patriot kundağı parçalandı...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Newsniper patriotu kötüleyip ardından da dianayı satıp, patriotu ucuza kapatmayı düşünüyorsan boşuna uğraşıyorsun. Trouble kundağı da kırılsa tüfeğinden vazgeçmez. ;rofl.;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Newsniper patriotu kötüleyip ardından da dianayı satıp, patriotu ucuza kapatmayı düşünüyorsan boşuna uğraşıyorsun. Trouble kundağı da kırılsa tüfeğinden vazgeçmez. ;rofl.;

Merhaba arkadaşım ben patriotu kötüleyip ardından dianayı satıp patriotu ucuza kapmaya çalışmıyorum.Eğer Satılık ilanımı iyi anlayıp inceleseidin :!: satma nedenimin Boyun fıtığından kaynaklı olduğunu zorlanmadan anlardın. 8)

Ayrıca ben bundan önceki yazılarımda'da belirttiğim gibi Hatsanı kötülemiyor patriotu beyenmiyorum demiş idim gözünüzden kaçmış olmalı ama zararı yok tekrar okur anlarsınız.

Patriotu kapamaya gelecek olursak;Allahın bize bahşetmiş olduğu nefesimizi boşa harcamaya gerek yok ½bay£bay`;;şrofls;.

Selamlar YUSUF

• O zaman bir PCP tüfek al mesela raider 10 u beğeniyormuşsun. Sonra hep beraber HW100 ile karşılaştırırız olur mu.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Sayın abim millete pelletleri yağlıyorum demesende güzelce yıkayıp kurutuyorum desen sanki daha manalı olur ;tese;kkur ; yağın cıvıklığını alacak güneş seni de pelleti de sideyi de eritir

hocam daha önce deneme yaptım,pelleti çok fazla güneşde tutmuyorum,malum buraların sıcağı çok fazla olduğundan en fazla 10 15 dakika bekletiyorum yağlı pelletleri güneşde,ayrıca hocam pellet i yağlayıp kutunun ağzını kapatdığım vakit yağ öylece pelletin üzerinde kalıyor saçma yüklerken 2 parmağıma yağ bulaşıyor elim kararıyor ister istemez,cıvık dediysem o kadar da yağ sıkmıyorum hocam pellet lerin üzerine :) az bir miktar yağ püskürtüyorum kutuyu güzelce çalkalıyorum ardından saçmaları güneşe koyup 10 15 dakika bekletiyorum servise hazır saygılar hocam iyi çalışmalar :)

• O zaman bir PCP tüfek al mesela raider 10 u beğeniyormuşsun. Sonra hep beraber HW100 ile karşılaştırırız olur mu.

Selam

Konuda Hatsan ve Diana geçtiği için yorum yaptım.Hatsanın beğendiğim tüfeklerini yazdım içlerinde raider 10'da vardı.Eğer sendeki bulunan kategorideki tüfeklerden konu açılsaidi hw100 ardından 97k derdim.Bu yazmış olduğun yazı ile konu farklı farklı tüfeklere kadar gider onun için bu konu ile ilgili fazla bişi yazmicam. :thumbdown:

Ben bu yazmış olduğunuz yazıyı tarafınızdan yapılmış bi latife olarak sayıyorum.

Fakat Hw 100 ve raider 10 dersek tabiki Hw 100 daha iyi ondan hiçbirimizin şüphesi olmaz,ama Türkiyede PCP ile bir ilke imza atan Hatsanı'da bu konuda tebrik etmek lazım en azından bir Türk firma kıvanç verici bir durum.

