BT-65 SB FULL METAL BULLPUP

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,

bu forumda ilk paylaşımım olacak, bu paylaşacağım aslında eski bir proje, genel anlamda bir çok hobi projem gibi bu da ''evlendikten sonra'' tamamlanamamıştır, rus forumlarda karşıma çıkan metal kundak olayını hayata geçirmek istedim, meslek gereği solidworks ile tasarımını yaptım, BT-65 dizaynı önceki projelerim için hazırda vardı kundağa yerleştirmek çok zor olmadı. bir kaç resimle projem;
    airgunturk.com/attachment/28910/airgunturk.com/attachment/28907/airgunturk.com/attachment/28909/airgunturk.com/attachment/28908/

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL
    DERYA MK-12 61cm (tuning)

• Standart BT-65 SB için yapılan tek değişiklik bence daha güzel olan mat ve tırtıl çekilmiş uzun bolt kolu ve tetik tertibatını ileri taşımak. vakti zamanı olanlar için keyifli sağlam bir iş.. kasaya ait tüm parçalar lazerde kesiliyor, alındığı gibi kullanıma hazır, sadece yeni tetik bloğu ve ara parçalar çok basit frezeleme işlemleri gerektiriyor.

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Dürbün ile beraber, ancak gövde üzeri uzun ray ve magpul gez arpacık ile çok daha işe uygun ve şık olacağı kanaatindeyim.

airgunturk.com/attachment/28911/

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Dürbün ile beraber, ancak gövde üzeri uzun ray ve magpul gez arpacık ile çok daha işe uygun ve şık olacağı kanaatindeyim.

airgunturk.com/attachment/28911/

Bull Pup sevenler için güzel bir tasarım..
    Fakat,dürbün çok uzakta kalmış..Dürbün rayı iki parça olmalı bu tasarımda..Şarjör önü ve şarjör arkası iki parça..
    Bu şekliyle dürbünden ancak nişan alma imkanı olabilir..
    Elinize sağlık ..Hoş bir görüntüsü var..Arkadaşın dediği gibi UTS-15 baz alarak esinlendiniz sanırım..

• Bull Pup sevenler için güzel bir tasarım..Fakat,dürbün çok uzakta kalmış..Dürbün rayı iki parça olmalı bu tasarımda..Şarjör önü ve şarjör arkası iki parça..
    Bu şekliyle dürbünden ancak nişan alma imkanı olabilir..
    Elinize sağlık ..Hoş bir görüntüsü var..Arkadaşın dediği gibi UTS-15 baz alarak esinlendiniz sanırım..

Dürbünü görsel olsun diye yerleştirdim, ancak mesafe benim omuz dayama boyuma tam denk geldi, kesilmiş kasa resimlerini paylaşırım.
    UTS-15'i bilirim ancak hiç esinlenmedim, asıl esinlenme noktam rus forumu oldu ve son finishleri yaparken evanix 3d bullpup rainstorm'dan alıntılar yaptım. son şekli baya karmaşık ama kendine özgü gibi duruyor :)

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Tebrikler. Uts-15'e benzemiş.

teşekkürler, siz söyleyince dikkatimi çektik son formu benzemiş, ama asıl esinlenme rus forumundaki metal bullpup'lar ve evanix 3d bullpup oldu

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Piyasa ürünü olsa..BullPup sevenler arasında rağbet görür..Bullpup sevmediğim halde,ben bile almayı düşünebilirim..Tebrik ederim..

• Piyasa ürünü olsa..BullPup sevenler arasında rağbet görür..Bullpup sevmediğim halde,ben bile almayı düşünebilirim..Tebrik ederim..

Teşekkürler, tasarımı basit, imalatı kolay bir iş aslında, seri üretim yapan bir firma için tabir-i caizse peynir gibi iş, ben bir çok parçayı lazerde kestim, büküm vs hepsi yapıldı, frezede az bir işlem kaldı, ama öylece de kaldı, biraz merak benden daha heyecanlı bir beden ve birazcık para lazım, projenin bitmesi için..

airgunturk.com/attachment/28912/

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• çok güzel bir çalışma gerçekten, ellerinize sağlık, farklı tüfekler için de geliştirmeye müsait görünüyor, bende benjamin bulldog'a benzettim bu arada :)

Fx Impact M3 Bronze

• çok güzel bir çalışma gerçekten, ellerinize sağlık, farklı tüfekler için de geliştirmeye müsait görünüyor, bende benjamin bulldog'a benzettim bu arada :)

teşekkür ederim, esasen namlu altı tüp barındıran tüm pcp silahlar için uygulanabilir, modifiye edilebilir. bakalım daha nelere benzeyecek :)

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Merhaba,

Elinize sağlık cidden çok başarılı. Ben de bir BT65 kullanıcısıyım ancak son 1 Hafta içinde ikinci kez arıza yaptı ve bugün fabrikaya gönderildi. Eğer mermi sürme problemini düzeltemezlerse sanırım Gladius Bullpup ile değişimini talep edeceğim farkını ödeyerek.

Fakat sorunu düzeltebilirlerse böyle bir değişikliği düşünebilirim... Elinize sağlık.

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• Merhaba,

Elinize sağlık cidden çok başarılı. Ben de bir BT65 kullanıcısıyım ancak son 1 Hafta içinde ikinci kez arıza yaptı ve bugün fabrikaya gönderildi. Eğer mermi sürme problemini düzeltemezlerse sanırım Gladius Bullpup ile değişimini talep edeceğim farkını ödeyerek.

Fakat sorunu düzeltebilirlerse böyle bir değişikliği düşünebilirim... Elinize sağlık.

Teşekkür ederim,

kaplama derdi olmasa tasarımları imalata geçirmek kolay ancak adam gibi siyah mat krom, veyahut siyah cerakot kaplama yapan yer en azından ben bulamadım, böyle olunca da çıkan ürün hoş olmuyor. ikitelli sanayinin göbeğindeyim, silahtan çok iyi anladığını iddia eden bir kaplamacı siyah mat krom yaptı, çivi ile çatur çutur çiziliyor, birisi elektrolag kaplama yaptı o da yaldır yaldır parlıyor ve ayrıca çiziliyor, en son mangan fosfat yaptırdım o da sürekli yağ olmaz ise paslanıyor ve eldeki hissiyatı hoş değil.. şu elin çinlisinin dürbüne uyguladığı kalite kaplama çok şükür ben yaptıramadım :) korkudan barrett'in rayını kaplamaya gönderemiyorum, ham hali ile bekliyor. airgunturk.com/attachment/28913/

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Eline emeğine sağlık çok hoş bir görünüm vermiş

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35
    :thumbup:

• Evanix giant x2 ye benzettim ben de, şekli güzel olmuş iyi çalışmalar.

teşekkür ederim, metal kasaya sahip bir çok silaha benzetiliyor :)

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• Eline emeğine sağlık çok hoş bir görünüm vermiş

Teşekkür ederim, bu görünüşü birde gerçek sac üzerinde alabilsek çok iyi olacak :)

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• örnek bir tasarım olmuş,elinize ve aklınıza sağlık ;d;

Teşekkür ederim, sizinle benim .50 cal için bir regülatör çalışması inşallah yapacağız, işlerimi yoluna koyayım hele :)

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL

• harika olmuş elinize emeginize saglık güzel ;d; tasarım