yeni yerli peletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • rangerda 5.54ler arka sete kadar tatlı sert, sette ise bıraz zorlanarak giriyor .aslında ya seti kaldırmalı (tabiki biraz gaz kacağından ödün verirsin) yada ince iki veya üç tene namluya tam oturan sekman tarzında set yapılmalı.

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

• siparişi verdim gelince bir at44 testi yaparım Ferhat abi. :thumbup:

Hatsan AT44 W-10 Long LW Satıldı
    Hatsan BULL BOSS Satıldı
    FxT12+Ekiz regülatör Satılık
    Cometa Lynx V10 +
    Hawke 4-16x44 Varmint SF :thumbup:
    Sabre 6 litre 300 bar scuba

[Resim Engellendi: http://i40.tinypic.com/25f6hi9.jpg]

• foto atamadım bir tülü yardımcı olursanız sevinirim

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

• ?tiny=1

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• Bugun ben de denedim ve bt65 ile cuneyt bey 76mka bey gibi daginik sonuclar aldim. Sarjore sıkı sıkıya giriyor...
    Fakat

Sonuna kadar katiliyorum. Hen ne olursa olsun hep destek tam destek :)

• aynen.çarşamba günü kısmet olursa bende denemeye çıkacağım.peşin hükümlü olmaz ve abilerimize manevi anlamda nekadar destek olur ve sabır gösterirsek okadar hızlı yol alırız,okadar iyi sonuçlar çıkar.

• tabiki !!! bu hobiye gönül vermiş tüm arkadaşlar ..havalılar için hiçbir yerde bu sistemde ve bu hassasiyetde üretim yapan herhangi bir firma yok . bu üretim tarzı ile her namlu tipine göre her formda üretim yapılabilinir bu yüzden hepimizin bu fırsatı değerlendirmemiz lazım.

• cnc de ateşli yivliler için üretilen birkaç bullet resimleri

• Ferhat Hocam halen devam.Sıkıntı yok.
    Ben fazla foruma giremiyorum o kadar

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• hali hazırda hangi silahlar için ideal diyebileceğiniz dolu mermiler mevcut. Yada böyle bir çalışma var mı ?

• Bugün şavkları kullanma fırsatı buldum.Mod 125 le demedim bazı pelletler namluya zor giriyor.Uzun mezilde isabet oranı yeterli fakat acayip bir tahribatı var.Beni çok sasirtti gayet başarili

Hatsan mod 125 th 22 cal.
    Hatsan mod 125 th camo 22 cal.
    Stoeger x20 22 cal.
    Zoraki Hp 01 Ultra 177 cal.
    Optima 3x9x40 E
    ;tacli#

• şavklar için ilk olumlu yorum bir 125'ten geldi..

herhalde bu klasmanda; yani magnum yaylının zaten kendine has grupmanı içinde, pcp'lerde ilk izlenimlerdeki dile getirilen sıkıntılar farkedilmeyecek kadar başarılı oldu bu şavklar..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Ben de s 510 da denedim bugün. Grup dağınık biraz. Beni endişelendiren kısım grupmandan ziyade namluya zor sürülmesi ve sanki etek kısmının namlu içi oring e zarar verebileceği oldu. Bunun dışında tahribat gayet iyi.

• Geçenlerde bende AA S510 ile 20 mt de denemiştim. Denediğim 4 farklı pellet içinde en kötü değerleri ŞAVK vermişti. Hatta öyle bir dağılım vardı ki 10 pelletin biri hedef kağıdında saat 1 istikametinde merkezin 7,5 cm uzağına yukarıya vururken diğer biri saat 7 istikametinde 8 cm. aşağıya vurdu. Diğerleride kafasına göre dağılım yaptı. Tüm pelletler namluya kesinlikle zor giriyor çünkü pellet etekleri komple çapaklı. Dolayısı ile belli bir standardı yakalamak mümkün görünmüyor. Eğer becerebilirsem bir defada pellet etekleri temizlenmiş ŞAVK pelletlerle atışı deneyeceğim. Ancak bu peletlerin daha çok gelişmeye muhtaç olduğu bence kesin.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• acaba yaylılar için mi daha uygun

• acaba yaylılar için mi daha uygun

bence üretilen pelletlerde yaylı için veya pcp için diye ayrım yapmamak gerek. yeterli kalite yakalandığı zaman her iki (yaylı, pcp) tüfektede belirli oranda isabetli olur diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)

• bence üretilen pelletlerde yaylı için veya pcp için diye ayrım yapmamak gerek. yeterli kalite yakalandığı zaman her iki (yaylı, pcp) tüfektede belirli oranda isabetli olur diye düşünüyorum.

haklısnız..

ama mod125 kullanıcısı başarılı dedi ya, o yüzden dedik , peletin başarısızlığı mod125 gibi bir tüfeğin zaten kendine ait isabetliliğinden(!) farkedilmedi diye, bu anlamda yeterli galiba diye düşündük.. ;)

yoksa dediğiniz gibi bir hw97, belli bir mesafeye kadar belki çoğu pcp den de üstün atışlar yapabiliyor. ve peletten yana olan sıkıntı böyle bir yaylıda da kendini gösterecektir,
    dediğiniz gibi yaylı yada pcp farketmeyecektir yani.. ^^

• Bana gelen numunelerle yaptığım atışta Galatian ile çok dağıtmıştı ama At44 ile 30 metrede 6cm civarı toplayabildim. Her iki silahta da kimi namluya zor sürülüyordu kimi rahat. Bunun sebebi anladığım kadarıyla eteklerde bırakılmış çıkıntı. Genel çap çok olmasada, etekteki ince bölümün bu kadar mukavemetli olması alaşımının fazla sert olduğunu gösteriyor. Doğrusu bu nedenden dolayı Air Arms ve HW100 ile denemedim ben ama fırsat bulunca poligon namlulu AirRanger ile denemeye çalışırım.