300-400 metreye atış yapmak.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamlar kardeş....

inşallah bu da size bir yol gösterir. arkadaşım benim silahla yaptığı atışdır. bence 6.35 ile o güçte çok daha rahat yapmanız gerekiyor.. 400 metre ciddi bir mesafe ama imkansız değil.. iyi seyirler

http://www.airguntube.com/video/400_M_Antreman

Airarms S410 Xtra FAC .22 - 60 FPE

• Allah izin verirse izne cikinca 400 metre atislarimi sizlerle paylasicam,,yalniz basina biraz zor olucak ama mhakkak yapicam..zaten hayalim 400 metre sorasnda mutlu sona ulasirim artik:))

AA S510 Sprlt. Xtra FAC 30 grn, 53 ft/lbr .22 bsa swf (8x32x44)
    colt 1911 45 cal.
    marin guard pomp.

• Grupman bir yere kadar hadi beyler 400e:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Arkadaşlar siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Forumda standart bt 65 ile yapılmış 300-350 metre atışları var bizzat tarafımızdan yapılmış, söz konusu tüfek 97 fpe güç ile 43.2 grain eun jin pellettir muhtemelen her türlü atar. Yeterki doğan arkadaşımız bir alsın şu tüfeğini

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Bende yeni almis oldugum 6.36mm benjamin marauder var haliyle bt65 den iyi bir silah 31 grain peleti 850 fps hizla ortalama 50 fpe guc ile atiyorum, 100 m de bile 4 dot asagi dusuyor siz 300-400 diyorsunuz. Kesinlikle inanilacak mesafeler degil insanlar bunlari okuyup vay be diyor sonra havalilar nasilmis, adamlar dusuk kalibre yivlilerle bile bu mesafeye calismiyorlar bizde ne hikmetse havalilarla bile 300 ne ki 400 atalim diyoruz.

Elin gavurlarinin bikac tanesi harici 300-400 m atayim video cekeyim diyeni bulamazsiniz, zaten onlar bilmiyor biz biliyoruz her zamanki gibi. Demek elinizde.223 remler .270 win ler falan olsa 1 km den acacagiz mesafeleri 2-3 km kadar gidecek.
    Sonra burada 300-400 m atarim dediklerinizi duyan gencler geliyor yayli alicam butcem 600 100-150 m ye atsin yeter diyor.

• Arkadaşım benim adım ahmet caf sende 50 fp lik benjamin varsa bende 70 lik raw rapid var. Üzerine sauer yivlimde var. İnanmıyorsan atlar arabaya memleketine gelirim yanında o atışı yaparım masraflarımı artı tüfeğini alırım herkesin huzurunda hodri meydan

• Official Post

Gereksiz bir tartışma başlatıyorsunuz,
    Top atışı stiliyle 300 - 400 metrelere elbette atılır, maksat keyif olsun, ben havalı tüfeğimle bi tarihte 600 metrelere de attım, 5,5 cal sumatra 500 modlu göl atışında 900 metreye gidiyor

• Mustafa abi merhabalar öncelikle bu saatten sonra kimse senin sözünün üstüne söz söyleyemez. lakin 5-6 sene önce ilk üye olduğumuzda 50 metrelere atamazken 200 metre atan ustalarımıza hiç bir zaman laf etmedik. lakin geçen haftalarda 76mk arkadaşımızla birlikte gidip yaptığımız 300 ve 350 metre atışlarını burada paylaştık. üye olalı 2 hafta olmamış bir arkadaş tarafından yalanlanmak ve emeğimizin hiçe sayılması zoruma gider ve bunu da her şekilde ödetirim artı ispatlarım. kimsenin milletin kafasını karıştırdığı yok.

• Official Post

Ahmet kardeşim,
    Konuya yabancı her hobidaş bu tür tepki verebilir, çünkü hafızalarda maksimum 20 - 30 metrelerde balona atış yapılan havalı tüfekle bu iş olmaz imajını yıkmak ancak günümüzde gelişen teknolojik PCP silahlarla hayata geçtiğini öğrendiklerinde fikirleri değişecektir.
    Fazlaca alınganlığada bence gerek yok, sadece tebessüm yeterlidir.

• Sonuna kadar haklısın Mustafa abi sadece tebessüm ;)

• Bende yeni almis oldugum 6.36mm benjamin marauder var haliyle bt65 den iyi bir silah 31 grain peleti 850 fps hizla ortalama 50 fpe guc ile atiyorum, 100 m de bile 4 dot asagi dusuyor siz 300-400 diyorsunuz. Kesinlikle inanilacak mesafeler degil insanlar bunlari okuyup vay be diyor sonra havalilar nasilmis, adamlar dusuk kalibre yivlilerle bile bu mesafeye calismiyorlar bizde ne hikmetse havalilarla bile 300 ne ki 400 atalim diyoruz.

Elin gavurlarinin bikac tanesi harici 300-400 m atayim video cekeyim diyeni bulamazsiniz, zaten onlar bilmiyor biz biliyoruz her zamanki gibi. Demek elinizde.223 remler .270 win ler falan olsa 1 km den acacagiz mesafeleri 2-3 km kadar gidecek.
    Sonra burada 300-400 m atarim dediklerinizi duyan gencler geliyor yayli alicam butcem 600 100-150 m ye atsin yeter diyor.

4 dot asagi vurmasinin sebebi sadece guc ile alakali degil.sizin kac metreye sifirladiginiz bunu etkileyen faktor.iki tane sifir noktasi var her tufegin.bunu hesapli sekildr ayarlarsaniz hic dusme yapmadanda vurursunuz 100 metreden....
    anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az demis atalarimiz o hesap :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Arkadaşlar siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Forumda standart bt 65 ile yapılmış 300-350 metre atışları var bizzat tarafımızdan yapılmış, söz konusu tüfek 97 fpe güç ile 43.2 grain eun jin pellettir muhtemelen her türlü atar. Yeterki doğan arkadaşımız bir alsın şu tüfeğini

Ahmet abi sence tüfeği alsam burdan paylaşır mıyım bir düşünsene? Zeytinburnunda gidin gözünüz edgun görsün bizde fakir edgunı var:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Herkese Elazığ'dan selam ve sevgiyle merhabalar,
    Akşam Ahmet Kardeşim beni aradı, "Ağbi sitede böyle bir tartışma var okudun mu diye" şimdi girdim tüm yazılanları okudum. Geçmişte bu mesafe konusunda yaptıkları yorumlarla beni yalancı durumuna koyan arkadaşlar olmuştu. O tarihte de aynı şeyi yazmıştım. Yine yazayım. Bu sitede kimseye uzun mesafe atıyor diye ödül verilmiyor. Bu bir hobi, insanlar gidip farklı şeyler deniyor silahlarıyla, kendilerini tatmin eden bir durum söz konusu olduğunda bunu çekiyor ve bizlerle paylaşıyor. Biz de izlerken oradaymış gibi mutlu oluyoruz. Ben şahsen kendimi o tetiğin arkasında hayal ediyorum. Üstelik sitede biri birini şahsen tanıyanların sayısı az. Yani mesafeyi fazla yazmakla kimin eline ne geçecek? Arkadaşın biri de yivli çaplarını sayarak tiye almış. Keşke kaldırmasaydım da sana yivliyle yaptığım atışları izlettirseydim. Senin o yazdığın mesafelere atış yapmış ve üç kamerayla çekmiştik. Ancak kalbimin sağından (sol meme üstünden) girip köprücük kemiğimi de yanında hatıra olarak götüren kurşun kazasından sonra aile baskısıyla tüm silahlarımı satmış, videoları da silmiştim. Kısaca şunu diyeyim, bu konuda kalbi mutmain olmayan arkadaşlar buyursun Elazığ'a gelsinler, seve seve onları misafir ederiz. Gider birlikte bir piknik yaparız, mesafeyi onların yanında ölçer iddia ettiğimiz mesafelerde atışlar yapar, yaptırır, kendi kameralarıyla çekme imkanı sunarız. Sonra da uğurlarız. Hem bir değişiklik olur, şehrimizi görmüş olurlar, hem de farklı makinelerle atış imkanı bulurlar. Sağlıcakla kalın.

BT 65 LW - Barska 10-40 X 50 AO Varmint Mil-Dot
    Lazer 12 Gauge içten şoklu
    Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i
    Listeye yeni bir Torun 12 Gauge eklendi