Hatsan BT65 modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • HPI 6.35 bt65 lw elit tüfeğim geldi.Bahsettiğin işlemi Nasıl yapabilirim merak ettim. Standart hali ile H&n 25 gr saçma ile 3cm lik kalası delip geçiyor ve saçma tamamen duvara gömülüyor. Daha ağır saçmalarla daha fazla tahribat verir diye düşünüyorum. Tek sıkıntısı şimdilik aşırı ses yapıyor .pompalı tüfek kadar sesi var.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Sayın dogant size heves ettim açıkçası. Hep merak etmişimdir bt65 6.35 nasıl bir alettir diye. Bu tüfeğe max güçte atış yapmak yakışır. Her atışta çıkarttığı ses onun gücünün kanıtıdır ve ben bu sesi seviyorum. Özellikle geniş ve kapalı alanda atış yapınca çok güzel yankı yapıyor. Bu tüfeğin gücünü fabrikanın izin verdiği sınırlar içerisinde arttırmak için tüfeği kundağından sökmeniz gerekir. Tetik tertibatının yanında setskur var, onu 2mm alyan ile sökün. Tetik tertibatının takılı olduğu alt gövdenin arka tarafında bulunan büyük setskur yay tansiyonunu ayarlar. Bunu 6 mm alyan ile sonunda kadar sıkın. Bu işlemin ardından tekrar tetik tertibatının yanındaki setskuru 2 mm alyan ile sıkın. Bu sıktığınız küçük setskur yay tansiyonunu ayarlayan büyük setskuru sabitliyor.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• HPI teşekkür ederim. Boş bi vaktimde anlattıklarını uygulayıp denemeyi düşünüyorum. Uzun menzilde tüfeğin istikrarını olumlu mu olumsuz mu etikiliyor peki? Ben işyerinin Bodrum'unda bi kaç deneme atışı yaptım, ateşli yivli tüfek gibi sesi var. Ses çok hoş ama çevreye rahatsızlık veriyor :) o nedenle moderatör siparişi verdim. 6.35 konusunda çok kararsız kalmıştım ama sanırım iyi bi tercih yaptım. Güçlü tüfek ağır pellet atmalı bence

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Uzun menzil atışlarında işin içine hava direnci ve rüzgar direnci giriyor. Pelletin havayla mücadele edebilmesi için ağır olması gerek. Yoksa rüzgarın akıbetine kalmış pelletin nereye gideceği. Ağır pelleti de 100-150 metreye atabilmek için güçlü tüfeklere ihtiyaç var. Bu işin altından kalkabilecek potansiyel de bt65 te var.Yani uzun menzilde ağır pellet güçlü atış isabeti getirir.

• Tabi fizik kurallarına göre doğru mantık ama tüfeğin mekanikleri de önemli bence diye düşünüyorum. Bi süre standart tüfekle atışlar yapayım da sonra detaylı bi şekilde modifiye işine gireyim.pompa da yok bende Scuba var sadece. Dolum vs falan zahmetli iş

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Daha önce regülatörlü videosunu paylaştığım ve 25 metreden 18 gr Jsb ile neredeyse tek delik yapan bt65 imden regülatörü söküp gücü sonuna kadar açtım. 25 gr monster ile 25 metrede saçmalar 3 cm ye dağılıyor. 21 gr hn baracuda daha iyi grupman yaptı. 300 metreye rahatlıkla atış yapabiliyorum fakat isabet çok zayıfladı

The world is mine...

• Grupman yatayda mı dağıldı düşeyde mi

• Her ikisinde de. Saçmanın biri sol alta vururken bir diğeri sağ üste gidebiliyor

The world is mine...

• Daha önce regülatörlü videosunu paylaştığım ve 25 metreden 18 gr Jsb ile neredeyse tek delik yapan bt65 imden regülatörü söküp gücü sonuna kadar açtım. 25 gr monster ile 25 metrede saçmalar 3 cm ye dağılıyor. 21 gr hn baracuda daha iyi grupman yaptı. 300 metreye rahatlıkla atış yapabiliyorum fakat isabet çok zayıfladı

5.5 mm ile mi?

• 5.5 mm ile mi?

moderatör ya da air sprinter kullanırsanız saçmaların dağılması min iniyor. özellikle moderatör çok etkili bu konuda.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• kimisi moderatörün atış kalitesini düşürdüğünü söylüyor,kimisi ise atışas katkısının olduğunu söylüyor.alparslan şen adlı bir beyin videosunda da bt65 ile yaptığı denemelerde susturucunun isabetliliğe biraz daha katkıda bulundunu izlemiştim.

• Moderatörle yaptığım atışlarda atışın bozulduğuna hiç şahit olmadım.