Dürbün Sabitleme Hk?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar benim havalı tüfekler haricinde birde uzaktan kumandalı araç hobim var, bu hobide araç üzerindeki vidaların titreşimden gevşemesini önlemek amacıyla kullandığımız bir ürün var sıvı şekilde vida başına sıkılıyor ve orada donuyor, vida açılmak istendiğinde tornavidayla hafif zorlanıncada kırılıyor ve vidayı açabiliyoruz, bu ürünü dürbünün vidalarını sabitlemek içinde kullanabiliriz diye düşünüyorum, ne dersiniz?

One Shot One Hit

• Arkadaşlar benim havalı tüfekler haricinde birde uzaktan kumandalı araç hobim var, bu hobide araç üzerindeki vidaların titreşimden gevşemesini önlemek amacıyla kullandığımız bir ürün var sıvı şekilde vida başına sıkılıyor ve orada donuyor, vida açılmak istendiğinde tornavidayla hafif zorlanıncada kırılıyor ve vidayı açabiliyoruz, bu ürünü dürbünün vidalarını sabitlemek içinde kullanabiliriz diye düşünüyorum, ne dersiniz?

bu problemin ilacı dampa ayak kullanmak, ayrıca dediğiniz gibi loctite türü malzemelerle deneyin, sonuç alınabiliyor. yalnız loctite'ın değişik türleri var bazıları çok zor veya hiç açılmayabiliyor dikkat.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bu problemin ilacı dampa ayak kullanmak, ayrıca dediğiniz gibi loctite türü malzemelerle deneyin, sonuç alınabiliyor. yalnız loctite'ın değişik türleri var bazıları çok zor veya hiç açılmayabiliyor dikkat.

Söz konusu ürünü aracımda sürekli kullanıyorum ve çok memnunum açılması da çok kolay tık deyip kırılıveriyor...

One Shot One Hit

• mustafa abi bu gün büyük bir hırdavatçıya gittim kağıda not almışdım tavsiyeniz üzerine adama gösterdim sizde loctite varmı dedim adam bu ne yav dedi?404 e benzer gibi bir şeymiş dedim bende ;tacli# şimdi net de gördüm çok çeşidi var bunun ama ben mavi olanından alıcam tabii bulabilirsem :)

• mustafa abi bu gün büyük bir hırdavatçıya gittim kağıda not almışdım tavsiyeniz üzerine adama gösterdim sizde loctite varmı dedim adam bu ne yav dedi?404 e benzer gibi bir şeymiş dedim bende ;tacli# şimdi net de gördüm çok çeşidi var bunun ama ben mavi olanından alıcam tabii bulabilirsem :)

Arkadaşım RC shoplarda bulabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam adı LIQUID THREAD LOCK tı. Nerde oturduğunu söylersen sana yakın rc shopun adresini veririm sana.

One Shot One Hit

• Official Post

Kadir oto sanayi sitelerinde hırdavatçılar da var.

• tamam abi yarın sanayideki hırdavatçıları bir dolaşıyım.
    ocaydın kardeş ben manavgatda oturuyorum :)

• bu rünün bir loctite mı loclite midir nedir ondan olanı var. bunun da üç çeşiti var 1 az kuvvetli 2 orta kuvvet 3 de yüksek =yüksek olanı birdaha cıkmıyo vidanın kafası yada tornavidanın ucu yamuluyo yinede cıkmıyo yani bir seferlik yapıcanız işe kullanın yoksa kundagı birdaha acamazsınız orta kuvveti arkadaşın dediği gibi tık ediyo kırılıyo tatlı bir şekilde düşük olanı hiç kullanmadım bilmiyom birde 404 ün ürünü var aynı şekilde bilmem bişey 70 miydi neydi kartalcin arkadaşımıza hediye etmişdim buluşmamızda onda var adını yazarsa sevinirim onuda 12 ytl kadar fiyaata satıyolar loctite larıda ortayı 20 ytl yükseğide 35 yada 40 ytl gibi bi fiyata satıyolar yanlış hatırlamıyorsam birde kullanırken dikkat edin fazla sürmeyin sadece damlatın yoksa bir birine gelen parçanın arasında kalıyo ve iğrenç bir hal alıyo sadece dişlilerde kalmasına dikkat edin sonra temizlemeye ugrasırsınız ve zor oluyo temizlemesi ben mod 125 in kundagında denedim hiç bir şekilde açılmadı birde fabrikada loctiteın ürününü makinalarda sallanan makinalarda kullandım arıza yaptıklarında sökmek için gittiğimde hiç gevşememiş bir şekilde buluyodum vidaları gayet sağlıklı vede kullanım ı doğru olan ürünler ama cok sık tüfeğinizi acıp kapatıyosanız hiç tavsiye etmem çünkü her seferinde vidadan kurumuş olan loctite cıkartmanız lazım yoksa üst üste sıkarsanız zamanla kabarıyo ve vidanın dişleri kurumuş loctite in içinde kalıyo sıkmasıda sağlıklı olmuyo

• loctite yi dampa ayak için kullanacam kardeş çok az damlatma kaydı ile.tüfeğin vidalarına damlatmayı ben düşünmüyorum sökülmez falan filan :)

• yok abi sökülmez bende tek parça ayakdada kullandım gayet güze oluyo

• dürbün yarın gelir loctite yi aldımmı pazar günü atış alanının yolunu tutacam tabi oltalarımıda yanıma alıyımki boş dönmeyeyim bir kaç balık yakalarım inşallah :)

• Slm ocaydin ben alt resimdeki loktite'den kullanıyorum mavi renk olan loktite 243 çok memnunum vidaya sürldüğünde dişlerin arasındaki boşluğu doldurup gevşemesini önlüyor.Korkmadan kullanabilirsin numarası ve rengi belli sürülünce tam yapıştıran değil orta kuvvet.
    [Resim Engellendi: http://img261.imageshack.us/img261/193/d2c580955f42beb14a8e401nj4.jpg][Resim Engellendi: http://img391.imageshack.us/img391/8266/image5mp7bg8.gif]

• bu gün sanayi ye gidemedim işlerimden dolayı çarşı merkezindeki hırdavatçılara sordum sadece bir esnaf bildi o da kalmadı dedi onun yerine patex mi öyle bir yapıştırıcı tavsiye etti aynı işi görür dedi,belki bilenler görenler var hani şu reklamlarda adamı ayaklarından tavana yapıştıran bir tutklal reklamı varya işte o yapıştırıcı metal dahil hemen herşeyi yapıştırıyor.bir tane çantada bulunsun diye aldım bir adetde sıvı conta aldım patriotun vidalarına sürecem az bir miktar.bu patex mi adını tam hatırlıyamıyorum şuan evde duruyor bunu kullananlar oldumu aramızda arkadaşlar?yarında zor gibi gözüküyor sanayi ye gitmek eşya taşıyorum yeni eve az bir işim kaldı ama bende bittim vallahi ne zor muş inşaat işi ile uğraşmak yahu :cursing:

• Official Post

O yapıştırıcıyı vida yada ayakta kullanma,sıkıntı yaşarsın,olmaz,sökmen gerektiğinde sökemez vidayı da heder edersin,Loctite ın özelliği,biraz zorlamada ufalanıp çözülebilmesini sağlamasıdır (mavi olan) ama ayağın silahın kızağına gelen kısmına silikonda sürebilirsin(az miktar)

• anlaşılan sanayinin yolu gözükecek bana mustafa abi, ben vidalara sıvı conta kullanacağım abi sökülmesi tutkallara göre birz daha kolay olur düşüncesindeyim :)

• Official Post

Loctite ı vidalara da kullanırsın sıvı contaya vs... ihtiyacın olmaz.

• ben şanşlılardanım galiba
    3*9*32 dürbün tek parça ayak ile patriotun üzerinde 0 kayma ile duruyor
    yaklaşık 400 pellet attım
    işin sırrı galiba iman gücünde sıktığım vidaları geri sökemiyorum ;rofl.;

korfezteam.png