iki parçalı dürbün ayağı yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tebrik ederim metalruh ismine yakısır bir ürün çıkarmışsın eline sağlık...

FX Gladiator DA +vektor optics 10-40x56 FİRST FOCAL PLANE Mılıtary Use
    SAFİR T 14 CLASSİC S modlu vektor optics 1x30 reddot
    Hatsan-Walther & Talon Havalı Tüfek 5.5
    optima 3x9x44 AOE optics
    vursan 7+1 otomatik av tüfeği

• Daha konuyu açalı kaç saat olmuş :) Elinize sağlık gerçekten harika bir iş çıkarmışsınız...

Ancak kullandığınız tüfek magnum sınıfı olduğundan şoku bir miktar absorbe edecek o-ring gibi malzemelerle desteklerseniz dürbün sağlığı açısından çok daha yararlı bir iş çıkarmış olursunuz.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• :thumbup: evet arkadaşlar ayaklar bitti :) paletim olmadığı için atış testi yapamadım henüz :D ayakları silaha sabitledikten sonra dürbünü iyice sıktım ve sora ayakları söktüm rahatlıkla sök tak yapılabiliyor. sanırım sök taklarda dürbün sıfırlama gerekmeyecek diye düşünüyorum. bunu test yaparak da deneyeceğim. silahın tepmesini soğurma olayını düşünmemiştim yaparken. umarım optiğe zarar vermem :huh:

Hatsan mod 125 sniper vortex 5.5mm - Kayabow KTB 50# - GrozerBow Turkish Base 45#

• elinize sağlık güzel omuş
    mod 125 gibi magnum sınıfı yaylı için Dampa/Tek parça ayak tarzı ürün yapmanız gerekecek istek ve imkan olduktan onuda yaparsınız :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Ellerinize sağlık, çok hızlı proje, güzel iş. Bağlantı yerlerinin altına dampa gibi oring koymaz veya şamrel sarmazsanız, o dürbün dağılır.

• aman yarabbi :) foruma bir ustamiz daha tesrif etti :)
    Elinize kolunuza saglik...
    Bu kadar itinali guzel bir calisma icin cok tesekkurler.
    Yapilirmi yapilmazmi diye konusurlarken dannnn diye mali ortaya koymus ustamiz .
    Helal olsun :)
    Saygilar
    Sevgiler
    Eksik olmayin ....

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Asil bey istek ve imkan var çok şükür. Yalnızca ihtiyaç olması gerekiyor yapmam için :) bunu yaparken bayağı bir zamanımı aldı. Umarım optiğe zarar vermez ve dampaya ihtiyacım olmaz :D

Korel131 bey şamrel dediğiniz bisiklet iç lastiği oluyor dimi? Oring veya başka bi lastik nasıl koyarım bilmiyorum zira dürbünü sıkan daire çapı dürbünle aynı çapta. Ben azıcık teflon bant sarmıştım kalınlık yapmaması için.

Hatsan mod 125 sniper vortex 5.5mm - Kayabow KTB 50# - GrozerBow Turkish Base 45#

• Dampa ayağı incelediğinizde iki ayrı parçadan oluştuğunu görürsünüz. Alt tabla dürbün kızağına sıkıca bağlanır ve tek parça ayak gibidir. Buna bağlanan üst tabla ise dürbünü kavrayan kısımdır. Bu iki tablanın arasında 2 o-ring yer alır. Titreşim bu o-ringlerce absorbe edilir ve dürbüne ulaşmadan sönümlenir.
    Yapılamayacak iş değil. El beceriniz ve imkanlarınız düşünülünce sizin haydi haydi alasını yapabileceğinize inanıyorum.
    Tüfeğiniz mod125 ise dampa ayak kullanmak veya dürbün etrafına şambrel sarmak gibi muadili çözümler şart. Yoksa optik bu gibi magnum bir tüfekte 100 atışı dahi göremez.

• Mod 125 bu ayakla da kayma yaparsa artık havalı sınıfından çıkartılsın lütfen :) Elinize sağlık mükemmel işçilik var.

Yalnız bu ayaklar o optimayı 100 atışta parçalar benden söylemesi :))

• cahilliğimi bağışlayın. merak ettiğim konu şu. tüfeklere takdığımız bu dürbünleri üretici firma en sert tepmeleri de göz önünde bulundurarak zarar görmeyecek şekilde dizayn etmiyormu. yada merceklerin yerleştirildiği yere kauçuk ve benzeri soğuracak conta koymuyormu. yani dürbünün yanında çıkan bi kitapçık yok mutlaka dampa ayakla kulanın diye birşey de demiyor :/ bu tecrübeyle kazanılmış bir bilgimi. çok sorguluyorum kusura bakmayın :)

• Evet normalde dürbünlerin darbeye dayanıklı olması gerekiyor ki kaliteli ve pahalı dürbünlerde bu şekilde.
    Fakat ucuz optima vs gibi çin malı dürbünlerin kalitesi düşük olduğu için bu tür güçlü tüfeklerde çok çabuk dağılıyor , ben mod85 de iki dürbün birde reddot dağıttım bu şekilde :) üçünün markasıda optima idi

• Evet normalde dürbünlerin darbeye dayanıklı olması gerekiyor ki kaliteli ve pahalı dürbünlerde bu şekilde.
    Fakat ucuz optima vs gibi çin malı dürbünlerin kalitesi düşük olduğu için bu tür güçlü tüfeklerde çok çabuk dağılıyor , ben mod85 de iki dürbün birde reddot dağıttım bu şekilde :) üçünün markasıda optima idi

anladım ucuz etin yahnisi olayı yani :) size de çok geçmiş olsun bu arada hasarlara üzüldüm :(

• Estafirullah hocam.Malesef tecrubeyle sabit :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• bi fikirde benden.. hem daha şık hem daha güvenli olacak ayağınız..
    yaptığınız ayağın, dürbünün oturduğu alt ve üst parçaya; dürbün çapına uygun bir o-ring için ayağın üst kepleri takıldığında tam daire olacak şekilde resimdeki gibi her parçaya iki kanal yerleştirmek suretiyle o-ring kanalı açın..

o-ringi iki yarım daire olarak, her parçaya tam oturacak şekilde kesersiniz, tam ölçüde açtığınız kanallar içine yerleştirisiniz, hem dürbün çizilmez, hem darbeyi absorbe eder muhtemelen..

• Valibey tam olarak ayni fikri babamda önerdi (kendisi ustam olur) bu oring kanalını uygulayacağız hatta iki önde iki arkada olmak üzere bir oarçaya tam 4 adet oring kanalı açmayı düşündük.

• ne güzel insanın babasının aynı zamanda ustası olması, biraz zor olur belki ;)

evet her ayağın her parçasına 2 adet düşünmüştüm bende..altlara ve üstlere 2'şer tane..
    çok sağlam olacak ve belki tüfekten ortaya çıkan salınım aynı dampadaki gibi bu o-ringler sayesinde emilecek gibi geliyor bana..
    bi deneyin bakalım hocam, nasıl olacak..

• Ellerinize ve emeğinize sağlık çok güzel görünüyor umarım devamı gelir.

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Tebrik ederim kardeşim, gerçekten muhteşem olmuş, harika bir ürün ortaya çıkmış, adeta metalle oynamışın ismine layık bişekilde :) sizden hobimize çok güzel başka katkılar da olacağına eminim başarılar..

Daystate Airwolf 5,5 cal
    Fx Bobcat 5,5 cal
    Hatsan AT44 long

ve keşke herkes güzel düşünüp,güzel görse...

• Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim boyasız hali daha şık ve orjinal gözüküyor :)

Daystate Airwolf 5,5 cal
    Fx Bobcat 5,5 cal
    Hatsan AT44 long

ve keşke herkes güzel düşünüp,güzel görse...

• Diana Bullseye yapabilrseniz 10 numara olur,bi çok kişi,alır yurt içinde üretilmesi hobi adına çok iyi gelişme olur :thumbup:
    [Resim Engellendi: http://www.krale-schietsport.nl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/o/montage-diana-bullseye-zr-mount-30-mm-dovetail.jpg]

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk