BT65 Elite namlu üstü paslanıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar merhaba tüfeğimin namlusnun üstü sıvı teması olmamasına rağmen paslanıyor daha alalı 1 ay oldu toplasanız 20 kere atmamışımdır. Birde tüpte hava kaçağı var sanırım bu sabah 200 bar şişirdim ama sanki çok az aşağı inmiş ibre. Ne önerirsiniz servise yollamak gerekir mi ?

• Pas için sıvı temasına gerek yok , metal aksamı ellediğinizde yağlamadan bırakırsanız elinizdeki silahı paslandırmaya yeterde artar bile. Hatta el teri silahı en güzel paslandıran materyaldir, olabildiğince silahla uğraştıktan sonra yağlamaya özen gösterin.

• Pas için sıvı temasına gerek yok , metal aksamı ellediğinizde yağlamadan bırakırsanız elinizdeki silahı paslandırmaya yeterde artar bile. Hatta el teri silahı en güzel paslandıran materyaldir, olabildiğince silahla uğraştıktan sonra yağlamaya özen gösterin.

Cevap için teşekkür ederim. Namlu üzerini nasıl temizleyebilirim birde hangi marka yağı kullanmam gerek ?

• Özel pas sökücüler var. Ben wd-40 kullanıyorum. İşe yarıyor. Tüfeğin kundağını sök. Namluya bolca wd-40 sık. Pamuklu bir bezle bastırarak namluyu sil.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Özel pas sökücüler var. Ben wd-40 kullanıyorum. İşe yarıyor. Tüfeğin kundağını sök. Namluya bolca wd-40 sık. Pamuklu bir bezle bastırarak namluyu sil.

Çok teşekkür ederim. Hemen alıp deneyeceğim.

• Öncelikle forumumuzun kuralları gereği kendinizi ''TANIŞALIM'' başlığında tanıtmanız gerekiyor.

Sorunuza gelirsek maalesef hatsanın uyguladığı meneviş oldukça ince ve kalitesiz bu yüzden nemli bir ortamda bile doğrudan sıvı teması olmadan korozyon başlayabiliyor tüfeklerde.

En güzeli wd-40'la hafifçe bölgeyi silerek sonrasında koruyucu bir yağla yağlamak olacaktır.

Wd-40'ın o-ring, conta vs gibi yumuşak kauçuk plastik yerlere gelmemesine dikkat edin. Metal aksamda dışarı taşırmayın.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Çok teşekkür ederim.

• Ben namluyu söküp 1000 numara zımpara ile bir güzel zımparalayıp sonrada bir güzel sprey boya ile boyayacağım ama sırf lother walter yazısı silinecek diye yapamıyorum.

• Servisten gelince değişen birşey olacağını sanmıyorum. Belli bir süre sonra gene pas tutmaya başlayacaktır. Zaten pas tutmayacak olsa hiç pas tutmaz. Demek ki hatsanın meneviş konusundaki prosesi başarısız.

• ben 1.5 yıl bt65 kullandım, nokta kadar pas yoktu sattığımda ve servise 1 kere bile gitmedi. pas tutturtmıycak olan sizsiniz biraz özen gösterin bence. paslanmayan silah yoktur bakımsız silah vardır.

• arkadaşlar merhaba tüfeğimin namlusnun üstü sıvı teması olmamasına rağmen paslanıyor daha alalı 1 ay oldu toplasanız 20 kere atmamışımdır. Birde tüpte hava kaçağı var sanırım bu sabah 200 bar şişirdim ama sanki çok az aşağı inmiş ibre. Ne önerirsiniz servise yollamak gerekir mi ?

Tüpün içindeki basınç sıcaklık vs gibi şeylerden dolayı degişebilir. hava kaçırdıgını anlamak istiyorsan hiç dokunmadan bir hafta felan bırak öyle bak. Pas olayına gelince servise göndermelisin çelik alaşımında sorun var bence. Bazen eski metalleri eritip tekrar kullanıyorlar. Kaç yıllık silah biliyorum aktif kullanılmış toz toprak yagmur yemiş onlarda bile paslanma çok az oluyor.

Ben namluyu söküp 1000 numara zımpara ile bir güzel zımparalayıp sonrada bir güzel sprey boya ile boyayacağım ama sırf lother walter yazısı silinecek diye yapamıyorum.

Yazık silaha ya :D o boya en ufak darbede kalkar tekrar sıkarsın kat kat olur bu seferde.

• paslanma sıkıntısı benim oğlumun tüfeğinde de oldu demekki eldeki terden kaynaklanıyor.

17