• Keşke yurt dışına gösterdiği özeni içeri de gösterse bu durumdan daha iyi olurdu hatsan, ama yine de tüm uyarılarımıza rağmen bildiğine okumaya devam ediyor. Sonuçta biz Hatsan için ufak bir kitleyiz, neden uğraşıp boşuna kendini yorsun ki, verir defolu tüfekleri bozulursa kırılırsa değiştirir bu kadar basit. Yurt dışı forumlara da giriyorum, hatsan'dan onlar da şikayetçi, hatta 2.nesil patriotların düşme emniyet testine sokulmasını isteyeceklermiş, ayrıca tetik mekanizmasının yenilenmesini istiyorlar (meşhur hatsan mühendisleri, meşhur pimleri fırlayan tetiklerinden takmışlar ) Ayrıca Diana değil, weihrauch da olsa yanlış kullanım sonucu böyle sorunlar oluşması normal, siz 350 magnum ile boş atış yaptınız mı? Trouble arkadaşımız temizleme pelleti koyup atmış, bu da bence boş atış etkisi yapmış, bir de yağlı pellet ve yanlış yağlama (aşırı gresleme) sözkonusu ise ahşaptan da plastikten de olsa kundağı kırması olası biliyorsunuz. Ben de 97k ile boş atış yapsam diyelim ki vidası gevşemiş ve fark etmemiş olayım, kundak kırılabilir. Bu diana için de gamo için de aynıdır. Bu tüfeğin kalitesini göstermez. Düzgün kullanıldığında bir sorun yaşanmadığını ben şahsen görüyorum, benim tüfeğimde bir sorun yok. 27 ft/lbs güç üreten bir yaylı silaha boş atış yaptırırsanız bu tür sorunların oluşması normaldir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Ben iddia ediyorum dianayla 80 mt den büyük boy kara şişeye atış yapılsın kıramaz,temizleme pelletini attıkdan sonra ateşli silah sesi gibi bir ses yankılandı etrafda ki kuşlar havalandı,dianada da denensin görelim sonucu :) üstelik ben bu atışı en 10 az kez yaptım(çıkardığı ses hoşuma gittiği için) :) sonuç olarak yollayacağım tüfeği ücretsiz değişecek...
    Şahsi kanaatim dianalar gerek ağırlıkları,gerek güçsüz oluşları ile ancak duvar süsler...(forumda namlularında problem oldugunu okumuştum,hedef atışında da uygun olmaz ...)

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• Official Post

Arkadaşlar hepinizinde haklı olduğu taraflar var,ama bende sizlerin görüşlerinden bir iki tesbit yapmak isterim,

Diana lar gerçekten kaliteli silahlar,orijinal ingiliz webleyler de,fabrikası batmadan önceki 3 - 5 yıl boyunca bir çok parçalarını 3.dünya ülkelerinde ucuz işçilik yaptırmışlar,Ha burada Hatsan üretimi 1.Nesil Patriot lar da bence oldukça iyi silahlar,ve unutulmamalıdırki yaylı (pistonlu) silahlarda güç arttıkça ömür kısalır,sorunlar erken baş gösterir,buna bir örnek vermek gerekirse; "Drag yarış otomobilleri olsun,formüla araçları olsun,neredeyse her 1000 km de bir ful bakıma girerler,oysa standart otomobiller çok daha uzun sürelerde bakıma girer,

Gelelim Diana350 magnum ile Webley Patriot 1.Nesil e,burada Webley Patriot 1.Nesil Diana 350 magnumdan %20 - 30 daha güçlüdür ve yukarıda belirttiğim bakım süreleri daha kısadır,bu tür güçlü silahlarda kundak vidaları gibi şaseyi tutan vidalar mutlaka loctite lanıp çok iyi sıkılmalıdır ve sürekli gevşeklikleri kontrol edilmelidir,gevşek vida ile atışlarda kundağı kırması çok normaldir,ayrıca yeri gelmişken belirteyim,yeşil gres çok sürülürse olmaz deniliyor,bu fikre katılmıyorum,sorum burada yeşil gresin çok sürülmesinde değil,yeşil gresin piston önüne geçmesinde,silahı söküp yağlayıp pistonu silindire soktukdan sonra çıkarıp pistonun önüne aldığı yağların mutlaka temizlenmesi gerekir,bu yapılırsa ilk 5 atış da aşırı disel olayı yok olur,bendede var patriot ve henüz 1 saat önce yaklaşık 90 metre mesafede kara bir şişeyi direğin üzerinden indirdim ve bunu patriot ile göz-gez-arpacık ile yaptım.

