Hawke Sport HD vs Vantage

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaylı üzerine sabit zoomlu 4x32 AO düşünüyorum.

İki dürbün de stoklarda mevcut. Vantage modelleri, Sport HD'nin yeni serisi gibi duruyor ancak özellik olarak bir fark var mı bilmiyorum.

Halihazırda Hawke 3x9 40 AO Sport HD kullanıcısıyım zaten. Yeni vantage serisi eskisine göre tip dışında başka ne vaat ediyor bilgisi olan varsa sevinirim.

Teşekkürler.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Konuya rezervasyon yapayım Arda abi ben de yazın bir hawke alacağım senin 3-9 protector ile yaylıda sıkıntı çıkarır mı sence dayanıklı mıdır? Aklımda bir de 3 12 hawke vantage var aklımda yazın Yusuf abiye de danışacağım mesajları merakla bekliyorum.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• benim bildiğim vantagenin hd sporta göre artıkılın daha ince olması,teknik özelliklerinde bir fark var mı bilmiyorum.

• Vantage daha hassas bir durbun . Yaylilarda Hd sport kullanilmasi daha mantikli .
    Hatsanin protector ayagi ilede ölumsuz bir durbun olur.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Kullanilacak yayli nedir?
    4x32 etkilenmez diye dusunuyorum zati capi dusuk,bu arada mildotlu diye biliyorum vantage 4x32 modelini bi ara bende gonul gezdirmistim artikil inceyse alinirda fiyatida uygun emsallerine gore.

• mod 87qe üzerine düşünüyorum dürbünü. zaten dm-60'la bağlayacağım çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

protector kullanmadım ancak almayı da düşünmüyorum. orijinali olan diana bullseye'da bile sorun yaşandığını sıkça duydum. bana pek güven vermedi. dürbünü korusa bile atış hassasiyetini etkileme ihtimali var bence.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Dm 60 la bir zarar gelmez dusunuyorum havali icin uretildiler yinede cok takilirsaniz antoutdoor firmasini arayip kesin bilgiyi alabilirsiniz,protector gectigimiz gunlerde almistim ayak goruntude gayet basarili alternatif gibi duruyordu hareketli olan mil sistemi kasa uzerinde ayrica bir celik malzeme ile gomleklendirilmis bu malzeme ile yataklanmis sekilde calisiyordu, benim hosuma gitmisti uzun vadelerde zarar ne olur kullanip gormek gerek hatta iade etme sansimizda var, lakin ayak genisligi benim cometayi sikmadi geri iade aldilar malesef normal tek parca ve dampalar kesin cozum macera aramayanlar icin suanlik.

• Yaptığım araştırmaya göre, yabancı forumlarda "vantage" serisi tek parça tüpten imal edildiği için bir miktar daha sağlam olacağı bilgisi yer alıyor.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Artık hawke için çalışmıyorum fakat 4x32 dürbün çap olarak küçük olacağından diğer dürbünlere göre daha dayanıklı olacaktır. Ama dampa ayakla kullanmanızı tavsiye ederim.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Abi hatsan protector ile kullanacagim sport hd 3-9x50 veya vantage 3-12 durbunler arasindayim vantagenin fiyati digerinin iki kati. Hangisi daha dayaniklidir sıkıntı çıkarmaz?

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Abi hatsan protector ile kullanacagim sport hd 3-9x50 veya vantage 3-12 durbunler arasindayim vantagenin fiyati digerinin iki kati. Hangisi daha dayaniklidir sıkıntı çıkarmaz?

Vantage yandan paralakslı olduğu için daha pahalı, önden paralakslı ve küçük çaplı olan daha sağlamdır. Ama yandan paralaksı ben daha kullanışlı buluyorum. Çaptan bakarsan vantage 3-12 daha sağlamdır. . Airmax serisinden fiyat olarak uyan var ise onları da tavsiye ederim. Turretleri sağlamlaştırılmış bir seridir.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC