Lütfen Yardım: Galatian I Carbine - Shrouded Barrel

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Galatian I Carbine aldım (tr_yeni_galatian_i sağdaki resmi seçin), bildiğiniz gibi shrouded barrel. Moderatörü fix. Internette sessiz olarak tanımlanmasına rağmen bence sesi yüksek (veya ben sesi yüksek PCP görmemişim). Bir şekilde çok çok çok daha sessiz olsun istiyorum, öyle ki gece balkondan atış yapayım (IR laser ve IR sensitive camera ile) ve kimse duymasın.

Aşağıdaki sorularıma cevap arıyorum.

1) Namluyu ve dışındaki kaplamayı bir şekilde söküp normal namluya takar gibi moderator takabilir miyim?
    2) Namlu aynen kalsa, shrouded namlular için özel moderatorler var mı?
    3) Hatsan fabrikaya göndersem normal namluya dönüştürürler mi? Aslında bu olsun istemiyorum, şimdiki görünüşü ve namlu boyu iyi.
    4) Aklıma gelmeyen başka çözüm önerileri...

Bilgilerinizle aydınlatırsanız çok sevinirim.

• Forumda Ceketli namlular için satılan moderatörler var Wrangler nickli Yasin arkadaşımız imalatını yapıyor diye biliyorum ona ulaşabilirsin.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Teşekkürler kendisinden bilgi almaya çalışcam. Az önce namlunun kapagını cikartip elimle 1/2 UNF bir moderatoru bastırıp tetige bastim ancak çıkan ses bana gene fazla geldi. Acaba benim beklentim olan çok az sese ulaşmak mümkün değilmi, elimdeki moderator mu cok dandik yoksa benmi cok sey bekliyorum bilemedim.

• Sıfır ses olmaz sanırım ama sendeki zaten carbin model namlu kısa o yüzden ekstra moderatör taksan sıkıntı olmaz. Yasin ustaya ulaş o sana fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Çok sessiz olması için öncelikle güç ayarlarının max olmaması lazım, atacağın pelet ve mesafeye göre gücü düşürerek optimum bir ayar bulunmalı, hem böylece atış sayında artmış olucak. daha sonra hava tüpü içine depinger denilen; türbülans sonucu tınlamayı önleyen parçadan takılacak.
    daha sonra çekiç yayı sesi için yay film kaplanabilir ve-veya tüfeğin durumuna göre çekicin çarptığı yer modifiye edilebilir.
    ceketli namlu üzerine hacmi geniş bir moderatörde monte edildimi bu iş tamamdır.
    Bu işin piri forumda mustafa ekiz ustadır. Sana bu saydığım modifikasyonların hepsini hatta daha fazlasını yapacaktır. çok sessiz ve orjinal haline göre çokdaha stabil bir silahın olabilir.
    Görüşmelisin bence kendisiyle.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• tüfeğinizin güç ayarını düşürürseniz seside düşürmüş olursunuz ancak bu bir zoraki değil . genede sıfır ses beklemek doğru olmaz illaki bir sesi duyulur.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Çok sessiz olması için öncelikle güç ayarlarının max olmaması lazım, atacağın pelet ve mesafeye göre gücü düşürerek optimum bir ayar bulunmalı, hem böylece atış sayında artmış olucak. daha sonra hava tüpü içine depinger denilen; türbülans sonucu tınlamayı önleyen parçadan takılacak.
    daha sonra çekiç yayı sesi için yay film kaplanabilir ve-veya tüfeğin durumuna göre çekicin çarptığı yer modifiye edilebilir.
    ceketli namlu üzerine hacmi geniş bir moderatörde monte edildimi bu iş tamamdır.
    Bu işin piri forumda mustafa ekiz ustadır. Sana bu saydığım modifikasyonların hepsini hatta daha fazlasını yapacaktır. çok sessiz ve orjinal haline göre çokdaha stabil bir silahın olabilir.
    Görüşmelisin bence kendisiyle.

reçete güzel gözüküyor, kendisi ile iletişime geçiyorum, teşekkürler.

• reçete güzel gözüküyor, kendisi ile iletişime geçiyorum, teşekkürler.

ankarada iseniz wrangler yasin abiye ile iletişim gecin seri üretimde olmasa bile birşeyler tavsiye edebilir veya yapabilir

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Tüfek Yasin beyin ellerinde, elinden geleni yapacak, umarım sonuçlar tatmin edici olur. Tüfek oradan çıkıp birde İzmir'i ziyaret edebilir. İlgi alakanıza teşekkürler.

• Tüfek Ankara'dan sonra İzmir'i ziyaret ederse artık ses olayı bitmiştir haberin olsun.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Wrangler arkadaşımızın yaptığı, -çeketli namluyu unf ye çeviren aparat- ve yine kendi imalatı moderatör ile hava sesi kalmadı, sadece metalik bir ses. %90a yakın ses azaldı diyebilirm. Eline sağlık Yasin usta.

• hocam bende de carbine modeli var. aynı sorundan bende muzdaribim. banada sağlam ses kesicek birşeyler lazım.yasin bey acaba hangi işlemleri uyguladınız. kaç lira tuttu.