Hatsan Mod 135 QE 6.35 Ses Sorunu ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba,

Hatsan Mod135 QE 6.35 tüfeğim elime ulaştı, tüfekle gelen şu dandik peletlerle biraz atış denemesi yaptım. Lakin sesin çok fazla olduğunu düşünüyorum. Kıyaslama yapabileceğim benzer bir tüfek kullanmadığım için sizle paylaşmak istiyorum.

Bu ses normal mi arkadaşlar, yoksa QE görevini yapmıyor mu ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• tüfek yeni oldugu için şuan dizelleme oluyor olabilir dizellemede sesin fazla çıkmasına neden olan faktörlerdendir

• pistonlu silahlarda ne kadar iyi moderatör takılsa da o pistonun dibe vurma sesi kesilmiyor,bir pcp silahı gibi sessiz olmasını bekleme.

• Cevaplar için tekrar teşekkürler. QE işi hikaye demekki. Oldukça fazla sesi var, tetikte çok sert. PCP den pistona geçiş çokta iyi olmadı gibi.

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Kötü peletler namluya iyi oturmaz, hava kacagi olur, ayrica kotu peletler hafiftirler, piston sanki bosta atis yapilircasina, patlama sesi cikartir. En buyuk etkende dizellemedir. Tufeginizle 1000 atis yaptiktan sonra, hem siz tufege alisir, hem de tufek kendine gelir. İlk gunku yorumunuzdan cok farkli olur hersey.

Mod 135 qe isabetli ve guzel bir silahtir. 1000 atisi tamamladiktan sonra, Zetax üstadimdan tetik ayarinin incelikleri hakkinda bilgi alabilir ve uygun ayari yaparsiniz. Zira Hatsanlarin pistonluda olsa Quatro tetikleri cok iyidir, inanilmaz guzel hale gelebilir. Pcp leri aratmaz enin olun. Hele ki birde yine ustadimin Sas modifiyesinden yaparsaniz, tufek tadindan yenmez,

Elinizdeki tufek cok guzel, bence erken yorum yapmissiniz.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Kötü peletler namluya iyi oturmaz, hava kacagi olur, ayrica kotu peletler hafiftirler, piston sanki bosta atis yapilircasina, patlama sesi cikartir. En buyuk etkende dizellemedir. Tufeginizle 1000 atis yaptiktan sonra, hem siz tufege alisir, hem de tufek kendine gelir. İlk gunku yorumunuzdan cok farkli olur hersey.

Mod 135 qe isabetli ve guzel bir silahtir. 1000 atisi tamamladiktan sonra, Zetax üstadimdan tetik ayarinin incelikleri hakkinda bilgi alabilir ve uygun ayari yaparsiniz. Zira Hatsanlarin pistonluda olsa Quatro tetikleri cok iyidir, inanilmaz guzel hale gelebilir. Pcp leri aratmaz enin olun. Hele ki birde yine ustadimin Sas modifiyesinden yaparsaniz, tufek tadindan yenmez,

Elinizdeki tufek cok guzel, bence erken yorum yapmissiniz.

değerli yorumun için teşekkür ederim. 21 yıl aradan sonra ilk kez pistonlu kullanıyorum. Teknolojileri muazzam değişmiş. Tüfeğin görüntüsünü çok beğendim, sizinde dediğiniz gibi peletler 8 tl lik fiyasko peletleriydi. Bugün h&n peletlerim geldi 28 grain. Onlarla tekrar atışa gideceğim. Benim bu tarz bir tüfekle ilk deneyimim ve kıyaslayabileceğim bir tecrübem yoktu o yüzden burada paylaşarak bir sorun olup olmadığını görmek istedim. Sizin değerli yorumlarınızlada bir fikir sahibi oldum. Tekrar teşekkür ederim.

