Turkiyede havali tufek uretenler karsilastirma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaslar,

Ilk once kendimi tanitmak istiyorum, sonra konuya baslamak sizlerle baslatmak istiyorum.

Avrupa da dogdum ve buyudum, adim Enes ve 20 yasindayim. 11 yasindan beri havali tufek hastasiyim, ilk havali tufegim Diana Mod 25 olmustur ve hala atiyorum o havali tufegi. Diana Mod 25 1970lerde uretilmistir, ve 40 senedir o havali tufek en az yaz aylarinda 2000 pellet atmistir her sene.

Simdi benim Turkiyede ki firmalari anlamiyorum, basta ilk onde giden Hatsan. Ilk Hatsanla tanistim sene 19 yasindaydim ve bir arkadasim yaz senesinde Hatsan mod 125 5,5 almisti, ben hic begenmedim cok agir ve Weihrauch veya Diana havali tufekleri asla yaninda varamaz bir Tufek.

PCP dunyasi bende insallah girmek istiyorum, ve sizlerle bir karsilastirma yapacagim.

Burda herkez EDGun markasina biliyordur herhalde, EDGun bir Rus PCP havali tufek yapan bir kisidir (evet tek kisi). Ed ismi olan adam Matador PCP bullpup havali tufegiyle efsane ve dunyaya satan bir markadir. Simdi ben bunu anlamiyorum arkadaslar, Ed firmanin sahibi herseyi kendi yapiyor, veya yaptiriyor onemli degil. Bu adam tek bir adam, PCPin design sekil ve herseyine kendi yapmistir, tufeki tanitmak ve obur ulkelere satmak hepsine tek yapimistir. Simdi Hatsan ve EDGune bir karsilastiralim,

EDGun Matador eminimki adim ustunde butun Hatsanlardan daha da isabetli ve iyi kaliteli oldugundan eminim, oturdugum Ulkenin hobi atislar yapan insanlar EDGun Matador dan inanilmaz seride memnunlar, ve Hatsana PCPleri burda Budget(ucuz PCP) olarak goruyorlar.

Sidmi ben buna alamiyorum, kos koca Hatsan firmasi Edgunden daha da cok satan ve para kazanan niye EDGun den guzel Tufek yapamiyorlar? bukadar mi zor Yurt disindan bir kaliteli tufek design yapan birisine bulmak ve calistirmak? EDgun herseyine Youtubedan anlatiyor, tufek nasil calistini veya nasil test yapilcani. Hatsan hicbirsey yapmiyor, niye arkadaslar?

Turkiyede fiyatlar bana gore, yerli vatandaslari cok ve cok fazla. Kral Bullpup Breaker burda 1.100 TL satiliyor, 1.100 bugunki kurla 350 euro yapiyor. Oturdugum ulkede 500 euroya temiz ikinci el BSA PCPleri alabilirsiniz, fiyatlar yerli vatandasa gore cok fazladir benim gorusum bu arkadaslar.

Sunu da anlamiyorum, Hatsan yeni havali tufek cikarda iyi guzel ama 4,5 kilo arkadaslar. Havali tufek nasil 4,5 kilo olur ya? Air Arms ve ya FXler en fazla herhalde 3,5 kilo dur. Anlamiyorum gercekten

Lutfen Turkcemi pek fazla gormeyin, yurtdisinda dogdum icin 4 dil bilmem lazim ve Turkceyi okadar gelistiremedim.

Hayirli cumalar, ve insallah sizde okuyup fikrinize benimle paylasirsiniz.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen efem009 ().

• Hatsanın bu kalitede tüfek yapmak işine geliyor. Hatsan fx' le aynı kalite ve fiyatta tüfek yapsa bir çok kişi fx' i tercih eder.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• olayı ticari olarak düşünün olay şu an sadece para. Hatsanı kötülemiyorum sakın yanlış anlaşılmasın ayrıca 104 veya daha fazla ülkeye ihtacat yapan bir firma ayrıca havalı tüfek ve pcp tüfek yapmıyor. Ateşli tüfekler yapıyor birde bu açıdan bakınız. Mesela fx sadece pcp tüfek yaparak kendini geliştiriyor. tek bir dalda ilerliyor ve bence fx impackt ile pcp tüfeklerde diğer tüm markalardan önce son noktayı koydu.

• Kralin Katallog konusunda bir abinin Hatsanin ates silahlar inanilmaz derecede kotu demisti, dogrumu mu bilemem ama bence Hatsan en fazla paraya havali tufeklerden kazaniyor.

• Çünkü bizde AR-GE (research-development) yok arkadaşım, bakan bile ne dedi, "bizden mucit çıkmaz, ara eleman çıkar", yani gavur üretir, biz kopyalarız, bir tuğla daha koymayız üzerine.

Buradan da paylaşmıştım, Weihrauch'a email yolladım, bizzat patron cevap yazdı, adamlar büyük ihtimalle 15-20 kişilik bir işletme ama dünyanın en saygın markalarından biri olmuşlar. FX'in de üretim videolarını izledik, 2 katlı bir bina büyüklüğünde işletmeleri, 10-15 kişilik ekipleri var.

Maksimum kalite derdimiz yoksa aslında yerli ürünler fiyat/performans açısından iyiler, ancak kalite kaygısı varsa hep bir noktasını noksan yapıyorlar.

• Hatsan yapıyor, biz oynuyor ve Edgun oluyor.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• pardon Emirgun

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• ayrıca ağır tüfek iyidir. Biseps, triseps abdominaller açısından.
    6 kilo olacak okkalı olacak şööyle stabil stabil

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• ayrıca ağır tüfek iyidir. Biseps, triseps abdominaller açısından.
    6 kilo olacak okkalı olacak şööyle stabil stabil

Delikanlı admın tüfeği ağır olur light olmaz

• Haahahahahaha

O degilde insallah Hatsanda bir 2.5 kiloluk PCP cikarir Brocock gibi

• Hafif silahtan hoşlanmıyorum oyuncaksı duruyor.

• askerde g3 kullanırdık yaklaşık 5,7 kilo. hatta mg3 bile vardı 12 kiloya yakın, bunlar bize koymazdı hadi bunları geçtim ft sporunda kullanlan tüfekler dürbünlerle beraber 6 kiloya yakın hatta bazı sporcular extra ağırlık takıyorlar maksat sarsıntıyı kesmek ve ayakta çok rahat atmak için bence ağırlık bahane

• Herkezin zevki farkli ama ben sevmiyorum, benim icin en fazla durbunle beraber 3,6 falan olmasi lazim.

Hafif daha cok hosuma gidiyor.

• Mg3' E bayılırdım. Ayakta desteksiz atış yapabilen bölükte genel kurmay başkanından daha fazla saygı görürdü.

• İzninizle, ateşliler konusuna bir yorum yapayım;
    Hatsanın ateşlileri Krala iki tur bindirir, en az 5 gömlek ustundur, arasinda o derece fark var. Hatta gaz pistonlu yivsizlerde Armsandan sonra Hatsan yerliler içinde en iyisidir.

Bana gore;

Kinetikte sirasiyla; Akdaş, Stoeger, Ata gelir.
    Gazlilarda; Armsan, Hatsan
    Poze ve çift kirmalarda; Yıldız, Akkar
    Pompalıda; İstanbul Silah(Winchester SXP) ardindan Akkar, Armsan ve Hatsan gelir.

Kisisel olarak model tercihim

Kinetik: Stoeger M3000
    Gazlida: Armsan Phenoma
    Çift kirma grubu: Akkar Mammut(triple barrel)
    Pompali: Winchester SXP

Tek tüfek derseniz, bana gore katagori olmaksizin en iyi yerli yivsiz Stoeger M3000 dir. Bunu America 3Gun yarismalarina bakarakta anlayabilirsiniz.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• hiç bir yerli marka kaliteye önem vermiyor,ar-ge zaten yok,güç var deyip şişiriyorlar,neden bizim insanımız güçlüye aşık,gücüde yok,eser,htsan yaylı kullanıpta pcp de yerli ürün alan arkadaşlar şaşırıp kalıyor,ne silah be deyip kendini avutuyor,ben avrupalı aşığı falan değilim ama ,yabancı benim paramı hakkınla alıyor,üzmüyor,mutlu ediyor,ne kadar köfte o kadar ekmek,bizim yerli firmalar kaliteli silah çıkarana kadar ben yaşlanır hobiyi bırakırım,işin açıkçası ne çıkarıyorlar,ağırlığı ne diye merak bile etmiyorum,atana ,satana hayırlı olsun

• efem009 rumuzlu arkadaşa sonuna kadar katılıyorum,o arkadaşla tanışmak isterim,iyi analiz etmiş,slmlar