Bt65 ile 100m'den 2cm'e toplamak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Selamlar. bt65 sb 5.5 mm ile 100m'den 2 cm içine atışları toplamak için tavsiyelerinizi rica ederim.

1) Pellet markası / modeli2) Regülatör gerekliliği3) Dürbün Marka / modeli
    25m'den 2 cm içine scuba tüpe bağlı 160barda hawke 3009 3*9 50mm dürbün ve h&n 5.5 mm baracuda power ile atışları yaptım.

Dürbünü 25 m 9x'e göre sıfırladım. Gamo'nun 10*10cm hedef kartını göbekten vuruyor ancak o mesafeden tek delik yapmak gerekirdi.

Dürbün 25m'de 9x ayarlı iken artıkıl neredeyse tüm hedef merkezini kapattı ve hedef net değildi. Sadece beyaz kısmı görüp yaklaşık ( 4 cm çap )sabitleyip attım. Uzak mesafeler için dürbün yetersiz mi?

Baracuda hunter extreme ise tamamen çok farklı yaklaşık 5-6 cm içerisinde dağınık düştü.

Yorumlarınızı rica ederim.

Saygılar,
    Selim ;avci;

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Motali85 ().

• Bu arada dürbün sıfırlama ile ilgili de tavsiyeniz olur ise rica ederim. Kaç m'ye ve hangi şartlara göre yaparsınız, bununla beraber zoomu min.de iken sıfırladığınız dürbün için zoom artınca atışınızı nasıl değiştirirsiniz. Örneğin 3x 25'de atmak ile 9x 25m atmak kıyaslanırsa.

Saygılar.

• BT65 ile 100 mt 2 cm gurupman açık havada yaparmı ? Çok iddalı bir gurupman Bu gurupman kaliteli rüştünü ispatlamış marka havalı tüfekler için bile iddalı bir gurupman

100 mt için ayrıca büyütmesi yüksek dürbünde gerekecektir. Kaç mt sıfırlarsam zoom değiştirirsem nasıl olur derken miltotla atıyorsanız değişir. Peletinizin hızı kullandığınız pelete göre atış eğrisi hedefe göre peletinizin düşmesi değişir. Genelde en pratiği daha çok hangi zoom kullanıyorsanız peletinizle değişik mesafelerde atış kağıdınızı baz alarak miltotla atmanız olacaktır. Yada Balistik program kullanarak hesaplamanız gerekecektir.

BT66 için iyi gurupman yapmayı düşünülüyorsa kaliteli ağır peletler kullanabilirsiniz formda bu silahı kullanan arkadaşlar tavsiyede bulunmuşlardı formda bulabilirrsiniz.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Geri dönüşünüze teşekkür ederim. Evet amacım iddialı bir grupman çıkartabilmek. Bunun için gerekli teknikleri öğrenmek, pratik yapmak ve ekipmanları ile birlikte tüfeği de bir seviyeye getirmek istiyorum.

• İlk önce 50 mt yapabileceğiniz en iyi grupmanı yapmanızı ve bunu yaparken silahınızı bu mesafede tanımanız daha sonra 100 mt grupman denemelerine geçmeniz pratiktede de kolaylık sağlayacaktır.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• İnce mehmet 27 grain pellet ile uzak mesafe iyi atışlar çıkartıldığı söyleniyor.

• Bununla beraber regülatör takılması durumunda 35 stabil atışa ulaşıldığı da yazılmış.

Bu geri bildirimleri okudum.

Sorularım:

• Uzak mesafe için tüfek gücü hakkında nasıl bir setup yapılabilinir. Gerek var mı bt65 güc ayarı ile oynamaya?
    • 27 grain ile fps kaç civarlarına düşüyor.
    • Ben genelde hep h&n kullandım. Bahsettiğiniz ince mehmetin üretim kalitesi nasıldır?
    • Yüksek grainli olarak h&n istersek rabbit magnum 2, 25 graine yakın bir ağırlıkta. Bu tüfekle bunu deneyip sonuç alan var mı?

Jsb exact jumbo pellet (19 grain) çok övülüyor. Bir de bunun monster olanı var magnum tarzında o nispeten çok daha ağır bir pellet 26grain

Özellikle;
    H&n Rabbit magnum 2
    Baracuda power
    Jsb exact jumbo
    Jsb monster
    İnce mehmet 27grain
    Hakkında yorumlarınızı da rica ederim.

• Yapmaniz gerekenleri yaziyorum:
    1- regulator sart
    2-tufegi 900 fps ile Jsb 18 graini aticak sekilde yaptirin.
    3- tufegi sabit tutacak rest veya yastiga ihtiyac var.hem one hem arkaya.
    4-30-40 zoomlu bir durbun ve yukseltilebilir kaliteli ayak.
    5- Hassas tetik( malesef hatsanda bu yok)

Kolay gelsin

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• yuzde yüz doğru

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • Ben bt65 ile max güç ayarında jsb exact jumbo monster 25.4 gr ile 30 metrede neredeyse 1cm grupman yapabiliyorum. Atışlarımı yatarak ve bipodla yapıyorum. 200-100 bar arası 22 atış yapıyor bu ayarla. Daha hafif pelletle daha az atış yapılıyor. Bu ayarlarla bu pelleti 950-1000 fps arası attığını zannediyorum. Saygılar.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Herkese tesekkur ederim. Gamonun tufek sehpasi var onunla atiyorum. Bu durumda bir chrony, bir de durbun lazim:)

• JSB 18.1 grain Heaveies peletin BC değerinin zirve yaptığı 0,040 değeri 819 fps hızıdır . 900 fps de ise bir çok pelet in yakalayamadığı 0,032 BC değerini yakalasada , hızı dahada artırırsanız peletin verimi dahada düşer. Dürbünün büyütmesini artırdığınızda ise titreme artıp, hedefe odaklanma ve görüntü kalitesi bozulur. 32 büyütmeli nikko dürbünümü atışta max 12 -16 da kullanıyorum . DÜrbünün büyütme kabiliyetinden ziyade tüp çapı, görüş açısı ve netliği çok önemlidir. Saygılar

566 fps : BC = 0.030
    710 fps : BC = 0.036
    819 fps : BC = 0.040
    899 fps : BC = 0.032
    967 fps : BC = 0.027
    1004 fps : BC = 0.022

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder

• bu cok ama cok zor deyil ..bence ...80 buyuk adimda ben bunu regulatorsuz denedim ... 4 yada 5cm yaptim ruzgarli ve yamuk durbunle ... hemde sacma diana idi .. benim btde hit pelletim hn baracuda .. oda yoktu diana ile denedim .. yaklastim

• bu cok ama cok zor deyil ..bence ...80 buyuk adimda ben bunu regulatorsuz denedim ... 4 yada 5cm yaptim ruzgarli ve yamuk durbunle ... hemde sacma diana idi .. benim btde hit pelletim hn baracuda .. oda yoktu diana ile denedim .. yaklastim
  • Sıfır tüfeğimi kutudan çıkarttım ve ilk havasını bastım ve atışa gittim..
    Bu atışlardan önce bir şarjör attım ve kabaca da olsa sıfırlama yaptım ve tüfeği tanımaya çalıştım..
    Resimdeki atışlar ,ikinci şarjördeki 6 adet atış...

Mesafe net olarak 47 metre
    Tüfeğin modeli : BT 65 SB ELİT LW 5,5 mm 22 calibre..
    Mühimmat JSB Exact Jumbo 15,89 grain

Daha sonra tüfeğimi henüz 60 adet pellet attıktan sonra 100 barda kutusuna koydum.
    yaaklaşık 1 hafta sonra tüfeğimi elime aldığımda Tüpdeki havanın boşaldığını gördüm.
    Aylar sonra geçen cuma bizzat tüfeğimi hatsan fabrikasına götürdüm ve gerekli müdahale yapıldı..
    Şu an 200 bar hava ile takriben 4 gündür çantasında ..Herhangi bir hava kaçırma olayı tekrarlamadı.Umarım bir daha da tekrarlamaz..
    BT 65 çok çok özel bir tüfek..iyi ki almışım diyorum..
    ----------------------------------
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=QLDB]

• Sıfır tüfeğimi kutudan çıkarttım ve ilk havasını bastım ve atışa gittim..
    Bu atışlardan önce bir şarjör attım ve kabaca da olsa sıfırlama yaptım ve tüfeği tanımaya çalıştım..
    Resimdeki atışlar ,ikinci şarjördeki 6 adet atış...

Mesafe net olarak 47 metre
    Tüfeğin modeli : BT 65 SB ELİT LW 5,5 mm 22 calibre..
    Mühimmat JSB Exact Jumbo 15,89 grain

Daha sonra tüfeğimi henüz 60 adet pellet attıktan sonra 100 barda kutusuna koydum.
    yaaklaşık 1 hafta sonra tüfeğimi elime aldığımda Tüpdeki havanın boşaldığını gördüm.
    Aylar sonra geçen cuma bizzat tüfeğimi hatsan fabrikasına götürdüm ve gerekli müdahale yapıldı..
    Şu an 200 bar hava ile takriben 4 gündür çantasında ..Herhangi bir hava kaçırma olayı tekrarlamadı.Umarım bir daha da tekrarlamaz..
    BT 65 çok çok özel bir tüfek..iyi ki almışım diyorum..
    ----------------------------------
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=QLDB]

• regulator yok 40 metre 10 atis ... yatarak destekli :)

• Tebrik ederim çok başarılı. Yatayda hiç dağılmamış.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• regulator yok 40 metre 10 atis ... yatarak destekli :)

hüseyin bey atışları siz mi gerçekleştirdiniz acaba ?

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• evet domuz korkusuna ragmen .. hatta son ikiyi sikarken seslerini duymustum