PCP'ye başlamak için?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba, uzun zamandır atış işine ilgiliyim. Daha önce yaylı havalı Gamo tüfek ve son yıllarda Zoraki light ile atışa devam ettim. Şimdi müsait bir arazi olduğu için tekrar tüfeğe geri dönmek istiyorum ve 50 metre civarı atış yapmayı hedefliyorum. 2 de çocuk var ve onlar çok ilgililer konuya, bu yüzden her atışta tüfeği kurmaya uğraşmadan rahat bir şekilde onlara atış yapma imkanı sunmak istiyorum. Durum böyle olunca PCP tüfekler tek seçenek kalıyor. Bana en azından 50 metrede stabil, çok ağır veya uzun olmayan, mümkünse çocukların da rahat pozisyon alması için ayarlı taktik dipçiği olan bir makine lazım. İthal müthiş modeller var ama başlangıçta işi tecrübe etmeden çok büyük bütçe ayırmak istemiyorum. Silah, pompa veya tüp, dürbün, susturucu vs derken iş büyüyor. Bu nedenle sizlerden amaca uygun f/p modeli önerileri rica ediyorum.

Öncelik isabet, ama uzun mesafede ufak tefek hedefleri patlatabilmek de eğlenceli olur. Bu yüzden kalibre tavsiyesi de bekliyorum. Şimdiye kadar hep 4,5 mm kullandım ve açıkçası daha yüksek kalibreleri merak etmiştim.

Öneriler için şimdiden teşekkürler.

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)
    ARMTAC RS-X2 12 GA (2011)

• Merhabalar. Seçenek çok ama tavsiyem kral np 02. 4.5 kalibre. Hafif ve kısa. Fiyat olarak uygun. Pellet ayırımı çok yapmaz. Pellet seçeneği çok. Denediğim çoğu pellet spoton solid dahil 25 m de 50 kuruş gibi grupman yapmıştı. Kısa bir süre kullanmıştım. 5.5 de alabilirsiniz.

• Merhabalar. Seçenek çok ama tavsiyem kral np 02. 4.5 kalibre. Hafif ve kısa. Fiyat olarak uygun. Pellet ayırımı çok yapmaz. Pellet seçeneği çok. Denediğim çoğu pellet spoton solid dahil 25 m de 50 kuruş gibi grupman yapmıştı. Kısa bir süre kullanmıştım. 5.5 de alabilirsiniz.

Teşekkürler, inceleyeceğim.

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Merhaba, uzun zamandır atış işine ilgiliyim. Daha önce yaylı havalı Gamo tüfek ve son yıllarda Zoraki light ile atışa devam ettim. Şimdi müsait bir arazi olduğu için tekrar tüfeğe geri dönmek istiyorum ve 50 metre civarı atış yapmayı hedefliyorum. 2 de çocuk var ve onlar çok ilgililer konuya, bu yüzden her atışta tüfeği kurmaya uğraşmadan rahat bir şekilde onlara atış yapma imkanı sunmak istiyorum. Durum böyle olunca PCP tüfekler tek seçenek kalıyor. Bana en azından 50 metrede stabil, çok ağır veya uzun olmayan, mümkünse çocukların da rahat pozisyon alması için ayarlı taktik dipçiği olan bir makine lazım. İthal müthiş modeller var ama başlangıçta işi tecrübe etmeden çok büyük bütçe ayırmak istemiyorum. Silah, pompa veya tüp, dürbün, susturucu vs derken iş büyüyor. Bu nedenle sizlerden amaca uygun f/p modeli önerileri rica ediyorum.

Öncelik isabet, ama uzun mesafede ufak tefek hedefleri patlatabilmek de eğlenceli olur. Bu yüzden kalibre tavsiyesi de bekliyorum. Şimdiye kadar hep 4,5 mm kullandım ve açıkçası daha yüksek kalibreleri merak etmiştim.

Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Öneri yapabilmek için biraz daha bilgi verebilir misin?

Optik

Bütçe

PCP yi nasıl doldurmayı düşünüyorsunuz.

Sadece Pellet atsa olur mu namlu solid de atabilsin mi ?

Forumdan 2. Elden ilgilenir misin optik pompa pcp aksesuar vs vs.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Bütçe olarak silaha 10 bin civarı ayırabilirim. Elimde 2,5-10 x 30 bir dürbün var, şimdilik onunla idare edebilirim diye düşünüyorum. Solid nedir tam olarak bilmiyorum, şimdiye kadar hep pellet kullandım. Şişirme işini eğer silahın tüp basıncı ve hacmi küçükse (200 bar, 200cc gibi) pompa ile yapabilirim diye düşünüyorum. Zaten ilk mesajda dediğim gibi çok büyük bir silah olmaz diye tahmin ediyorum. Mümkünse silahı sıfır almayı tercih ederim, pompa ve ıvır zıvır aksesuar için ikinci el düşünebilirim.

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Hocam geçende baktım huğlu effecto px5 LW ler 9750 tl fiyatlardaydı.

Şimdi 15000 olmuş. Size bu tüfeği önerecektim. Tüm PCP lere ciddi zam gelmiş.

Hatsan Factor ler 12000 tl civarı idi 20000 civarı olmuş. Yerli markalara % 50 civarı zam gelmiş.

SOLİD

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Hocam geçende baktım huğlu effecto px5 LW ler 9750 tl fiyatlardaydı.

Şimdi 15000 olmuş. Size bu tüfeği önerecektim. Tüm PCP lere ciddi zam gelmiş.

Hatsan Factor ler 12000 tl civarı idi 20000 civarı olmuş. Yerli markalara % 50 civarı zam gelmiş.

SOLİD

Çok güzel bir tüfekmiş, ancak ben biraz daha kompakt bir şey bakıyorum. Yukarıda verilen tavsiye üzerine Kral np02 bakarken Mortal puncher modelini gördüm. Dipçiğin katlanması, uzayıp kısalması hoşuma gitti. Ağırlık 3,5 kg, uzunluk 84-92cm fena durmuyor. Daha kompakt olsun dersem de np-03 modeli var. Bu modellerle ilgili görüşünüz nedir acaba?

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Benim tavsiyem Kral Breaker..hem fiyatı daha uygun hem isabetli hem de güçlü ve kompakt

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Benim tavsiyem Kral Breaker..hem fiyatı daha uygun hem isabetli hem de güçlü ve kompakt

Baktım, gerçekten güzel görünüyor. Fiyat olarak da iyiymiş. Detaylı inceleyeceğim.

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Ben de AT 44 Tactical modelini tavsiye ederim

Özellikle pcp yeni başlangıç aşaması için ideal diye düşünüyorum

Bu model de dikkatimi çekmişti. Neden pcp yeni başlangıç için ideal olduğunu paylaşır mısınız?

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Hafif, taşıması daha kolay, tüp hacmi daha düşük ancak bu avantaj çünkü özellikle pompa ile hava basarken pcp'den soğutma noktasına getirmiyor, tactical olması ayarlama açısından avantaj, boyutu ve tüp hacmine oranla gücü ideal, isabeti güzel vs.

• Bütçene en uygun isterlerini karşılayacak PCP bence bu.

Kuzey Arms K600 Tact PCP

Ben 5.5 MM öneririm. En çok kullanılan namlu çeşidi bu piyasa da en geniş mühimmat serisi bu kalibrede var.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Bütçene en uygun isterlerini karşılayacak PCP bence bu.

Kuzey Arms K600 Tact PCP

Ben 5.5 MM öneririm. En çok kullanılan namlu çeşidi bu piyasa da en geniş mühimmat serisi bu kalibrede var.

Bu markayı hiç duymamıştım. Kral, Hatsan gibi bilinen markalara göre fiyat dışında bir avantajı var mıdır?

GAMO CF20 4.5MM (1991)
    ZORAKI HP01 4.5MM (2011)

• Bu markayı hiç duymamıştım. Kral, Hatsan gibi bilinen markalara göre fiyat dışında bir avantajı var mıdır?

Malzeme kalitesi ve işçiliği hepsini kullanan arkadaşlarımdan aldığım geri dönüşlere dayanarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Youtube de bir hobidaş modlamanın çivisini çıkartarak 520 M 2,5 L. Kolaya isabet videosu kayıdı almış.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu arada bir bakmışsın yarın 12-13 bin oluvermiş. Zam dalgası daha Kuzay Arms a vurmamış gibi.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Merhaba daha satisa koymadim , vakit okmadi , 2 adet hatsan var elimde, ikiside YENI, 4 haftalik, ikiside QE LW namlulu , AT 44 ve Factor RC, duydugum kadari ile zamlar devam edecekmis Hatsanda Eylul de arti var diyorlar. Aramak danismak isterseniz 0534 601 45 16

• Bende Niksan Ozark TW var. Tactical, dipçik uzunluk ve yükseklik ayarlanabiliyor. İsabeti de çok iyi. Genelde 75-120 m arası atarım. 5,5 pellet ve 22 grain solid ile kullanıyorum. Yalnız pompa ile zor, scuba tüp daha iyi olur. Onu da inceleyin derim.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL