Zoraki Hp01 Light Tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar daha önce Ultra modelini severek kullanıyordum. Sonra farklı bir model için bütçe oluşturmak adına sattım. Şimdi yine aklıma gönlüme düştü. 20-25 metre maksimum mesafelere kadar light modeli isabet konusunda nasıldır? Dipçik olmadan kullanmayı düşünüyorum. 4.5 mm ya da 5.5 mm olarak hangisini tercih etmeliyim?

;avci;Ser4827_Mod99

• İyi günler
    Ben 4.5 kullanıyorum ve isabetinden çok memnunum. 20-25 metrelerde 4.5 daha iyi olacaktır bence. Ama mutlaka dipçikle de denemenizi tavsiye ederim. Bambaşka bir klasmana geçiyor seyyar dipçik ile. Barska nın reddotu ile kullanıyorum çok keyifli.

• Teşekkürler hocam, Ultra modelini dipçikle kullanıyordum. Haklısınız bambaşka oluyor. Şuan her an elimin altında olsun, hava derdi olmasın diyeceğim bir tabanca bakıyordum. Sanırım Light modeli iyi olacak:)

;avci;Ser4827_Mod99

• Teşekkürler hocam, Ultra modelini dipçikle kullanıyordum. Haklısınız bambaşka oluyor. Şuan her an elimin altında olsun, hava derdi olmasın diyeceğim bir tabanca bakıyordum. Sanırım Light modeli iyi olacak:)

Evet hocam. Hava bağımlılığının olmaması süper. Bence mutlaka envanterde bulunması gereken bir silah.

• Ben yine ultra modelini tavsiye ederim, düşük güç hız vs isterseniz pompa sayısını düşürürsünüz. İhtiyaç oldu 3-4 pompa ile yüksek güçte kullanırsınız.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Ben yine ultra modelini tavsiye ederim, düşük güç hız vs isterseniz pompa sayısını düşürürsünüz. İhtiyaç oldu 3-4 pompa ile yüksek güçte kullanırsınız.

İsabet anlamında 25 metrelere kadar fark olur mu sizce hocam?

;avci;Ser4827_Mod99

• Ben kullanmadım ama olacağını sanmıyorum namlu uuznlupu hariç yapı ortak muhtemelen aynu sonucu verir.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• usta hava derdi olmasın saçmalığından bence kurtulun bikere pcp deneyin bir daha bırakmassınız yav reximex rp 30 40 atış felan yapıyor. siz zorakide zaten 30 atış yapana kadar nefes nefese kalırsınız doldurmasıda zor değil pompayla çok basit hava tüpüyle dahada basit hava haznesi fazla yok

kral puncher mega s

niksan elf s

• Sen konuyu anlamamışsın arkadaş zoraki light konusund tavaie istemiş pcp konusunda istememiş ben ilk pcp tüfeğimi 2013 yılında aldım şuan 1 cricket 1 de hatsan nova compact var zaten bende

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Zoraki taşıma kolaylığı ve isabetlilik açısından çok avantajlı. Benim öyle her attığımı vurayım indireyim kırayım gibi bir iddam olmadığı için çok sıkıntı olmuyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• İlk çıkan seri Zoraki light 4,5 var bende. Daha oring bile değiştirmedim. Hala dördüncü kat balkonundan -ki 13-14 metre gibi olur- rahatça yerdeki pet şişe kapağını vuruyor, 30 metrede soda şişesini kırıyor iki pompayla. En iyi Türk icatlarından...

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Konu sahibi için yazarsam ben 5.5 mm tercih ettim etmekten de memnunum. Öyle namlu hızı, düşme gibi faktörler kağıt üstünde çok önemli gibi gözüküyorlar ama sahadayken bunları hissetmiyorsunuz. Beni memnun eden tarafına gelecek olursam 5.5 mm de tüfeğim var. Yani tüfek için ayrı mermi tabanca için ayrı mermi derdinden kurtulmuş oluyorum. He sadece tabancanız varsa bilmiyorum 4.5 mm saçmalar daha kolay bulunur mu, daha ucuz mu araştırmaya göre tercih edebilirsiniz.

Yukarıdaki pcp vs zoraki için ise. Doğrudur pcp'nin en güzel yanı nefeslenmeden atış yapmak. Ama zorakiyle de atış yaparken yorulmuyorum. Çünkü iki pompayı geçtiğim nadirdir. Üçüncü, dördüncü pompalar anca yirmi atışta bir yapıyorum. Ayrıca pcp'deki sarjör faktörünü unutmamak gerek. 20 tane güzel seri atış sonra bir köşeye çekilip o tuhaf sarjörlere mermi doldurmaca. Zorakinin atış döngüsüyse çok daha stabil. Kur-at-kur-at.

He düzenleme yapayım dedim. Burdan pcp üreticileri takip ediyorsa. Lütfen şu sarjörleri doldurmak biraz daha basit olsun derim. Hercules-at44-bt65-galatian gibi modellerin sarjörleri çok güzel. Çıkar tüfekten-tek tek yerleştir ne güzel. Ama bazı sarjörlere bakıyorsun kuruyorsun, o plastik levhayı tek tek üstüne getiriyorsun falan bana çok tuhaf geliyor.

He şimdi aklıma geldi. Pcp'de bu sarjör işini kafaya takan varsa evvela tekli doldurma aparatını kullanabilir. Benim pcp'im olsa sarjörü bir kenara kaldırırdım valla ;grin;

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen cahar ().

• Teşekkürler arkadaşlar. Pcp yanında tekrar Zoraki kullanmak istediğim için ultra olmayan modeli kullanan arkadaşların deneyimlerini merak etmiştim. Fiyatlar epey artmış ve daha da durmayacak gibi. Yakın zamanda alacağım inşallah.

;avci;Ser4827_Mod99

• İlk çıkan seri Zoraki light 4,5 var bende. Daha oring bile değiştirmedim. Hala dördüncü kat balkonundan -ki 13-14 metre gibi olur- rahatça yerdeki pet şişe kapağını vuruyor, 30 metrede soda şişesini kırıyor iki pompayla. En iyi Türk icatlarından...

Dipçik kullanıyor musunuz acaba? Ben kendi nişangahı ve dipçiksiz kullanmayı düşünüyorum da

;avci;Ser4827_Mod99

• Dipçik kullanıyor musunuz acaba? Ben kendi nişangahı ve dipçiksiz kullanmayı düşünüyorum da

Dipçiksiz, dürbünsüz, reddotsuz kullanıyorum. Bir ara namlu altı lazer takmıştım ama dışarıdaki atışta bir faydası olmadığı için onu da söktüm. Yalın halde kullanıp hedef vurmak daha keyif veriyor bana.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Dipçiksiz, dürbünsüz, reddotsuz kullanıyorum. Bir ara namlu altı lazer takmıştım ama dışarıdaki atışta bir faydası olmadığı için onu da söktüm. Yalın halde kullanıp hedef vurmak daha keyif veriyor bana.

Ben de kendi nişan sistemi ile çok seviyordum hocam. Görüşleriniz için teşekkür ederim.Tekrardan bir Zoraki ama bu kez Light yolu göründü bana:)

;avci;Ser4827_Mod99

• Bende zorakide önce dürbün sonra reddot kullandım sonunda söktüm yalın haliyle kullanıyorum. Ucuna bir tane kendi yaptığım modaratörü takıyorum o kadar

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt