HUĞLU EFFECTO ZEON

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • çok yakısıklı duruyor kurma kolunu goremedım solda galıba

Evet solda,maalesef sağa alınamıyor şimdilik..

Ben de Px5 pro lamine tüfeğimi satıp zeon alsam mı diye düşünüyordum ki sizin yorumunuzu gördüm, bu tüfek px5 in bullpub hali diyebilir miyiz? Tahminen namlu, regülatör tüp kalitesi aynıdır diye düşünüyorum, sanırım bu formu elde etmek için kundak tetik vs işçilikten feragat edilmiş gibi geldi, sizin şikayetiniz nedir ve tam olarak ne gibi şeyler eksik geldi, ilk kullanıcılardan biri olarak fikirleriniz benim için önemli.Teşekkür ederim şimdiden.

Aynen öyle bullpup modeli diyebiliriz herşeyiyle aynı fakat malzeme ve işcilik Px serisi gibi değil, tüpü ben kendim sprey boya ile boyasam daha kaliteli boyardım :) montaj izleri hala mevcut, şunu da belirteyim benim tüpüm manometre üzerinde iken boyanmış ya da manometre boya yapılan alanda unutulup öyle geri takılmış tüm boya nokta nokta manometreye sıçramış, işcilik hataları çok fazla olan bir tüfek.. Kundak görünüş olarak çok güzel ama malzeme kalitesi olarak çöpe atılacak kadar kötü yani px serisine göre hataları saysak herhalde 1 sayfayı net doldurur..

''Fx Impact Mk2 - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Huben K1 - Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP - EraTac Mount''

''Huğlu Effecto PX4 LW - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Husan M71 - Vortex Strike Eagle 1-8x24 AR-BDC3''

''Husan Metal Force 12 - Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''

''Huğlu Veyron Cantilever - Vortex Sparc AR''

''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

• Yalnız Breakerla karşılaştırırsak ondan kaliteli Zeon, ben Px4 ve Px5'e göre malzeme kalitesinde hüsrana uğradım..

Zeon

Zeon

Evet, PX4 den sonra PX5 ve Zeon teknik olarak havalı tüfek ( olması gereken ) olmuş. Yani kullanılan malzeme ve sistem olması gerektiği gibi. Kozmetik düzeltilebilir.

Kardeşim sen eski bir effecto kullanıcısı olduğundan farkları çok net görebiliyorsun tabi. Ama huğlu hızlı aksiyon alan bir kuruluş, müşteri geri bildirimlerini dikkate alacaklardır.

Her şeye rağmen yerli ürünler içerisinde Effecto +++++

• Aldığım günün ertesinde fabrikaya gönderdiğim tüfektir kendileri :) Px4 ve Px5'e göre malzemeden kısılmış, görünüş olarak çok güzel fakat malzeme kalitesi olarak sınıfta kalan bir tüfek.. 2 haftadır serviste bekliyor, bana gelen tüfek çok kötü boyanmıştı tüfeği söktüğünüzde dışı seni içi beni yakacak bir Zeon :) Aldığıma pişmanım.. Tek sevindirici yanı namlusunun çok kaliteli olması..

bu msz bıraz ıcımı rahatlattı rexımex gen2 almısdım bunu neden almadım dıye kendımı sorguluyordum

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• Evet, PX4 den sonra PX5 ve Zeon teknik olarak havalı tüfek ( olması gereken ) olmuş. Yani kullanılan malzeme ve sistem olması gerektiği gibi. Kozmetik düzeltilebilir.

Kardeşim sen eski bir effecto kullanıcısı olduğundan farkları çok net görebiliyorsun tabi. Ama huğlu hızlı aksiyon alan bir kuruluş, müşteri geri bildirimlerini dikkate alacaklardır.

