Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hercules üzerindeki namlu lw olmali. Namlu üstü moderatörde lw namlu ibaresi mevcut.

• Ağırlık konusu ile ilgili tecrübemi paylaşmak isterim. Evet Hercules ağır fakat ağırlık dengesi tufegi kavradiğimiz, tuttuğumuz noktaya çok yakın. Dolayısı ile ağırlığın, o kadar da rahatsız edici bir durum olusturdugunu söylemeyemem. Bana göre en olumsuz kısım, namlu ceketi ki, aynı zamanda moderator görevi görüyor, çok uzun ve namlunun kendisinden destek alıyor. Dolayısı ile namlu ceketine gelecek en ufak dokunuş, zamanla momentum etkisi ile namluyu tutan setiskurlarin gevşemesine sebebiyet veriyor. Yeni çıkan barrage modelinde namlu ceketini hava tupune destekleyerek buna bir çözüm aramaya çalışmışlar gibi.

• Ağırlık konusu ile ilgili tecrübemi paylaşmak isterim. Evet Hercules ağır fakat ağırlık dengesi tufegi kavradiğimiz, tuttuğumuz noktaya çok yakın. Dolayısı ile ağırlığın, o kadar da rahatsız edici bir durum olusturdugunu söylemeyemem. Bana göre en olumsuz kısım, namlu ceketi ki, aynı zamanda moderator görevi görüyor, çok uzun ve namlunun kendisinden destek alıyor. Dolayısı ile namlu ceketine gelecek en ufak dokunuş, zamanla momentum etkisi ile namluyu tutan setiskurlarin gevşemesine sebebiyet veriyor. Yeni çıkan barrage modelinde namlu ceketini hava tupune destekleyerek buna bir çözüm aramaya çalışmışlar gibi.

Namlu konusuna açıklık getirmeniz açısından namlu lw mi yoksa hatsanın kendi üretimi olan namlumu ? şahsen benim aklımda olup almak istediğim bir tüfek bu konuya açıklık getirirseniz memnun olurum.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Namlusu lw. Ceket üzerinde "barrel made by Lothar Walter" ibaresi yer alıyor.

• Sanırım standart olarak bütün herculesler lw namlu, lw namlusuz başka bir model olmadığı için ayrıca belirtmemişler ya da unutulmuş :)

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Bugün bir arkadaşım almış ,kesin olarak lw namlu

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• ayrıca yeni tüfekleride elime aldım plastik ayni plastik bisey değişmedi metal ayni metal değişmedi kırma kolu aynı değişmedi video ve resimden hic bisi anlasilmaz gidip av bayilerine elinize alıp inceleyin ayrıca ceket hiç olmamış millet mat bir boya kullanırken bizim hatsan hala parlak boyayı bırakmadı narin bir görüntü vermesi lazım şu tüfeklere takoz gibi tüfeği herkes beğenmez illaki bazıları kullanır sonuçta piyasada takoz tüfek çok alanıda ama şu ana kadar estetik olarak daystate yada airarms kötü tüfek yapmış diyen görmedim diyorsak doğrudur bana göre diye bir tabir yok bu tüfek böyle olsaydı daha güzel olurdu demek lazım iyi taraflarıni söylüyorum hatsan güç ve isabet olarak iyisin lakin tüfeklerin ile güzel gurupman en fazla 50 metre dahası yok gibi regülatör olmasına ramaen novada her atis arasi 10 fps normal değil bunu en azindan 3 e 4 e indir . tasarım olarak kim coziyosa bu tüfekleri artık kov gitsin nereye kadar göze batan tüfek yapcan fiyatını gerekirse yukarı çek ben airwolfun ikinci eline 6000 verdim senin tüfeğini seve seve 3000 veririm yeterki o kalitede üret 5000 lik tüfeğin bile olsun hem durumu olanlar icin tufek uret masraftan kacma olmayanlar icin zaten üretmissin airwolf kullanan biri olarak çıkardığın hiçbir tüfeği görünüş olarak sevmedim s510 da kullandım taklit edip üret daha iyisini yapamiyorsan bir kere at44 kurma kolunu tüfeklerinde kulllanmayı brakman lazım çok laşka Allahtan tüfeklerin fiyatı makul da millet aliyor bende basta senin tufeklerin ile buyudum en son galatianda braktim artik o zamanlar çokta mutlu oluyodum taki ithal tüfeklerle karşılaşana kadar tabi pismanda olmadim tüfeklerin ile iyi zamn geçirdim tek dileğim daha iyilerini yapman teşekürler hatsan:)

• internette az çok alışveriş sitelerinde dolaşan arkadaşların girebileceği bazı meşhur web siteleri, Hercules hakkında yanlış bisuru teknik veri sunmuştur. Çoğunu kontrol ettim, yarısı lw yazmaktadir, diğer yarısında bu veri yok. Açıklamayı hatsan dan alanlarda bu ibare yok. Lw yazan meşhur türk sitesi, şarjör kapasiteleri hakkında ki bilgilerde de yanlış beyan vermiş örneğin. Bu gibi sebeplerle güvenilir bulmadım lw açıklamalarını. Satış sitelerine bakanlar yanlış olan bilgileri fark edeceklerdir. Sonuç olarak resimde de göründüğü üzere lw ise sevindim sevindim. Plastik ahşap veya parlak mat boya seçimlerinin kişisel olduğunu düşünmekteyim hala. Fx gladiator un tipine benzetiyorum Hercules i ben. Sahip olmak istediğim tüfekler arasında şuan da ilk sırada. Tabiiki ae-ge yapılırsa, kalite ve teknolojinin sonu yok. Umarım daha da iyiye gider.

AA S510 Xtra Fac .22
    ;tufey#
    Hawke Sidewinger 6-24 x 56 Sr Pro

• Ben de hercules almayı düşünüyorum ama çok kararsızım bu konuda, bt65 in üzerinde çalışsam +güç ve reg belki de gerek kalmaz hem de daha hafif ve görüntüsü saha şık bence. Ya da uğraşmayıp bi hercules alıcam.

Hercules şekil olarak çekici bir tüfek değil ,katılıyorum bu yorumlara. Bi daystate ya da bi s410 çekiciliği yok. G3 piyade tüfeği gibi,kalas yani harbiden.

Her ne olursa olsun çok isabetli ve güçlü bir tüfek tam da benim istediğim gibi ama keşke biraz da estetik olsaydı diyorum ben de. Amatör fotoğraflarda çok ucuz bir tüfek gibi görünüyor . Serenin Kaplama falan yapılırsa şık durur diye düşünüyorum .

Bugün bir arkadaşım daha almaya gitmiş ve ona bayi şu an alma herculesin Yen'i modelleri gelecek yakında demiş.

Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ? Yeni model çıkacak mı gerçekten.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Hafta sonu kamp yaptık arkadaşlarla ve hercules i deneyelim dedik. İlk defa kullanılıyor tüfek, dürbün sıfırlamasını yaptım sonra 2 atış yaptık ve tüfek kilitlendi.
    O kadar uğraşmamıza rağmen ne kurma kolunu ne de şarjörü yerinden oynayamadık. Arkadaş aldığı bayiye götürdü tüfeği tüfeğin içinden 8 tane inçe Mehmet pellet çıkmış.
    Ben hayatımdan ilk defa böyle bir şey gördüm. İlk pellet namluda parçalanmış sonra diğer pelletler de parça parça kalmış sanırım öyle bi açıklama yapmış adam.

İnçe Mehmet atamayacaksak bu tüfekle bu gücün pek bi işe yaramayacağını düşünüyorum.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Hafta sonu kamp yaptık arkadaşlarla ve hercules i deneyelim dedik. İlk defa kullanılıyor tüfek, dürbün sıfırlamasını yaptım sonra 2 atış yaptık ve tüfek kilitlendi.
    O kadar uğraşmamıza rağmen ne kurma kolunu ne de şarjörü yerinden oynayamadık. Arkadaş aldığı bayiye götürdü tüfeği tüfeğin içinden 8 tane inçe Mehmet pellet çıkmış.
    Ben hayatımdan ilk defa böyle bir şey gördüm. İlk pellet namluda parçalanmış sonra diğer pelletler de parça parça kalmış sanırım öyle bi açıklama yapmış adam.

İnçe Mehmet atamayacaksak bu tüfekle bu gücün pek bi işe yaramayacağını düşünüyorum.

Tüfekte sorun yok ,pelletin kalitesizliğinde kalibrasyonunda problem var.

• Tüfekte sorun var diye düşünmedik bizde ama hercules için inçe Mehmet gibi ağır bi pellet gerekiyor o da Türkiye de Yok maalesef. Bi 50grn pellet olsa süper olacak.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Herkül e moderator takabilen var mı? Yoksa diy alternatiflere mi yöneleceğiz

hatsan herkul

• herkul için sust urucu yaptırmak istiyorum yardımcı olabilecek var mı

hatsan herkul

• Ankara'da Yasin usta (yasin odabaşı) var. Yapsa yapsa o yapar istediğiniz moderatörü.
    Öm ile numarasını attım.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Arkadaslar yerli firmalari yerden yere vurmakla bu iş düzelmez ithallerin de bakiminda yedek parca temininde vs cekilen sıkıntilar da ortada o kadar para da cabasi

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• Arkadaslar yerli firmalari yerden yere vurmakla bu iş düzelmez ithallerin de bakiminda yedek parca temininde vs cekilen sıkıntilar da ortada o kadar para da cabasi

reklamın iyisi kötüsü olamaz mantığı ile reklam ın sonucu, "çoook iyi servis hizmetleri var" ı doğurduğundan e milletde ister istemez biryerden sonra söylenmeye başlıyor çok doğal..doğru dürüst arge yaparsın kalite kontrolünüde yaparsın sonra sürersin piyasaya o zaman kimse dırdır etmez.

• Arkadaşlar piyasaya alelacele acele pcp sürmekle olmuyor 250 bar basınçlı regsiz 1 litre tüp hacimli 1300 1400 fps de attığında hedef isabeti yerlerde bir tüfeği sürmek kullanıcıları kobay olarak kullanmak demektir evanix monster bundan cok daha iyi bir ürün yabancı ama adamlar düşünmüşler en q zindan tüpleri 200 bar basınçlı 800cc yani pickupiniz ve sucuba doldurma istasyonuzn yoksa yaklaşmayın derim Bunu da herculesen alıp satmış birisi olarak söylüyorum ha bu arada servis eskisi gibi değil vara yoka para alıyorlar

• Bn hatsan calisani değilim yanlış anlasilmasin bana düşman gibi de davranilmasin rica ediyorum sadce görüşümü soyledim bn de de sadece bi tane hatsan var ama fiyatlara bakinca da acayip el yakiyo ithal silahlar bunu dile getirdim sadce

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50