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Tüfeğiniz hayırlı olsun paylaşım yapmanız iyi olmuş aynı tüfeği düşünen arkadaşlar fikir edinmiş olur.Kıyaslama yapılabilnmesi i için kaliteli pelletler ile video kaydı ve daha sonra tüfek rodajını tamamladıktan sonra video kaydı yaparsanız çok iyi olur.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Benim mod 125le jetin 2,5 tl'lik pelletinden atmıstım aynı boyle bir ses çıkmıstı agır pellet atınca tok sesi çıkıyor. Ama neden qe denmis anlamadım pistonun vurma sesi illaki çıkacak.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Benim mod 125le jetin 2,5 tl'lik pelletinden atmıstım aynı boyle bir ses çıkmıstı agır pellet atınca tok sesi çıkıyor. Ama neden qe denmis anlamadım pistonun vurma sesi illaki çıkacak.

Kardeşim QE demek hiç ses çıkmayacak demek değildir QE demek ` Quiet Energy ` demektir. Buda bir nevi ceketli namlu anlamına gelir yani sıradan namlulara nispeten daha az ses çıkartan demektir. Anlayacağın dizelleme bittiğinde ve sağlam pellet kullanıldıgında ses sıradanlaşır.

• Aynı tüfek bende de var, mod85'ten fazla ses çıkarıyor. Ben de dizelleme geçince ses düşer diye bekliyorum:) ama gücüne bakılırsa sesi normal diye düşünüyorum.

• Güçlü pistonlu silahlarda yuksek ses normaldir. Zamaninda Diana mod 54 ume, orjinal Diana marka moderator alip takmistim. Uzun , capi buyuk bol odacikli kaliteli bir moderatordu. Sonucta bu tufek icin yapilmis orjinal moderatordu. Buna ragmen Ölcumlerde 8db sesi kesti yanlizca. Yeterli gelmisti bana.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Arkadaşlar tekrar merhaba, yorum ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bugün resmi tatil nedeni ile atış yapabilme şansım oldu. Yeni gelen kaliteli peletlerimle atışa gittim. H&N Baracuda 6.35 27.8 Grain.

Öncelikle ses olayı baya düştü. Tepmede öyle. Yukarıda yazdığınız yorumların çoğu doğru çıktı. Bu tüfeği gerçekten bugün sevdim.

10 Metrede destekli 2 cm grupman yaptım. Lakin ayakta desteksiz atışlarımda pek başarı elde edemedim. Tetiğe ciddi anlamda alışmam gerekiyor. Bunun içinde bol bol atış pratiği yapacağım.

Bu konuyu açmama sebep olan ses sorunu artık ses sorunu olmaktan çıktı. Her şey güzele doğru dönmeye başladı.

Şimdi buna sportmach dampa üzerine güzel bir hawke yada vector serisi güçlendirilmiş bir dürbün almayı düşünüyorum.

airgunturk.com/attachment/31058/

Tahribat olarak da pelet değişince delicilik arttı.

Bu bilgisayar kasası, dandik peletler delmiyordu. Bu pelet hem deldi hem arka kısımdaki desteği şişirdi. Mesafe gene 10 metre.

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Arkadaşlar tekrar merhaba,

H&N Baracuda Hunter Extreme 0.25 28.4 Grain peletler ile hız test ve tahribat testi yaptım.

Tüfenk ortalama 215 M/S ile atıyor bu peleti. Ürettiği güç ise ortlama 42.9 J

5 Metre mesafeden 18 mm. kalınlığında suntaya pelet giriyor ve çıkıyor.

airgunturk.com/attachment/31193/airgunturk.com/attachment/31194/

airgunturk.com/attachment/31195/

10 Metre mesafede ise pelet giriyor arkayı patlatıyor ama içerde kalıyor.

airgunturk.com/attachment/31196/
    airgunturk.com/attachment/31197/

Sonuç : Çok güçlü ve stabil bir tüfek üretmişler. Hatsanı tebrik ediyorum ve iyiki 6.35 tercih etmişim.

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Muthiş , paylaşım için teşekkürler .
    Heyecan verici bir kalibre ve tüfek...

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL