Namlu ceketi susturucuya çevrilir mi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslarimdan hic deneyen oldu mu acaba bircok tüfekte kocaman ceket var ama sadece koruma ve daha cok kozmetik. Halbuki namlu ucundan cikan hava ilk once ceketin icinde bogulsa ses ciddi anlamda azalabilirdi.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• ah bi cnc tezgahim olsa kafamdaki deli fikirler. :D

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• arkadaslarimdan hic deneyen oldu mu acaba bircok tüfekte kocaman ceket var ama sadece koruma ve daha cok kozmetik. Halbuki namlu ucundan cikan hava ilk once ceketin icinde bogulsa ses ciddi anlamda azalabilirdi.

kral np 04 4.5 var. Yere düşürdüm ve verilmiş sadakam varmış tüp tatafına değil namlu tarafına düştü. Namlu ceketi yamuldu. Tornacı arkadaşa götürdüm. Benim dikkatimi çekmemişti ama ceket namlu sonundan yaklaşık 10 12 cm kadar daha uzun. Namlu sonunda da conta var. Yani ceketin son 10 cm lik bölümü otomatiği kurmak için de mermiyi hızlandırmak için de vs. Değil. Tahminimce kısmen susturucu etkisi olması için. Bu kısmın içine susturucu eklenebilir. Namlu da uzamaz.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• iste namluyla ceketin koprusu olan o contadan hava daha da arkaya dogru tahliye olabilse susturucu 10 cm degil 50cm olacak.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• yani conta degilde uzeri kevgir gibi hava geciren bir pul mesela

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Evet anladım. Ama yarı otomatik olduğu için np 04 te olmaz. Mekanizmanın yeniden kurulması için o conta gerekli. Sizin dediğiniz gibi susturucuları farklı yabancı markalarda görmüştüm. Rus modeller olabilir. Cekete de küçük delikler açıyorlar.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• bence bu forumda bunu denemiş ve belki de yillardir ceket susturuculari kullanıyor olan modifikatörler vardir ^^

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

reximex throne da var bende farklı bir uygulama yapmıştım ceketin çıkışına konik kalın pul yapmıştım yani içeride kalıyor dışarıdan belli olmuyor bir miktar kesmişti

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• En sağdaki kral marka susturucu diğerleri boş vakitlerimde hobi maksatlı yaptığım moderatör ler

En soldaki zoraki için

Tombul olan thoreno için soldan 2.ve 3. Normal standart 1.2 unf diş

• Bu parça da np 04 ün namlu ceketinin ucundan çıkan parça. Konik şekilde olmasının sebebi havanın namlu ceketinde kısmen dolaşıp sesi düşürmesi. ( Diye tahmin ediyorum)

• Bu parça da np 04 ün namlu ceketinin ucundan çıkan parça. Konik şekilde olmasının sebebi havanın namlu ceketinde kısmen dolaşıp sesi düşürmesi. ( Diye tahmin ediyorum)

evet bahsettiğim parça buydu her ama ceketli namlularda olmuyor birde namlunun dışında ceketi merkezleyen silindir var ondada havanın cehetin içerisine tahliye edilmesi için delikler olması lazım

• evet bahsettiğim parça buydu her ama ceketli namlularda olmuyor birde namlunun dışında ceketi merkezleyen silindir var ondada havanın cehetin içerisine tahliye edilmesi için delikler olması lazım

evet namluda da delikler var. Ama contanın diğer tarafında. Ama delik olmasa da kısmi bir ses düşüşü olur.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• evet namluda da delikler var. Ama contanın diğer tarafında. Ama delik olmasa da kısmi bir ses düşüşü olur.

namlunun ucundaki silinde delikler olursa sesi biraz daha baskılar

• benim anlamadigim bu tufeklerin tasarimcilari bu konuyu hic dusunmuyorlar mi, belki de susturucu sadece namlunun ucunda etkindir geriye dogru bir etkin bir hava tansiyonu olusmuyordur.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• benim anlamadigim bu tufeklerin tasarimcilari bu konuyu hic dusunmuyorlar mi, belki de susturucu sadece namlunun ucunda etkindir geriye dogru bir etkin bir hava tansiyonu olusmuyordur.

Bence isterlerse o ceketi başarılı bir susturucuya çevirirler ama bu tüfekleri satın alan herkes aynı kafadan değil yani kimileri sessizlik isterken kimileri ses ister misal ben kimsenin rahatsız olmadığı yerde susturucu kullanmak istemem biraz ses istiyorum susturucu kullandığım zaman sanki çok zararsız boncuk atan tüfek kullanıyormuş gibi hissediyorum o sebepten üsteki paylaştığım resimde görünen en tombul olan moderatör görünümlü Air spliter dir ben görsel açıdan namlunun ucunda modetör görmek istediğim için yaptım

• Bence isterlerse o ceketi başarılı bir susturucuya çevirirler ama bu tüfekleri satın alan herkes aynı kafadan değil yani kimileri sessizlik isterken kimileri ses ister misal ben kimsenin rahatsız olmadığı yerde susturucu kullanmak istemem biraz ses istiyorum susturucu kullandığım zaman sanki çok zararsız boncuk atan tüfek kullanıyormuş gibi hissediyorum o sebepten üsteki paylaştığım resimde görünen en tombul olan moderatör görünümlü Air spliter dir ben görsel açıdan namlunun ucunda modetör görmek istediğim için yaptım

Evet çeşitli ihtiyaçlar var. Av yapmazsam arka bahçede de kullanmazsam susturucuya da ihtiyaç duymam. Ama asıl olan susturucu istememek. Çünkü namlu ceketi her durumda var. Hem ceket hem susturucu olsa bana fazladan zararı yok. Ağırlık uzunluk gibi. O zaman da kullnıcının sesi sevmesiyle alakalı oluyor.

Bana kalsa hem ceket hem susturucu isterdim.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Bizimkiler seviyor sesli silahları. Tisas ın bir modeli var oldukça çok satan bir model. Neden bu model çok satıyor dediğimde inanılmaz gürültülü bir tabanca diemişlerdi. Millet çok ses çıkarıyor diye alıyormuş tabancayı.

Bende de tam tersi. Ne kadar az ses o kadar iyi. Tüm havalı tüfeklerimde ve tabancalarımda susturucu var.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Evet çeşitli ihtiyaçlar var. Av yapmazsam arka bahçede de kullanmazsam susturucuya da ihtiyaç duymam. Ama asıl olan susturucu istememek. Çünkü namlu ceketi her durumda var. Hem ceket hem susturucu olsa bana fazladan zararı yok. Ağırlık uzunluk gibi. O zaman da kullnıcının sesi sevmesiyle alakalı oluyor.

Bana kalsa hem ceket hem susturucu isterdim.

İşta tam bu sebebten fabrikalar çeketi susturuculu yapmıyorlar herkes istemediği için sessizlik isteyen susturucu taksın diye düşünürler ama üretim aşamasında ceket susturucu lu opsiyonu koyabilirler