36 kalibre yivsiz av tüfeği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar 36 kalibre de önereceginiz yerli yada yabancı bir tufek varmi ..yivsizde isabet çok olmaz ama isabeti en iyi olan model ve Markalar nelerdir .. önerilerinizi bekliyorum

• Haniç Lever Action
    Görselliğine hayranım.

• Yivsiz av tufeği tecrübem hiç yok önerdiğiniz tüfeğin isabeti nasildir daha önce kullandinizmi
  • Huglulara iyi derler ama nasil diye sorarsan hic anlmam ☺️

• Bende ranger xt3 ün hem tactical hemde ahşap kundaklı modeli var. İkisinin de 50 metreye kadarki performansından memnunun. 10 kurşunu yaklaşık 15-20 cm lik bir alana toplayabildim. tabi fişek kalitesi çok önemli. ben YAF kullanıyorum. tek sıkıntısı şu an YAF tan başka tek kurşun fişeği sıkıştırmadan atamaması. YAF ın da üretimde fişeğin uç tarafını biraz oval yapması ile bu sağlanıyor. YAF ta bile 25-30 fişekte 1 dikme yapabiliyor. Birde SAFİR için yenilendi deniyor ama deneme şansım olmadı.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Benimde gündemimde olan bir tüfek, takip.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

• .410 gauge tüfekten hobi tüfeği olarak faydalanacağınızı varsayarak tavsiyemi vereyim;
    Yeni model Safir full metal olanlara bakılabilir T15 olarak geçiyor. Ancak fiyat çok pahalı
    Çatüs, Haniç Ranger XT mekanizma sorunlu tüfekler. Yeni safir bunlara nazaran 1 tık daha iyi ancak yinede bir hobi tüfeği olmadan öteye gidemez kesinlikle.

Ben olsam Tek kırma alırdım, şöyle uzun namlulu fix şoklu Bir Baikal Tek kırma evladiyelik olur, ayrıca küçük avlarda da kullanırsınız.
    Baikal alınamıyorsa huğlu tek kırma , başkalarına bulaşmayın derim.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Sanırım en iyisi 36 lik bir çifte olacak uzun namlulu... ama hangi marka ?

• Ben olsam Huğlu çift tetik 71 namlu fix şoklu çift kırma alırım. Ejektörde istemem.
    Selektörlü tek tetik ve ejektör hem problem çıkarma olasılığı daha yüksek hemde daha pahalı olur.

• Dediğim gibi ; Haniç Lever Action
    görsel olarak beğeniyorum. Silahı hiç elime almadım.
    Size marka konusunda yardımcı olabilmek adına ,alternatif sunmak istedim.
    bende ,şuan 12 kalibre yivsiz pompalı veya kinetik çalışma prensibine sahip yarı otomatik araştırmasındayım.

• Dediğim gibi ; Haniç Lever Action
    görsel olarak beğeniyorum. Silahı hiç elime almadım.
    Size marka konusunda yardımcı olabilmek adına ,alternatif sunmak istedim.
    bende şuan 12 kalibre yivsiz pompalı veya kinetik çalışma prensibine sahip yarı otomatik araştırmasındayım.

Araştırılmışı var;
    Pompalıda Yerli olarak Winchester SXP, bütçe daha kısıtlı ise Akkar Karatay
    Kinetik yarı otomatikte Akdaş 212 yada Stoeger M3000

• huglu , hugsan, genç huglu ve benzeri markalar karşıma çıktı bunlar farklı markalar mi yoksa hepsi aynimi

• huglu , hugsan, genç huglu ve benzeri markalar karşıma çıktı bunlar farklı markalar mi yoksa hepsi aynimi

Ayrı markalar...

Zoraki HP01 Ultra .177

• Araştırılmışı var;Pompalıda Yerli olarak Winchester SXP, bütçe daha kısıtlı ise Akkar Karatay
    Kinetik yarı otomatikte Akdaş 212 yada Stoeger M3000

Sayın Komser; Winchester Sxp için
    Bende aynı düşüncedeyim,İstanbul Silah Sanayide Lisanslı üretimi olması ;benim içinde yerli üretim sınıfında yer alması sağlıyor.
    Akkar Karatay ; benim bütçem doğrultusunda edinebileceğim en iyi seçenek.ilk fırsatımda Mercan yokuşunda yakından incelemeyi düşünüyorum.
    eğer umduğumu bulamazsam kinetik değerlendirmesine gircem.
    Bakalım herşey 2016 ikinci çeyreğinde sonuçlanacak.
    Ilginiz için teşekkür ederim.

• Yine 36 ga kaşıntısı tuttu beni ama kayda değer hiçbir ürün yok. Haniç ve Ranger in iyileştirilmiş 2. nesillerinin çıkmasını bekliyorum. özelikle Rangerde kurşunlar takla atıyor bu ağır bir sıkıntı. Bir firmada çıkıp DMR tadında bir 36 lık tüfek yapamadı. Hadi DMR fantazi belkide birtane klasik yada taktikal görünümlü bir Bolt Action bile yapamadılar. Bıktım bu vizyonsuz yerli üreticilerden.

• Yine 36 ga kaşıntısı tuttu beni ama kayda değer hiçbir ürün yok. Haniç ve Ranger in iyileştirilmiş 2. nesillerinin çıkmasını bekliyorum. özelikle Rangerde kurşunlar takla atıyor bu ağır bir sıkıntı. Bir firmada çıkıp DMR tadında bir 36 lık tüfek yapamadı. Hadi DMR fantazi belkide birtane klasik yada taktikal görünümlü bir Bolt Action bile yapamadılar. Bıktım bu vizyonsuz yerli üreticilerden.

Selim maalesef estetik ve tasarım konusunda çok gerideyiz. Halbuki tactical silahlar keskin hatları nedeni ile tasarımı en kolay silahlardır. Ama burada da karşımıza yine kaliteden yoksun plastik çöplüğü mamuller çıkacak gibi görünüyor.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Ziya abi ben ümidimi kestim ya zaten yerli silah almaya tövbeliyim. 1000 tlye yerli alacağıma 5000 tlye ithal alırım daha iyi. Ama iyi bir 36 ga üretilse alacağım tövbemi falan unutup. 1 haftadır 36 ga tüfek arayışındayım nefsimi köreltecek kadar bile bir marka model yok ülkemizde. Örnek vereyim Haniç firmasından Onur beye mail attım bazı konularda bilgi almak bazı konularda ise fikir beyan etmek için. Sağolsun aynı gün geri dönüş yaptı ama ne sorularıma cevap aldım , nede fikirlerim kaale alındı. Yani genel olarak yerli üreticiler son kullanıcı olan bizleri ciddiye almıyorlar. Böylece bende yerli firmalarla olan bütün ilişkimi kestim. Birtek silahlarımı düzgün çalıştıran yerli fişeklerin alımına devam ediyorum okadar.

• haniç e tavsiye: 50cm mobil şok takılabilecek bir namlu ve plastik normal tüfek dipçikli, pikatini li ve modern gez arpacıklı bir model üretsin, satışlarında patlama yapacaktır :)