Red Dot Sigh ve kullanımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Kaidr abi ama "mühendis" bey 350 magnumunda red ot kullanıyor ve yeterince de kullanışlı olduğunu söyledi. sadee mesafe konusunda belki bir sorun olabilir ama yeterli bir red dot bilgim yok yorum yapamıyorum

• Official Post
  • ben mod95 sas da denedim üstün den attı,darbe geliyorki üstün den atıyor :him:s tutkal sürdüm biraz öyle atışlar yaptım ama içim el vermedi red dot u bozar diye,bir de mod 95 sas ın dürbün kızağı yeni tiplerdendi,belki ondan dolayı çok çabuk üstünden atmış olabilir,

• Gamo Cfx (Light Modified by SEFFAH) + 3-9X40E Tasco /// Daisy 901 + 3-7x20 Powerline /// Hatsan mod 45
    P. Beretta s54 /// Ata Marocchi Auto /// Üzümlü Auto /// Belçika Çifte /// Üzümlü Tek Kırma
    One Shot, One Kill...!

• Bu ret dot u 357 magnum tabancada senelerdir kulandım sert tepmesine rağmen hiç bir şey olmadı her halde bahsettiğin kalitesiz ret dotlar olabilirmi[Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/090429/temp/2dfvzkbg.jpg].

Yanlış hatırlamıyorsam yaylı-pistonluların dürbün üzerine bindirdiği güç en kuvvetli tabancalardan bile daha fazla. Tabanca tek yönlü tepki verdiği halde (tepme) pistonlu tüfekler çift yönlü güç (itme-tepme) yüklüyor dürbün üzerine. Mercekler bir ileri bir geri silkeleniyor yani. Onun için havalı silahlarda kullanılan dürbünler "airgun rated" (havalı silaha uygun) olarak sınıflandırılır. Aynı şey herhalde red dot'lar için de geçerli olsa gerek....

S&W 686-6

• Nikko / Red Dot http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?ID=181

Gamo / Red Dot http://www.yatagun.com.tr/urun.asp?ID3=1403&mrc=37

Square / Holosight http://www.yatagun.com.tr/urun.asp?ID3=1474&mrc=81

Selamlar .

Bu üç ürünün hangisini almalıyım sizce ? (aslında sorunun genel açılımı reddot mu holosight mı? )

Yada başka bir ürün mü ? Tavsiye ettiklerinizin Türkiye'den temin edilebilecek ürünler olmasını rica ediyorum. Zira okuduğum kadarı ile Yurtdışı ürünleri satınalmak ve sahip olmak uzun bir süreç ve takılma v.b. riskleri bulunmakta.

Genellikle atışlarım gündüz yani açık havada olacak. Pcp Tüfekle kullanmayı düşünüyorum.

Yardımlar için teşekkürler.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• ;#^+.;(

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Gördüğüm kadarıyla Nikko stokta yok.
    Holosight iki göz açık nişan alma imkanı verir. Diğeri dürbün gibi kullanılıyor. Nokta çapının ufak olması tercih sebebi ve uzak mesafelerde çok önemli. Karar :him:s size kalmış

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• u½%;;,;-

Gördüğüm kadarıyla Nikko stokta yok.
    Holosight iki göz açık nişan alma imkanı verir. Diğeri dürbün gibi kullanılıyor. Nokta çapının ufak olması tercih sebebi ve uzak mesafelerde çok önemli. Karar :him:s size kalmış

İki göz açık avantaj. Nokta çapı bu belirttiğim üründe nasıldır?

Teşekkürler ; Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• Bu konuda Yatagun cevap verebilir. Benim bilgim yok.

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Bunlar orta kalite ürünler yani 4 MOA dır, daha kötüsü 5 MOA dır, 3 MOA olursa 150 USD den başlar fiyatları.

• 4 MOA kaç metrede sorun yaşatmaz .

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• "4 MOA kaç metrede sorun yaşatmaz . "
    mesafeden ziyade hedefin ebadı önemlidir.mesela 20mt. de gazoz kapagı 4 moa lık bir alette ;noktadan taşar.bunun yanında bir soda şişesini 70-80 mt.den rahatlıkla vurabilirsiniz.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• "4 MOA kaç metrede sorun yaşatmaz . "
    mesafeden ziyade hedefin ebadı önemlidir.mesela 20mt. de gazoz kapagı 4 moa lık bir alette ;noktadan taşar.bunun yanında bir soda şişesini 70-80 mt.den rahatlıkla vurabilirsiniz.

Çok teşekkürler. Almışken 3 ve altı almak gerek o halde . Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B

• yanlış anlaşılmasın gerçekten bilmediğim için soruyorum.

bunun yanında bir soda şişesini 70-80 mt.den rahatlıkla vurabilirsiniz.

bundan emin misiniz?

Gamo Cfx (Light Modified by SEFFAH) + 3-9X40E Tasco /// Daisy 901 + 3-7x20 Powerline /// Hatsan mod 45
    P. Beretta s54 /// Ata Marocchi Auto /// Üzümlü Auto /// Belçika Çifte /// Üzümlü Tek Kırma
    One Shot, One Kill...!

• 4 moa reddot 70 metrede 7,77 cm çapı olan bir nokta oluşturur. Kullanıcı hatası olmazsa ıskalanmaz gibi.

• 4 moa reddot 70 metrede 7,77 cm çapı olan bir nokta oluşturur. Kullanıcı hatası olmazsa ıskalanmaz gibi.

Yanlış, hedefi gizler (soda şişesi) ve göremediğin hedefi vuramazsın

ankarateam.png

AB RH (-)

• normal 70-80 mt.den rahatlıkla vuruluyor.kendim kullanıyorum.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Yanlış, hedefi gizler (soda şişesi) ve göremediğin hedefi vuramazsın

Hedef tamamen noktanın altında kaldığında doğru yere nişan alıyor oluruz. g;$i Hatta bölgesel atış diye tabir ederim ben bunu. Bölgesel atışlar atıcıyı strese sokmaz. Daha rahat bir atış yaparsınız. Tıpkı 24x te vuramadığımı 12x te vurmak gibi.

• Hedef tamamen noktanın altında kaldığında doğru yere nişan alıyor oluruz. g;$i Hatta bölgesel atış diye tabir ederim ben bunu. Bölgesel atışlar atıcıyı strese sokmaz. Daha rahat bir atış yaparsınız. Tıpkı 24x te vuramadığımı 12x te vurmak gibi.

nişan aldığım hedefin en uygun yerine nişan almak varken neden tüm şişeyi kapatan bir nişangah kullanayım ki?sonuçta hedefimin belirli bir bölgesini vurabiliyorsam hedefi evleviyetle vururum.dediğiniz bana çok mantıksız geldi.mesela dürbünle ince artıkıl daha makbuldür.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380