Kral puncher maxi mi at 44 long mu ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili arkadaşlar pcp sevdasıdır merakıdır başladı gitti g;$i yüzeysel araştırmalarım sonucu ekonomik olmaları açısından da başlıkta belirttiğim tüfekler arasında kaldım.Gönlüm puncher maxiden yana sebeplerim ise daha yakışıklı gelmesi daha HAFİF olması (bu büyük bir avantaj bence) ve benim gibi acemilerin tüfeği sökmeden hız ayarı yapmasına olanak sağlaması.güç olarak her ikiside aynı güçte sanırım eğer yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.Peki isabet olarak hangisi daha iyidir 10 üzerinden puanlama yapıcak olsanız at 44 long ne kadar alır kral puncher maxi ne kadar alır ? Maxinin grupman paylaşımını pek fazla bulamadım ama bulduklarım da hep başarılı gibiydi.Sizlerden istediğim sevgili arkadaşlar iki tüfeğe güç ve isabet açısından 10 üzerinden puanlar vermeniz ve hangisini hangi nedenlerle tavsiye edersiniz

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• bu silahlari kullanan mi yok acaba gercekten dis dolduran ne bir yorum nede inceleme var kral hakkinda.

• agırlıgı çok takmayın bence, nasılsa pcp ile desteksiz ayakta atış yapan yok denecwk kadar az. kral kullanmadım, at44 long lw için güç 7 isabet 9

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Ben kral puncher maxiyi aldım kullanıyorum ağırlık olarak hafif dengeli 200-100 bar arası 60 net stabil atış yapıyor güç ayarı var güç olarak 32-33 fpe civarı at 44 long dan daha güçsüz isabet olarak 50 metrede 1 tl ye rahat toplarsın yani attığını vuruyor diyebiliriz :) kundağı parçaları sök tak kolay tetik ayarı fena değil dokunmatik yapabiliyorsun bipod takma yeri var şarjörler kolay kullanımlı yalnız şarjörlerin çoğu sıkıntılı yeni güncelleme yaptılar komple değişti şarjörler inşallah onlarda sıkıntı kalmıycak tabi size sıkıntılı şarjör denk gelicek diye de bişi yok at kullanmadım karşılaştırma yapamam ama stock haliyle daha stabil olduğunu söylüyolar

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Muradhan ().

• Ben maxi kullanıyorum memnunum. İsabetide gücüde gayet iyi 140 m den soda şişelerini gayet isabetli kırabiliyorum. At 44 kullanmadığım için birşey diyemiyorum. Bende alırken ikisi arasında kaldım kral daha ağır bastı onu aldım.

• at44 long lw, standart hali ile 200 bardan 100 bara 40 atış yapıyorum. 185 metreden şişe kırmışlığım, aynı tüfek ile mustafa abimin 200 metreden şişe kırmışlığı vardır, yalnız at44lerin tüplerinde kronik sorun var, alırsanız eğer son üretimli bir tüp ile değiştirtin, ben çok çektim tüfeğin tüpünden yana, sürekli valf kısmından atış esnasında kaçırdı sürekli tamire yolladım en sonunda hatsandan son üretim tarihli tüp ile değiştirdim şimdilik sıkıntı çıkmadı, at44 'ün long versiyonunu öneririm, eğlenceli tüfek ama at44 long kullanıcısı olarak kral almanı tavsiye ederim, ben kendim için söylüyorum alacak olsaydım kral alırdım.

• Scuba kullaniyor musunuz pompa ile olur mu yoksa scuba gercekten olmassa olmaz mi ?

• Kral için soruyorsanız kralın tüpü 280 cc bt nin 255cc lik tüpünden bile fazla ama ben ilk pcp ve pompa deneyimim olmasına rağmen zorlanmadım 10 dakka içinde tüpü doldurma ve dinlenmeyle hazır hale getirebiliyorum min 60 atışım olduğu için olsa gerek tüp pek aramadım yani kişise kişiye elbette değişir ama benim için bahsedildiği kadar zor değildi pompa basması belki atış sayısından dolayı bir daha ki tüp doldurma işlemine kadar olan vaktin yeterli olmasından belki bana zor gelmiyor oluşundandır ben atışlara kuzenle gittiğim için scuba alalım dedik 2. El bir tane aldık bundan sonra ihtiyaç olmadıjça pompayı kuklanmam gibi sonuçta 5 saniyede tüpü doldurabilirim artık :) 400-500 2. El scuba artı aparat bulmanız mümkün daha keyifli olsun derseniz ne kadar kolay da doluyor olsa scuba keyfini veremez pompa yani karar sizin

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• Kral için soruyorsanız kralın tüpü 280 cc bt nin 255cc lik tüpünden bile fazla ama ben ilk pcp ve pompa deneyimim olmasına rağmen zorlanmadım 10 dakka içinde tüpü doldurma ve dinlenmeyle hazır hale getirebiliyorum min 60 atışım olduğu için olsa gerek tüp pek aramadım yani kişise kişiye elbette değişir ama benim için bahsedildiği kadar zor değildi pompa basması belki atış sayısından dolayı bir daha ki tüp doldurma işlemine kadar olan vaktin yeterli olmasından belki bana zor gelmiyor oluşundandır ben atışlara kuzenle gittiğim için scuba alalım dedik 2. El bir tane aldık bundan sonra ihtiyaç olmadıjça pompayı kuklanmam gibi sonuçta 5 saniyede tüpü doldurabilirim artık :) 400-500 2. El scuba artı aparat bulmanız mümkün daha keyifli olsun derseniz ne kadar kolay da doluyor olsa scuba keyfini veremez pompa yani karar sizin

Pompa olarak kral mi kullaniyordunuz bende baktim tup 500 liralara fln mantikli olabilir. Tup ile 40-50 dolum yapior mu acaba ?

• henüz tüpü yeni aldım ama rahat 1000 atış yaptırır diyorlar pompa olarak biz alırken kralınki çıkmamıştı hatsanın 350 liralık pompasından aldık kral için daha kolay basıyor diyenler vardı değilse bile daha ucuzunu alırdım ben :)

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• Hatsanın namlusu ve tetiği kraldan daha iyi , kralın mekanizması ve atış sayısı daha iyi. hatsanın uzun mesafede etkisi ve isabeti daha yüksek. Kısa mesafelerde 15m civarında hatsan grupmanı 8mm yaparken kral aynı grupmanı 11mm yapar . 30m de long 12mm yaparken kral 16-17mm yapar ve mesafe uzadıkça bu fark artar.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• bende at44 long lw vardı pek memnun kalmadım vurmasına vuruyor ancak çekiç sesi rahatsız edecek şekilde çınlıyor ayrıca çok ağır ve büyük birde mekanizma arada takılıyor kurtarmak için kurma kolunu ileri geri yapıncada namluya çift pelet sürüyordu. 8 aylık tüfekte namlu ve tüpte boya aşınmaları pas karıncalanmaları oluştu.

Hali hazırda puncer maxi kullanıyorum. Vuruş gayet güzel , çok stabil hafif pratik bir tüfek. At44 long lw yi satıp puncher maxi almakla doğru karar verdiğim kanaatindeyim

Crosman 2100 4.5mm (yakın mesafe(40mt) piknik bahçe için yüksek isabet hassasiyeti-pratik-hafif-kullanışlı-sessiz)