optima dürbünler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar. Hemen konuya girmek istiyorum. Bugün bi av bayisine gittim öylesine bir göz atayım dedim. Optimanın 3-9x32 dürbününü gördüm elime alıp fiyatını sordum. Adam kaç desin beklersiniz? 170 lira dedi. Abi ne yaptın internette 70-80 lira bu dürbün dedim. Başladı anlatmaya çok kaliteli dürbünmüşte zoomluymuşta öyle bi anlattı ki sanki optima değil hawke. Yine abi çok pahalıya satıyosunuz normal fiyatının iki buçuk katı bunlar dedim. Git o zaman ucuz yerden al dedi çıktım bende dışarı. Bu kadar fiyat farkı olacağını hiç tahmin etmezdim gerçekten şaşırdım. Birde dürbünün üzerinde made in china yazıyodu, ben optimanın yerli üretim olduğunu zannediyordum çin malı mı bunlar? Yoksa optimanındamı çin malı taklidini üretiyorlar vede o fiyata satıyorlar?

1. Nesil Webley Patriot .22 (SATILIK)

• çin yasinciğim . Hatsan ithal ediyor... kim ne tutturursa öyle satıyor. her kör satıcının kör alıcısı vardır bunu unutma...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Evet öyleymiş görmüş oldum. Rizede aldığım pelletler burda daha pahalı yine anlamıyorum ki

• Forumda bu tip adamlarla yaşanmış öyle çok hikaye var ki. Bazı av bayilerindeki satıcılar konuşmaya başlayınca tüm bildiklerim yanlışmış diyosun.. 2 dk da kendini kurtarıp dükkan dışına atabilirsen sorun yok, aksi halde elinde süper 300mt den tek delik yapan bir yaylı ile çıkarsın.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Benzer bir durumu ben de geçen hafta Cuma günü yaşadım.
    Optima 3-9x40 için 160 TL fiyat söyledi bir av bayisi, Esenler civarında olan.
    Aynı modelin isimsiz olanı DX.com'da TL olarak 75-80 TL'ye satılıyor.
    O gün ihtiyacım olan dampa ayağı alarak o bayiden çıktım.

------------------------------------------
    Hatsan Bullboss 5.5 mm + 3/9x40mm Dürbün

ICS G33 Airsoft

Kral Magnum AI-245S (4,5 mm) + 3/9x40mm Dürbün

Gamo PT85 4.5 mm

Gamo PR-776 4.5mm Revolver

• Sırf bunun gibi av bayii işleten adamlarla muhattap olmamak için her şeyi internetten alıyorum.

g;$i İnternetten satış yapan bayiler olmasa vay halimize. Pelletleri bile kutu başına 3-4 TL fazla satıyorlar. Bana da bir bayi mod125 al bununla domuz bile avlarsın demişti koşarak uzaklaşmıştım oradan. Bu nedenle bütün alış verişimi internetten yapıyorum.

• internetten yapılan alışverişlerde sağ gösterip sol vurmak mümkn oluyor ürünü teslim aldıktan imzayı attıktan sonra yapılacak pratik bir şey yok sayılır.

geçenlerde alperen arkadaşımız sayesinde birlikte bir bayi ile tanıştım fiyatları fena değildi ama her istediğimi de bulamadım. buna benzer bildiklerimizi paylaşmak yada uygun yerlerle anlaşmak bizler için daha iyi olacaktır sanıyorum.

bu arada başka bir av bayisi ile pazarlık etmek istedim ve ankaralı havalı silah hobidaşlarımızın da gelip alış veriş yapmaları için uygun fiyat yapmasının yararlı olacağını söyleyince bir moderatör arkadaşımızın bu niyetle zaten gelip fiyat aldığını ama ona da aynı fiyat yaptıkalrını söyleyince:
    1 - moderatörlerimizin bizler için uğraştığını
    2 - benim bulamadığım gibi onların daçok uygun fiyatlar bulamadıkları için bizlere duyuru yapmadıklarını anladım.

sizler de memnun kaldığınız ve kalmadığınız bayileri bizlere duyurursanız hepimiz yararlanırız ve ortak alış veriş yerlerimiz olur.

ne dersiniz

• Ali expresste çeşit çok bol ve fiyatlar oldukça ucuz bilginiz olsun.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• küçük bi dükkan var avmarketin karsısında togaylarav diye baba oğul işletiyor cok sevecenler işlerini iyi yapıyolar fazla ürünleri yok genelde sacma olarak gamo ve jsb var tüfek olarak ellerinde hatsan at 44 ve bt 65 var diye biliyorum belki evanix de vardır ilk tüfeğim olan mod 125 almaya gittimde yanındaki dükkana girdim sorduk adam cok bilmiş bi tavırla mod 125 üstünde dürbünü sadece ben durdurdum ankara da dedi (sanki dampa ayakğı bılmıyoruz) yanındaki dükkana girdik işte adamlara sordum var dediler ama tavsiyem mod 99 veya 95 dediler neden söylemedilr bende ısrar ettim aldım tüfeği 300 tl ye + 2 tane jsb 250 lik ve kılıf+ test ettik orda gücünü sevdim hemen a takımın oraya gittim ve ne göreyim kolup koptu kopacak o nasıl bi yay 8o ;lol; ;lol; neyse ordaki abilerim tavsiyesi ile hemem döndük iade edip at 44 aldım cok iyi bi av bayi buda böyle bi hikaye hobidaş abilerim, amcalarım, kardeşlerim

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• 3-9x32 ye ben pahalı dedikten sonra fiyatına 120tl dediği üzerinde marka bile yazmayan cins bi dürbün gösterdi kalitelidir falan dedi yorum yapamadım :D sonra da yine optimanın 3-12x44ünü sordum fiyatı ne kadar diye, bilmiyorum dedi adam. Abi nasıl bilmiyosun sen satmıyomusun bunu da diyemedim :) herhalde 300-400tl falan diyecekti de ilk dürbündeki tepkimden dolayı bilmiyorum deyip geçiştirdi :D

• adı aklıma gelmedi ama sanırım aynı yerden bahsediyoruz alperen benden önce keşfetmiş orayı ben memnun kaldım, üstelik ahlaklı bir tavırları vardı

• küçük bi dükkan var avmarketin karsısında togaylarav diye baba oğul işletiyor cok sevecenler işlerini iyi yapıyolar fazla ürünleri yok genelde sacma olarak gamo ve jsb var tüfek olarak ellerinde hatsan at 44 ve bt 65 var diye biliyorum belki evanix de vardır ilk tüfeğim olan mod 125 almaya gittimde yanındaki dükkana girdim sorduk adam cok bilmiş bi tavırla mod 125 üstünde dürbünü sadece ben durdurdum ankara da dedi (sanki dampa ayakğı bılmıyoruz) yanındaki dükkana girdik işte adamlara sordum var dediler ama tavsiyem mod 99 veya 95 dediler neden söylemedilr bende ısrar ettim aldım tüfeği 300 tl ye + 2 tane jsb 250 lik ve kılıf+ test ettik orda gücünü sevdim hemen a takımın oraya gittim ve ne göreyim kolup koptu kopacak o nasıl bi yay 8o ;lol; ;lol; neyse ordaki abilerim tavsiyesi ile hemem döndük iade edip at 44 aldım cok iyi bi av bayi buda böyle bi hikaye hobidaş abilerim, amcalarım, kardeşlerim

av market pazar günleri kapalı oluyor. pazan günleri açık olan ve düzgün pellet vs bulabileceğimiz dükkanlar var mı?? geçenlerde yiba çarşısının üst katlarının hep av bayi olduğunu okudum forumda ama gidip göremedim daha. orasını biliyor musunuz? nasıldır? pellet falan bulabilir miyiz?

• av market pazar günleri kapalı oluyor. pazan günleri açık olan ve düzgün pellet vs bulabileceğimiz dükkanlar var mı?? geçenlerde yiba çarşısının üst katlarının hep av bayi olduğunu okudum forumda ama gidip göremedim daha. orasını biliyor musunuz? nasıldır? pellet falan bulabilir miyiz?

av bayi olarak ankarada bi av market oda zorunlu olduğum için girmiştim nikko 2.5x10 dürbünü bana 1600 tl demiştin ondan sonra bir daha uğramadım pelleri genelde dediğim av marketten arıyorum burada pazar günleri sanırsam yasal zorunluluk gibi birşey kapatmak hani nasıl berberler haftada 1 gün kapatmak zorunda onun gibi birşey

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• kasmayın kendinizi koskoca 6 gun torbaya mı girdide saçma alma işini pazara sıkıştırmaya çalışıyorsunuz

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• evet torbaya girdi. saba 8:30 akşam 18:00 Pazartesiden Cumartesiye çalışıyorum. hadi akşam iş çıkışı gidiyim desen sanayiden ulusa gitmek 1 saat. bunun bi de geri dönüşü var... ne yapalım, sorduk sadece. yoksa zaten bütün ihtiyacımı Yusuf bey karşılıyor zaten.

• kasmayın kendinizi koskoca 6 gun torbaya mı girdide saçma alma işini pazara sıkıştırmaya çalışıyorsunuz

evet torbaya girdi. saba 8:30 akşam 18:00 Pazartesiden Cumartesiye çalışıyorum. hadi akşam iş çıkışı gidiyim desen sanayiden ulusa gitmek 1 saat. bunun bi de geri dönüşü var... ne yapalım, sorduk sadece. yoksa zaten bütün ihtiyacımı Yusuf bey karşılıyor zaten.

sakin olalım lütfen ... bu ara forum baya ateşle barut gibi .....mesahlara birkaç yüz ifadesi ile şaka yaptığınız yada kızdığınız yada mutlu olduğunuzu anlatırsanız konular daha tatlı ilerler...

saygılar :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto