stoeger x20 suppressor combo Dürbün ve dampa tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hepinize merhabalar,
    Sipariş etmiş olduğum stoeger x20 suppressor combo havalı tüfeğin internetteki yorumlarında üzerinde gelen dürbün ve ayakların yetersiz olduğunu okudum. max 75m ve altında ciddi isabetli atışlar yapmak istiyorum. Kalibresi 5.5, internette biraz araştırma yaptıktan sonra bir dürbün,dampa ve dürbün sıfırlama lazeri beğendim. Dürbün sıfırlamak benim gibi sabırsız birisi için oldukça zor bir iş gerçekten işe yarar mı bilmiyorum ama sıfırlama aparatlarını alıp denemeye karar verdim. Ama her daim bilene danışmakta yarar var sizce seçtiğim ürünler nasıl? Ölçülerinde de tam anlamıyorum tüfeğime dürbün ve dampa uyum sağlar mı? Hangi dampayı seçersem x20 ile daha uyumlu olur yada dampa ayakları kaliteli kılan detaylar nelerdir.
    ?( Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Dürbün: KANDAR 4-16X40AOE Optical Weaver Mil-dot Reticle Gun Sight Set for M4 / AR15 + More - Black - Free Shipping - DealExtreme
    Dampa 1: KDL026 25.4mm Dual Aluminum Alloy Bracket Gun Rail Mount w/ Hex Wrench - Black - Free Shipping - DealExtreme
    Dampa 2: Dual Aluminum Alloy Bracket Mount with Hex Wrench for M4A1 (25MM-Caliber) - Free Shipping - DealExtreme
    Dampa 3: 25.4cm Aluminum Alloy Double Nail Conjoined Stents - Free Shipping - DealExtreme
    Dampa 4: LDL005 Dual Aluminum Alloy Bracket Gun Mount - Black (25.4mm) - Free Shipping - DealExtreme
    Sıfırlama Lazeri: Red Laser Bore Sight for .220~.500 Caliber - Black (3 x AG13) - Free Shipping - DealExtreme

• Hoşgeldin forumumuza,
    Dürbün için bir şey diyemem görünüşü hoş. Burada bu konuda usta isimler var onlar bir yorumda bulunur, yardımcı olurlar. Bu arada dampa olarak verdiğiniz linkteki ürünler dampa değil bilginiz olsun. Tek parça ayak deniyormuş bunlara. Dampa ayakta sarsıntıyı önleyici o-ring vs kullanıyorlar. Sportsmatch DM 60 ya da Yatagun Dampa Mount tercih edebilirsin. Sportsmatch biraz tuzludur 200 TL civarı fakat forumda temiz bir adet 2.el vardı 140 TL yanında da square dürbün veriyordu arkadaşımız, ilanı güncel ise bir konuşun derim. Ben Aksu Av'dan Yatagun dampa almıştım. Boresighter için çok elzem bir şey olmadığı yazılmıştı yani boşa çok para vermeye gerek yok ama uygun bulursanız neden olmasın.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Ben o ayakları dampa sanıyordum bilgilenmiş oldum. X20 fazla tepmeyen bir tüfek olarak lanse ediliyor Dm 60'ın çok kaliteli bir ürün olduğunu biliyorum ama tepmeyen bir tüfeğe DM 60 almak gereksiz gibi gelmişti bana oysaki ürünler çok farklıymış. Yatagun markasını iyi diyende çok yetersiz diyende sanırım bunu tüfek ve dürbünün özellikleri belirliyor. Ustalarımız işi bilen abilerimiz fikirlerini esirgemesse sevinirim. Lazer işine gelince 50 tl gibi rakamlarda DX den aldığınızda açıkçası benimde çok bir umudum yok ama denemeye değer diye düşündüm. O konu ile ilgili biraz çalışma yapmışlığım var aslında benim, firmamızda bulunan torna freze ustalarına şekil olarak Boresightere benzeyen bir alet yaptırmıştum paslanmaz çelikten, bir ucu namluma sıfıra sıfır girerken diğer ucu bu piyasada satılan kuvvetli yeşil kalem lazerlere göre yapılmıştı. Mantıken işe yaraması gerekiyordu çokta pratik olucaktı nişangah ve dürbün sıfırlamak ama gelin görün ki lazerin kendisi merkezli değildi. Elinizde tutup sıktığınızda düz gibi gelsede tüfeği sabitleyip namluya aparatı takıp, aparatıda kendi ekseninde 360 derece namlu içinde döndürdüğümüzde 20 metredeki duvarda yaklaşık 30 cm lik kusursuz bir daire çiziyordu. Lazeri kendi imkanlarımızla merkezlemenin bir yolu olmadığı için rafa kalkmıştı ev yapımı Boresighter fikri ama bunlar direk sıfırlama üzerine imal edildiği için lazerde buna istinaden merkezlidir diye düşünüyorum. Gene bilenlerin fikirlerini okumak isterim.

• Aynen yatagun için kötü de diyen var daha iyi diyen yorumlar da var, insanın kafası karışıyor. Ben mod 85 sniper ile kullanıyorum bir problem olmadı. Sanırım X20 ile de bir problem olmaz. Tabii gönülden sportsmatch geçer ama 2 katı fiyat. Bu arada Tekirdağ'lı sayılırım ben de. Sonradan İzmir'li oldum.

Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s

• Benim kendi fikrime göre yatagunun kötülenmesi yanlış tüfekle yanlış dürbün tercihini yatagunla buluşturmak. Mod 125'e 44 yada 50 mercek dürbün takıp yatagundan %100 verim beklersen eğer haliyle hayal kırıklığı yaşarsın gibime geliyor. Sportmatch sarsıntıyı emme konusunda yatagunun bir iki tık üzerinde sanırım m125 in tepmesiyle başa çıkıp dürbünü bir vadeye kadar koruyabiliyordur. Aslında benim DX inden bakma sebebimin altında da bu var. X20 çok tepen bir tüfek olarak lanse edilmiyor hala elime ulaşmadığı için varsayımlı konuşuyorum. O kadar tepmeyen bir tüfeğe DM60 a gerek yok diye düşünmüştüm. Bu arada Tekirdağ'lı olmana sevindim bende Çorlu'danım en büyük sıkıntı buluşmalar yapabilecek bir ekip yok yada belki var ben bilmiyorum.

• Dikkat etmedim Çorlu yazmışsın zaten. Ben de Muratlı'daydım İzmir'e gelene kadar. Nickimdeki 59 ondan ;) Ben de yatagun yeterli gelir diye düşünüyorum. Bahsettiğim arkadaşın ilan sonlanmış sanırım dürbün gitmiş ama dampa duruyor galiba. Değerlendirme listene almanı öneririm.
    Sonlalan ilanı:
    Koşullar ve Şartlar - AirGunPazar - AirGunTürk

Şimdiki ilan:
    Koşullar ve Şartlar - AirGunPazar - AirGunTürk

Sıfır Yatagun alacaksan da Aksu Av'ı öneririm.

Hatsan Bipod ;keyfs;

• İlgin için teşekkürler, dürbünden anlayan abilerimizde dürbün için iyi kötü yorum yapsınlarda iş dampaya kalsın. Böyle böyle öğreniyoruz işte :)

• boresighter kadar gereksiz birşey yok elimizdeki silahlar ateşli değil ki lazerli sıfırlama yapalım kabasını almak için belki kullanılır ama elle yapmak daha mantıklı + yatagun dampa yeterli dm 60 almanıza gerek yok her 2 dampayıda kullandım yatagun 1 tık bile önde denebilir dusuk caplı dürbünlerde

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• peki benim düşündüğüm 40 lık kandar dürbün için düşünceleriniz neler? 40 mercekli bir dürbün için düşük çaplı diyebilir miyiz?

• peki benim düşündüğüm 40 lık kandar dürbün için düşünceleriniz neler? 40 mercekli bir dürbün için düşük çaplı diyebilir miyiz?

çin malı bir dürbün oldugu için yorum yapmıyorum ne olucagı belli olmaz adı sanı duyulmamış bir marka

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• forumda kandar markası için polonya ordusuna çinde üretim yapıyor gibisinden yazılar okumuştum ama bilemedim, markayı kullanan daha detaylı bilgi sahibi olan var mı?

• dürbün sıfırlamak için lazere filan gerek yok bende çok acemi olarak başladım hobiye forumda çok güzel konularda var sıfılamayla ilgili öyle aman aman zor bişey değil 2-3 denemeden sonra sende yaparsın boşa para verme ama tercih senin tabi :)

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • evet, x20 çok daha sakin bir tüfek, çoğu yaylıya göre..

Ayrıca bu hatsan yaylılarının yanında verilen optimalarda çin malıdır muhtemelen, kullandığımız biçok ürün gibi..bence 40-44 merceği geçmemek kaydı ile dampa ayakla kullanılabilir... denemek lazım yani..

yada bu optimalar muazzam kaliteli bir dürbün, şayet öyleyse bi üst paragrafı unutun gitsin ;)

• Dampayi her halukarda alicam ya ikinci el dm60 yada sifir yatagun o konuda kararimi verdim sadece durbun kafamda soru isareti suan linkteki durbunun goruntusu cok hos kaliteli duruyor kimse kullanmadi mi bu markayi?

• sportmatch dampayıda dürbünüde bugün aldım. anladığım kadarıyla forumda bu marka dürbünü kullanan bir arkadaşımız olmamış. yabancı forumlardan yaptığım araştırmalar neticesinde almaya karar verdim zira yurtdışında gayet büyük bir kitle memnun bu dürbünden. ürün geldiğinde foto ve kullanıcı görüşlerini yazıcağım. başka arkadaşlara yardımcı oluruz belki.

• herkese selamlar, hatsan mod 85 sniper (vortex) modelinin sipairşini verdim Aksu Av'dan, sağolsunlar yatagun dampa'yı da önerdiler ancak almadım. 390 liralık bir tüfek için 110 lira dampa'ya vermek ilk anda fazla geldi gözüme, ama okuduklarımdan almak gerektiğini çıkardım,

bu tüfek ya da muadillerinde sizce zorunlu mudur, ne sıklıkta bozulur dürbün ayarı dampa kullanmazsam ? Bir de bu yatagun'a alternatif olabilecek yurtdışı bir dampa öneriniz var ise açığım, 20-30 gün yurtdışından gelene kadar dürbünsüz kullanabilirim..

herşey konuşularak halledilebilir, yeter ki iyi niyet önceliğimiz olsun..

• Merhaba,diğer konuya yazdığını sorunuzu orada cevapladım, Ithal dampalar daha pahalıdır haberiniz ola. SportsMatch DM-60 ve DM-70 en bilinenlerdir. Dürbün boğaz çapınıza göre alırsınız.. Yani önce dürbüne karar sonrasında Dampayı seçmek lazım..Kolay gelsin.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• Kaldı ki sportmatch dampalar yatagun dampaların iki katı fiyattadır. Zaten piyasada başka seçenekte yok ya sportmatch yada yatagun alıcaksınız. Ben pazar ilanlarından neredeyse sıfır gibi bir dampa buldum ikinci elde bakabilirsiniz.