçuk bir fiyatıda yok.
    İzmir İşgören silahçılıktan dan 10 kutu birden aldım. 8o

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/11/img20130424002454.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/404/img20130424002443.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/842/img20130424002501.jpg]

• Bir peletten söz ediyorum; daha önce bana yaylı tüfek kullanmamışım dedirten, H&N marka Field Trophy model . 5.53mm çap 14.66 grain ağırlık, tamamen kubbe yapı aerodinamisi çok iyi.
    5.5mm, orta ve üzeri güçte olan yaylı tüfekler için üretilmiş en iyisi. kutusunu elinize aldıgınızda kaliteyi hissediyorsunuz. iç kısımda peletler çapaksız pırıl pırıl hepsi homojen, ne sert nede jsb leri gibi yumuşak tam ayarında bir sertliği mevcut. 5.53mm olması sayesinde namluya çok iyi oturuyor. Diana mod 54üm ile daha önce kaliteli birçok pelet atmıştım ancak bu çok farklı, bundan önce en iyisi dediğim RSW super field dan bile iyi. ağırlıgı tam sınırda 15 grain olsaydı ağır kaçardı, yaylı tüfekleri uzunu süredir kullanan birisi olarak nekadar güçlü olursa olsun 14.5 grain ağırlıgı 5.5mm bir yaylıda geçmeme lazımdır bunu defalarca deneyerek tecrübe ettim.

yakında diğer rakipleriyle karşılaştırmalı chrono sonuçlarını ve grupmanlarınıda yayınlıcam, uzun mesafede çok iyi zaten isabet ve mesafe bakımınıdan H&N markasının en üst modellerinden birisi. grupmanları 25m tek delik. Bir arkadaşımda diana Mod 52 siyle denedi oda hayran kaldı peletlere. 5.5mm yaylı tüfek yada düşük güce ayarlanmış pcp silahı olan her vatandaşın muhakkak denemesi gerekn bir pelet diye düşünüyorum. Deneyen arkadaşlar bana hak verip abartmadıgımı anlayacaklardır.

Bence siz bu kadar iddialı başlıklar açmayın. Altı çizili bölümde sebebi mevcut.

Ben daha iyisini deneyene kadar benim için en iyisi bu deseniz daha doğru olur sanırım.

Forumda üyelerin genel kanısı iyi pellet silahtan silaha değişir. Kaliteli bir silahın namlusundan çıkan bir pellet o silahta iyi sonuç verirken başka bir kaliteli silahta aynı sonucu vermeyebiliyor.

Genel olarak, bu mal en iyisidir herkes bundan almalıdır derken kırk kere düşünmek lazım

• Evet bende de var 4.5 olanı henüz denemedim ama çok güzel hakkaten.

ince mehmet de güzel ürünler çıkartıyor git gide kalitesini yükseltiyor yakında hepsini ve diğer yerli firmaların da kaliteli üretimlerini deneyeceğiz inşallah. Bir süre sonra hatsan ın dünya markalarından biri olması gibi yerli markalar da dünyada tanınacaklar ve inşallah hepimiz bunu göreceğiz. Ama biraz zaman tanıyalım onlara, ne dersiniz

• evet alman malı. Ama bizim yerli üretimler de iyidir ve ilerde inşallah bu kadar öveceğiniz peletlerden daha iyi olacaklar demek istemiştim. Ne dersiniz olabilirler mi :)

sevgiler

• Sayın Moderatör; Bazı konularda haklısınız, ancak böyle bir peletle tanışınca heyecanlanmak doğal, birgün deneme fırsatınız olursa sizde bana hak vereceksiniz.
    Hobiyle tanışmam yaylı silahlar sayesinde oldu ve kalitesiz kaliteli birçok marka silaha sahip oldum, Dianalardan 2 tane Mod 54 -mod 48-mod 56-mod52 orta şekerli yaylılardan gamo modelleri, hatsanın neredeyse tüm yaylıları, kullandıgım silahlar hw97- nitro pistonlu crosmanlar vs.. yanlış anlaşılma olmasın burada kimseyi etkileme yada marka fanatikliği yapmıyorum.
    yaylı silahlar için orta ve yüksek güce uygun piyasada en iyi tabir edilen peletleri deneme fırsatım oldu . bunları yabancı forumlardanda araştırdım.
    crosman premier 14.3 g - jsbexact jumbo rs 13.43g , jsb exact 15.89 grain, airarms diablo field 15.89 grain, rws super field 15.90 grain, rws superdome 14.5 grain, Diana magnum 14.66g,
    ayrıca bu peltlerin piyasadaki tüm çaplarınıda denedim 5.50-5.51-5.52 ve son denediğim H&N 5.53mm. yine biraz iddealı olucak ama inanın 5.5mm orta güçte ve güçlü yaylılar için daha iyisini göremedim.
    tabiki bir hw97, tx200, x20, diana mod 34 gibi düşük güçte kaliteli 5.5mm yaylılar için 5.53mm 14.66 grainlik pelet ağır kalacaktır.
    ama arkadaşlar bir denesin isterim kesinlikle memnun kalıcaklardır

• "bende de var 4.5 olanı henüz denemedim" Bunu yazarken hatalı yazdım bende olan rvs marka olandı lütfen kusuma bakmayın ama anlattıklarınız aynen ona benziyordu. Bu peleti de bursadan kafa avcısı arkadaşımın sayesimde gördüm ve temizliğine şeklinin düzgünlüğüne hayran kaldım. Haydar ağabeyim denedi cf X royal 4.5 ile. O da memnun özellikle aynı ağırlıktaki diğer peletlerden daha çok tahribat ve delme yapabiliyormuş ben de en yakın zamanda denemek istiyorum.

Size buradan bildiririm inşallah

• 3-4 ay önce 22.cal Marauder PCP de orta güç ve düşük güçlerde kullanmaya başladım,tespit doğru çok kaliteli pelet.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• H&N uzun zamandır kullanmadım, farklı çaplarda getirildiğini ise sizden öğrendim. Zamanında aldıklarım sadece 4.50 veya 5.50 idi. 5.51-5.53 vs hiç görmemiştim. Farklı çaplarda ithal ediliyor olması iyi olmuş, umarım yanlışlıkla bu şekilde gelmemiştir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben çok merak ettim bu pelletleri HW100 de çok iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Ağırlık ve çap aşırı ilgimi çekti, benim tüfek 875-900 arası bir hızla atar bunları.

A-TAKIMI

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen levent7706 ().

• Bende bu hafta sipariş ederim 1 kutu deneme amaçlı. atp1 için gayet uygun gramajı.

• bu eksiklik farkedilinceye kadar epey bir palet yaktık ;tacli# çaydanlığın yanında delik açma olayı bile 15 yıl öncesine kadar farkedilememişti .şimdiden sonra 5.53 olması normal :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• ilk fırsatta bir deneyelim.

Air Arms S510 Xtra FAC SL-RH Sporter 5.5 mm

• r v s denediniz mi

RWS peletleride çok iyiler, özellikle Super Field 5.51mm 15.90 grain ve Super dome 5.51mm 14.50 grain.
    super field yaylılar için biraz ağır geliyor dome daha uygun ancak H&N nin bu modeli bir kalem daha önde
    RWS ye çok iyi dersek H&N ye çok çok iyi derim.

• Bora abi benim Patriot Jsb 13.43 e aşık resmen bayılıyor... grainleri yakın olduğundan dolayı ve şekil itabiriyle bunuda denemek istiyorum bakalım ne zaman :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Fiyatlarını kıyaslarsanız anlarsınız neden JSB pelletin daha çok tercih edildiğini anlarsınız ama HN pelletlerin kalitesi zaten tartışılmaz JSB gibi.

• Bu paleti temin edebilecegimiz link verebilirmisiniz