VORTEX PİSTON

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hemen atıyorum :D

halil kardeşim hiç atma ben konuştum 2014 te başlıyomuş satışı. g;$i

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• bende konusmustum 3 ayı gectı bi umuttur attım :D

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• neyi planlıyolar bilmiyorum. Ama anlamadığım bi noktada fabrika türkiyede ilk satışa sunmaları gereken yer türkiye değilmi. Yurt dışına neden daha önceden satışa sunuluyo .

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• evet fabrıkanın cevabını yayınlıyorum..
    SAYIN MÜŞTERİMİZ VORTEX PİSTON YURT İÇİ ŞUAN VERİLMEMEKLTEDİR 2014 SONU GİBİ FALiYETE GEÇİLECEKTİR. İYİ GÜNLER

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• 2014 sonu mu çoook geç ama yawww

HATSAN MOD 125 SNİPER + YATAGUN DAMPA :love: + NİKULA 6*24-50 :thumbup: GAMO TS 22 - ROCKET - RAPTOR - MAGNUM - HUNTER - PLATINUM + TRİPOT AYAK ;)m;s,Sagt

• yani utanmasa 2015 diyecek hala mod25 tact kundağı hiç bir yerde yok.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• Hatsan'ın ne yazıkki mantalitesini anlamak mümkün değil..Vortex ile ilgili Facebook sayfasında 2013 Mayıs'ında iç pazara sunulacağını ifade ettiler fakat sürekli bir şekilde bu tarih ileriye çekilmekte yurtdışında 2 seneyi aşkın süredir kullanılmakta olan sistemi ülkemizde satışa sunmama sebepleri tamamiyle ellerindeki eski teknolojiyi iç pazara ayırdıkları bantta üretmeye devam etme istekleri sanırım o bandın üretim süreci önümüzdeki uzun bir süreç boyunca değişmeyecek gibi..Hatsan'ın endişesi Vortex yüzünden yaylıya olan rağbetin azalacağı yönünde diye tahmin ediyorum..Hatsan bu politikayla içine düştüğü handikapı kolay bertaraf edemeyecek gibi nitekim ülkemizde 2014 sonu gibi satışa sunma fikirleri tamamen talihsizlik olur,Hatsan'ın sürekli tarihi ileriye atması ve net bir tarih verememesi ellerindeki stoğu tüketmek adına firma prestijlerine negatif yönde katkı yapacaktır bundan sonra Hatsan'a olan sempatim azaldı..

Hatsan,Vortex ibaresini bütün modellerin genelinde olduğunu belirtmiş web sitesinde fakat burda kurnazca bir aldatmaca söz konusu şayet Hatsan'ın web sitesini ziyaret edipte bu hobiye yeni başlayan birisi bu tüfeklerden herhangi birini satın aldığında fena derecede aldatılmış olacak ne yazıkki Hatsan bu hususta en ufak bir not düşmemiş web sitesine..Tüfeği eline alıpta vortex gas piston değilde yaylı olduğunu farkeden kişinin hatırında Hatsan'ın bırakacağı intiba aşikar..

Bir Hatsan yetkilisi çıkıpta bir açıklama yapmaya aciz..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Teknolojıye kapalı değilim ama neden birçok hatrı sayılır nam yapmış yaylı tüfekte hala yay kullanılıyor da sikayet eden yok ta ve koca koca hw ler air armslar enayi mi de koymuyor bu sistemi aklım almıyor bir bilen varsa benı aydınlatabilirse hw 97 lerin airkinglerin neden pistona donmedıklerını soylerlerse mantıklı bır sekılde sevınecegım.

ben yay sevıyorum ne kadar bol parça o kadar çok arıza ne kadar az parça o kadar az arıza olasılıgı.

Kimisi argeden bahsetmiş firmaların buyuklugunden bahsetmiş ama arge yapmak bir seyı dogru yapmak anlamına gelmez sadece yeni birsey ortaya koymak anlamına gelır argenın amacı gelıstırmektır ama bu demek deıldırkı bunu yaptık herseyden ustun oldu mantıgı değıldır.

• elbetteki havalı silahta ingilizler almanlar bu konunun profosorleri ama vortex konusunu düşünememişler.:D demekki havalı silahta dünyalar devi HETSENmiş devede kulaaak kulakta kene... :D :D :D :D yaw bu hatsana gercekten cok kızıyorum. bi taraftan da seviyorum ne biliyim işte kı bi acayip:))):

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• Aslında hwninde vardı nitro pistonlu bi modeli bizim bi abi anlatıyordu aldığıa pişman olmuş. (Modelini hatırlamıyorum ama hw 70ti sanırım) Kurarken mod 125 gibi atarken tüftüf gibi diyordu. Hatta sorunlu diye servise yollamış geri geldiğinde bi fark yokmuş. Ben onun yalancısıyım işi bilen üstadlar bu konuda bildiklerini yazarsa memnun olurum saygılar :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Merhaba Arkadaslar,
    Tv de bir fuar goruntusunde Hatsan yetkilisinin ,Wortex piston'un guc ayarli oldugunu isteyen
    800 isteyen 400 fps gucunde kullanabilir, diyordu umarim artilari eksilerinden fazla olurda
    bizde severek kullaniriz.

• Merhaba Arkadaslar,
    Tv de bir fuar goruntusunde Hatsan yetkilisinin ,Wortex piston'un guc ayarli oldugunu isteyen
    800 isteyen 400 fps gucunde kullanabilir, diyordu umarim artilari eksilerinden fazla olurda
    bizde severek kullaniriz.

PCP hava pompasıyla Vortex pistonlara hava eklenip güçleri ayarlanabilecekmiş. Hatsanı Gamo, Crosman gibi markaların nitro pistonlarından ayıran en önemli fark da bu.

