Hatsan mod.125 sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tüfek vortex. tek parça ayak var. dürbünün etrafına kauçuk parça koydum. fazlasına zaten ayağın çapı kurtarmıyor. ilerde bi yatagun dampa düşünüyordum ama dürbün durduğu yerde bozuldu. aslında içi açılsa kolay tamir olur. ama ben garantiye yollayacağım.

Scope killer : Hatsan Mod 125 Sniper Voretex 5.5mm
    Dampa : Sport match DM 60
    Optik : Hawke Hw3015 Hd 3-9x40 Ir mildot

Emektar : Huğlu 4.5mm
    Ayak : Tek parça
    Optik : 2-7x22

Uzaklara bakarken Kullanmalık optima dürbün.

• dürbünde garanti uyguluyorlarmı? Ben uygulamıyorlar diye biliyorum

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• dürbün ü ben kendim ithal etmedim ki neticede tüfeğin bir parçası ve garantiye girmek zorunda. girmiyorsa veririm tüketici hakem heyetine. 3 sene bile geçse bişekilde çözülür. gider hepsiburadadan alırım param olduğunda. garanti konusunda adamlar çok çok iyi.

• İçerde döndüyse hallolur rahatlıkla vida gibi zaten çevrilerek sıkılıyor arka merceğin bi kaç cm uzağında ama artıkıl kopmaya oldukça müsait ufak bi darbede elinizde kalabilir...Kauçuk ne derece iş görüyor bilmiyorum ama paket lastikleri kadar yumuşak ve esnekse sarsıntıyı geçirmemesi gerekir, şahsen ZETAX beyin tavsiyesi üzerine dampayla dürbünün temas ettiği yere boşluk bırakmadan sıkı bi şekilde paket lastiği sarmıştım ve çok faydasını gördüm

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Selamlar, yaklaşık bir haftadır çeşitli yurtdışı ve yurtiçi sitelerde hatsan 125 sniper vortex 5.5 modelini araştırıyorum. Bazı kişiler kesinlikle hatsan alma tercihini gamodan yana kullan diyor. Bazıları ise Hatsan ın artık çok iyi işler çıkardığını söyleyip hatsandan şaşmamam gerektiğini söylüyor. Yabancı sitelerdede hatsanın bu ürünü hakkında birçok olumlu yorum okudum. Fakat halen çok kararsızım. Tahribat etkisi ve görünüşü beni çok etkiledi 125 sniper vortexin. Lakin zırt pırt yok vidası gevsedi yok namlusu yamuldu diye servisede pek yollayasım yok. Hatsan 125 sniper vortex 5.5 te sıkıntı yaşarmıyım ? Yaşayacaksam bu fiyatlarda önerebileceğiniz güzel makinalar nelerdir ? Saygılar.

Hatsan Dominator 200w 5.5cal. 3-9x44 Optima

Zoraki HP 01-02 Ultra 4.5 cal.

• Selamlar, yaklaşık bir haftadır çeşitli yurtdışı ve yurtiçi sitelerde hatsan 125 sniper vortex 5.5 modelini araştırıyorum. Bazı kişiler kesinlikle hatsan alma tercihini gamodan yana kullan diyor. Bazıları ise Hatsan ın artık çok iyi işler çıkardığını söyleyip hatsandan şaşmamam gerektiğini söylüyor. Yabancı sitelerdede hatsanın bu ürünü hakkında birçok olumlu yorum okudum. Fakat halen çok kararsızım. Tahribat etkisi ve görünüşü beni çok etkiledi 125 sniper vortexin. Lakin zırt pırt yok vidası gevsedi yok namlusu yamuldu diye servisede pek yollayasım yok. Hatsan 125 sniper vortex 5.5 te sıkıntı yaşarmıyım ? Yaşayacaksam bu fiyatlarda önerebileceğiniz güzel makinalar nelerdir ? Saygılar.

Bende bir çok ürün ile karşılaştırıp mod 125 vortex almıştım çok memnunum şimdi pcp aldım vortexi satsam mı satmasam mı kararsız kaldı. Öncelikle çok güçlü bir silah dürbünü yatagun dampa ile kullanıyorum. 10-20-30-50-70 mt atışlar yaptım (daha yükseğede çıkabilirdim) atışlar stabil artı silahta herhangi birşey olsa direk olarak servise gönder hemen yapıp geri gönderirler. Ben hiç bir sorun yaşamadım.

Kral Puncher Maxi 5.5
    Optima 3-12x44
    Dröger 6Lt 300Bar Scuba

Hatsan Mod 125 Vortex 5.5
    Optima 3-9x44e
    Yatagun Dampa

• Bende bir çok ürün ile karşılaştırıp mod 125 vortex almıştım çok memnunum şimdi pcp aldım vortexi satsam mı satmasam mı kararsız kaldı. Öncelikle çok güçlü bir silah dürbünü yatagun dampa ile kullanıyorum. 10-20-30-50-70 mt atışlar yaptım (daha yükseğede çıkabilirdim) atışlar stabil artı silahta herhangi birşey olsa direk olarak servise gönder hemen yapıp geri gönderirler. Ben hiç bir sorun yaşamadım.

Bi defa hatsan alma diyenlerin ortada sağlam bir gerekçesi yok.

Neden almayasın? Kalitesiz mi? 500 liraya alabileceğin tüfek ne kadar kaliteli olursa mod 125 o kadar kaliteli olur.

Servis desteği mi yok? En iyi servis desteği şu anda hatsanda. Yinede allah hiç arıza olmadan kullanmak nasip etsin. Diğerlerinden daha yaygın servisi var.

Ne alacaksın başka ? Gamo ? diana ? en az 300 lira pahalı modeller. Mod 125 ile aynı paraya satılan tüfekler daha güçsüz.

Çok tepiyor? Tüfek güçlü tepmesi normal. Tepmeyen bir tüfek olsa ya gücü az olacaktı yada başka bir çalışma şekli olacaktı bu da ek maliyet demek.

Vidaları gevşiyor? gevşeyen vida görmedim ben. Belki ilk çıkan üretimlerde vardı. Eline bir tornavida almak çok zor olmasa gerek. Gerekirse loctite

Dürbün konusunda bende mağdur oldum. Gerçekten dürbünleri eşşek tepmişe çeviriyor. Orjinal dürbün yerine 30mm yi geçmeyen bir dürbün alıp onu da dampa ile kullanmak lazım.

Bunların dışında mod125 çok keyifli tüfek. Bir g3 lezzeti veriyor. İmkanım olursa ilerde bir PCB bir de big bore alma niyetim var. Ama mod125 kenarda durmalı.

• Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için :) Hatsan 125 sniper vortex alıp koleksiyon yapmaya başlayacağım. İlerki zamanlarda bütçeyi arttırıp değişik şeylerde eklerim umarım.

• Hocam mod 125 dışında herhangi bi tüfek kullanmadığımdan dolayı tüfek önerisi öneri yapamam ancak mod 125 hakkında önerim olabilir size :)
    Vida gevşeme veya dürbün bozma durumu vortex sayesinde hatrı sayılır oranda düzeldi, Vortexe çevirttikten sonra 40mm mercekli dampa ayakla kullandığım dürbünümü 1 kere sıfırladım 3 ay kullandım ayarı hiç bozulmadan sonrasında keyfi olarak sıfırladığım mesafeyi uzattım sadece.Vida gevşetme ve dürbünle olan geçimsizliğinin sebebi o meşur yayının çalkalama hareketi yapmasıydı...Mod 125i siz her ne kadar servise göndermek istemesenizde o -özellikle yaylıları- gitmek isteyecektir...Mod 125 ile geçirdiğim dolu dolu 2 yılın ardından şunu diyebilirim size kronik olarak -belkide kullanıma bağlıdır- benim yaşadığım ve çevremdeki kullananların yaşadığı 3 sorunu oldu oda namlu eğilmesi namlu kilit sıkıntısı ve sadece yaylı kullandığım zamanlar karşılaştığım kendiliğinden ateş almasıydı...Hatta 2 yılın içinde servisten gelen kağıtta ''Namlu düzeltildi/doğrultuldu'' ifadesini kaç defa gördüğümü hatırlamıyorum bile ancak servisi sağolsun ürününde ne sorun çıkarsa çıksın gerçekten çok güzel telafi ediyor şahsen yaşadığım sorunlarına rağmen hatsanın ürününü aldığıma servisinden dolayı pişman değilim...Şahsi fikrim mod 125in arızası olmasa bile periyodik olarak bakıma gönderilmesidir.Henüz vortexte sorun yaşamadım ben ancak zamanı geldiğinde gönderiyorum, periyodik olarak servise gönderdiğiniz sürece (şahsen 3-4 ayda 1 gönderirim) sizi eminim mutlu edecektir..Ancak başka marka model tüfeklerde durum nasıl bunu bilemiyorum :)

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• o güçteki bir yaylının namludan kırma olması bile namlunun eğilmesi için yeterli. Mod 125 kıvamında bişey alınacaksa mod 150 veya 155 atış hassasiyeti konusunda daha doğru olur.
    O güçteki yayı namluyla kanırtmak mantıklı değil

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Merhaba

Hatsan mod 125 Vortex te sarsıntı ciddi azaldı. Bu silahtan en büyük sıkıntı Dürbün kayması idi sarsıntı nedenle. Sağlam dampa ile bilhassa Sniper modeli iyi iş çıkarması pyramid air sitesinde gösterildi. İncelemenizi tavsiye ederim.

• Tesekkurler verdiginiz bilgiler icin. Hatsanin servis olayi beni kendine ceken en buyuk etken. Cometa veya gamo markalarininda bazi tufekleri icin cok guzel yorumlar okudum fakat servis olayi yuzunden bu markalari ikinci plana atmak zorunda kaldim. Belki ikinci tufegimde bu markalardan birini secebilirim. Uzun bir sure tufeksiz kalabiliyormusuz cunku ithal tufekleri yurtdisina gonderince. 125 sniper vortex te beni tek korkutan bazi yorumlarda isabetsiz oldugunun yazilmasi. Tabiki kullanicininda etkisi buyuktur bunda eminim. Cunku tufege alisip cok guzel atislar yapan uyeleride gordum sitede. Artik deneyip gorcem bakalim :) Kismetse yarin aliyorum ufakligi :)

• Sn. baldıran, bu ithal tüfekleri yurtdışına gönderip tamir ettiren kim acaba?

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Antalyada guney av ile gidip gorustum. Ordaki beyfendi yaklasik iki ay sonra geri donuyor ithal tufekler olurda basina birsey gelirse dedi. Eminim yerlilerden daha az sikinti cikariyordur ama insanin icine kurt dusuruyor yinede :) Bende o yuzden cok kez ikilemde kaldim ki isin asli halada ikilemdeyim. Asagi yukari ayni fiyata gamo shadow dx modelide var. Hatsanin sanirim beni tek cezbeden yani servis olayi. Tabi zirt pirt servise yollamakta insanin canini sikar :) o yuzden tecrubeli kullanicilardan akil vermesini istedim :) sizce neyi tercih etmeliyim Sayin Gepard ?

• Emir abi (ZETAX) ve oparda namlu eğilmesi gibi önemli bir sorundan bahsediyor. Bilmeyen varsa Emir abi forumda yaylı ve özellikle de güçlü yaylılar konusunda en çok tecrübe ve bilgiye sahip 2-3 kişiden biridir.
    İlk tüfeğini alacak arkadaşlar çok dikkatli okusunlar.

Hatsan'ın servis konusunda iyi. Ancak fiyatı 600₺ ye kadar çıkan mod125 Vortex alınana kadar pompa ile doldurulabilen ikinci el bir at44 neden alınmasın?
    Veya Emir hocamın dediği gibi alttan levye ile kurulabilen Mod105 neden düşünülmesin?

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Mod 125 çok güzel ve güçlü bir tüfek. Ama geçen Emir abinin de dediği gibi böyle güçte tüfekleri namlu kırmalı yapınca doğal olarak namluda eğilme kaçınılmaz oluyor. Ben de bunu düşünerek ve şekline aşık olduğum için aynı güçte alttan kurmalı model olan torpedo sniper tercihim olmuştu. (Vortex modeli olması ise eşimin sürprizi olmuştu sağolsun)

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

kardeşim ben 2 3 gün önce cometa fenix 400 aldım aksu avda 470 tl oda gamo gibi ispanyol yapımı ve çok memnunum çok sert etkili ve tahrip gücü yüksel bi tüfek ama çok fazla ses çıkartıyor ben moderatorsuz aldım pişman oldum ancak moderatorler sorun çıkarıyormuş diye duydum...

• Antalyada guney av ile gidip gorustum. Ordaki beyfendi yaklasik iki ay sonra geri donuyor ithal tufekler olurda basina birsey gelirse dedi. Eminim yerlilerden daha az sikinti cikariyordur ama insanin icine kurt dusuruyor yinede :) Bende o yuzden cok kez ikilemde kaldim ki isin asli halada ikilemdeyim. Asagi yukari ayni fiyata gamo shadow dx modelide var. Hatsanin sanirim beni tek cezbeden yani servis olayi. Tabi zirt pirt servise yollamakta insanin canini sikar :) o yuzden tecrubeli kullanicilardan akil vermesini istedim :) sizce neyi tercih etmeliyim Sayin Gepard ?

Güney avda her kimle görüştüyseniz muhtemelen elindeki yerli tüfeklerden satabilmek için uyduruk bir satış taktiği içine girmiş. Bunca yıldır tamir olmak için yurtdışına gidip gelen tüfek duymadım ben...

Ha deseniz ki parça beklenir, parçanın Türkiye'ye gelmesi 1-2 ay sürer ona birşey diyemem. Ama yaylı tüfeklerin sorun çıkartan esas parçalarını kendiniz bile getirtip 1-2 deneme yanılmayla takabilirsiniz.

Geçmişte hoş olmayan bir anım olmasına rağmen ideal avın gamo parça stoğunun iyi olduğunu pek çok kere duydum. Telefonda da kendileriyle konuştuğumda da parça problemi olduğunu hissetmedim. Gamo tavsiye eder miyim peki? Parça kalitesi hatsandan kat kat yüksek, isabet (cfx hariç) hemen hemen aynı, dayanıklılık yine hatsandan yüksek. Şunu alın bunu alın demek istemem, bu dediklerimi düşünüp bir de ideal avı arayıp parça stokları hakkında güncel bilgi alırsanız en doğru kararı kendiniz vermiş olursunuz.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Est. Ziya dostum mahcubum. Bu arada cfx de unutulmuş gibi duran güzel bir tüfektir. Bu son tx200 ve hw97 muhabbetinden önce gayet revaçdaydı ayrıca oldukçada isabetli bir tüfek bence tek derdi tetik onunda mod lu olanı ile düzelte biliyorsunuz

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ZETAX ().

• bende mod 125 6.35 i servise gönderdim vortex için. Durumu sorduğumda yapılanlar listesinde namlu düzeltmesi yapıldı deyince şaşırdım namluda problemim yoktu dedim lazerle ölçmüşler eğrilik gördükleri için düzeltmişler. O zaman dank etti . oysaki Bir kutu pellet atmamıştım daha . hatsanın yayı cidden çok iyi ve güçlü mod 125 in namlusuda uzun. Bu namluyla bu yayı bastırmak ister istemez eğilmeye neden oluyor.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j