Her şeye rağmen yerli ürünler içerisinde Effecto +++++

Px4'ü yıllardır hiçbir sorun yaşamadan kullandım abi sende biliyorsun ama durum bunda farklı.. Cumartesi geldi tüfek bugün pazartesi ve tüfek hava kaçırdığını tespit ettim.. 01.04.2022 tarihinde elime aldığım tüfeği şimdi 2.kez servise göndereceğim muhtemelen 12 günden önce göndermeyecekler, aldığıma alacağıma pişman ettirdiler beni kalite asla ve asla Px4 gibi değil.. Sadece 2 vida değişimi için 10 gün serviste kalan tüfek geldiğinde hava kaçırma sorunuyla geldi

• Sinir bozucu ve hayal kırıklığı olmuş kardeşim. Seni anlıyorum. Umarım telafi ederler. ?(

• Tüp dolum kısmı px5 le aynı olduğunu tahmin ediyorum sadece görüntüsü farklı ve kaçak yapması kronik ben 2 defa gönderdim hatta birinde komple değişti ve durum aynı ve effecto nun teknik olarak en üstün serisi px4 tür zımba gibi doldurduğun gibi bekliyor ve taş gibi makina bana göre px5 in en üstün özelliği namlusu

• Tüp dolum kısmı px5 le aynı olduğunu tahmin ediyorum sadece görüntüsü farklı ve kaçak yapması kronik ben 2 defa gönderdim hatta birinde komple değişti ve durum aynı ve effecto nun teknik olarak en üstün serisi px4 tür zımba gibi doldurduğun gibi bekliyor ve taş gibi makina bana göre px5 in en üstün özelliği namlusu

Kronik falan değil Hasan usta 4 yıldır 85j PX4 kullanıyorum o-ringleri 2 hafta önce değiştirdim :) Tüfeğin problemlerini kendim giderebilirim ama işte en ufak birşeyde gönderin yapalım kendiniz yapmayın diyorlar.. Kardeşim gönderelim de tüfek gitti mi 2 haftayı geçiyor gelmesi, daha tüfeği kullanamadan ev,kargo ve Beyşehir yolunda eskiyecek 😀

• Kronik falan değil Hasan usta 4 yıldır 85j PX4 kullanıyorum o-ringleri 2 hafta önce değiştirdim :) Tüfeğin problemlerini kendim giderebilirim ama işte en ufak birşeyde gönderin yapalım kendiniz yapmayın diyorlar.. Kardeşim gönderelim de tüfek gitti mi 2 haftayı geçiyor gelmesi, daha tüfeği kullanamadan ev,kargo ve Beyşehir yolunda eskiyecek 😀

Kesinlikle kargo konusunda katılıyorum yalnız px5 dolum kısmı gerçekten sıkıntılı hala kaçak yapıyor ve bir çok kullanıcıda kaçak mevcut bana sorana takmayın diyorum birde en güzeli kendin düzeltmek bende öyle yapıyorum

Hasan hocam merhaba.

Dolum ucundaki Oring in kullanma klavuzunda önerdiği shore değerini hatırlamıyorum fakat ben bı tık yumuşak o ring kullanınca problem çözüldü. Tabi dolumu da yavaş yapmak gerekiyor. Hızlı dolum Oring in erken sertleşmesine ve hava kaçağına sebep oluyor.

• Hasan hocam merhaba.

Dolum ucundaki Oring in kullanma klavuzunda önerdiği shore değerini hatırlamıyorum fakat ben bı tık yumuşak o ring kullanınca problem çözüldü. Tabi dolumu da yavaş yapmak gerekiyor. Hızlı dolum Oring in erken sertleşmesine ve hava kaçağına sebep oluyor.

Benim anlattığım dolum ucuyla alakalı değil Murat bey tüp üzerindeki dolum kısmıyla alakalı diğer dediğinizde haklısınız ben oring yırtılmasından dolayı tüp üzerinde kalacak şekilde böyle bir aparat yaptırmıştım ama oring temini nin kolay olduğunu çözünce çok ta önem vermedimFB_IMG_1614178502376.jpg

• Benim anlattığım dolum ucuyla alakalı değil Murat bey tüp üzerindeki dolum kısmıyla alakalı diğer dediğinizde haklısınız ben oring yırtılmasından dolayı tüp üzerinde kalacak şekilde böyle bir aparat yaptırmıştım ama oring temini nin kolay olduğunu çözünce çok ta önem vermedimFB_IMG_1614178502376.jpg

Çok pardon 🙂 Dolum valfi yazacaktım dolum ucu yazmışım. Bahsettiğim Oring dolum valfindeki Oring.

• huğulu yılların firması. kaliteli ürün yapıp testleri yapıp piyasaya neden sürmüyolarsa. sanki bedava veriyolar. merdiven altı üretim gibi insanlar para verip tüfek üreticlerinin eksikliklerini düzeltmek yada tespit etmek zorundamı. açıkca söyleyim yerli üretimü desteklemiyom. düzgün ürün üreteni desteklemeye gerek yok. düzgün ürün yapsınlar zaten satarlar . avrupa ürünler gibi.

• Güç ve isabet konusunda baya iyi ama ben reximex throne gen 2 yi tercih ederim

Hayırlı olsun güzel tüfek bende gen 1 var

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bir bayiye gidip elinize alın gözünüzle görün öyle alın derim.. Eğer tüfekle oynamayı seven biriyseniz bu tüfekte bu sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek..

Herkesin bayide görme şansı yok mesela ben bizim buradaki bayiler hala elde kalan yılların yaylıları veya a44 ler var ellerinde

• ah o namlu yok mu o namlu. o namluyu kral breaker e takabilseydim. tek tüfek olarak kullanırdım.

Lw namlular standart hepsi aynımı yoksa tüfeğe göre özelmi zira bende lw hatsan vardı hiç bir pelleti sevdiremedim şuana dek kral kadar isabetli namlu geçmedi elime solid atmıyorum tabi solidde iş farklı

• bu msz bıraz ıcımı rahatlattı rexımex gen2 almısdım bunu neden almadım dıye kendımı sorguluyordum

Gen 2 çok eleştirilsede yerli favorimlerde hala 1. Sırada

• Lw namlular standart hepsi aynımı yoksa tüfeğe göre özelmi zira bende lw hatsan vardı hiç bir pelleti sevdiremedim şuana dek kral kadar isabetli namlu geçmedi elime solid atmıyorum tabi solidde iş farklı

Bende at 44 var lw çok çok iyi 18.gr jsb ile müthiş isabetli. Yerlilerden spot on 16.5 seviyor. Spot on ile arada bir kaç uçan kaçan pellet oluyor ama. namluda iki farklı noktada namlu tutturma yuvası açmışlar tahminimca bu namlu başka tüfeğe de takılıyordur. Bir de isabetle birlikte namlu malzeme kalitesi yani dolayısıyla ömrü de önemlidir. Benim için tercih sebebi kalite .

diana mod 48/52- 177

• Gen 2 çok eleştirilsede yerli favorimlerde hala 1. Sırada

abı tufek gercekden grupman olarak cok ıyı belkı 1 kac eksıgı ola bılır

zamanla tüfek ıyıce ogrendıkden sonra kullanıcı kendı guclendırmelerını yaparak daha ıyı hale getıre bılır

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• En son güncellemeyi paylaşayım.. Tüfek bir kaç gün önce servisten geldi, tüp komple değişmiş yeni tüpte herhangi bir boya hatası falan yok.. Tüfek şimdi güzel oldu 👍 Daha düzgün duruyor artık ^^ Tüfeğin kurma koluna kendim çözüm üretip sallanmasını çözeceğim bunun için servise gitmesine gerek yok zaten servis normal diyor, altına koyulacak bir pul o sorunu da ortadan kaldırır :)

• Bende at 44 var lw çok çok iyi 18.gr jsb ile müthiş isabetli. Yerlilerden spot on 16.5 seviyor. Spot on ile arada bir kaç uçan kaçan pellet oluyor ama. namluda iki farklı noktada namlu tutturma yuvası açmışlar tahminimca bu namlu başka tüfeğe de takılıyordur. Bir de isabetle birlikte namlu malzeme kalitesi yani dolayısıyla ömrü de önemlidir. Benim için tercih sebebi kalite .

Hatsanın namluları başka markalara uymuyor ben söküp incelemiştim