Dürbünün göz yakması , ağrıtması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pazar günleri ortalama 250 300 pellet atıyorum tüfeğim mod 85 vortex 3*9*32 dürbünle kullanıyorum atıştan sonra gözümde ertesi güne kadar ağrı ve yanma okuyor bundan nasıl kurtulabilirim , sizdede oluyor mu?

• İlk defa sizden duyuyorum. İnşallah bi çare bulursunuz. Geçmiş olsun.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Pazar günleri ortalama 250 300 pellet atıyorum tüfeğim mod 85 vortex 3*9*32 dürbünle kullanıyorum atıştan sonra gözümde ertesi güne kadar ağrı ve yanma okuyor bundan nasıl kurtulabilirim , sizdede oluyor mu?

Optima sanırım dürbünün, ben de yaşadım uzun süre kullandığım zamanlarda 3-12/44 modelini. Vector aldım şuanda yanma olmuyor.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
    • Official Post

Kalitesiz dürbün göz yorulması yapar. Normaldir.
    zamanla yorgunlaşan mercekler ışık toplamada zorlanır buda sizin dürbünden net görüşünüzü engeller haliyle net olmayan bir görüntü için gözünüz daha fazla netleme yapmak ister ve gözünüz yorulur, kızarır. bunun için kaliteli mercekli dürbün kullanmalısınız.
    dürbünü kullanmadığınız zamanlar da siyah dürbün kapakları ile mercekleri kapatmanız gerekir.

• Cemal bozan gerekli cevabı vermişsin çok teşekkürler güneş gözlüğüğle kullanıcaz artık

• Kalitesiz dürbün göz yorulması yapar. Normaldir.
    zamanla yorgunlaşan mercekler ışık toplamada zorlanır buda sizin dürbünden net görüşünüzü engeller haliyle net olmayan bir görüntü için gözünüz daha fazla netleme yapmak ister ve gözünüz yorulur, kızarır. bunun için kaliteli mercekli dürbün kullanmalısınız.
    dürbünü kullanmadığınız zamanlar da siyah dürbün kapakları ile mercekleri kapatmanız gerekir.

Güneş gözlüğü kullanmanın yararı olur mu?

• Bir arkadasim su fotograf makinelerine takilan UV Filtrenin gunesli havalarda durbunun gorusunu ve goz yormasi problemlerini ortadan kaldirdigini soylemisti.. ben hic denemedim ama dilerseniz alip deneyebilirsiniz..

• Dizilleme devam ettiği için Optima'yı takamadım daha, 3M 'in iş güvenlik gözlüklerinden almıştım, gözlerim ışığa çok hassas olduğundan özellikle UV filtreli tercih etmiştim isabet olmuş. Hem güvenlik hem sağlık ikisi bir arada, tüm arkadaşlara tavsiye ederim, atış esnasında mutlaka gözlük takalım.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot

• özellikle bu iş için atış gözlükleri var. 3m tabii kaliteli marka.

ben bilgisayar için Gunnar optiks'ten yıllar önce almıştım. fiyatı biraz tuzlu lakin fena değil (atış için cam olduğundan dolayı uygun olmayabilir)

• Haklısınız fakat atış gözlüklerini ne yazık ki özel gözlük gibi gösterip fiyatlarını şişiriyorlar, güneş gözlükleri de cam olduğundan takamıyorum, 3M iş güvenlik için üretildiğinden hem ucuz, hem kırılmaz hem de UV korumalı olunca faydalanmak istedim. Yalnız şu anki fiyatlarına bakıyorum da döviz kurundan dolayı iki katına çıkmış.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot