JSB Kırmızı kutu mu ? Yoksa JSB mavi kutu mu?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün iki ayrı kutu rengiyle piyasa da bulunun JSB 18.13 grn peletleri kıyasladım. Denemeden önce kulaktan dolma bilgiler ile JSB mavi kutunun daha stabil olduğunu düşünüyordum.
    Ama gördümki yanılmışım.

• Mantıken de düşününce biri öz malı diğeri üvey.

• Yeni seri kirmizi kutularda artik etek daha kalin.
    Bizim goremedigimiz kalite farki olabilir aralarinda

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Son aldığım kırmızı kutudaki peletlerin etek kalınlığı benim de dikkatimi çekti. Kozmetik olarakta kusursuz.

• Tamamen kusursuzlar ve artik kolay yamulmuyorlar.
    Iyilestirme yapilmis.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• 32 metreden grupmanın bu kadar dağılmaması lazım tüfek ne ve ayakta mı atış yaptıgınız biraz fazla dagılmış 10 atış bile olsa

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Bir rivayete göre -ki muhtemelen doğru-
    FX,Airarms ve JSB pelletlerin hepsi aynı fabrikada aynı kalıplarla üretiliyor.
    Kalıplar daha yeniyken, aşınmamışken yapılan ilk seriyi FX alıyor, sonra AA seçiyor kalanlar JSB olarak paketleniyor. Sanırım orada da bir seçim olup kalanlar mavi jsb halinde bizim buraya satılıyordur...

Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    Hawke Sidewinder 8-32x56 (SR PRO)
    Dräger Scuba (300 bar)
    Weihrauch HW45 .22
    CP88 Competition .177
    ASG CZ75 Duty .177
    BBSafir T14 36G
    Akkar Karatay 12G

"Oysa defalarca sormuşlardı: büyüyünce ne olacaksın? diye.. 'mutlu' diyemedik. çünkü, çocuktuk; akıl edemedik."

• Tek ayak üzerinde, gözlerim bağlı şekilde ve telefonla konuşurken yaptım atışları. O yüzden bayaa bi sağa sola saçıldı peletler. Cricket gibi dandik bi tüfekle de ancak bu kadar olur.
    :)

• aman abi Allah carpar :D

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Nasıl dağılmış abiler insanı hobiden soğutmayın yaa bu atışlar bana göre nirvana:)

• Bir rivayete göre -ki muhtemelen doğru-
    FX,Airarms ve JSB pelletlerin hepsi aynı fabrikada aynı kalıplarla üretiliyor.
    Kalıplar daha yeniyken, aşınmamışken yapılan ilk seriyi FX alıyor, sonra AA seçiyor kalanlar JSB olarak paketleniyor. Sanırım orada da bir seçim olup kalanlar mavi jsb halinde bizim buraya satılıyordur...

Bu duruma göre en kaliteli pellet Fx oluyor. JSB ise ancak 3. sınıf.
    Oysa 2014 Avrupa FT şampiyonası sonuçlarına bakıyorum. İlk 100 kişi içinde 94 tanesi JSB kullanıyor.
    EC2014_overall_results.pdf

Be yourself, no matter what they say...........

Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur..!

• Bu duruma göre en kaliteli pellet Fx oluyor. JSB ise ancak 3. sınıf.
    Oysa 2014 Avrupa FT şampiyonası sonuçlarına bakıyorum. İlk 100 kişi içinde 94 tanesi JSB kullanıyor.

Yarışmacılar genellikle antreman yaptıkları pelletlerle yarışırlar...o sebeple bulunabilirlik açısından JSB tercih edilmiş olabilir. Aynı mantıkla (ki bu mantığa hiç katılmıyorum) birincinin kullandığı pellet AirArms...Bu aklıma gelen olası JSB sebeplerinden biri...Kaldı ki arlarında sınıflara ayrılacak bir kalite farkı olduğundan bahsetmedim. İlk seriyi gelip FX seçiyormuş dedim...4.5 pelletlerde de mi aynı bilemiyorum.
    Ülkemizde de fiyatından dolayı FX pek tercih edilmiyor...Dediğim gibi insanlar hangi pelletle antreman yapıyorsa yarışmada da onu kullanırlar...FX %35 civarında da pahalı JSB'den. Bir de alışkanlığı var JSB'nin...
    Neyse velhasıl-ı kelam...şu an söylediğim ve aklıma gelmeyen bir çok sebepden dolayı JSB daha çok kullanılıyor. Ancak bu ilk mesajda yazdığım teze bir anti tez olamaz...
    İyi günler dilerim.

Dräger Scuba (300 bar)
    Weihrauch HW45 .22
    CP88 Competition .177
    ASG CZ75 Duty .177
    BBSafir T14 36G
    Akkar Karatay 12G

"Oysa defalarca sormuşlardı: büyüyünce ne olacaksın? diye.. 'mutlu' diyemedik. çünkü, çocuktuk; akıl edemedik."

• Bu duruma göre en kaliteli pellet Fx oluyor. JSB ise ancak 3. sınıf.

FX, AirArms, Falcon, Hatsan pelletleri JSB'de üretildiği için ağız alışkanlığıyla kimisi hepsine Jsb diyor olabilir; ben gibi

Bunun yanında FT yarışmacıları taktik icabı kullandığı pelleti jsb olarak bildiriyor olabilir. 5.5 ve üzeri çaplarda Jsb rakipsiz ama 4.5mm için seçenek çok ve hem jsb hemde diğer markalarda(RWS, H&N, Eley vs.) sıradışı özellikte üretimler mevcut. Böyle bir durumu keşfeden atıcı bunu paylaşmayabilir :)

Üretimde kalıplar belli zaman sonra aşınıyor, kalıp aşınmadan çıkan ürünler en değerlisi. Bende FX ve AA'nın ilk serilerden aldığını duymuştum.

• Ben de diyorum ki, burada yazdığımız her kelimeyi yüzlerce kişi okuyor. o yüzlerce kişinin % 90'ı burada yazılanları araştırıp teyit etme durumunda olmadığından tamamen doğru kabul ediyor. O yüzden lütfen biraz dikkatli yazalım. Emin olmadığımız konuları sanki bilimsel gerçekmiş gibi kaleme almayalım.
    Birileri çıkıyor "bir rivayete göre" diye başlıyor ve bir tez ortaya atıyor. Ben de rivayete gerek yok bilimsel bir gerçek" Avrupa şampiyonasına katılan sporcuların ilk yüzünün 94'ü JSB kullanıyor, işte kanıtım diyorum".
    Biranda rivayet diyenler savunmaya geçiyor.
    Neymiş efendim, antrenmanda JSB kullandıkları için müsabakada da onu kullanıyorlarmış. Argümanınız bu mudur yani? Sanki Avrupa şampiyonasına katılacak kadar kalifiye sporcu 500 pellet başına 2$ daha az versin diye mi antrenmanda JSB kullanıyor? Yapmayın allah aşkına.

Beyler burası internet ortamı. Burada yazdığımız her kelimeyi binlerce kişi okuyor. Ve onların %90'ı bu okuduklarını doğru kabul ediyor. Lütfen rica ediyorum. Burada yazdığımız her kelimden sorumluyuz. Lütfen biraz dikkat. !!!!!

Be yourself, no matter what they say...........

Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur..!

• Ben de diyorum ki, burada yazdığımız her kelimeyi yüzlerce kişi okuyor. o yüzlerce kişinin % 90'ı burada yazılanları araştırıp teyit etme durumunda olmadığından tamamen doğru kabul ediyor. O yüzden lütfen biraz dikkatli yazalım. Emin olmadığımız konuları sanki bilimsel gerçekmiş gibi kaleme almayalım.
    Birileri çıkıyor "bir rivayete göre" diye başlıyor ve bir tez ortaya atıyor. Ben de rivayete gerek yok bilimsel bir gerçek" Avrupa şampiyonasına katılan sporcuların ilk yüzünün 94'ü JSB kullanıyor, işte kanıtım diyorum".
    Biranda rivayet diyenler savunmaya geçiyor.
    Neymiş efendim, antrenmanda JSB kullandıkları için müsabakada da onu kullanıyorlarmış. Argümanınız bu mudur yani? Sanki Avrupa şampiyonasına katılacak kadar kalifiye sporcu 500 pellet başına 2$ daha az versin diye mi antrenmanda JSB kullanıyor? Yapmayın allah aşkına.

Beyler burası internet ortamı. Burada yazdığımız her kelimeyi binlerce kişi okuyor. Ve onların %90'ı bu okuduklarını doğru kabul ediyor. Lütfen rica ediyorum. Burada yazdığımız her kelimden sorumluyuz. Lütfen biraz dikkat. !!!!!

Tamam hocam siz haklısınız...JSB daha bulunur bir pellet olduğu için değil sizin bilimsel gerçekleriniz yüzünden daha iyi....tartışmaya gerek yok...
    İnternet ortamı ile bilgileriniz ve beklentileriniz ise tamamen yanlış...İnternette yazılan yorumların temel mantığı herhangi bir referans yerine geçmemesidir...İnsanlar kendi fikirilerini yazabilir. Rivayetleri de dile getirebilir. Rivayet de zaten kesinliği doğru olmayan şey demek...Bir insan okuduğu bir rivayeti bilimsel bir gerçek kabul ediliyorsa, bu durum yazanı değil buna inanı bağlar...
    JSB'nin diğer pelletleri ürettiği bir gerçek. Sizin JSb'nin daha iyi olduğu ile ilgili bir argünınız varsa söyleyin bilelim. Çoğunluk onu kullanıyor demek bir sebep değildir. Talep'in kaliteden çok fiyatla alakalı olduğu ise bilinen bir geçektir. Bana inanmazsanız ufak bir araştırma ile -Misal Adam Smith- buna kendiniz ulaşabilirsiniz.
    Size iyi günler dilerim.

Dräger Scuba (300 bar)
    Weihrauch HW45 .22
    CP88 Competition .177
    ASG CZ75 Duty .177
    BBSafir T14 36G
    Akkar Karatay 12G

• Talep kesinlikle kaliteyle alakalı. Ben tüfeğimde jsb kullanıyorum, çünkü en kalitelisi olduğunu düşünüyorum...
    Bir ft yarışmacısının da sırf ucuz diye jsb peleti 3-5 bin $ lık tüfeğinde kullandığını sanmıyorum.
    Daha kalitelisi varsa 2 değil 20 lira fazladan verip kullanmaya hazırım.
    İnsanlar bu hobinin maliyetine kafayı taksalardı herkesin elinde 100 liralık bir silah ve kutusu 3-5 liralık pelet olurdu. :)
    Ayrıca tartışmalar ortaya bariz doğruları çıkarır.
    Bence tartışmadan kaçmak yerine birbirimizi anlayıp dinleyerek, saygı sınırları içersinde devam etmeliyiz. ;)

• "Talep'in kaliteden çok fiyatla alakalı olduğu ise bilinen bir geçektir."

Bu ifadeden talebin kaliteyle alakasız olduğu nasıl çıkar anlamıyorum...Benim Türkçe'm sıkıntılı sanırım. "-den çok" ifadesi benim bildiğim alakalı olan iki şey arasında superlative bir ilişki kurar. İkisi de taleple alakadır. Ancak biri daha çok alakalıdır anlamı hariç başka bir anlam çıkıyorsa özürlerimi sunarım...Ben bayağı zorladım çıkartamadım. Kusuruma bakmayın.

Konu ile ilgili uzun uzadıya yazmaktansa şöyle bir kaynak vereyim...Talep fonksiyonu:
    Economics Basics: Supply and Demand | Investopedia

Diğer konu da anlaşılamamış sanırım. Şu an pelletleri ithal den firmanın elinde sayısız .177 JSB pellet var...Oysa yalnızca 25 kutu FX pellet var...4 kutusunu geçen ben aldım. Kaldı 21...JSB fabrikasında üretilen JSB ambalajlı pellet sayısı FX sayısından oldukça fazla...FX yalnızca kalıpların ilk serisini alıyor...Yıpranmadan önceki seriler...Dolayısı ile fazla arzı olmuyor...Fazla da satılmıyor...Nihayetinden fazla kullanılamıyor.
    Bu durumda en çok kullanılan şeyin en iyi olduğu varsayımıyla, TR'de en çok satan marka 102.000 civarında araba ile Ford...Bu durumda en iyi araba Ford olmalı...Neyse....

Ben bilgi olsun diye elimden geldiğince FX ile JSB fabrikasındaki ilişkiyi anlattım. Hay elim kopaydı da anlatmasaydım.
    JSB rulez, bir numara, en büyük arkadaşlar...Kusuruma bakmayın...
    Hoşçakalın...

Not: Bu gelişmeler üzerine FX bana verdiği yüzdeyi kesecek sanırım...

Dräger Scuba (300 bar)
    Weihrauch HW45 .22
    CP88 Competition .177
    ASG CZ75 Duty .177
    BBSafir T14 36G
    Akkar Karatay 12G

• size sonuna kadar katılıyorum itiraz eden arkadaşlar içinde isterseniz aynı silahla yapılan fx ve jsb grupmanlarını gösterelim yada sadece capaklarını gösterirsek yeter

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Ooo "oyun teorisi" alırım bir dal :)

Adamlar derin bir ürün pazarlama stratejisi kurmuşlar; biz burada birbirimizi yiyoruz :)

Hatsan Torpedo 155 .22 cal - Kol Kaslarının Baş Düşmanı :D

• derin :)

peki; jsb, fx, aa aynı kişiye ait firmalarmı..
    baba, oğul ve damat gibiyse aynı kabul ediyorum :))