Ceviz kundakla ilgili yardim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi günler arkadaşlar. Kısa bir süre önce aldığım puncher pro Tüfeğimin kundaginda beyaz lekeler bulunmakta. İlk başta daha az göze batarken zamanla dahada büyüdü sanki. Fotograflarda net olarak gozukmekte.Bu normalmi dir? Yada sebebi nedir?

• Bilmiyorum ki? Geldiğindede böyleydi. Çok sorun etmedim ama dedigim gibi çok göze batmaya başladı. Verimli ilgili oldugunu mu dusunuyorsunuz?

• silahı yakından hiç görmedim ama eğer verniksiz kundaksa korucuyu yağlar kullanmak gerekir.
    yoksa ter kundağa zarar verebilir.

• kundak vernikli sanirsam ama kısmen. Beyaz lekeler var her yerinde. Vala anlayamadim bi türlü sebebini.

• Tüfek kundaginda vernik yok
    Bende de puncher pro var ve verniksiz olarak satılıyor sadece koruyucu renk canladiraci yağ gibi bisey surulmuş oluyo zamanla o üzerindeki yağ siliniyor ve ahşap kundağın asıl rengi meydana çıkıyor senin tüfeğin rengi güzel yine eğer garantiden cikmayacaksa ipek mat bez veya süngerler sürülen vernik surdurebilirsin bi mobilyacida.(diye dusunuyorum nacizane)

• fabrikayla görüş önce garantide sorun çıkartmazlar ise istedigini yapıcak mobilyacı mutlaka bulursun

• Size tavsiyem teak oil denilen dilimiz de tik yağı dediğimiz yağdan sürerseniz eski haline kavuşur. Birde o bölgeyi 400 kum zımpara ile hafifçe zımparalamayıda ihmal etmeyin, yağı daha sonra süreceksiniz. Balistol yağı da güzel iş görür. Aslında her silah, bıçak severin mutlaka edinmesi gereken bir yağdır Balistol :thumbup::thumbup::thumbup:

• Biraz konu dışı olacak bundan dolayı affola ancak tavsiyeleri okuyunca sormak istedim; Zorakiye yapılmış olan ahşap dipçiğim var ve kızıl ceviz rengine boyamak istiyorum.Ancak boyayı bulamıyorum, bulamadığım gibi nelerin gerektiğinide bilmiyorum.Sizce bulabileceğim bi yer varmıdır ?

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Yapacagin en doğru ve kolay olan bence yani benim fikrim istedigin renk tonun googledan resmini bul doğru marangoz atölyesine gidip resmi goster onlar sana yardımcı olurlar kanaatimce. Herkesin işi başka sonuçta onlar ahşapta renklendiricide boyada vernikte usta bilgi sahibi. Ne ağacından yapıldı senin kundak bilgin var mı açık renk mı koyu mu

• Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için, yanılmıyorsam Huş ağacından yapılmış.Renk olarak açık sarı ve oldukça yumuşak yapılı bi ahşap kesinlikle sert değil.
    Aslında gerekli malzemeleri temin edip emek vermeyi gerçekten çok istiyorum o zaman tadı başka oluyor bence :)

airgunturk.com/attachment/31350/

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Size tavsiyem teak oil denilen dilimiz de tik yağı dediğimiz yağdan sürerseniz eski haline kavuşur. Birde o bölgeyi 400 kum zımpara ile hafifçe zımparalamayıda ihmal etmeyin, yağı daha sonra süreceksiniz. Balistol yağı da güzel iş görür. Aslında her silah, bıçak severin mutlaka edinmesi gereken bir yağdır Balistol :thumbup::thumbup::thumbup:

400 lük kum zımpara biraz kaba değil mi, kundağı çizer bence.

• Genelde 220 kullanıyorlar ben ince bile söyledim, 400 iyidir :thumbup:

• 400 sıkıntı çıkarmaz ben kullandım ,hatta schaftol yağı sipariş edebilirsiniz koyu kırmızı kahve gibi seçeneği mevcut ondan sipariş ederseniz iyi sonuçlar alabilirsiniz, ilk zamanlar biraz kokar ama serin bir yerde bir kaç hafta iyi havalandırılıp her 2 akşamda temiz bir atlet bezinin içine pamuk topağı tampon yapıp ovarsanız fazla yağını almış olmakla kundağınızı olgunlaştırma rutüşlarını tamamlamış olursunuz ve damar varsa ağacınızda çok çok güzel gösterebilir.

• Çok teşekkür ederim en kısa zamanda temin edip uygularım :)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

• Maliyet açısından boya cilalama vs gibi açılardan bakacak olunursa schaftol hem doğal yağ hemde nacizane boya niteliğinde kolay bulunabilir bir ürün,çizik vs olduğunda hafif zımpara üstüne schaftol uygulaması yine kullanıma devam etmeye izin veren bir uygulama,kısacası mini şişenin çeyreğinden çok daha azı işinizi fazla fazla görür fiyatı ucuz uygulaması çok kolay,mesela ilk etap her akşam aşırıya kaçmadan 2 seans schaftol yağı yedirin eşit miktar her yerine,bu esnada yağı emmeye başlayıp derinlere götürecek 5-6 gün bu şekilde uygulayın canınız sıkıldıkça,sonrasında 1 hafta boyu kadar sadece tamponlu bezle her akşam yada 2 akşamda bir kurulamak için ovalayın zaten içine sızmış olan yağı artık geri almaya başlamış olacaksınız bununla beraber kundak kullanılabilir kıvama gelicek bu arada silerken korkmayın boya kundağa işlemiştir çoktan,zaten bir miktarı geri gelir.

• Ahşap kundakta cizik varsa 200 kumdan başlayarak 400-600-800-1000 kuma kadar zimparaladiktan sonra aktarlarda 8-10 liraya alabileceginiz keten tohumu yağı kullanin iyi bir sonuç elde edersiniz

• Sahsen normalde 600 le sonlandiriyodum fakat mermer gibi oluyor cok puruzsuz olunca yag esansli oldugu icin sanki elden kayacakmis gibi ve ter bile yapiyor gibime geldi yanlis hatirlamiyorsam, 400le yaptigimda sanki kundak nefes al di,tutus hissiyatim degisti.

• hocam ahşap konusunda çok deneyimli değilim ama tecrübe ettiğim kadarıyla ne kadar ince kum finiş geçerseniz kundağın damarları bir o kadar ortaya cikiyor

• Maliyet açısından boya cilalama vs gibi açılardan bakacak olunursa schaftol hem doğal yağ hemde nacizane boya niteliğinde kolay bulunabilir bir ürün,çizik vs olduğunda hafif zımpara üstüne schaftol uygulaması yine kullanıma devam etmeye izin veren bir uygulama,kısacası mini şişenin çeyreğinden çok daha azı işinizi fazla fazla görür fiyatı ucuz uygulaması çok kolay,mesela ilk etap her akşam aşırıya kaçmadan 2 seans schaftol yağı yedirin eşit miktar her yerine,bu esnada yağı emmeye başlayıp derinlere götürecek 5-6 gün bu şekilde uygulayın canınız sıkıldıkça,sonrasında 1 hafta boyu kadar sadece tamponlu bezle her akşam yada 2 akşamda bir kurulamak için ovalayın zaten içine sızmış olan yağı artık geri almaya başlamış olacaksınız bununla beraber kundak kullanılabilir kıvama gelicek bu arada silerken korkmayın boya kundağa işlemiştir çoktan,zaten bir miktarı geri gelir.

Nasıl yapacağımı düşünüyodum açıkçası ilaç gibi geldi tekrar teşekkür ederim yardomcı olduğunuz için :)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm