Drager 6lt 300 bar tüp hava kaçırıyor. Hilalav dan yeni geldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Konuda bir çok uyarı yapılmış ancak ,basınçlı tüp kullanımından daha tehlikeli olan dolum aparatında hiçbir yavaşlatıcı olmayışı.Kısacası 200 bar basınçla çalışan at44 tüfeğin tüpüne eğer kontrollü dolum yapılmazsa 300 bar basınç dolabilir.Esas tehlike bu bence dip not olarak eklemek istedim.

• Mng kargo Bayram nedeni ile aparatı getirmedi Cumartesi şubeye ulaştı fakat dağıtıma çıkmadı.. Bende gidip o ring buldum ve teflon bant sararak aparatı tekrar denedim hava kaçırma olayı gitti fakat dolum göstergesi 100 bardan yukarı çıkmıyor öylece bekliyor tüfekte 110 barda hiç oynamıyor şimdide havamı bitti içinde :s

• Tüpünüzün havası daha önce ki denemelerinizden kaynaklı kaçaklardantan dolayı bitmiş durumda. Gördüğünüz 100 bar tüpün mevcut basıncı olduğu için normal.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Merhaba,
    Hilalavdan sipariş verdiğim 300 bar 6lt 2.el tüp 300 tl bugün dolum aparatıyla(150 tl ) geldi dolum aparatını iyice taktım tüpe ve tüfeğe takıp besmeleyle birlikte vanayı hafifçe açtım yüzüme basınçla hava geldi. Tüp vananın olduğu yerden çok fazla hava kaçırıyor. Bende mi yanlışlık var diye tekrar kontrol ettim aparatları vs. Heryeri iyice sıktım yine açtım yine aynı şekilde hava kaçırıyor kaçırmak hafif bir terim olabilir havayı komple vananın altından veriyor. Zaten ön yargılı bir şekilde pompadan tüpe geçtim ne yalan söyleyim akşam akşam çok korktum. Ilk defa tüp kullandım evde duruyor şimdi yarın olsun telefon edeceğim, Bayram arası bir sürü aksama olacak gelişmeleri yazarım...ayrıca gamo Pro magnum sipariş ettim Pro hunter göndermişler sağolsunlar...

Hayati öneme sahip 300 barlık bir tüpü dahi kontrol etmeden gönderme ciddiyetsizliğini hilalden başkası başaramazdı, yanlış ürün gönderimleri standartları zaten :thumbdown:

• Hayati öneme sahip 300 barlık bir tüpü dahi kontrol etmeden gönderme ciddiyetsizliğini hilalden başkası başaramazdı, yanlış ürün gönderimleri standartları zaten :thumbdown:

Konuyu tam okumadınız sanırım ! Kaçağın tüple bir alakası olmadığı dolum aparatından kaynaklı olduğu belirtilmiş ve siz hala ilk paragrafı alıp yorum yapıyorsunuz!
    Tüpte kaçak olsaydı zaten tüp kullanıcıya dolu gitmezdi.Konuyu açan arkadaşımız kaçağın vanadan geldiğini dolayısıyla tüpte bir problem olduğunu sanmış .

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bu aparatı bitiremediler gitti kardeşim....
    Bana da gönderildi aynısı geri iade ettim. Berbat durumda bilmem kaç kişinin elinden geçmiş aparat, her tarafı ezik dolu, kimin yaptığı belli olmayan vs vs vs

[Resim Engellendi: http://i874.photobucket.com/albums/ab303/communards/IMG_2152_zps8f2684d6.jpg]

[Resim Engellendi: http://i874.photobucket.com/albums/ab303/communards/somun_zps4094a9ed.jpg]

[Resim Engellendi: http://i874.photobucket.com/albums/ab303/communards/aparat_zpsb459128a.jpg]

Air Arms S510 Xtra Fac .22"
    Hawke 8,5-25*42
    Gamo CFX Royal .17"
    Hawke 3-9*40
    Yıldız SPZ-ME
    Dräger 6 Lt 300bar

• Var arkadaş ya 1500 tl verdik tüfek pompa aldık üstüne bide tüp aldık kullanmak nasip olmadı ne talihsiz adamım ben şimdide tüfek dolum yapılan yerden hava kaçırıyor fısssss... 10 dk oldu 200 bardan 190na düştü ben ne yapayım şimdi yeminle pcp den soğudum!..

• Var arkadaş ya 1500 tl verdik tüfek pompa aldık üstüne bide tüp aldık kullanmak nasip olmadı ne talihsiz adamım ben şimdide tüfek dolum yapılan yerden hava kaçırıyor fısssss... 10 dk oldu 200 bardan 190na düştü ben ne yapayım şimdi yeminle pcp den soğudum!..

Tüpü tamamen boşaltıp tekrar doldurdum, şuan hava kaçırmıyor hava çok soğuk ondan mı oldu bilmiyorum..

• Konuyu tam okumadınız sanırım ! Kaçağın tüple bir alakası olmadığı dolum aparatından kaynaklı olduğu belirtilmiş ve siz hala ilk paragrafı alıp yorum yapıyorsunuz!
    Tüpte kaçak olsaydı zaten tüp kullanıcıya dolu gitmezdi.Konuyu açan arkadaşımız kaçağın vanadan geldiğini dolayısıyla tüpte bir problem olduğunu sanmış .

Sn. MASTER,

Konuyu sonuna kadar okudum. Önemli olan iki parçanın (tüp+dolum aparatı) beraber çalışacak olması ve ikisininde aynı firmadan alınmış olması...
    Mesajımın kontrol etmeden göndermiş kısmını düzeltiyorum; Sn.Aville nin önceki mesajda da belirttiği üzere, vukuatlı olduğu bilindiği halde bilerek sorunlu parçayı göndermiş...

• ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Benim pompa Hatsan. sizinle ayni yerden aldim tufegi ve pompayi.

herkes isinma sorunu diyor ama bayi tek seferde doldurmanin bir zarar vermeyecegini soyledi.

Ayrica Boku'ya hafta sonu gecirmeye gitmistim pompada isinma hic olmadi.

Hava 0 dereceydi etkisi olur mu bilmiyorum

Bir İbrahim kavgası...rocketlauncher.gif

• çok eski bir sistem vanaya sabun köpüğü sür tam nerden kaçtığını anlarsın.

Ayrıca at44 long lw yi 100 bardan 200 bara 2.50 saniyede dolduruyorum şimdilik tüpe pek ihtiyacım yok ama ileride almayı planlarsam biraz fazla para verip direk daragerden alırım.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Hayati öneme sahip 300 barlık bir tüpü dahi kontrol etmeden gönderme ciddiyetsizliğini hilalden başkası başaramazdı, yanlış ürün gönderimleri standartları zaten :thumbdown:

Arkadaşlar bilmemden atıp tutmayın scuba nasıl hava kaçırır nerden kaçırır? Hadi kaçırdı foşşş diye mi kaçırır? Hadi kaçırdı gelene kadar içinde havamı kalır? Ayıptır ya wallahi ayıptır. Dolum aparatına gelecek olursak ucundaki o ring düşme ihtimali çok yüksek adamların yapıştıracak hâli yok, takan kişi kontrol etmeli... Bu arada dolum aparatı hava kaçırsa dahi tehlike söz konusu değil en fazla foş eder kapatır kontrol edersin sıfır tüpüm hava kaçırıyor deyip herhangi bir firmaya çamur atamazsın atılmamalı...

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cafahmet ().

• anladığım kadarıyla dolum aparatının scuba tüpe giren tarafındaki o ring yerinde yok ve dolum aparatı tüpe monte edildikten sonra da dolum aparatının takıldığı dişlerin dibinde bulunan emniyet deliğinden hava kaçırmış. tehlike arz edecek bir durum değil. sadece havanız boşuna harcanmış oluyor