yaylı güç arttırma gamo 440 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam sevgili silah severler ilk havalı tüfeğimi aldığımda deneme maksadı ile yıllar öncesinden kalma öss kitaplarımdan(tahmini 150-200 sayfa) birine atış yaparak ilk denememi yaptım atıştan sonra acaba vurdumu diye kontrol etmeye gittim. kitabın kapakta bir delik vardı sonra kitaptan biraz çevirdim delinmişti sonra biraz daha biraz daha derken kitabın ortasına geldim ortasına kadar da delinmişti biraz şaşkın bir şekilde kitabın arka yüzüne baktım bu sefer, aman Allahım kitabın hepsi delinmiş. yüreğim bir anda hopladı çünkü kitabı yeni aldığım kanepeye yaslamıştım ve güdümlü süpürge yiyebilirdik. neyse ki kanepenin üstünde örtü vardı da pellet orada durmuştu. silahın oyuncak olmadığını anlayınca böyle bir tüfek aldığımı yavaş yavaş çevreme açıkladım bir oyuncağa 400 lira verdiğimi duyunca dalga geçtiler ama ben ne aldığımı biliyordum. nihayet dün akşam çok değerli misafirlerimle sevgili gamo hunter 440 tüfeğimi(üzerinde gamo 4-28 drbün var) tanıştırmak istedim malum bizim burada havalı tüfek bilinen bir şey değil. tüfeği getirirken dikkat edin bir yerinizi sakatlamayın diye de tembihledim. tüfeğin görüntüsü beğenilmişti ve sırada atış zamanı vardı ve nihayet beklenen an gelmişti yine hedefte benim öss kitabı ve tüfeğin başında bizim sniper amcaoğlu atış yapıldığında beklemediğim kısık bir ses ve kitabın ancak 20-30 sayfası delinmişti. dalga geçildim, incindim, rezil oldum ve ne yazık ki tüfeğimde bir sorun var. hadise böyle cereyan edince 3-9-40 ir hawke dürbün ve dm 60 dampa da aldığımı ancak daha takma fırsatı bulamadığımı hiç söyleyemedim çünkü hem aşiretten ve hemde evlatlıktan red edilmeye hiç hazır değildim. bu yüzden sabahın köründe siz değerli silah severlerin yardımına müracaat ediyorum. tüfeğim isabetli olsun diye güçsüz tüfek almıştım ama şimdi isabet ikinci plana düştü ne yazık kı dostlarımla anladıkları dilden konuşmak istiyorum. bu tüfeği 200 m/sn nin üzerinde bir hıza çıkarmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim çap 5.5 şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.

diana mod 48/52- 177

• Tam anlayamadım ama tüfekle ilk atışınızda tüm kitabı deldiğinizi ancak misafirlerinizin yanında ise sadece 20 sayfayı delebildiğinizi mi söylüyorsunuz.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Tam anlayamadım ama tüfekle ilk atışınızda tüm kitabı deldiğinizi ancak misafirlerinizin yanında ise sadece 20 sayfayı delebildiğinizi mi söylüyorsunuz.

aynen öyle

diana mod 48/52- 177

• Mesafe ve vuruş açısı aynı ise muhtemelen ya yayınız kırılmıştır ya da piston contanız dağılmıştır. Yeni bir yaylı tüfekte bunun en büyük sebeplerinden birisi de tüfekle boş atış yapmaktır.

Ben uğraşamam derseniz tüfeğinizin servis hizmetini adana ideal av vermektedir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Mesafe ve vuruş açısı aynı ise muhtemelen ya yayınız kırılmıştır ya da piston contanız dağılmıştır. Yeni bir yaylı tüfekte bunun en büyük sebeplerinden birisi de tüfekle boş atış yapmaktır.

Ben uğraşamam derseniz tüfeğinizin servis hizmetini adana ideal av vermektedir.

selam teşekkür ederim dönüşünüz için tüfeğimin önce sesi muazzam bir şekilde artmıştı son zamanlarda sonra atışlar arası bir gengesizlik farkettim ve nihayet durum dün akşam çok net ortaya çıktı. durum tahmin ettiğiniz gibidir. garantisi devam ediyor ama servise gönderemiyorum merak ettimde bunun standart gücü de zaten az hatsan veya kralın yayı buna uymaz mı eğer uyuyorsa yay temin edersem kendim uğraşırım. en kötü ihtimalle bozar kenara koyarım.

diana mod 48/52- 177

• Yay uydurabilirsiniz. Zetax Emir Abi ölçü konusunda daha çok bilgilidir. Ancak conta konusunu bilemiyorum.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ideal avı aradım yay garanti kapsamında değil istersen yay yollarım ama takamazsınız diyor ayrıca conta yok ellerinde bu durumda kafa iyice karıştı.

diana mod 48/52- 177

• Bence yaşadığınız yerde bulunan bir av bayisi gibi elinde chrono cihazı bulunan biriyle tüfeğinizi test etmeniz.Kitap sayfalarının nemi,kitabın dayandığı kısım,vuruş açısı,pellet,mesafe gibi bir sürü detay var.Silahınızda bir sorun olup olmadığını tam test edip öğrenmeden sökmeyin derim.

• Kesinlikle kağıt kalitesi değiştiriyor ama chrono yaygın değilken mecbur kitaba deftere atıp kıyaslıyorduk. :) bahsedilen tahribat farkı çok fazla olduğundan kuvvetle muhtemelen yay yada contada sıkıntı mevcut diye düşünüyorum. Yayda kırık varsa hem kurarken katır kutur ses gelir hem de kurması daha kolay olur. Piston keçesinde yırtık veya kaçak varsa piston eskisine nazaran daha sert vurur ve sarsıntı yaratır. Sorunu tespit ederken bunları da göz önünde bulundurun.

Ellerinde conta olmaması çok ilginç. Sorsaydınız ne zaman geleceğini sonuçta yetkili ithalatçı bayiiler ve yedek parça hizmeti sunmak zorundalar.

Yayı takamazsınız demeleri tamamen işçilik ücreti almak adına. Becerikli eller bırakın yay takmayı tüfeği baştan yapıyor neredeyse. O yüzden zetax emir abiyle bir görüşün.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Benimde daha önce başıma geldi bu bahsettiğiniz olay. Sanırım 1997 yılında ideal ava gamo cfx Royal almak için girdik ama tüfek kalmamıştı bize başka bir av bayi den cometa marka 4.5 mm tek saçma aldım. Gücü inanılmaz dı. Aradan bir kaç yıl geçti ve çok sık kullanımdan dolayı yayı etkisini yitirdi. Bahsettiğim zamanda yedek parça bulmak çok çok zordu. İnternet yoktu. Kendi çabalarım ile bir kaç boy ve sertlik te yay çektirdim yine olmadı. Uzun süre bu şekilde kullanmak zorunda kaldım. Ve bir gün aklıma geldi, pistonda ki contadan olabilir mi diye. Evet contaymış. Biraz el becerisi ile contayı kendim imal ettim ve eski güç yerine geldi. Biraz el beceriniz var ise rahatlık ile sizde takarsiniz. Aradan 20 sene geçmiş ve bu güne kadar 3 defa conta yenilemişimdir. Bence önce yay sonra conta ya bakın.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen sedi ().

• Kesinlikle kağıt kalitesi değiştiriyor ama chrono yaygın değilken mecbur kitaba deftere atıp kıyaslıyorduk. bahsedilen tahribat farkı çok fazla olduğundan kuvvetle muhtemelen yay yada contada sıkıntı mevcut diye düşünüyorum. Yayda kırık varsa hem kurarken katır kutur ses gelir hem de kurması daha kolay olur. Piston keçesinde yırtık veya kaçak varsa piston eskisine nazaran daha sert vurur ve sarsıntı yaratır. Sorunu tespit ederken bunları da göz önünde bulundurun.

Ellerinde conta olmaması çok ilginç. Sorsaydınız ne zaman geleceğini sonuçta yetkili ithalatçı bayiiler ve yedek parça hizmeti sunmak zorundalar.

Yayı takamazsınız demeleri tamamen işçilik ücreti almak adına. Becerikli eller bırakın yay takmayı tüfeği baştan yapıyor neredeyse. O yüzden zetax emir abiyle bir görüşün.

size sonsuz teşekkür ediyorum. şua an bazı işler nedeni ile tüfek ile ilgilenemiyorum ama kesinlikle bu tüfeği açıp içinde ne var ne yok bakacağım önce sorununun ne olduğunu tespit edeceğim ve hiç bir sorunu yoksa bile güç artırımı için uğraşacağım bir rus sitesinde yayın ön kısmına bildiğimiz vida önüne koyulan pullardan koyulduğunu görmüştüm. pistonun ve yayın çapını öğrenince foruma yine yazarım ve birşeyler uyduracağım. muhtemelen uyan güçlü yay bulurum. diana hw yayı da olur ama bildiğim kadarı ile hatsanın çeşitli çaplarda yayları var şuan için tüfeği açmam lazım ama biraz kafayı toplamalaıyım. tüfeği bozmayı da kafama takmıyorum. bu dünyada tek zevkimiz bu.

Benimde daha önce başıma geldi bu bahsettiğiniz olay. Sanırım 1997 yılında ideal ava gamo cfx Royal almak için girdik ama tüfek kalmamıştı bize başka bir av bayi den cometa marka 4.5 mm tek saçma aldım. Gücü inanılmaz dı. Aradan bir kaç yıl geçti ve çok sık kullanımdan dolayı yayı etkisini yitirdi. Bahsettiğim zamanda yedek parça bulmak çok çok zordu. İnternet yoktu. Kendi çabalarım ile bir kaç boy ve sertlik te yay çektirdim yine olmadı. Uzun süre bu şekilde kullanmak zorunda kaldım. Ve bir gün aklıma geldi, pistonda ki contadan olabilir mi diye. Evet contaymış. Biraz el becerisi ile contayı kendim imal ettim ve eski güç yerine geldi. Biraz el beceriniz var ise rahatlık ile sizde takarsiniz. Aradan 20 sene geçmiş ve bu güne kadar 3 defa conta yenilemişimdir. Bence önce yay sonra conta ya bakın.

selam sağolun haklısınız ben önce ilk fırsatta bu arkadaşı kurcalarım el becerisi iyi gerekirse parça üretirim. silah aşıkları silahı kullanmak kadar kurcalaktan da hoşlanırız. havalıya geçmeden önce ateşli çok kullandım malum kulak çınlaması başlayınca havalıya geçtim.

diana mod 48/52- 177

• e bay sitesinde bu yayı buldum bizim tüfeğin yayı acaba çapı ve gücü konusunda fikir sahibi olan var mıdır.

gamo yay

diana mod 48/52- 177

• ideal avı aradım yay garanti kapsamında değil istersen yay yollarım ama takamazsınız diyor ayrıca conta yok ellerinde bu durumda kafa iyice karıştı.

Ben yerli üretimin gelişmesini bu yüzden istiyorum. Çünkü bir hatsan veya kral bu konuda çok duyarlı. En ufak bir arızada gerçekten yakından ilgileniyorlar. Fakat bir gamo, aa, fx gibi markalara muhatap bile bulmakta zorlanıyorsunuz. Bu arada İdeal av Gamo' nun resmi servisi olduğu halde. Diğer markaların burada resmi servisi var mı bilmiyorum.
    Aynı sorunu bende çok yaşadım, dediğim gibi ilk göz ağrım COMETA' nın hemen hemen hiç bir parçasını bulamadım zamanında. Yayını Gamodan beya yaycı mahmut emmiden, gez' i hatsandan, arpacığı kral' dan, keçesini kendi imalatımdan derken tüfek toparlandı. Onun için bence ebay'a felan bakmayın var ise ideal' dan alın. Yada yaycı Mahmut emmi gibi birini bulun güzel bir muadil yay çektirin.

• biraz araştırma yaptım yabancı sitelerde ve gamonun contasını buldum conta 25 mm çapında bu conta tx 200 e de uyuyor diyor sitede. bu durum bize yavaş yavaş fikir veriyor. ben ebaydan almayacağım sadece yayı oradan bulduğum için çapını merak ettim acaba pistonun çapını ve yayın çapını öğrenirmiyim diye. sonra tx 200 ün contasını buldum bir sitede bu sefer bu conta diana mod 24, 26,28 e uyuyor ve stoger x5. x10 a da uyuyor diyor. biraz yol alıyoruz. bu contanın dış çapı bir de iç deliğin çapını bilmek gerek iç çap uyarsa ve contayı takabilirsem contanın çapı 25 mm den çok olsa bile fazlasını zımpara gibi birşeyle alırım sorun iç çap.

diana mod 48/52- 177

• İdeal av la hiç cebelleşme ben denedim başarılı olamadım bu linkte yay var burdan temin etmiştim zamanında stok var mı sorabilirsin enkolay.com.tr/gamo-havali-tufek-yayi-pmu2356

selam teşekkür ederim yardımınız için . konuyu açtığım günkü kızgınlığım geçti resmen depresyona girmiştim. ilk önce tüfeği müsait bir zamanda açacağım sorunu tespit ettikten sonra duruma göre hareket edeceğim. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

diana mod 48/52- 177

• Tüfeği sökerken tetik tertibatından sonra yay ve piston kısmında dikkatli ol. Aniden fırlama durumu olabilir onun için önce youtube den sökülme işlemlerini izle. Senin tüfeğin için olmasa bile sitemler bir birine yakın mutlaka izle. Piston keçesi/contası ölçüleri çok önemli 1mm bile gücünü kaybettirir.

• Elimde dış çapı 25 mm göbeği konik olan 2 adet piston keçesi atıl halde duruyor işine yarayacak arkadaşa bedelsiz gönderebilirim, Kral keçeleridir Gamo modeliyle keçe dış çapı aynıdır göbeğin aynı olup olmadığından emin değilim şayet iç çap farklı bile olsa tornada piston kafası mevcut keçeye göre yaptırılabilir bir keçe den dolayı silâhınızdan olmazsınız.

'.

]

• İşte budur. :) üstat elinize sağlık. ;tacli#

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177