Webley Raider 10 (5,5)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar merhaba,forumda bahsi geçen hatsan üretimi webley raider 10(5,5) tüfeğe ait fiyat listesinibu gün bayi bir arkadaşım da inceleme fırsatım oldu.liste de 10lu webley raider ın perakende satış fiyatı 900.-ytl,dolum aparatı perakende satış fiyatı da 250.ytl olarak geçiyor.tahminim 1 hafta içinde de fiyasa yer alabileceği.merak eden arkadaşların bilgisine.saygılarımla.hunter2

• Konu başlığından tamamen sapmasına rağmen,yeri gelmişken buradan şunuda belirteyim,

Hatsan Bahtiyar bey ile yakın zamanda yaptığım bir katresu üzerine görüşmelerimde,Hatsan üretimlerinde mevcut modellerin şasisi baz alınarak,üzerinde hertürlü ekleme ve çıkarma yapılarak,örneğin namlu şu olsun,gez bu olsun yada tetik bu olsun gibi,Forumumuzda şekillenen memnuniyetler doğrultusun da silahlar Katresu ya özel üretilecektir,ve bunlar katresu servis departmanı tarafındanda kalite kontrolleri yapılarak teslim alınacaktır,Yani Katresu Global bir tedarikçi ve satıcı olarak her marka ile çalışacaktır.

abi bunu sizden çok ben istiyorum istiyorum ki hatsan öyle bir tüfek yapsın mod350 ler rafa kalksın.örnek verirsek bir patriotun üstüne 250 ytl daha eklese hatsan sizin denetiminde kalite kontrol aşamasından geçme kaydı ile gerçekden çok kaliteli bir tüfek yapacağına eminim bu hatsanın garanti desteği de bu işin bonusu olsun son günlerde gördük hepimiz hatsan ürünün arkasında olduğunu gösteriyor saygılar

• O sahneyi çok iyi hatırlıyorum üstat

Optima 635

• arkadaşlar merhaba,forumda bahsi geçen hatsan üretimi webley raider 10(5,5) tüfeğe ait fiyat listesinibu gün bayi bir arkadaşım da inceleme fırsatım oldu.liste de 10lu webley raider ın perakende satış fiyatı 900.-ytl,dolum aparatı perakende satış fiyatı da 250.ytl olarak geçiyor.tahminim 1 hafta içinde de fiyasa yer alabileceği.merak eden arkadaşların bilgisine.saygılarımla.hunter2

ben hatsanın bu tüfeği 500 liraya dahi verdiğini sanmıyorum bayilere, 900 ytl çok güzel fiyat umarım zengin olurlar ½bay£bay`;

• 900 ytl ye ben almam hiç uygun bir fiyat değil. tekli 450 ytl 10 lu 900 ytl arada bir tüfek fark var .arada bir silahlık ne malzeme ne de işçilik farkı var .bu işte bi hata var
    ben 450 ye iki tane lothar walter namlu tekli almayı tercih ederim , üzerine biraz daha ilave ile FX t12 alınır .daha denemek kısmet olmadı ama T12 nin AA 410 dan aşağı kalacağını zannetmiyorum
    bilginize saygılarımla.

• 900 ytl ye ben almam hiç uygun bir fiyat değil. tekli 450 ytl 10 lu 900 ytl arada bir tüfek fark var .arada bir silahlık ne malzeme ne de işçilik farkı var .bu işte bi hata var
    ben 450 ye iki tane lothar walter namlu tekli almayı tercih ederim , üzerine biraz daha ilave ile FX t12 alınır .daha denemek kısmet olmadı ama T12 nin AA 410 dan aşağı kalacağını zannetmiyorum
    bilginize saygılarımla.

+1 ;d;

• Tüfeğin 10m 15m 25m grupman resimlerini, Grupmanlar kısmından inceleyebilirsiniz.

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Aynı tipte, tekli ve şarjörlü silah arasında fiyat farkı olması normaldir fakat %100 fark biraz uçuk olmuş.

Her iki silahı da yakından inceleme fırsatım oldu. Tek atışlık olan Lothar Walther namlulu diğeri ise Hatsan namlulu idi. Kısa mesafe atışlarında (10 -15 m) isabetlilikte pek bir farklılık göremesem de, şarjörlü modelin namlusunu incelediğimde, uzun mesafe atışlarında (50m ve üzeri) sınıfta kalacağına inandım. Namlu içi kedi tırmalamış gibi idi ve harbi yardımı ile namludan geçirdiğim pellet üzerinde yiv-set izine rastlayamadım. Pelletin baş ve etek kısmı çepe çevre traşlanmıştı.

Hiçte hoş olmayan başka bir soru aklımı kurcalıyor :
    Hatsan LW namlu ithal edip bazı silahlarda kullanıyor, acaba yurtdışına giden Raider lere LW yurt içine verilenlere Hatsan namluları mı takılıyor ;( ?

Arkadaşımızın bayide görüğünü söylediği bu fiyat, Hatsan tarafından tavsiye edilen satış fiyatı ise, söyleyebileceğim tek söz var : Hatsan bindiği dalı kesiyor.
    Tekli Raider ile uygun bir rüzgar yakalamışken, "maliyet arttırıyor" gerekçesi ile LW namludan vazgeçip yerine bir delikli demir koyup fiyatını da iki misline çıkarmak, buna başka ne denir ?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ihtiyar ().

• Official Post

Ülkü abimin bu yazısını görünce bir anım tazelendi,

Geçen yıl yaz ayları,Ülkü abinin de olduğu Hatsan a bir ziyaretimiz olmuştu ve bu ziyaret öncesi de Yeni çıkan Mod135 den 1 tane Hatsan bana hediye göndermişti ve bu silahın namlusuna pellet i koyduğunuz da namlu ucundan pellet düşecek kadar namlu boldu ve bu silahı da yanımda götürmüştüm,daha sonrasında biz Fabrikada yaklaşık 5 saat gibi silahların sorunları ve yapılması gerekenler üzerine tartışmış ve bu tartışma sonuçlarından da ümitkâr olmuştuk,yani zaman içinde Hatsan ın özellikle bu namlu problemini çözeceğine ikna edilmiş ve döndüğümüzde de uzun bir süre forumda namluların rezilliğini yazmayalım kararı aldık,ama geçen zaman da Hatsan ın namlu konusun da bir arpa boyu ilerlememiş olması,bu yazıların artık yazılması zamanının gelip te geçtiğini ortaya koymuştur.

Forum da tavsiye isteniyor,Hatsan üretimi silahlar için ve Bu hobi ile yeni tanışan birine "Şanslıysanız iyi namlulu -şanssızsanız kötü namlulu silahınız olur" derken inanın zorlanıyor,utanıp sıkılıyoruz.

Umarım bu uyarılar bu sefer daha dikkate alınır,Heleki Ülkü abinin tezinde olduğu gibi,yurt dışına ithal edilenler "LW" namlulu yurt içi Hatsan namlu ise,bu çok daha ayıp,bu Türk tüketicisini,Aptal - Eblek yerine koymak anlamlarına gelirki,şayet böyle ise utanılacak bir durum. ! ! !

• Uyanıklık, fırsatçılık, kazıkçılık vs vs bir sürü şey söylenebilir.

Hatsan saçmalamanında ötesine gitmiş. Bu ne yahu iki kat fiyat. Hemde hatsan üretimi dandik namlu ile.

• Herkes ektiğini biçer,bu kafa ile giderse gelecek sene bu zamanlar hatsan diye bir marka kalmaz,belki devrederse biz alır istediğimizi üretiriz :)

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• +1000
    Ismarlama silaha gelince öncelikle HW tetik, honlanmış güzel bir piston ve keçe, LW/HW namlu ve lütfen yeşil gres, silah alındıktan sonra sökülüp kırmızı gres temizlemek zorunda kalmayalım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• bende şöyle düşünüyorum her ne kadar sıkıntı yaratsada hatsan yaptığı ürünlerde verdiğimiz parayıda göz önünde bulundurmak gerek.herkesin bütçesi yetmeye bilir bir avrupa yapımı bir tüfeğe.ancak o tüfeklerde orta halli geçimini sağlıyan bir kişi için çok ağır gelir.birde şu var hepimizinde bildiği gibi bu havalı tüfeklere kolay ad bulunmuş tık tüfek diyorlar yani işi basite alıyorlar.ne biliyim o kadar para vereceğine al bitane gerçek tüfek av yap diyen elbetde çıkacak.zevkler tartışılmaz elbet bu kişinin bütçesine ve kişinin kazandığı parayı ne zorluklar ile kazandığına bakar,hatsan olmasa idi burda bir çoğumuz torun ,eser markalar ile başlıklarımızı açacaktık.bir yaylı tüfek için aşağı yukarı 800 1000 ytl para verecem ee nerde bunun garantisi?türkiyede garanti şartları belli ürünü satancıya kadar sonrasıma Allah kolaylık versin alan adama.ayrıca yedek malzemede bulmak da kolay olmaya bilir avrupa yapım tüfeklerde,bütün bunları temin edebileceğinize kendiniz kadar eminseniz o zaman gönül rahatlığı ile kendi arzunuz doğrultusunda alırsınız saygılar

• Official Post

Diana silahlarını satan Ahmet bey,hiç hoşlanmadığım tiplerden biri olmasına rağmen 1 kişi çıksında ben diana silah aldım ve yedek parçası servisi yok desin,Yapmayın,ithal silahların hepsini birlikte mesnetsiz karalamak yanlış olur,

Burası bir forum ve tedarikçiler hakkında hakaret - aşağılama ve ticari saldırı olmaksızın,doğru bildiklerimizi burada yazmalıyır,forumların amacı da budur zaten,bugüne kadar Hatsanın öğdüğümüz tarafları da,yerdiğimiz tarafları da oldu ve olacak da,ki tüketiciyi ciddiye alsınlar,bir silahı sadece garanti hizmetini iyi veriyorlar diye almayız,namludan çıkan pelletin yarısı tıraşlanmış,namludan çıktığın da nereye gittiği belli olmayan bir silahın garantisini ne yapacağım,

Alınganlığa gerek yok,sevgili sideprensi07

• Arkadaşlar Benim Anlamadığım veya kabullenemediğim ve asıl
    beni üzen ; hatsan hakkında o kadar eleştri , fikir , tahmin vb. bir sürü yazı yazılmış.
    Burası bir Forum ,Hatsan Yetkilileri eminim bunları takip ediyordur.Bu Kadar tepkisiz
    kalmalarını; düşünüyorum , a n l a m ı y o r u m .

Neden!

*Umurlarında değiliz
    *Türk tüketicileri umurlarında değil
    *Kapasite Meselesi
    *.....

Oysa ; Her ne olursa olsun. İyisiyle ,kötüsüyle yerli bir üretimi,
    şu veya bu şekilde desteklemek isteyen benim gibi yüzlerce üyemizin olduğunu düşünüyorum

Ama bu vurdum duymazlık tüm hevesimi alıp götürüyor.

Saygılarımla.

(Aslında konu saptı yazdıktan sonra aklıma düştü özür dilerim.gerek görülürse başka bir yere taşınabilir.
    (Yetkili arkadaşların dikkatine.))

Gamo CFX Royal 5.5 Tasko 3-9x56

HATSAN AT44WX-10 .22

marmarateam.png

• Adamlar yurtdışına tıkır tıkır satıyorlar, kontrolden geçmeyeni de iç piyasaya sürüyorlar. İhraç mallarının bu kalitede olacağını düşünemiyorum bile. Ona rağmen yurtdışı forumlarda alınan yorumlar olumsuz. Bir de iç piyasaya verilenler oraya gitse herhalde bir müddet sonra AB ülkelerine girişi yasaklanır.
    Bizdeki tüketici de hem bilinçsiz hem de maddi gücü sınırlı. Ucuza satılınca iç piyasaya sürülenler de peynir ekmek gibi gidiyor. Eeee! O zaman niye para harcasın kaliteyi yükseltmek için?

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Bakın ingiltere den bana her ay Havalı silah dergisi gelir ve nisan sayısı önceki gün geldi,içinde Webley longbow reklamı ve fotoğrafı var,Tumbhole ceviz kundak,maun ilaveler vs... aman Allahım silaha aşık oldum,olmaz böyle bir güzellik,fotoğrafı yakından incelediğim de namlu bloğunda "HT" - "TR" yani Hatsan Türkiye sembolleri okunabiliyor,bu da şunu gösteriyor,yurt içine hatalı ve dandik ürünler veriliyor.

• yok abi mustafa abinin de dediği gibi adam gibi namlu taksalar tüfeğe şikayetler gözle görülür azalacağı kanatindeyim.iş sadece bununlada bit miyor ama öncelik namluda