HATSAN SÜPERNOVA RG

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Benim de ilgimi çeken bir model lakin maximum güçte solid peletlerin(ince memed 30 gr.) hız verilerini merak ediyorum.Bir inceleme videosunda ortalama 665 fps hız ile attığını gördüm ama güç sondamıydı bilmiyorum.Böyle ise seçimim Nova Compact olacak sanırım.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Hayırlı olsun güle güle kullanın...

Gamo CFR Whisper .177

• Evde ilk izlenimler;
    İlk sesini merak ettim. Boşken basılmaz ama sonuçta şarjör takılı ve doluyken heyecanla birçok kez 11 nci atışı yapmaya çalışıp aaaa mermi bitmiş dediğim hatrı sayılır deneyim yaşadığımı düşünerek bu sefer bilinçli olarak bastım tetiğe. O da ne ses çıkmadı dedim herhalde benim kulak sıkıntılı ve 2. kez kurup hafifçe dokundum tetiğe. Ve sonuç kapalı odada çıkan ses nerdeyse mükemmel seviyede. Ancak bu kadar sessiz olur bir tüfek. Bir arkadaşın evde yaptığı tanıtımdaki gibi harika bir sessizlik içinde ateşleniyor. Bu özelliğe bayıldım.
    Tüp 200 bar dolu geldi. Kundak harika görsellik olarakta ele alınca kaliteyi daha iyi hissediyorsun. Kısmet olursa grupmanları yaptıkça paylaşmaya çalışacağım.

• Hayırlı olsun abim güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bana gelen süpernova rg de de 200 bar dolu geldi. deneme amaçlı baya atış yaptım gayet muazzam ve sessiz bir tüfek 100 bar civarına basınç düştükten sonra kralın çıkardığı pcp pompası ile dolum yaptım ama 200 bardan fazla basamadım.100 bardan 200 bara 2 kez dinlenerek bastım. anlayamadığım konu şu arkadaşımda at 44 var hill pompa ile 250 bas bastık benim tüfeğe bakıyorum 200 bardan yukarı basamadım acaba pompa yedi diye mi böyle oldu yoksa başka bir püf noktası mı var bu işin. dolumu yaparken şarjör çıkartıp kurma kolunu açık pozisyona getirip bastım.

• 100 bardan 200 bara sadece iki kere dinlenerek 500 cc'lik tüpe hava basmak çok iyi iş,sadece bir sorun var uzun serilerle pompalandığı zaman ısınmadan dolayı pompanın nem yaptığına şahit oldum,atışa gittiğim de arkadaşımla beraber ara vermeden sırasıyla pompaladığımızda hortumdaki hava tahliyesini yaparken resmen su püskürdü,zaten tüfeğin kullanma kılavuzunda da öyle yazıyordu,sende de böyle bir sorun oldu mu,belki de açık alan ve su barajına yakın bir yerdeydik ve hava fazla nemliydi ondan da olmuş olabilir.

• Memleketimin nemli havası sağolsun su püskürmesi olayını bende yaşıyorum. Tahliyeden çıkan nemin bir miktarı tüpe ulaşıyorsa korozyona neden olmaz mı?Bunun bir çözümü var mı? bilgilerinizi paylaşır mısınız?

;tufey# One Shot, One Kill

• Tufegin Hayirli olsun.
    Scubasiz bu hobinin zevki cikmaz benden soylemesi :)
    Mustafa Koctan almissin tufegide super olmus.
    Grubun atislarinada katil musait oldukca .Tanisalim orada.
    Scuba icinde konusuruz.

Pompa icin nem konusunda bir cozum yok. Surekli dinlendirip tahliye edilmeli. Havada ki su molekullerini engelleyemeyiz malesef. Korozyon icinde sık kullanimda bakim ve yaglama gerekli

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• 100 bardan 200 bara sadece iki kere dinlenerek 500 cc'lik tüpe hava basmak çok iyi iş,sadece bir sorun var uzun serilerle pompalandığı zaman ısınmadan dolayı pompanın nem yaptığına şahit oldum,atışa gittiğim de arkadaşımla beraber ara vermeden sırasıyla pompaladığımızda hortumdaki hava tahliyesini yaparken resmen su püskürdü,zaten tüfeğin kullanma kılavuzunda da öyle yazıyordu,sende de böyle bir sorun oldu mu,belki de açık alan ve su barajına yakın bir yerdeydik ve hava fazla nemliydi ondan da olmuş olabilir.

yeni aldım tüfegi 2 kez pompa kullanma imkanım oldu kullanma klavuzunda max 250 doldurun yazıyor ama ben 250 bara yaklaşamadım bile arkadaşın at44 var hill pompa ile 250 bar bastık ben benim tüfeğe 250 bar basamadım anlamadığım nokta bu. Nem ya da su konusuna gelince tüfeği ve pompayı oda sıcaklığında muhafaza ediyorum soğuk yer dediğinize etken olabilir at44 kullanan arkadaşımın dediğine göre tüfeği soğukta bırakmadan dolayı tüpü çatlattığını ve nem yaptığını söylemişti ne kadar doğrudur onu bilmiyorum

• Hayırlı olsun abim güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bana gelen süpernova rg de de 200 bar dolu geldi. deneme amaçlı baya atış yaptım gayet muazzam ve sessiz bir tüfek 100 bar civarına basınç düştükten sonra kralın çıkardığı pcp pompası ile dolum yaptım ama 200 bardan fazla basamadım.100 bardan 200 bara 2 kez dinlenerek bastım. anlayamadığım konu şu arkadaşımda at 44 var hill pompa ile 250 bas bastık benim tüfeğe bakıyorum 200 bardan yukarı basamadım acaba pompa yedi diye mi böyle oldu yoksa başka bir püf noktası mı var bu işin. dolumu yaparken şarjör çıkartıp kurma kolunu açık pozisyona getirip bastım.

bende de kralın pompası var aynı sorun bende de yaşandı,pompanın sapın altındaki iki kapağı açıp içine pompa ile gelen silikon yağıdan pompanın içine ikişer damla damlatıp kapattım deneme amaçlı 230-240 bara kadar çok rahat bastım ,aynısını sana da tavsiye ediyorum 200 bara kadar bile eskisine gör çok daha rahat pompaladım,zorlanmanın sebebi sanırım pompanın oringlerin yağısız kalması,yağlayınca her şey düzeldi ,arada bir söküp temizleyip yağılayıp öyle kullanmamız lazım.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    İyi seyirler

• Kundağı sökmeye gerek yok,tetik korkuluğuna yakın küçük delik ve emniyet altındaki boşluk bunun için tasarlandı zaten.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Hatsan Super Nova RG Lw Qe tüfeğinde bir Hilal'de kampanya var set halinde fiyat 1.990 TL sizce alınır mı? Yoksa 2. el ithal bir pcp mi almalıyım hangisini önerirsiniz? Teşekkürler

Kalibrgun Cricket 5.5 + Nikko stirling diamond 6-24x50IR
    Diana mod48/52 4.5 mm + 4-16X40 AOE Dürbün (Ex)
    Hatsan mod 125 5,5 Talon (Ex)
    Sarsılmaz 12 cal Concorde LX + Slug Namlu +;tuftabV#

• ithal 2. El daha mantikli

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• ithal 2. El daha mantikli

Cevap için teşekkürler, forumda bir iki güzel silahı kaçırdık alamadık ancak kısmetse bundan sonra artık. Anlaşıldı, beklemeye devam...

• sabrin sonu selamettir derler. Guzel parcalar gelir
    Aa s510 , Hw100, Fx T12 gibi tufekleri yakalamaya calisin elbet satan olur

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• sabrin sonu selamettir derler. Guzel parcalar gelir
    Aa s510 , Hw100, Fx T12 gibi tufekleri yakalamaya calisin elbet satan olur

Tavsiyeniz icin tesekkurler, keske imkan olsada daystate alabilsek

• daystate almana gerek yok. Bu modeller cok iyi .hatta aa ve hw kavgada one gecer

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• daystate almana gerek yok. Bu modeller cok iyi .hatta aa ve hw kavgada one gecer

Bilmiyorum, hicbirini kullanmadim ancak herzaman daystate airrrange bu isin Nirvanasi gibi geliyor.