Uzun lafın kısası bana göre Webley Patriot 1.Nesil .22 fiyatına göre M Ü K E M M E L bir silah ve bu silahıma 1000 YTL de verseler vermem,çünkü seviyorum bu silahı. ;d;

• ben 1000 ytl ye veririm pazalıksız :)

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Abi şimdi gresin fazlası dizel yapmaz diyorsun da ben güvenemiyorum piston contasının o yağı sıyırıp da dizelleme yapmayacağına da inanamıyorum. Zaten normal hali de benim HW100 kadar neden dizelletme ihtiyacı duyuyorsunuz anlamıyorum :thumbup: şimdi hw100 ü kıstım pıtır pıtır atıyor, havası da bitmiyor hemen, tahribat lazımsa patriot var :) eskiyecek diye kullanmaya kıyamıyorum çünkü bir daha sıfır 1.nesil bulma imkanımız yok.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Official Post

Murat benim Patriotda gres bol ve öyle dumanlu disel vs.. de yapmıyor,çünkü piston önünde gres yok ve çok güzel de sıyırıyor,ha abartılı gres derseniz,öyle boğulurcasına o da olmaz tabi,zaten yeşil gres yapısı itibariyle,diğer cıvık gresler gibi akıp bulduğu deliğe giren bir yapısı yok.

• Evet Mustafa abi, benim Patriot'ta bol gresli ve keçe önünde gres yok bu kez, yağlı pellet atmazsam(benim pelletler bolca yağlı) duman, koku vs. olmuyor dediğin gibi(ilk bir kaç atışta vardı elbette, şimdi yok).

Bir de üstte "sideprensi07" Kadir abi keçenin biraz zarar gördüğünü yazmış. Ben de ilk zamanlar çok abartı ve keçe önünede gres sürüyordum fakat keçede herhangi bir hasar yok(aman olmasında :)).

• Ben iddia ediyorum dianayla 80 mt den büyük boy kara şişeye atış yapılsın kıramaz,temizleme pelletini attıkdan sonra ateşli silah sesi gibi bir ses yankılandı etrafda ki kuşlar havalandı,dianada da denensin görelim sonucu :) üstelik ben bu atışı en 10 az kez yaptım(çıkardığı ses hoşuma gittiği için) :) sonuç olarak yollayacağım tüfeği ücretsiz değişecek...
    Şahsi kanaatim dianalar gerek ağırlıkları,gerek güçsüz oluşları ile ancak duvar süsler...(forumda namlularında problem oldugunu okumuştum,hedef atışında da uygun olmaz ...)

Selam,

Arkadaşım ya sen hiç 350 magnum eline alıpta kullanmadın yada sen bu işi bilmiyorsun başka hiç bişi demiyorum,resmen treji komedi ya ;lol;

Allah aşkına işi bilen birileri çıkıpta Diana şişe kıramaz veya duvar süsümüdür değilmidir söylesin :pinch:

Ayrıca temizleme pelletini koyup sıktıktan sonra çıkan ses marifetmi bunda bi açıklama getirirsen sevinirim,hem hep beraber öğrenmiş oluruz ses çıkması lazımsa hep beraber temizleme pelleti koyup sıkarız aboo sese bak ateşli silah oldu maşallah deriz ;lol;;kihhik,;şrofls;.

• Keşke yurt dışına gösterdiği özeni içeri de gösterse bu durumdan daha iyi olurdu hatsan, ama yine de tüm uyarılarımıza rağmen bildiğine okumaya devam ediyor. Sonuçta biz Hatsan için ufak bir kitleyiz, neden uğraşıp boşuna kendini yorsun ki, verir defolu tüfekleri bozulursa kırılırsa değiştirir bu kadar basit. Yurt dışı forumlara da giriyorum, hatsan'dan onlar da şikayetçi, hatta 2.nesil patriotların düşme emniyet testine sokulmasını isteyeceklermiş, ayrıca tetik mekanizmasının yenilenmesini istiyorlar (meşhur hatsan mühendisleri, meşhur pimleri fırlayan tetiklerinden takmışlar ) Ayrıca Diana değil, weihrauch da olsa yanlış kullanım sonucu böyle sorunlar oluşması normal, siz 350 magnum ile boş atış yaptınız mı? Trouble arkadaşımız temizleme pelleti koyup atmış, bu da bence boş atış etkisi yapmış, bir de yağlı pellet ve yanlış yağlama (aşırı gresleme) sözkonusu ise ahşaptan da plastikten de olsa kundağı kırması olası biliyorsunuz. Ben de 97k ile boş atış yapsam diyelim ki vidası gevşemiş ve fark etmemiş olayım, kundak kırılabilir. Bu diana için de gamo için de aynıdır. Bu tüfeğin kalitesini göstermez. Düzgün kullanıldığında bir sorun yaşanmadığını ben şahsen görüyorum, benim tüfeğimde bir sorun yok. 27 ft/lbs güç üreten bir yaylı silaha boş atış yaptırırsanız bu tür sorunların oluşması normaldir.

Selam,

Yurt dışına gösterdiği özen konusunda sizle aynı fikirdeyim kesinlikle doğru.Yani olay şu Hatsan yurtiçine yani biz kullanıcılarına aynı özeni gösterse kaliteye hitap etse ben inanıyorum %70 yurdışı alışverişimiz kesilir,şahsen öyle bi durum olsa başka marka tüfekleri alırken ya Hatsan var bi orayı denim nede olsa fabrikası burda bi sorun çıkarsa gönderir yaptırrız derim.

Yanlış kullanıma gelecek olursak oradada size katılıyorum elimizde tüfek var kullanma klavuzuda ama klavuzu kullanmayı bilmediğimiz zaman sonuç hüsran ;tacli# evet boş atış yaptım ama o bilmediğimden kaynaklı idi,daha sonra zararını öğrenince tekrarlamadım.Eğer ben bir ürün kullanıyorsam o üründen alabileceğim en yüksek performansı isterim mantık ve doğru kullanım çerçevesi altında.Ben çok titiz bir insanım ne olursa olsun kıymet bilirim şahsen ben tüfeğimi kullanılması gerektiği gibi kullanıyorum.

Hangi marka tüfek olursa olsun dediğiniz doğru ama bile bilede lades olmaz dimi,araştırmak,incelemek,öğrenmek lazım.Standartlara uygun kullanırsam ne olur kullanmassam ne olur.Sonuçta insan oğluyuz şaşarızda beşerizde, şaşmamak ve beşmemek için AR-GE ve ÜR-GE lazım. :thumbup:

Saygılar YUSUF ;grin;

• Newsniper ustalar okuyorlar yazılanları itiraz edende yok,fanatikliğe gerek yok bence,bugun diana sahibisin yarın satar baska markaya gecersin veriler ortada 80 mt ciddi bir mesafe ve ben iddiamı laf olsun diye söylemedim standart haliyle büyük boy kara şişeyi o mesafeden kıracak diana bilmiyorum olsaydı bende diana alırdım,patriot almadan önce çok araştırdım gücüne alternatif bir başka bir yaylıdan bahsedilmedi, %30 güç farkı ciddi bir fark...
    Ben yazılanlar içinde en çok fiyat kıyaslamasına takıldım bir mala fazla para vermek almak o malı iyi yapmaz bilakis ben mümkün olduğunca iyi malı ucuza almaya çalışırım her yerde pazarlık yaparım,yarın bir gün evanixler geldiğinde piyasada ki diğer alternatiflerinden fiyatı aşağı olduğu halde daha iyi olursa ne yapacaksınız? Ucuz diye almayıp 1500 euroluk alıp bu daha pahalı daha iyidir mi denilecek... :D

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• Evet Mustafa abi, benim Patriot'ta bol gresli ve keçe önünde gres yok bu kez, yağlı pellet atmazsam(benim pelletler bolca yağlı) duman, koku vs. olmuyor dediğin gibi(ilk bir kaç atışta vardı elbette, şimdi yok).

Bir de üstte "sideprensi07" Kadir abi keçenin biraz zarar gördüğünü yazmış. Ben de ilk zamanlar çok abartı ve keçe önünede gres sürüyordum fakat keçede herhangi bir hasar yok(aman olmasında :)).

onur kardeşim bende patriotuma ilk yeşil gres sürdüğümde yaya ve pistona cömertce harcamış idim, keçe çevresine ve önüne sürmedim hiç ;tacli# ilk atışımdan sonra transfer deliğinden gres dışarıya fışkırmış idi,bol gres deerken 2 kat gres atmış idim bir şey olmaz demişdim ama oldu,senin tüfeğinde olmadıysa ne mutlu sana kardeşim ;tacli# ama ne mod85 im de ne de kral magnunumda bir uyuşmazlık yaşamadım yeşil gres ile ;tacli# ayrıca umarım o bolca yağlı pelletleri eldiven kullanarak atıyorsundur onur kardeşim ;tacli#
    lütfen biri son versin patriot ile mod350 düellosuna ;duello;

• Selam arkadaşım,

Yazıların okunduğunu bende biliyorum fanatiklik gibi bi durumda söz konusu değil.Eğer benim yazıma cevap yazılıyorsa herkezin hakkı olduğu kadar benimde yazılan yazılarıma yorum yapma hakkım var.Ayrıca bu forum bir paylaşım ortamından ziyade okul.Yazılarında okunması çok çok iyi çünki doğru ile yanlışı ozaman birbirinden daha iyi ayırt ederiz.

Yazdığım yazılarla sizi kışkırtmak veya kırmak gibi bi niyetim yok,aksine bildiklerim le bilmediklerimin ustaların veya diğer kullanıcı arkadaşlar tarafındanda okunup bilgi paylaşımı olmasıdır.

80 mt nekadar ciddi olduğunu bende biliyorum, daha öncede dediğim gibi fazla güç iyideğil zarardır.Siz anlaşılan güçten hoşlanıyorsunuz, atış düzgünlüğünden, kaliteden,orjinallikten,estetkliketen hoşlanmıyorsunuz.

Her site verisinin doğru olduğu kanaatinde değilim(tüfek performansıyla ilgili yabancı siteler)

Son olarakta Diana bir duvar süsüdür,80 mt değil 20 mt de bile şişe kıramaz.

aşağıdaki topicleri incelemenizi isterim Webley Patriot hakkında
    Yaylı Webley Patriot Tetik Sorunu
    Yaylı patriotun nişangahı
    Yaylı webley patriot
    Yaylı Webley Patriot;Piston yaının pimi çıkmak üzere,YARDIM
    Yaylı webley Patriot; tetik köprücüğünden kundağa bağlanan vida kırıldı.
    Yaylı Webley Patriot 5.5 Pim Sorunu
    Yaylı Patriot 1 nesil kırılan tetik parçası
    Yaylı patriota arpacık sorunu.

Bu konu ile ilgili yazı yazmicam birdaha.

;rofl.; Yok dostum yanlışın var.Sen galiba diana ile atış yapmadın.
    Öyle forum üzerinde yazıp çizmeye benzemez böyle şeyler cidden.Fırsatınız olurda Mersine gelirseniz bir mod 54 ile dünya rekoruna :P tanık olabilirsiniz ;keyf; . ;şrofls;.
    İnanmayanlar geldiler gördüler gittiler.Sizde gelin görün ama gitmeyin hemen misafirmiz olun.Sonra benim yaptığım şeyin aynını birde siz deneyin mod 54 le sizde yapacaksınız.Yani silah faktörü...
    Valla ne yalan söyleyim bizim evin 2 cephesınde uzun mesafe atış yaptığım araziler var.Evden çıkıp markete giderken şişe koyuyorum.Ama valla hiç daha 80 mt ye koymadım. g;$i Niye acaba 80 mt nin altına mı koyuyorum hedefleri(!) :him:s
    Kemal Aktaş abimin meşhur bir lafı var ''Arazide görüşmek üzere''diye..
    Saygılar iyi atışlar

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• baksanıza patriot şişeyi kundağı arpacığı tetiği pimi vsvsvs kırıyor diana magnum ise (modifiyeli haliyle 16 grainlik pelleti 1000 fps atıyor ama) sadece şişeyi bile kıramıyor hahahahahahahah ;lol;;lol;;lol;

• diana 460 magnum almak istedim,yoktu alamadım,350 magnumu namludan kırma diye istemedim hw97k 5,5 aldım,evet gücü az ve çok ağır desteksiz sabitlemesi zor,ancak güç her zaman her şey değildir,30-35 metreden hedefe neredeyse tek delik yapabiliyorsun bence asıl zevk bu,2 derece miyop olduğumdan mı yoksa dürbünle hedefi yaklaştırınca artıkıl bulanıklaşıyor mu,bilemem ,ben bu yüzden en küçük büyütmede atıyorum(böyle artı netleşiyor)performans çok iyi.ayrıca şunu belirtmeliyim,geçen hafta baldızımın çalıştığı köye pikniğe gittik,destekli olarak direkteki kara şişeye attım,mesafe ölçerim yok,nasıl vurduğumu görmek için giderken 86 adım saydım bu da 60-65 metre eder sanırım,şişe iyi kırılmıştı ve kara parçaları çevresine saçılmıştı,hw97k 5,5 bunu yapıyorsa diana 350 magnum daha iyisini yapar derim.Bu arada crosmann pellet kullanmıştım,pek sapma yapmadığını gördüm,bence iyi sonuç veriyor,kafası düz,kara şişeye çok acayip vurmuş :thumbup:

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup: