patriot kundağı parçalandı...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • kara şişelerin evlerinde küçük küçük kara şiler var bu aylarda,büyük kara şişe bulacak getirecek küçük kara şişede onunla büyüyecek,yetim kalmasın kutular ;#^+.

• ın kısası bana göre Webley Patriot 1.Nesil .22 fiyatına göre M Ü K E M

bende satmammm biz kara şişeleri 50 _60 mtden indiriyoruz çok çalışmak lazım çok

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Bence bu kıyaslamaları gereğinden fazla uzattık şimdiye kadar yazılanlar yeterlidir bu topiği okuyanın kafası karışacak, konuda oldukca saptı...Herkes sahip olduğunu överse işin içinden çıkılmaz son olarak patriot gücünü koruduğu sürece parçalanması sorun değil nasılsa servis iyi çalışıyor...Bundan sonra başka yaylıya ihtiyaç duymam sanıyorum evanix son durak olur...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• bu topiği okuyanın kafası karışacak, konuda oldukca saptı...Herkes sahip olduğunu överse işin içinden çıkılmaz...

İyi de bende Patriot da var...Tamam iyi güçlüde yan vidaları yalama yaptı,arka kundak bğlantı vidası içinde kırıldı ve kundağı çatlattı,bundan önceki patriotum da bir kutu pelelt atısından sonra kurulmamaya başlamıştı.Yani iyi bir verim labılmek için cok seyı degıstırmem gerektı tufekte.Ama yinede diana kadar hassas atış yapamıyor.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Arkadaşlar diana, 80 metredeki şişeyi kırmıyorsa 100 lira verin mod90 alın valla kırmam demez :D ..Bu arada bugün atışa gittim aydos ormanı mekan ,, en son 114 adım saydım 15e 20 lik, 1cm sunta parçasına gez arpacıkla neredeyse yarı yarıya isabet sağlıyorum, delemiyor sadece saplanıyor..Ama 70 metre civarlarında deliyor.. ;dance;

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• İyi de bende Patriot da var...Tamam iyi güçlüde yan vidaları yalama yaptı,arka kundak bğlantı vidası içinde kırıldı ve kundağı çatlattı,bundan önceki patriotum da bir kutu pelelt atısından sonra kurulmamaya başlamıştı.Yani iyi bir verim labılmek için cok seyı degıstırmem gerektı tufekte.Ama yinede diana kadar hassas atış yapamıyor.

Bu konuda ki tüm mesajları dikkatili okursanız saydıgınız arızaların neden oldugunu anlarsınız...ipucu:LOCTİTE

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• benim patriotta şu ana kadar hiç bir şey yok maaşallah nazar değmesin

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Hatsan tüfeğimi yolladı tüfek hemen hemen sıfır gibi,benim uyguladığım yeşil gres hala üzerinde,söktüğüm arpacık ve gezide eklemişler,yedekleri olmuş oldu buraya kadar herşey yolunda ancak tüfek kurulumu çok zor aşırı sürtünme var ya pulları koymadılar ya da namluyu pistona bağlayan vidayı aşırı sıkmalarından kaynaklanıyor...tüfekle birlikte 3 köşe teşkil yapılmış bir hedef kağıdıda yanında geldi madem ki test edildi bu haldeyken nasıl yolluyorlar anlamadım bu işi...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• vidayı aşırı sıktıklarından haraket zor oluyor 100-200 atış sonrası açılıyor. ancak sıktıkları o vidayı tekrardan açamıyıyorsun, çünkü sanırım vidayı yapıştırmışlar pistonu tekrardan açıp yağlamayasın diye. :him:s:him:s

• vidayı aşırı sıktıklarından haraket zor oluyor 100-200 atış sonrası açılıyor. ancak sıktıkları o vidayı tekrardan açamıyıyorsun, çünkü sanırım vidayı yapıştırmışlar pistonu tekrardan açıp yağlamayasın diye. :him:s:him:s

Tüfek ilk geldiğinde böyle bir sorun yoktu vidayı açtık yağladık tüfekleri,şu an açmak mümkün değil,aradım hatsanı bir süre sonra alışır dedi ancak şu an kullanılacak durumda olmadığı için alışacak gibi değil,anlaşılan tekrar yollayacağım... :S

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• benim tüfeğinde geçenlerde en arkadaki tüfeği kundağa tespit eden vidası (en uzun ve ince olanı) içerden kırıldı. çıkaramadım. Silahın gücü ve isabetliği iyi ancak çok problem çıkarıyor X(X( . daha önce de tetik kırıldı gönderdim namlu hariç diğer piston kısmını komple değiştirmişlerdi.

• Evet Mustafa abi, benim Patriot'ta bol gresli ve keçe önünde gres yok bu kez, yağlı pellet atmazsam(benim pelletler bolca yağlı) duman, koku vs. olmuyor dediğin gibi(ilk bir kaç atışta vardı elbette, şimdi yok).

Bir de üstte "sideprensi07" Kadir abi keçenin biraz zarar gördüğünü yazmış. Ben de ilk zamanlar çok abartı ve keçe önünede gres sürüyordum fakat keçede herhangi bir hasar yok(aman olmasında :)).

Biraz geç kaldım sanırım ama lütfen şu keçe nerdedir, piston önü yağlanmayı nası engelleriz, ne kadar yağ sürmeliyiz şematize edebilirmisiniz yada biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz. Ben ve bi kaç arkadaşım daha bilgisizlikten tüfeğe dokunamıyor yağlayamıyoruz. Detaylı bakım işlemini inceledim ama merak ettiğim keçeyi koruyarak nasıl yağlarız. Haftalardır aklımda ama korkudan dokunamıyorum. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serkan ().

• Bakım işlemindeki gibi adımları uygularsanız sorun olmaz, sadece bakım işlemi konusundaki gibi piston keçesi önüne gres sürmeyin, yağ olmasın yani, silindir içini(tüfeğin ana gövdesi) ise kesinlikle yağlamayın, piston kenarlarını ve keçe kenarını göz kararı fazla gelipte pistonu silindire geçirirken taşmayacak şekilde yağlayın, biraz taşsada sorun değil silersiniz geçer, silindir içine yağ sürülmemesinin sebebi ise pistonu takarken piston keçesi önüne yağ gelmemesi için, silindir içinde yağ olursa keçe pistonu takarken bu yağı sıyırır.

Yani kısacası; Bakım işlemlerini uygulayın fakat, piston keçesi önüne ve silahın ana gövdesinin içine, yani silindir içine yağ sürmeyin, sorun olmaz. :)

Hem keçe önüne gres gelmişte olsa illa patlatıp yaracağını pek sanmam keçeyi, benimki ne haller gördüde hala ilk günkü gibi nazar değmesin. :)

• Bakım işlemindeki gibi adımları uygularsanız sorun olmaz, sadece bakım işlemi konusundaki gibi piston keçesi önüne gres sürmeyin, yağ olmasın yani, silindir içini(tüfeğin ana gövdesi) ise kesinlikle yağlamayın, piston kenarlarını ve keçe kenarını göz kararı fazla gelipte pistonu silindire geçirirken taşmayacak şekilde yağlayın, biraz taşsada sorun değil silersiniz geçer, silindir içine yağ sürülmemesinin sebebi ise pistonu takarken piston keçesi önüne yağ gelmemesi için, silindir içinde yağ olursa keçe pistonu takarken bu yağı sıyırır.

Yani kısacası; Bakım işlemlerini uygulayın fakat, piston keçesi önüne ve silahın ana gövdesinin içine, yani silindir içine yağ sürmeyin, sorun olmaz. :)

Hem keçe önüne gres gelmişte olsa illa patlatıp yaracağını pek sanmam keçeyi, benimki ne haller gördüde hala ilk günkü gibi nazar değmesin. :)

Yardım için teşekkür ederim :) Dikkat etmeye çalışıcam inşallah kazasız belasız hallederim....

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Tüfek ilk geldiğinde böyle bir sorun yoktu vidayı açtık yağladık tüfekleri,şu an açmak mümkün değil,aradım hatsanı bir süre sonra alışır dedi ancak şu an kullanılacak durumda olmadığı için alışacak gibi değil,anlaşılan tekrar yollayacağım... :S

selam arkadaslar ayni sorun bendde var sanirim vidayı fazla sıkmıslar aradım tufeğı yapan usta ile gorustum doğu olduğunu soyledi cıvata sabitleyici kullaniyorlar sanirim :him:s

optima 6,35 tasco3-9*40
    optima5,5
    hatsan,4,5

sarsılmaz concorde 5+1

veeeee cz 75 16+1 :thumbup: