Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • forum aynı devam malzeme deyince mustafa bey bu işi bıraktığı için yusuf beyle iletişime geçicez.saygılar

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• Sayın immortalvolf yatagun sitesinde dampanın hatsan marka silahlarda kullanıldığında garanti dışı kalacağı açıkca belirtilmiş.

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Sayın immortalvolf yatagun sitesinde dampanın hatsan marka silahlarda kullanıldığında garanti dışı kalacağı açıkca belirtilmiş.

böyle bır yazıyı tam nerde buldunuz rıca etsem paylasırmısınız,,

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Official Post

böyle bır yazıyı tam nerde buldunuz rıca etsem paylasırmısınız,,

2013 e kadar Hatsan silahlarda kullanımı, ürünü garanti kapsamı dışında bırakır ifadesi mevcuttu.

VIŞŞŞ BABOOOO
    ABBOOOOOOOO

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• pekı mustafa bey gamo 3-9x40 durbunumu mod 125 uzerıne sızden aldıgım yatagun dampa ıle bagladım,,baglamadan önce 500 kadar dürbün ve dampasız atış yaptım yay tansiyonu kısmen düşsün diye....baglayalı 2 gun oldu atışa bugun yarın gıdecegım yatagun dampa veya dürbunde sorun oluşurmu,ona göre hareket etmek ıstıyorum,,tşkler

• Ben yazıyı gördüğümde dikkatimi çekmişti baya zaman geçmiş demekki

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Bundan kelli bizim magnum hatsanların adı
    Şan-ı Şerefi ile
    BACAK KIRAN

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• 2013 e kadar Hatsan silahlarda kullanımı, ürünü garanti kapsamı dışında bırakır ifadesi mevcuttu.

pekı mustafa bey gamo 3-9x40 durbunumu mod 125 uzerıne sızden aldıgım yatagun dampa ıle bagladım,,baglamadan önce 500 kadar dürbün ve dampasız atış yaptım yay tansiyonu kısmen düşsün diye....baglayalı 2 gun oldu atışa bugun yarın gıdecegım yatagun dampa veya dürbunde sorun oluşurmu,ona göre hareket etmek ıstıyorum,,2013 ve sonrası üretım yatagun dampalarda,bu yazı kalktıgına göre hatsanda kullanımı sorun teşkil etmıyormu...tşkler

• Official Post

pekı mustafa bey gamo 3-9x40 durbunumu mod 125 uzerıne sızden aldıgım yatagun dampa ıle bagladım,,baglamadan önce 500 kadar dürbün ve dampasız atış yaptım yay tansiyonu kısmen düşsün diye....baglayalı 2 gun oldu atışa bugun yarın gıdecegım yatagun dampa veya dürbunde sorun oluşurmu,ona göre hareket etmek ıstıyorum,,tşkler

Mod125 gibi dünyanın en güçlü yaylı tüfeğinde dürbün kullanmak ne derece doğru olur?
    Mükemmel isabetlilik dediğimizde Mod125 baştan elenir zaten, bu durumda şayet aşırı güç isteniyorsa gez arpacık kombinasyonu, yada dampa ile kullanacağınız çok hafif bir dürbün kullanmak.
    Zaten namlu içine yada silindir haznesi bir kaç damla yağ damlatıldığında silah mevcut enerjisini 2 ye 3 e katlar, bu durumda da dampa vs... hiç bir fayda sağlamaz.
    ingilizlerin bu dampa tasarımını biz %30 - 40 daha güçlendirilmiş bir tasarım ve malzeme kombinasyonu ile ürettik.
    Hatırlayanlar bilirler, bende 2008 öncesi bu hobinin içindeydim ve o zamanlarda PCP silahlar ülkemizde pek yaygın değildi, bende de diana, webley benzeri yaylı havalı silahlar vardı, bunları modluyordum, çılgın enerjiler üretiyordu, ithal dampa ayaklarım vardı ve hiç biri bu güçlere dayanamadı, dağıldılar.

• bundan öncekı onuda sıfır almıstım mod 125 sniperımda tek parca ayak ve 3-9x32 optıma durbunumle bır ay nefes aldırmadan atış yaptım...hıc sorun yasamadım,şimdi yatagun var dıyerek yınede emnıyetlı hareket edıp 44 luk yerıne 40 lık durbun sectım....o zaman tek parca ayakla optımayı baglarken dıkkat ettıklerım şunlardı,,ayak alt ve üst kepleri ıcıne köpük bant,çift tarafı yapışkanlı sakız gıbı 1x2 cm yapıştırdım...bunların kısmen vibrasyonu emecegını düşünmemın yanında bu bantlar durbunun kepler ıcınde kaymasınıda önluyor,dolayısıyla durbun bogazını ölümüne sıkma geregı kalmıyor....bence bu boğazların ölumune sıkılması biraz komık benzetme olacak :) çok olmuş gerılmıs karpuza bır darbe attıgınızda yarılması gıbı durbunde mercek kırma vs gıbı etkı yapıyor....sonuc herne olursa ben bunu deneyecegım bakalım yatagun dampadada bu bantları yınede kullandım ,,öncekı 32 lık tek parca ayaklı tecrubemden bununda ıyı olacagına ınanıyorum ıns sorun olmaz...yatagun malzemesı diş yatakları kesınlıkle yalama olcak gıbı degıl gercekten kalıtelı ancak asıl gorevı olan tepme etkisini en aza ındırmesı bunda yeterlı başarıyı gosteremıyorsa işte burası hayal kırıklıgı olacaktır,,ben yınede umutluyum ulkemın yaptıgının iyi olduguna ınanmak ıstıyorum...

• bundan öncekı onuda sıfır almıstım mod 125 sniperımda tek parca ayak ve 3-9x32 optıma durbunumle bır ay nefes aldırmadan atış yaptım...hıc sorun yasamadım,şimdi yatagun var dıyerek yınede emnıyetlı hareket edıp 44 luk yerıne 40 lık durbun sectım....o zaman tek parca ayakla optımayı baglarken dıkkat ettıklerım şunlardı,,ayak alt ve üst kepleri ıcıne köpük bant,çift tarafı yapışkanlı sakız gıbı 1x2 cm yapıştırdım...bunların kısmen vibrasyonu emecegını düşünmemın yanında bu bantlar durbunun kepler ıcınde kaymasınıda önluyor,dolayısıyla durbun bogazını ölümüne sıkma geregı kalmıyor....bence bu boğazların ölumune sıkılması biraz komık benzetme olacak :) çok olmuş gerılmıs karpuza bır darbe attıgınızda yarılması gıbı durbunde mercek kırma vs gıbı etkı yapıyor....sonuc herne olursa ben bunu deneyecegım bakalım yatagun dampadada bu bantları yınede kullandım ,,öncekı 32 lık tek parca ayaklı tecrubemden bununda ıyı olacagına ınanıyorum ıns sorun olmaz...yatagun malzemesı diş yatakları kesınlıkle yalama olcak gıbı degıl gercekten kalıtelı ancak asıl gorevı olan tepme etkisini en aza ındırmesı bunda yeterlı başarıyı gosteremıyorsa işte burası hayal kırıklıgı olacaktır,,ben yınede umutluyum ulkemın yaptıgının iyi olduguna ınanmak ıstıyorum...

abi gez göz arpacık kullan =)
    olmadı çok istersen bundan önceki mod 125 imde dm60 ve optima 3x9x32 dürbün kullandım o seti alalı 2 seneye yakın oldu. ve tüfeği sattığım arkadaşım. hala aynı dürbünü kullanıyor ve sıkıntı da çıkmadı..
    benim tüfek şu an tam dürbün takılmalık hale geldi. belki ilerleyen zamanlarda bende takarım dürbün ama dürbün olarak optima takmayı düşünmüyorum =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• bende 125 ı uzun vade elımde tutacagım,o kaba gucu azaldıgında atıyorum % 100 den 80 lere dustugunde cok ıdeal olacagını dusunuyorum....senın kac atış oldu alperan....bu arada optıma durbunler hatsanla özdeşleştirilip çok gunahı alınıyor bence cook extrem durbunler harıcınde diğer markalardan farkı yok...bırde optımanın adını kotuye cıkaran tufege ılk baslıyan en guclu olsun deyıp mod 125 alıp uzerındekı durbunu kendı ayaklarıyla kullanan kısılerın optımayı patlattıgında ooo bu durbun cook kotu marka demelerı,,aslında bu işin ucu Hatsana uzanıyor bunun fıyatını 100 tl artır dampa tek parca ayak vs tak yada kullanım kılavuzuna yaz,durbunu dampa vs almadan kullanmayın dıye

• bende 125 ı uzun vade elımde tutacagım,o kaba gucu azaldıgında atıyorum % 100 den 80 lere dustugunde cok ıdeal olacagını dusunuyorum....senın kac atış oldu alperan....bu arada optıma durbunler hatsanla özdeşleştirilip çok gunahı alınıyor bence cook extrem durbunler harıcınde diğer markalardan farkı yok...bırde optımanın adını kotuye cıkaran tufege ılk baslıyan en guclu olsun deyıp mod 125 alıp uzerındekı durbunu kendı ayaklarıyla kullanan kısılerın optımayı patlattıgında ooo bu durbun cook kotu marka demelerı,,aslında bu işin ucu Hatsana uzanıyor bunun fıyatını 100 tl artır dampa tek parca ayak vs tak yada kullanım kılavuzuna yaz,durbunu dampa vs almadan kullanmayın dıye

Peki içinden çıkan iki parçalı ayağı çift taraflı köpük bant ile kullanmamızda bir sakınca var mı ?
    Tek parça ayak gibi tutmaz mı ?

Tüfeği kurulu olarak 48 saat beklet bu da bir çözüm.

• Peki içinden çıkan iki parçalı ayağı çift taraflı köpük bant ile kullanmamızda bir sakınca var mı ?

yok can kardesım ıcınden cıkan orjınal ıkı parca ayakla ne yapsan olmaz yaylı uzerınde asla kullanılmamalı kullancam dersen devamlı kayar kacar ustune bırde durbunu yer,,ancak pcp de ve zorakı de kullanabılırsın...bu işin ucu en az tek parca ayak kullanılmasından gecer

• Peki içinden çıkan iki parçalı ayağı çift taraflı köpük bant ile kullanmamızda bir sakınca var mı ?

o ayaklar dayanmaz ama ayaklara para vermek istemiyorsan çift ayağı 22mm olanlarla değiştirin para vermeden
    ayakları monte ederkende ben raya sıvı silikon sıkıp ayakları sıkıca vidalıyorum ve bir gün bekletiyorum
    ondan sonra dürbünü montajlıyorum dürbünü monte ederken de muhakkak ayaklara denk gelen yerlere lastik sarıyorum

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• yok can kardesım ıcınden cıkan orjınal ıkı parca ayakla ne yapsan olmaz yaylı uzerınde asla kullanılmamalı kullancam dersen devamlı kayar kacar ustune bırde durbunu yer,,ancak pcp de ve zorakı de kullanabılırsın...bu işin ucu en az tek parca ayak kullanılmasından gecer

şimdi bir de onun masrafı çıktı desene :whistling:

• o ayaklar dayanmaz ama ayaklara para vermek istemiyorsan çift ayağı 22mm olanlarla değiştirin para vermeden
    ayakları monte ederkende ben raya sıvı silikon sıkıp ayakları sıkıca vidalıyorum ve bir gün bekletiyorum
    ondan sonra dürbünü montajlıyorum dürbünü monte ederken de muhakkak ayaklara denk gelen yerlere lastik sarıyorum

22mm ayağı dediğiniz şekilde nereden değiştirebilirim ?

• senınkı mod 85 tek parca ayak gayet guzel ısını gorur ustunde opt. 3-9x32 ıle de ballı kaymak olur....bu tek parca ayak + 3-9x32 opt. mayı mod 125 de kullandım oldukı 85 de sorun olmaz devaam