• Vortex piston denilen şey, Gas ram ile aynı sistemdir. Mesela katır gibi tepen gas ram lı ve kurulması zor magnum sınıfı HW90 gibi.

Neticede yay veya gas ram veya vortex, havayı sıkıştıracak olan asıl pistonu iten bir güç var... Ve o piston neticede havanın sıkıştırıldığı silindir duvarına çarpacak ve tepme gerçekleşecek. Pistonu ister yay itsin isterse sıkıştırılmış gaz itsin.
    Yani, zoraki veya hw40 da ki gibi sıkışan havanın direk pellet i ittiği bir sistem değil bu.

Vortex in yay a avantajları,

1. Kurulu vaziyette yay gibi güç kaybı yaşanmazmış. (Tabi, gaz kaçağı olmazsa)
    2. İki atış arası hız farkı çok azmış. (Ancak dizel etkisinden arındırılmış yaylı silahlarda da yeterli derecede oluyor bu durum)
    3. Yay titreşiminin dez avantajı olmazmış. (Ancak 50mt de pcp ayarında grupman yapan yaylı silahlar var.)
    4. Yay ömrünün getirdiği güç düşmesi yaşanmazmış. Yay kırılması sorunu yokmuş. (Tabii, gaz kaçağı gibi sorunlar olmazsa. Mesela hw90 ın pompası vardır, gaz basıncı ömürbillah aynı kalmaz.)
    5. Daha sessiz imiş.

http://www.hatsan.com.tr/tr_hatsan_essiz_ozellikler.html

Alttaki linktede, vortex in pcp gibi dolum yapılmasının resmi var,
    http://www.tacticalstore.se/se…-carbine-vortex-5-5mm.php

Vortex piston
    [Resim Engellendi: http://procore.se/2792-large/hatsan-vortex-gas-piston-type-1-10j.jpg]

Gas ram piston
    [Resim Engellendi: http://www.airgunbuyer.com/ecommerce/small/Theoben_Gas_Rams300/Theoben%20Gas%20Ram.jpg]

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen rainstorm ().

• hatsan vortexle ugrasacagına bence zoraki gibi multipumpaction silahlara eğilmeli.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• adamlar zeki tabiki. düşünün şimdi. bence şuan hatsan vortex konusunda oldukça titiz çalışıyordur.eğer gercekten etkili birsey olursa pazarı düşünebiliyormusunuz? fiyatı da makul olursa tüm yaylı silah kullanıcıları hatsan dışındakıler bile bu pistonu alıp tufeklerıne takmak isteyecekler. sadece bende var 4 tane yaylı. 5 tane sipariş ederim biri de yedek :D tüm türkiyede kaç tane yaylı vardır acaba. adamlar piyasa cıktıgında boy boy renk renk pistonlarla cıkacaklar.yaylı tabancaya da uyacak yaylı canavarlara da uyacak :)))))

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Ben düşünemiyorum abi 100 liradan daha fazla ücrete satılacağına inanıyorum ki zaten ilinci eli 150 lira olan mod 125 ime aynı fiyata tutupta 15 liraya yay almak yerıne bir sıfır fazla fiyatı olan pistonu takmam , kimsede 1000 liralık silahına hatsanın gasramını uygulamaz zannetmem arada çıkan olurmu olur meraklı milletiz ama ülke piyasasında üç beş kişi forum üyeleri dısında sayılı belli baslı adamlardan ziyade kaliteli yaylı kullanan da yok alıyorlar torunu kralı 100 liraya yayı kırılana kadar kullanıyorlar bu adamlar ne nitro pistonu bilir nede yay değiştirmeyi zaten kaldıki ülkemizde jet pelleti en iyisi diye vicktorı sport mudur nedir pelleti avrupa diye klullanan yaylı kullanıcısı kesimi var sizin bahsettiğiniz biraz hayal olur hatsan için başını da çok ağrıtacak hatsanın diye düşünüyorum.

• Herkeze aynı cevabı vermişler 2014 sonu! Dediğiniz gibi eğer bu piston olayı yaylıları bukadar etkileyebilme tehlikesi var ise 2014 sonunda da çıkacağını sanmıyorum. Satışa sunulduğunda uygun fiyattan da verilirse bende yaylılarıma takmayı düşünürdüm doğrusu. Ne kaybederizki. Sökülüp takılıyosa sök yayı tak. Sanırım herkezinde bildiği gibi hatsan bundan korkuyor herkezin bu pistona yönelmesinden . Bekleyelim ve görelim 2014 te piyasaya sürülecekmi yoksa tarih ertelenecekmi eğer ertelenirse yine biz haklıyız demektir :)

• Hatsan Vortex pistonlu silahları yeniyılın başında piyasaya sürülecekmiş Hatsan'ın resmi Facebook hesabında verdikleri cevap bu yönde gerçi bu gibi defalarca tarih vererek açıklama yapmalarına rağmen 2013'ün ilk çeyreğinde piyasada olacağını iddia etmişlerdi fakat maalesef henüz tanışamadık..Piyasada bulunmayan fakat yurtdışında oldukça beğeni toplayan bir sistemi şu an için eleştiren,fikir yürüten arkadaşların yaklaşımlarını doğru bulmuyorum Hatsan'ın şirket politikası,üretim hattı,tasarım,ergonomi,görsellik gibi unsurları hakkında yapılan eleştiriler haklı olabilir fakat Vortex'i henüz görmeden kullanmadan yerin dibine gömen arkadaşlar az daha sabredin yapılan kıyaslamalarıda bir kenara bırakın..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara