SAFİR T14 e yapılan müthiş haksızlık

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sabah Hürriyet gazetesindeki haberi okuyunca beynimden vurulmuşa döndüm.
    Yahu şu an hissettiklerimi yazssam çok kötü olucak
    Bu kadar adilik bu kadar anormallik bu kadar cahillik olur mu arkadaş.

Neymiş safir in silah üretim ruhsatı iptal edilmiş, neymiş bu silaha artık emniyet ruhsat vermiyecekmiş.
    Yok ya bu kadar da olmaz.Ne yapalım arkadaş biz.Kimlere tarafından idare ediliyoruz anlamak mümkün değil.

Bir kere yivli yada yivsiz silah ruhsatı almak için gerekli belgeleri incelersek zaten problemli insanların bu silahı alması zaten çok zor. Ayrıca bu güne kadar bu silahla gerçekleşen soygun yaralama yada gasp olayı desen bir tane bile yok.Ama safirin üretimine başladığı dünden bugüne ülkedeki yaralama , gasp olaylarının kimler tarafından ve ne tarz silahlarla yapıldığını bir inceleyin

Ya ne diyimki moralim bozuk sonra yazarım şimdi azım bozulcak

• Emniyet gerçekten ruhsat vermeyecekmiymiş? O zaman yarı otomatik av tüfeklerinede ruhsat vermesinler. Çünkü ikiside aynı tesiri yapıyor. Emniyet tüfeğin tesirinden mi yoksa görüntüsünden mi tırstı acaba?
    Ülkemizde ağız tadıyla neyi yapabiliyoruzki yaa. Gümrük yüzünden airgun sitelerine salyalarımızı akıta akıta bakıyoruz. Poligon açayım deseniz milyon tane bürokrasiyle mahfoluyosunuz. Vs...... X(

• exador, bahsettiğin haber bu mu acaba ?

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=-11596

bunlar önce ruhsatsız yivli silah satımının önüne geçsinler. bu silahları en çok kimlerin sattığını söylememe gerek yok sanırım.

[url=http://img517.imageshack.us/my.php?image=letsseefd7.jpg][img=http://img517.imageshack.us/img517/8830/letsseefd7.th.jpg]

• Üzüntünüzü anlıyorum ama ruhsat olayının değişmesinin tek nedeni var ki oda Avcılık veya Atıcılık ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, silah ve mekanik hobisi olmayan sadece gösteriş, hava, magandalık yapmak isteyen tiplerin bu silaha olan taleplerinin artması.
    Çevremdede görüyorum böyle birkaç tip " bagajda dursun", " bi saydırdınmı 10 tane arkaarkaya off", "bu silahı gören kaçar" laflarıyla almaya karar vermişler. Olacağıda buydu zaten...

(Bu arada bu forumda böyle tipler olmadığına eminim lütfen kimse üstüne alınmasın)

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Türkiyemizin Malum bölgesinde, daha çocuklar doğarken başlarının ucunda Malum yivli silahtan bulunacak,omuzlarına asıp yada arabalarının bagajına koyup köy, kasaba. şehir her tarafa gidecekler,Batıya geldimi bırak av tüfeğini kurusıkıya bile tahammül yok..yok öle şey..Türk Milletini silahsızlandırmaya çalışıyorlar,Silah kullanmasını Bilemez hale getirmeye çalışıyorlar.. Bütün düşmanlarımız silahlanırken hemde..Keşke Dünyada Hiç Silah olmasa Her yerde Barış ve huzur olsa ama malesef..Milletimizin Düşmanları Oldukça Bizim de Hiç olmazsa Bir AV Tüfeğimiz Olsun..Sessiz Kalmayalım arkadaşlar Sesimizi duyuralım..Saygılar..

• Türkiyemizin Malum bölgesinde, daha çocuklar doğarken başlarının ucunda Malum yivli silahtan bulunacak,omuzlarına asıp yada arabalarının bagajına koyup köy, kasaba. şehir her tarafa gidecekler,Batıya geldimi bırak av tüfeğini kurusıkıya bile tahammül yok..yok öle şey..Türk Milletini silahsızlandırmaya çalışıyorlar,Silah kullanmasını Bilemez hale getirmeye çalışıyorlar.. Bütün düşmanlarımız silahlanırken hemde..Keşke Dünyada Hiç Silah olmasa Her yerde Barış ve huzur olsa ama malesef..Milletimizin Düşmanları Oldukça Bizim de Hiç olmazsa Bir AV Tüfeğimiz Olsun..Sessiz Kalmayalım arkadaşlar Sesimizi duyuralım..Saygılar..

+1000 Kesinlikle halısınız safirarms a gelene kadar...........

• ABD de ki devletin ve kanunların silah a bakış açısı şu,haydut zaten kanunsuz , her zaman ruhsatsız silah tercih eder nekadar yasak olsada kaçak yoldan çok kolaylıkla temin eder .ruhsatlı , izinli , kayıtlı silahı talep eden baştan kanunlara saygılı olacağını ,aksi durumlarda hemen yakalanıp ceza göreceğinin bilincinde olan vatandaştır derler ve haydutların silahı varken masumların neden olmasın derler,ruhsatlı silah isteyen vatandaşlarına asla haydut muamelesi yapmazlar. saygılarımla

• +1000 Kesinlikle halısınız safirarms a gelene kadar...........

+ 1 kesinlikle katılıyorum

hamdım piştim yandım oldum.

• hir

+ 1 kesinlikle katılıyorum

Bende hiç katılmıyorum bu görüşe. Şehir orasında siviller silahlı mücadelemi verecek? Teksasmı burası?
    Bagajdaki silahlar otopark, yolvermeme kavgalarında kullanılır, bikaç bira içince havaya sıkmak için kullanılır, maç sonları kullanılır, balkonlardaki vatandaşlarımız vurulur, düğünlerde gelinler damatlar bile vurulur...
    Malum bölge dediğiniz yerde mücadele verecek dünyanın en büyük ordularından birine sahibiz.
    Seyyar dipçik pompalı tüfekler mesela,,, nerde hayırlı bir iş için kullanıldı bu zamana kadar? Hep kavgalarda bacaklara sıkmak için kullanıldı.

Liseli kavgalarında bile artık tabancalar çıkmaya başladı. Lütfen biraz düşünceli olalım.
    Silahlanmaya kesinlikle karşıyım.
    Sadece safirde değil bütün yivsiz av tüfeklerinin Avcılık Belgesi olmayanlara satılmasına karşıyım. Sadece işi itibarıyla (çiftçi vb.) ihtiyaç duyanlara belgesiz verilsin.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• benim bildiğim bir silahı illegal yollardan almak çok kolay legal yollardan almak ise çok zor bunun tam tersi olmalıydı insanları illegal yollara sevk ediyorlar.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• benim bildiğim bir silahı illegal yollardan almak çok kolay legal yollardan almak ise çok zor bunun tam tersi olmalıydı insanları illegal yollara sevk ediyorlar.

+100
    ruhsatsız silahları satanların bu silahları kimlerden aldıklarını söylememe gerek yok sanırım. bir ruhsatsız silaha el konulduğunda, o silah sadece el değiştirmiş bir şekilde piyasaya geri dönüyor. hiçbir zaman kontrol altına girmiyor.

bu el değiştirme kontrol altına alınmadan bu yasanın değişmesi, sadece mevcut illegal yolların artmasına ve hızlanmasına sebep olacaktır.

[url=http://img517.imageshack.us/my.php?image=letsseefd7.jpg][img=http://img517.imageshack.us/img517/8830/letsseefd7.th.jpg]

• Bu haberleri okuyunca aklıma "Vecihi Hürkuş" geldi. Kurtuluş savaşında pilot olarak hizmet verdiği gibi, Cumhuriyet kurulduktan sonra ilk sivil uçak fabrikasını kurup, 1940-1950 arasında kendi yaptığı uçakla uçtu. Sonuç mu? Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagari gibi başarısı cezasız bıraklımadı. "Halkın hayatını riske sokmak"tan hapse atıldı. Fabrikası katapılana kadar politikacılar saldırmaya devam ettiler.

Not: Bu dönemde THY fabrikası yetkilileri ilk Türk jet uçağı projesini bir Alman askeri veterinere çekinmeden verdiler ve proje asla geri gelmedi. 2000li yıllarda Alman kaynaklarından tesadüfen bulundu. Yetkililer hiç bir zaman ceza almadılar...

[Resim Engellendi: http://thumbnails6.imagebam.com/582/2576e75816757.gif] [Resim Engellendi: http://thumbnails6.imagebam.com/582/7117ce5816759.gif]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Thorgal ().

• ortalığı karıştıran TSE'nin yetkilileri. (zaten şu türk standartı denilen şeyi bir türlü anlayamadım) TSE kendini içişleri bakanlığının yerine koyuyor işgüzarlıktan başka bir şey değil.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Silahlanma kesinlikle olmalı. Ruhsat verilmemesi veya bu kadar uğraştırılması çok saçma. Halkın silahlarla ilgisini kesmek, bilgisizleştirmek kasıtlı yapılan birşey. Yarın bir gün savaş olsa kaç kişi çıkar adam gibi silah kullanmayı bilen. Malum bölge denen yerde yaşayanların yüzde 90 ının evinde keleş var. Onları bir toplasınlar eğer yiyiyorsa (amerikadan izin alabilirlerse) ondan sonra milletin av tüfeklerine göz diksinler. Saçma bir kanun ve düzenleme. Zaten bu ülkede hangi kanun veya düzenleme düzgün ki ?

Ben inanıyorum ki şu an avrupa tüm fabrikları ve okullarını kapatsa, tamamen boş dursa, 50 yıldan fazla sürer Türkiye'nin aynı seviyeye gelmesi. Batırdıkça batırıyorlar.

Bazen diyorumki iyi ki Türkiye'de yaşıyorum ve Türk'üm, bazende keşke amerikada veya avrupa da doğsaydım diyorum. Kendisiyle çelişen ve dış mihraklar tarafından bu kadar fazla yönetilen bir ülkede yaşamak ağır geliyor. Abd den izin almadan tuvalete gidemez bizim başımızdakiler. Bu yasak ve kanun gibi yasalarda eminim o izin vermeyen makam tarafından konmuş ve bizimkiler uygulamış. İsterse uygulamasın...

• silah insana güç verir.... o yastığınızın altındaki sakladığınız silah bir anlık öfkeyle hayatınızı karartır..silah kullananlara sözüm çocuğunuzdan kendi eşinizden bilen uzak tutun üstüne 10 15 tane kilit vurun sizden başka açan gören olmasın,
    1 dakikalık erkeklik 20 yıl ceza evinde karılık yaptırır insana bunun nerden mi biliyorum kendimden,bir ceviz kabuğunu doldurmuyacak sebebden dolayı ceza evinde yatdım, karşı taraf dolu gelince kendimi savunmak zorunda hissedim .keşke olma saydı dı da ben sokaklarda dilenseydim.ALLAH bü tür kazalardan tüm kullarını uzak tutsun
    türkiye olduki bir savaşa girdi eli silah tutmuş türk silahlı kuvvetlerinde görev almış kişileri çağırırlar,
    trt 1 ceza evindeki mahkumlarınan röperdaj yapıp tv de yayınlıyor.sadece bir mahkumun sözünü dile getirecem.(yaptığımdan ötürü bin pişmanım 1 dakikalık erkekliğin cezasını 15 yılımı verecem diyor adam) adamın yaşı 50 liyi geçmiş bu adam ceza evinden çıktığında eski sevdiklerinin kaçını görebilecek orasını ALLAH bilir.

• "Malum bölge" bu söz ve üzerine yazılanlar çok yanlış bana göre,orası da bizim toprağımız orada yaşayanlarda bizim halkımız gece yarısı kapısını eli silahlı 10 kişi basacak adama keleş verirler bundan doğal birşey yok unutmayalım ki bir gemide 1 masum ve 9 hain olsa o gemi o masumun hatırına batırılmaz batırılmamalı...
    O bölgeye özel bir durum yok...hain her yerde var;ankara istanbul gümüşhane kırıkkale nereye baksak çıkar az veya çok,milyon nüfuslu şehirde bir tane eli silahlı eşkiya huzuru kaçırabilir,bu tür yanlış söylemler hain planları yapanların işlerini kolaylaştırmakdır kimse milletini seçmedi bir insanı sırf farklı ırk mensubu diye hor görürseniz birgün baskılara dayanamaz ve safını hainlerden yana seçebilir,bu olduğunda hainlerin safında yapacağı suça sebeb olmuş oluruz...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Süleyman,gerçekten yerinde tesbitlerin var,benim söyleyeceklerime tercüman olmuşun. ;d;

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• "Malum bölge" bu söz ve üzerine yazılanlar çok yanlış bana göre,orası da bizim toprağımız orada yaşayanlarda bizim halkımız gece yarısı kapısını eli silahlı 10 kişi basacak adama keleş verirler bundan doğal birşey yok unutmayalım ki bir gemide 1 masum ve 9 hain olsa o gemi o masumun hatırına batırılmaz batırılmamalı...
    O bölgeye özel bir durum yok...hain her yerde var;ankara istanbul gümüşhane kırıkkale nereye baksak çıkar az veya çok,milyon nüfuslu şehirde bir tane eli silahlı eşkiya huzuru kaçırabilir,bu tür yanlış söylemler hain planları yapanların işlerini kolaylaştırmakdır kimse milletini seçmedi bir insanı sırf farklı ırk mensubu diye hor görürseniz birgün baskılara dayanamaz ve safını hainlerden yana seçebilir,bu olduğunda hainlerin safında yapacağı suça sebeb olmuş oluruz...

çok doğru söylüyorsunuz ama şöyle bir şey de var o "malum bölge" den gelen otobüslerin bagajlarında battaniyeler arasında hergün keleşler taşınıyor batıdaki şehirlerin varoşlarına ve sadece terör örgütü için taşınmıyor bu silahlar gecekonduların zulalarına istiflenen binlerce silah var. belki kan davası nedeniyle belki başka nedenlerle bu silahlar çocukların kadınların bulunduğu ortamlarda saklanıyor. evet bu insanlara güç veriyor bu silahlar ve ben sokakta güvenle yürüyemiyorum karım çocuğum için endişeleniyorum. etraftaki at hırsızı tipli adamlar kendilerini bir şey sanarak dolaşıyor pis pis bakıyor ve zaman zaman taciz ediyorlar insanları ama müdahale etmekten hepimiz korkuyoruz neden çünkü büyük ihtimalle herif yüklü kafası dumanlı. ve malesef polisimiz yetersiz. benim kendimi koruma hakkım yok bu kadar basit işte.

• kahrımdan ölüyorum türk oldugumdan utanıyorum atalarımdan utanıyorum sehitlerimden utanıyorum gazilerimin yüzüne bakamıyorum devlet fişini ceksin yeter bu cile
    ben doguda 5 yıl kaldım ordaki her vatandasımda silahın yivlisi var olmasınmı olsun daha iyisi olsungözüm yok ama aile palnlaması batıya var doguya yok silahlanmadoguya var batıya yok kelese bakınca safir t14 silahmı oyuncak be ölecek olduktan sonra hertürlü adam ölür tas at ölsün biz yörügüz iyi tas atarız attıgımıza iyi vururuz o zaman tas atmayıda yasaklasınlarsilah sart kardesim savas bölgesindeyiz eninde sonunda bizide içine cekecekler catalla kasıklamı savascaz kurtulus savasındaki gibi kendini feda edecek imanlı genc göremiyorum ben daha neyi konusuyoruz sayın yetkililer milat olmus kanunları presedürleri degiştirin o kanunlar yazılırken en iyi silah mavzerdi simdiben elime almam mavzeri
    konu safir meselesi değil safir senin benim milli sermayenin ihracat yaparlarken millet buna nasıl engel olursunuzsatın yabancıya o zaman yyabancı yaparsa her kanunu degiştirirsiniz nede olsa kendi ülkemde adamları zırh gibi koruyoruz aman bişey olmasın benim insanımıda kendi ülkelerinde yakıyorlar döverek öldürüyorlar bakın insanlarımıza yapılan psikolojik baskıya bakın biraz nüktedan ama hemde gülün biras bizim burda zivzal dediğimiz nasrettinhocavari bi amcamız var bu amcamız basına hasırdan kovboy sapkasını takıp motoruyla yaylaya giderken öle yerde koyun sürüsüyle karsılasıyor acı fren sag sol ama kurtaramıyor dalıyor sürüye 1-2 koyun telef olmus sahibide kosarak küfrederek ona doğru gelirken zivzal amca no panik no panik diyor amcamızı turist sanan cobanın oglu bababırak basımız derde girer hapislerde sürünürz gitsin .......turisti diyor.zivzal amcada bmw motorun binip gidiyor. işte ödü alınmıs bi toplum yarattınız buyrun marifetlerinize bakın yasamayıda yasaklayın kardesim bu cok bize ;hirr;