Mod125 ve dürbün kayması hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mod125 in dürbün sorunu olduğunu hepimiz biliyoruz. Diyorumki; madem üstündeki dürbünü sabitlenmiyor ve sabitlense de kırılıyor zamanla, o zaman 20 ytl lik 4*20 lik dürbün taksak, belli bir atış yapana kadar idarelik yani, acaba bunu sabitleyemezmiyiz. Eğer sabitlenirse ben kırılmayacağını düşünüyorum. Çünkü hem ufak hem de zoom özelliği olmadığı için iç mekanizması sabit.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Mantıken doğru ama 4X20 dürbünlerde çok dandik .

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Doğru dandiktir de en azından biraz işe yarar galiba, ben hiç denemedim ama 4x gene de idare eder herhalde geçici olarak. :)

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• yok arkadaş ben mod 70 de bu ufak dürbünden 2 adet patlattım görüntü kararttım onlarda yalan sakın boşa harcamayın poaranızı gidin adam gibi dampa alın bir kere paraverin yoksa öteki türlü on tane dürbün bir dampa fiyatına gelicek zaten bende alacam veeli beye gelmesini bekliyom

• Bir tane cakma dampa ayak nami diger tek parca ayak
    Bir tane de Gamo stopper

Allah bereket versin canavar gibi calisiyor

• ben sözü geçen dürbünü optima trioya ile kullandım bir arkadaşımız dürbünü tam sıfırlıyamamış,görüntü netlik berbat uzak mesafeyi unutun bu dürbün ile yanlız bizim kullandığımız dürbün zommlu idi ama onada zoom denirse tabiki zar zor 20 metreye sıfırladım ertesi gün tüfeği iade eetik yerine hatsan walter falcon aldık

• selam arkadaslar ve abilerim siteye yeni uye oldum benim sorunum ayagın tufeğin uzerinden kayması dampa ayak kullanan varmı geriye doğru kayıyormu cevap için simdiden tesekkurler ^^

optima 6,35 tasco3-9*40
    optima5,5
    hatsan,4,5

sarsılmaz concorde 5+1

veeeee cz 75 16+1 :thumbup:

• Merhaba arkadaşlar,
    Hatsan mod 125 kullanmaya başladım. silahı önce gez ve göze göre sıfırladıktan sonra dampa ayak üzerine stoperi yerleştirdim. Silah şu ana kadar kusursuz çalışıyor (45 metreden 3-5 cm'lik sapma) ancak stoper i çok dandik olduğundan güçlü tepmeler stoperin vidasını kırdı ve kaymaya başladı.

Bu sorunu stoper ve bu stoperi tutan incecik vidayla çözmeniz imkansız görünüyor. Dolayısıyla yapmanız gereken dampa ayakları sıktığınız alyan anahtarından bir tane alıp bunu uygun boyutta keseceksiniz ve mod 125 üzerinde ayağın takıldığı kesikli ray (yeni modellerde var bu) üzerinde bir kesiğin arasına sokacaksınız. daha sonra dürbünü yerleştirilen bu parçaya dayayarak dampanın vidalarını sıkacaksınız.

Dürbünü bu şekilde uzun süredir kullanıyorum fakat uzun mesafede cm bile kayma meydana gelmedi.

• Official Post

Merhaba arkadaşlar,
    Hatsan mod 125 kullanmaya başladım. silahı önce gez ve göze göre sıfırladıktan sonra dampa ayak üzerine stoperi yerleştirdim. Silah şu ana kadar kusursuz çalışıyor (45 metreden 3-5 cm'lik sapma) ancak stoper i çok dandik olduğundan güçlü tepmeler stoperin vidasını kırdı ve kaymaya başladı.

Bu sorunu stoper ve bu stoperi tutan incecik vidayla çözmeniz imkansız görünüyor. Dolayısıyla yapmanız gereken dampa ayakları sıktığınız alyan anahtarından bir tane alıp bunu uygun boyutta keseceksiniz ve mod 125 üzerinde ayağın takıldığı kesikli ray (yeni modellerde var bu) üzerinde bir kesiğin arasına sokacaksınız. daha sonra dürbünü yerleştirilen bu parçaya dayayarak dampanın vidalarını sıkacaksınız.

Dürbünü bu şekilde uzun süredir kullanıyorum fakat uzun mesafede cm bile kayma meydana gelmedi.

Dampa derken tek parça ayak kastediyorsunuz sanırım,çünkü Dampa ayaklarda vidalar iyi sıkıldığında kayma olmaz.

• Merhabalar,
    Ayak tek parça fakat tüfek çok güçlü olduğundan stoper koymama rağmen ayağı kaydırarak stoperin vidasını kırdı. Eklemeyi becerebilirsem birkaç resimle göstereceğim nasıl monte ettiğimi.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ahmet2000 ().

• Official Post

Merhabalar,
    Evet dampa ayak tek parça fakat tüfek çok güçlü olduğundan dampaya stoper koymama rağmen ayağı kaydırarak stoperin vidasını kırdı. Eklemeyi becerebilirsem birkaç resimle göstereceğim nasıl monte ettiğimi.

Dampa ayağınızın fotoğrafını yayınlarsanız daha iyi aydınlanacağız.Altta verdiğim fotoğraflardan biri dampa diğeri ise tek parça ayak.

DAMPA ayak olan bu :
    [Resim Engellendi: http://img158.imageshack.us/img158/7910/dampaad8.jpg]

Tek parça ayak ise Bu:
    [Resim Engellendi: http://img158.imageshack.us/img158/367/rs756594yx4.jpg]

• Özür diliyorum düzeltiyorum, benimki tek parça ayak. Dampa ayağa çok benzediğinden karıştırmışım.

• Official Post

Özür diliyorum düzeltiyorum, benimki tek parça ayak. Dampa ayağa çok benzediğinden karıştırmışım.

Estağfurullah,genelde herkes karıştırıyor,yukarıda belirttiğim gibi dampa ayaklar vidaları iyi sıkıldığında kesinlikle kayma yapmaz,stoper takmaya da gerek yoktur,

Tek parça ayakta doğrudan çekiç darbesi dürbüne iletilir,oysa Dampa ayakta kauçuk o ringler,bu çekiç darbesini emerek,dürbüne yansıtmazlar ve dolayısı le de dürbünün ağırlığı, ayağı geriye zorlayamaz.