Moderatör Namlu çıkış hızını ne kadar etkiler? Bildiğimiz modelleri karşılaştırma şansı olan varmı? at 44- bt 65

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu stabilite işini air stripper de yapıyordu galiba.ozaman iyi bir moderatör hem ses hem stabiliteye çözüm

Ozaman hız farkının açıklaması ya kalitesiz moderatör yada namlu-moderatör uyuşmazlığı (denebilir mi?)

Aynen hocam.
    Hatta airstriper'ın esas üretim amacı muhtemelen bozuk yada kalitesiz-düzgün açılmamış namlu ucu crown'lar dan kayanklı sorunları gidermek olduğunu düşünüyorum.

Airstripper dizaynı ile;
    Namludan henüz çıkan ve birden genleşerek pelet arkasında olumsuz tesir yapan basınçlı havanın belirsiz-karasız etkisini ortadan kaldırıyor..

Ve hatta imalattaki dizaynı ile alakalı olarak havayı her defasında belli bir şekilde-türbülansta dışarı salarken, hemde o kısacık gövdesi ile bu boşalan havanın etkilerine karşı peleti sanki halen namlu içersindeymiş gibi stabil tutuyor..

..

Moderatör için ise dediğim gibi; o görünmeyen hesaba katamadığımız sebepler ile alakalı olabilecek kısmı konusunda ilk ve tek aklıma gelen şey;
    Moderatörün düşük iç hacmine sahip olması ve pelet henüz moderatör içindeyken belkide moderatörün büyük bir kısmının-yada tamamının o anlık sürede hava ile dolması ve işlevini kaybetmesi..

Bu arada, moderatör iç hacminin kullandığımız sisteme-tüfeğe-valfe yeterli olup olmadığının en net göstergesi, sesi yeterince kesememesidir.

• Sayın valibeye katılıyorum. Tüfeğim bt65 ve moderatörle ev içinde atış yaptığınızda kulağınızı çınlatıyor. Kısa mesafede yani 15-20 metrede pek bir olumsuz etkisini hissetmedim moderatörün ama 50 metre ve üzerinde atışı bozduğunu gördüm. Saygılar.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• o zaman air stripper uzun mesafeli atışlarda silahın nişan kabiliyetini yükseltir ?

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• o zaman air stripper uzun mesafeli atışlarda silahın nişan kabiliyetini yükseltir ?

Öyle dersek sihirli bir değnek gibi anlaşılabilir sanki :)

yani iyi sonuçlar veren başarılı bir silahı daha iyi yapmaz belki ama, dediğim gibi namlu ucu crownu başarısız olan ve bu yüzden sıkıntılı sonuçlar veren bir silahta olumlu etkisi vardır dersek daha doğru olur belki..

Mesela ben elimdeki eski bir yaylıya, evde bir el matkap ucu ile crown denemesi yapmıştım bir vakit, başarılı olmasını beklemiyordum, hatta namlu ucundaki crownu bozma çalışması desem daha doğru olur belki..
    sonuçları yakınen görmek istiyordum..

Tüfek enteresan bir şekilde saçmalamaya başlamıştı, o güne kadar okuduklarımı canlı olarak görme fırsatım olmuştu..

Bu anlamda namlu ucu, bir tüfekte hayati bir önem taşıyor, ve muazzam hassas bir iş..

Eskiler ellerinde çiftelere ayar çekerken ufak bir çakı ile çentikler açarak, tekrarla atışlar yapıp deneye deneye uygun namlu ucunu oluşturmaya çalışıyorlarmış.
    Bugün ise buna özel çakılar var ve daha hassas işler çıkartılabiliyor bu sayede..

İşte airstriper da burdaki hataları bi nebze olsun tolere ediyor.

• Pellet namluda ilerlerken sabit, düz ve destekli şekilde ilerliyor. Namludan çıktıktan sonra artık yanında yada çevresinde peleti destekleyen bişey kalmıyor ve pellet hafifse moderatörün içinde oluşan hava akımları peleti etkiler her türlü. Rüzgarlı havalarda atış nasıl etkilenirse moderatörlüde de etkilenir bence. Çünkü mesafe kısa da olsa moderatör içinden geçerken bir nevi rüzgara maruz kalıyor pellet.

• At44 de bende Mederatör kullanıyorum ama çıkış hızını düşürdüğü kanısına hiç kapılmadım doğrusu

4

• Konu 1 yıl önce tartışılmış ve önemli bir konu.Bu nedenle bu videoyu paylaşma gereği duydum. Moderatör isabet konusunda çok etkili.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Ben de wrangler kullanıyorum ama bir sıkıntı yaşamadım; Gerçi ben genelde kısa mesafe grupmanı yapıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

• Merhaba

Ben bu hobiye yeni başladığım için öğrenmek istediğim bişeyi sormak istiyorum

Moderatörün etrafını bantlayarak sardıklarını gördüm bazı videolarda.

Moderatör neden bantla satılıyor faydası nedir acaba ?

Cevap veren olursa çok memnun olurum

Teşekkürler