Reximex kullanıcı yorumları?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Reximex throne hoşuma gitti ancak kullanan arkadaşların yorumlarını da duymak istiyorum.

Tetik ağırlığı nasıl ? Ayarlanabiliyor mu?

Regülatör basıncı max kaç bar oluyor?

Kaç fp güç üretebilir?

5.5 mm Solid 28 grain atmak istiyorum. 850 fps ile atabilir mi?

Isabeti nasıl ?

6.35 namlu önerir misiniz?

Solak atıcıyım şarjör çıkıntısı tüfeğe kaynak yapmamı engeller mi? Bu tüfeği kullanan solak atıcı var mi?

Servis durumları nasil? Fabrika her soruna yeterli çözüm üretebiliyor mu?

Yakınlarda gebze civarında bu tüfeği alıp kullanan biri varsa ben de tanışıp tüfeği incelemek isterim mümkünse

Teşekkürler :):)

• Merhabalar,

Kral Breaker den sonra reximex'e geçtim. Malzeme kalitesi gayet iyi.Tetik ayarlanabilir ve gayet hassas. regülatör basıncı 150 bardan sonrası kırmızı renkte ama fabrikayla görüştüğümde 170 bar a kadar kullanabilirsiniz dedi ki zaten 200 bar ile çalıştığı için 150 den sonrası gereksiz. chrony cihazım yok ancak 28 graini 850 ile atar diye tahmin ediyorum. Bu konuda internette videolar var araştırabilirsiniz. Servis konusunda bir defa bakıma gitti geldi gayet ilgili insanlar sizi üzeceğini sanmam. Bir de taşıma çantası gayet güzel ürünün.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Official Post

reximexi yaklaşık 5 ay kullandım. gayet güzel şık bir tüfek. kullanım ergonomisi ağırlığı yüze oturuşu cok güzel fakat profesyonel incelemede sınıfta kalan bir kaç kötü yanı var.
    Tüfeğin regülatör odacıgında basıc sorunu var.
    200 barla chronoya başlayın standart haliyle 18.13ü yaklaşık 850 ile başlayacaktır. her şarjörden sonra basınc düşünce hız 840-830 gibi rakamlara düşerek devam ediyor. ben 500 cc 250 barlık karbon kullandım. 250 bar basıp 200 bara kadar kullandım ki en iyi sonucuöyle aldım.
    şarjör indexleme sorunu var. pellet itici sürekli şarjöre carpıp namluya giren pelletin kafa sıyırmasına yol açtı.
    regülatör ayarı yapacaksınız, regülatör içinden havayı boşaltayım derken birden bire sibop kesmesiyle karşılaşabilirsiniz. 3 defa başıma geldi, çözümü manometreyi gevşeterek regülatör basıncını düşürmekte buldum.
    bende solak kullanıcıyım şarjör tam agzınıza değiyor ve atış sırasında şarjörü yuvadan cıkarabilirsiniz ki başıma cok defa geldi.
    ama isabet konusunda gerçekten cok cok iyi bir tüfek. yine alır myım evet alırım.
    ben artık hugluyu tercih ettim ve tüfeğimi sattım.

regülatör basıncı 170-180 bara bile cıkıyor. atış hızını cok değiştirmiyor cünkü cekic valfi açamiyor. en fazla 290 mts ile 18 graini attım.
    . 25 graini 850 ile atamazsınız. atmak için bir kaç seçenek var. çekici ve yayı değiştirip kullanırsınız yada regülatörü sökersiniz.

• bilgiler için teşekkürler.

tüpü değiştirmek istesek yani 500 cc 250 bar. nereden bulabiliriz? siz nereden ne kadara buldunuz?

huğlu da regülatörlü ancak tüp hacmi çok az olduğu için vazgeçtim huğludan.

sizin huğlu izleniminiz nedir? şu ara da kampanya var. baya indirimde

• Official Post

bilgiler için teşekkürler.

tüpü değiştirmek istesek yani 500 cc 250 bar. nereden bulabiliriz? siz nereden ne kadara buldunuz?

huğlu da regülatörlü ancak tüp hacmi çok az olduğu için vazgeçtim huğludan.

sizin huğlu izleniminiz nedir? şu ara da kampanya var. baya indirimde

ben yurtdışından 800 tl ye almıştım.
    Sizi temin ederim huglunun 300 cc tüpü reximex in 425 cc tüpünden fazla atış yaptırır.
    tecrübe ile sabit.

• ben yurtdışından 800 tl ye almıştım.
    Sizi temin ederim huglunun 300 cc tüpü reximex in 425 cc tüpünden fazla atış yaptırır.
    tecrübe ile sabit.

Cemal Bey PX-5 in 50-100m grupmanını bekliyoruz sizden.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• px5 in regülatörle hiç oynadınız mi basıncı artırılabiliyor mu sorunsuzca?

• Official Post

px5 in regülatörle hiç oynadınız mi basıncı artırılabiliyor mu sorunsuzca?

Türkiyede üretimi yapılan bütün regülatörlü tüfeklerde regülatör basıncı artırabiliyor. bir sorun teşkil etmez fakat;
    yanlışı burada yapıyoruz regülatörlerimax 140 bara kadar çekiçleri açabiliyor daha ilerisi için yeni nesil çekiç ve yay yaptırmanız gerekiyor.
    yani şunu demek istedim 140 tan sonra tüfek güçlenmeyecek aksine gücü düşecektir.
    valf direnci çok fazla olduğundan cekicin bunu açmaya gücü yetmeyecektir.

• merhaba bende rexcimex kullanıcısıyım evettüfekte bazıeksiklilervardı şarjörtakılmasını düzelttiler metalşarjörlerden vazgeçip pilastik yaptılar tetikhassasiyetini kendim ayarladım neredeyse aagibioldu muratustayla görüşürseniz samimiyetle yardımcıolur bana tetikgurubunun parçalarını yaylarını yeniçekiçyayını yeni şarjörleri gönderdi rgyi 120bara ayarladım 220.120bar arası çokstabil atışsayısını saymadım zamanımda olmadı yeniçekiçyayıyla gücübirazdüştü atışsayısıarttı

• Cemal Bozan

Hocam selamlar.

Hocam tecrübenizden faydalanmak adına size bir sorum olacak. Aylardır kararsızım; Reximex Throne mu yoksa Huğlu effecto px5 pro mu?

Benim için en önemli kıstas; isabet ve tutarlılık ile birlikte kalite ve sağlamlık. Sanırım siz ikisini de tecrübe ettiniz. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Selamlar bende reximex throne kullanicisiyim.

Çok güzel ergonomik ve isabetli bir tüfek.

Regülatör ve çekiç ayarının yapılıyor olması avantaj.

Tetiği de çok hassastır.

Tavsiye ederim.

Umarım bu gibi yerli firmalar kalitelerini yükselterek üretime devam ederler.

• selamlar ben de yurtdışından karbon tüp alıp 500cc 250 bara yükseltmeyi planlıyorum throne u 250 bar için mekanizmada herhangi ekstra bir modifiye gerekiyor mu yoksa regülatör ve tüp basıncını sıfırlayıp çıkan tüpteki başlığı karbon tüpe monte edip sonra karbon tüpü takmak yetiyor mu